Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Ferguson

Tenhle film je zejména noirová gangsterka točená podle komiksové předlohy. Je hodně stylizovaná a vlastně v ní o nic nejde. Nejde o vztah mezi gangstery, nebo vztah otec a syn. Je to příběh o tom, jak se dostat z opravdu podělané situace a neprohrát úplně všechno. ()

Benilta

Sam Mendes mě opět očaroval šíleným způsobem svého smyslu pro umění natočit výbroný film. Poprvé se tak stalo u AMERICKÉ KRÁSY, podruhé tentokrát a potřetí u dalšího skvělého filmu MARIŇÁK. ()

Maurice

V tomhle filmu se mi Tom líbil dost. Svižný příběh s polovičním happyendem. Myslim si, že tleskám s čistým svědomím. ()

Leila75

Gangsterka ve které jsem už viděla to ,co mnohokrát.Scéna,kdy byl T.Hanks postřelený,zachráněný dobrými lidmi právě ve správnou dobu a na správném místě,samozřejmě i s" neočekávaným "poděkováním mě už opravdu nedostává.A o závěru už ani nemluvím! ()

Vinczent

Tak toto drámo mě nejdřív v kině odrazovalo od shlédnutí, protože jsem byl gangsterkama už přesycenej. Ale jakmile jsem si ho půjčil na DVD tak jsem ho s bratrem shlídnul třikrát po sobě bez pauzy( do třetí projekce se zastavil i kámoš s brkama a já mu to prostě musel pustit). Otylý Tom Hanks moc nepřekvapí je to standart a Forresta Gumpa už prostě nepřehraje, Newman je pořád švihák jako z dob Podrazu a jeho otcovský vztah se Sullivanem je skutečně upřímný. Dál mi nejvíc utkvěl v paměti vrahoun Jude Law, slizský, bezcitný a očividně si to užívá a nakonec Danny Craig v roli Newmanova slabošského syna. No jak říkám nakonec jsem se dočkal road/revenge movie s antickou tragédií a odcházel jsem od telky s úsměvem jak to byl hezky natočený i napotřetí. ()

bocy

Nemám rád filmy o mafii a gangoch, ale tento bol vcelku fajn až na Toma Hanksa v ktorom vidím stále toho istého Foresta Gumpa...:-) ()

ghostwo

Dlouho mi trvalo než jsi si tento film pustil. Ač jsem věděl, že je obecně vysoce hodncený, něco mi tam nehrálo.A instiknkt mě opět nezklamal. Musím použit klišé, že forma výrazně vítězila nad obsahem, který se s délkou filmu stále více vytrácel. Fanda režiséra Mendese ze mě asi nikdy nebude. Když bych řekl, že jeho filmy jsou trochu divný, tak tím to přesně nevystihnu,ale není prostě ono, nevím co dobrého si z nich vzít. Na druhou stranu dávám 3 hvězdy , což není úplně málo. ()

qnnaire

Je pravda, že Tom Hanks sa do historických filmov príliš nehodí (pokiaľ nie sú vojnové z obdobia posledného storočia). Je tiež pravda, že som sa obávala, ako sa jeho sympatickosť a typicky kladné črty pobijú s postavou nájomného vraha a mafiána. Ale Tom Hanks mi, samozrejme, ukázal, že je výborný herec, ktorý sa dokáže pobiť a následne aj splynúť so svojím vlastným zjavom a vyžarovaním. A vznikol výnimočný príbeh o komplikovanom vzťahu otca a syna na pozadí ešte komplikovanejších udalostí s výnimočnými postavami (výborný Tyler Hoechlin a tiež Paul Newmana Jude Law). 4,5* ()

Figuto

Film zřetelně oplývá filmařským umem, ale dojem kazí délka a několik wtf momentů. Viz scéna s vyřízením šéfa a bodyguardů samopalem za tmy, nebo závěrečná s očekávaným a docela hloupým koncem. Navíc, při večerním sledování bych u toho velice pravděpodobně usnul. 6/10 ()

Uframufrag

Snaha strhut divaka naspat do 30-tych rokov plnych gangsterskych intrig a vybavovani uctov je velmi vydareny, vyborna kamera, skvele herecke vykony akuratne ten koniec bol aj u mna trosku sklamanim, keby to reziser vyriesil este kus zaujimavejsie 5 * by ho neminulo, ale aj tak je film na dobre urovni. U mna 4* 75% ()

i.Martin

No...mám pocit jakoby mě někdo trefil do zad :))) ne, za sebe opravdu musím říct, že to byla strhující, dechberoucí podívaná....rukopis Sama Mendese je zde patrný, spoustu společných prvků jako v Americké kráse. K výkonu Hankse nebo Pula Newmana nemusím cokoli dodávat...a plešatý Jude Law dokázal, že se již dávno zařadil mezi elitu. Navíc filmy, které jsou zasazené do doby americké hospodářské krize a gangsterky si mě vždy získají. Vždy propadnu nostalgickým pocitům. Tudíž ještě jednou díky za to, že mě Sam Mendes do té doby nechal alespoň na chvíli nahlédnou. ()

jurijuri

Pre mňa nezabudnuteľný film. Scéna v ktorej Sullivan prichádza do klubu tmavým schodiskom a vyhadzovač čaká kto sa vynorí s tmy- to je proste dokonalé. Tom Hanks, Paul Newman a Jude Law sú vynikajúci a zbatok osadenstva za nimi o moc nezaostáva. Je ale treba aj podotknúť, že ich postavy sú výborne spracované a majú čo divákovi ponúknuť. Jediné, čo by som tomuto film vytkol je jeho druhá polovica. Po veľmi sľubnom začiatku som očakával, že dej sa po krásnom intre začne dynamicky rozvýjať. Na moje sklamanie sa tak nestalo a aj keď sú tam akčné scény, sú spracované zvláštnym napínavým spôsobom. Mne osobne to miestami trochu prekážalo, ale inak sa jedná o naozaj podarené dielo. ()

Cizr

Úžasně klouže po své dějové lince a nenechává se rozptylovat zbytečnými odbočkami. A i přes to, že směřuje ke svému cíli kdy směr byl určen již na začátku, nedostává se do plytkých míst kde by se bezhlavě plácal. Jednoduše úžasný filmový počin kde každá z rolí dokresluje příběh. Nehýří honosnými efekty ani počiny z řady Sci-Fi i přes to dokáže nejen vtáhnout do děje, ale i do doby v níž se odehrává. ()

martan1

Skvělé gangsterské drama. Docela mě tu překvapil Tom Hanks, kterého jsem si v takové roli nedokázal představit, než jsem viděl tento film, ale opět se ukázalo, že jde o jednoho z nejlepších herců současnosti. Pro mě osobně zajímavější, než filmové zpracování Kmotra. Navíc opět podtrhnuté dokonalou hudbou Thomase Newmana. ()

JARDAHONDA

Cesta do zatracení je opravdová šupa,,,Dlouho jsem nevíděl,tak povedené krimi-drama,navíc natočené z roku 1931..Skláním se režiséru Mendesovi,výborný námět,hudba,kamera,,,skvělí hercí. Film,který má u mě plné hodnocení***** ()

onevoice

Gangsterka ako dobré víno. Fantastickí Tom Hanks a Jude Law. Trošku mi vadil smutný koniec, ale to i tak nezavážilo na tom, že dávam plný počet. Jednoducho tento film nemá chybu. ()

matkoslav1

Za mě tedy nejlepší gangsterka od zfilmování Puzova bestselleru a možná ještě v jedné věci lepší - před filmem jsem nečetl knížku, takže jsem nevěděl, co přijde. Tedy až na lehce očekávatelnou... jo, dobře, já to neřeknu. Každopádně hra, ve které i ze záporňáků se dělají klaďasové, to se mi líbí a mafiánky jsou prostě dobrý žánr. Obzvláště, když je to jejich pero uchopeno takovýmto způsobem. Za mě ano! ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga