Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

HJ-FILIP

Příběh mě nijak zvlášť nezaujal, jednoduchá hudba také moc ne. Herecké výkony o poznání lepší. Ponurá atmosféra, místy se člověk usměje, ale jinak se nedá mluvit ani o lyrice či epice. Spíš neúměrné natahování, ()

macherano

Dlho som sa chystal zhliadnuť tento film aj keď takéto nemusím na prekvapenie to malo dejovo Co povedať aj konečnou fázou filmu to mohlo skončiť lepšie newman bol skvelý aj keď už bolo vidieť že nieje natom najlepšie ()

viax

Jedinej, kdo mi tam vadil, byl ten kluk. Vypadal jako tlustá holka. A že mezi Hanksem a Craigem je 12 let, by nikdo nehádal. ()

Sionell

Úžasná atmosféra a zasloužený Oscar za kameru! Co záběr to geniální kompozice. Hanks je ve své decentnosti výborný, Jude Law si svoji úchylnou roli očividně užívá a Paul Newman je všechny dokáže přehrát jedním pohledem. Takhle má vypadat moderní gangsterka. Je tam všechno co v takovém filmu chcete, čistě,elegantně a zábavně. Ocenil jsem, že ve filmu není velká přestřelka, ale místo toho několik malých, a mnohem silnějších. A četné odkazy na americké šestákové romány mi dělají radost :). ()

andydufrsn

Moc se mi líbilo, malinko jsem asi čekal víc akce ve stylu klasických gangsterek, ale teď musím říct, že ten zdánlivý klid a pomalost děje dalo tomu gangsterství vyniknout víc. O Hanksově super herectví netřeba se zmiňovat, ale nutno podotknout, že zde mu svou vyšinutou kreací více než zdatně sekunduje Jude Law. ()

milaninoo

Tak to bylo docela tragicke.Natočit film z tuctem dobrých herců ještě neznamená že bude vyjimečný.Viděl jsem lepší s nízším hodnocením. ()

andreas_tool

Ano, není to nejspíš taková pecka jako Kmotr nebo Tenkrát v Americe. Ale pod 5* to nebude. Výborně natočený film (setkání Sullivena a Rooneyho v dešti - jen světlo a hudba, prostě paráda!!!). Tom Hanks je skvělý herec, ale když si stoupne vedle Paula Newmana - podle mě strašný rozdíl, sorry Tome (možná to bude Newmanovo charisma). Jo a Daniel Craig byl fakt nesympatickej (velmi dobře zahráno), ve slizkosti ho předběhl jen Jude Law (ta samá pochvala). Film vřele doporučuji i těm, kterým gangsterky extra nic neříkají. ()

andy60

Viděno na dvd s českýma titulkama - už jen to snižuje zážitek o jednu hvězdičku. Výběr herců a jejich výkony jsou velmi dobré, film samotný stojí na výborné režii a kameře (někdy méně slov a dlouhý záběr vypoví víc, než několik vět). Přesto si dovolím tvrdit, že tempo filmu je nevyrovnané a ty méně záživné pasáže mu škodí. ()

rostsoft

Nevím, proč ale filmy gangsterského typu nemám rád, to ovšem neplatí pro tento film. Tento snímek, je naprosto geniální, zábavný, jeho herecké výkony vynikající. Škoda, že podobných filmů je tak málo. Atmosféra, kterou nastolil mě úplně stáhla do děje, cítil jsem se jako kdybych v té době skutečně byl. ()

J1R1K04

První projekce, první dojmy - Výborná vizuální stránka, skvělá dobová atmosféra, hodně dobré herecké výkony, úžasná Mendesova režie, několik hodně napínavých scén a naprosto parádní ne-happyendovej závěr... ale jako celek to na mě působilo docela rozvlekle. Je to takový ten typ filmu, který má několik strhujících, ale zároveň několik nudných pasáží. Holt jsem od toho čekal víc nu :/ 75% ()

Tucne.prasa odpad!

Ak by som túto snímku videl na výstave fotografií, dám plný počet. Aj tu som mal zo začiatku pocit, že sa mi po dlhej dobe bude Hanks v nejakom filme páčiť. A kamera bola skutočne dokonalá. No po chvíli sa začal stupňovať pocit, že film je iba lajno, zabalené v zlatej krabičke. Herci hrali mizerne (až na Newmana), vzťahy medzi nimi boli plytké a cudzie, konanie postáv a vývoj deja nelogické, až hlúpe. A tie haldy umelého snehu, ktorý vyzeral ako vyvracaná treska v majonéze. Pátos, nuda, klišé. Tie žvásty medzi otcom a synom mali asi presvedčiť Oscarovú porotu, aký je to hlbokomyšlienkový film. Z celého filmu trčí iba snaha zapáčiť sa, čo je presná definícia gýču. ()

peproch

1931, Velká Deprese, Michael Sullivan postupně zlikviduje celou irskou katolickou větev gangu jen proto, aby ochránil svého pozůstalého syna a umožnil mu vykoupení z dědičného pekelného zatížení a vlastně zatracení . Sám byl neodčinitelně již zapojen do systému pašování alkoholu a mafiánských praktik. Film je polemikou, jestli nutně budou zatraceni ti, kteří aktivně a násilně zlikvidovali zločin a některým tak umožnili z toho kolosu uniknout.Fakt mě ten film zcela pohltil, prodiskutoval a zobrazil celé to obrovské úsilí o vymanění, ten paradox, že ono úsilí je vlastně zatracené, ztracené. Je to film o možnosti mít dobrou vzpomínku na otce, i když je třeba uznat, že gangsterem byl. Obsazené hvězdy tomuto filmu pomohly k ještě lepšímu efektu ()

Sejkorka

Opravdu výborný film. Přímočarý děj, žádné kudrlinky. Michael Sullivan (Tom Hanks) , nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman).... Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. Není co dodat. Z celé rodiny zbyde nakonec jen Michael jr. , vypravěč příběhu .... . ()

Elanornegra

Vynikajúca Gangsterka, pocta starším filmom v žánri. Kde začať, obsadenie famózny Paul Newman, neprekonalteny Tom Hanks, silný supp od Craiga, Tucciho či chladnokrvneho Juda Lawa, fakt topka. Vynikajuci scenár so skvelým dobovým vizualom a perfektnou Mendesovou réžiou, podčiarknuté miestami mrazivymi soundtrackmi… jasná klasika…100% ()

ZastataZofa

zhrniem to len krátko....prvá polovica filmu je pecka za 5 hviezd....perfektne rozjeté,človek čaká ,čo sa z toho vyklube......druhá polovica postupne padá do úplných sračiek....obrovská škoda nevyužitého potenciálu..... ()

Amberjack

První temná, ponurá polovina by si klidně zasloužila pět hvězd. Ve druhé části jsou jiskřivé momenty bohužel obalené nějakou těžko identifikovatelnou, idealizovanou a ne úplně poživatelnou vatou. Najednou se zničehonic zaměřujeme na budování vztahu otce se synem, objevuje se dokonce zčistajasna humor - což je asi (v nějakém vesmíru) pochopitelné, když SPOILER! vám zrovna odkráglovali mamku a brášku. Najednou je zřejmé, proč byl do hlavní role obsazen Tom Hanks - nejdřív hraje tvrdého mafiána, aby se vzápětí zázračně přetransformoval do laskavého Taťky Šmouly. Nikdo jiný by to takhle přesvědčivě nedokázal. Jinak ale hraje vážně dobře, to rozhodně. Jen jako ten lehce bezduchej mafián mi seděl víc. Druhá půlka filmu se k mému zklamání prostě začne trochu sypat... Velmi poctivé tři hvězdičky, protože těch hodnocení v plné palbě je tady nějak moc, a to si tahle gangsterka  už jen v porovnání s jinými skvosty prostě nezaslouží. Herecké výkony Paula Newmana, Daniela Craiga a Jude Lawa (Pan Tau s fotoaparátem) ovšem určitě stojí za vidění. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga