Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

gizi

Velmi dobře odvedená práce, především díky režii a též skloubení s hudbou. Jen by to chtělo ještě poopravit drobnosti ve scénáři a skoro by to nemělo chybu. Takto 75%, 12.3.2016. ()

kodwin

Dobrá gangsterka, které paradoxně ubližuje perfekcionismus, obrazy jsou příliš vyleštěné a scénář příliš podle pravidel. Ale i tak mě to bavilo, ačkoliv Tenkrát v Americe je nepřekonatelný vrchol žánru, který staví Road to Perdition do trochu nelichotivého světla. Hanks dokázal, že umí opravdu všechno, od Forresta přes Trosečníka až po zabijáka nebo námořního kapitána. Za to jej obdivuji, i když můj oblíbený herec to úplně není. ()

tucnakomet1

Sam Mendes patří mezi nejlepší (a mé nejoblíbenější) režiséry a Road to Perdition je jedním z důvodů, proč tomu tak je… Temná atmosféra vytvořená pomocí krásné kamery (Oscar zaslouženě) Conrada L. Halla je nezapomenutelná. Obecně kamera je na snímku spolu s nádhernou hudbou, to asi nejvíce ocenitelné (ze samotných scén mě nejvíce dostala filmařsky naprosto dokonalá přestřelka v dešti - to osvětlení, ozvučení a Paul Newman s Tomem Hanksem je fenomenální). Celkově herecké výkony byly skvělé, nadprůměrné a postavy, kde každá má svůj význam, taktéž. Především mi naprosto vyhovoval temperament hlavních hrdinů - Tom Hanks jako milující otec, rozumný a brutální, spolu s Tylerem Hochelinem jako syn neskutečné psychicky dospělý a silný. Jeden z malá filmů, který mě ke konci dokáže dojmout. Nemám co bych vytknul, cesta tohoto snímku do zatracení rozhodně není. Úžasná a napínavá gangsterka. 100% ()

tulen

Nemůžu dát víc než 3 - ano, je to solidně udělaný film, ale nic novýho nepřináší, v žádném směru. Takže spíš předvídatelná nuda ... A navíc Hankse prostě moc nemusím a většina jeho filmů je pro mně spíš průšvih. Naopak Newman dobrý. Law, i když měl málo prostoru, taky docela zajímavá postava. Ale celkově nic moc. A ve srovnání třeba s Millerovo křižovatkou to je prostě o dost horší. ()

Awer

Dívá se na to dobře. Kamera je dobrá. Hudba je dobrá. Zahrané dobře. Ale scénář je v součtu totálně banální a nic není ponecháno implicitní, vše je symbolické a opakované, kdyby to náhodou někdo nepochopil. Škoda... ()

Bogrant

Vážení, v žiadnom prípade túto výbornú a trochu netradičnú krimi drámu neposielajte do zatratenia, bola by to veľká škoda. Na druhýkrát ma jemne pohladila na duši a ukázala, že nie všetky gangsterky musia byť rovnaké. A preto jej zvyšujem na plné hodnotenie. A taktiež vďaka kameramanovi, Newmanovi a Mendesovi, ktorý sa vie pohybovať snáď v každom žánri. ()

Janoss98

Zase bych jako první vyzdvihnul obsazení, už to přidává filmu náležité kvality :) Je těžké něco napsat, abych nic neprozradil. Tak řeknu pouze, že se jedná a slušnou nálož napínání a nervů :D 80% ()

Feacher

Ve svém základu se jedná/minimálně mělo by se jednat velkofilm se spoustou hereckých hvězd a obstojným námětem. Nicméně od začátku mě osobně ten film prostě nechytl. Jestli to bylo těmi barvami, občas předvídatelností, byla to trochu nuda a to já prostě nemám u filmu rád. Zřejmě je to ale jen můj pocit, který vyjádřím odebráním jedné hvězdy a tímto komentářem, není to určitě žádný B-film a doporučuji se alespoň jednou podívat! ()

Marcecek

Keď niekto nakrúti ako svoju prvotinu film Americká krása, tak je jasné, že ten niekto bude Niekto a potvrdí to následne aj svojou druhotinou. Tým niekým je Sam Mendes, veľmi talentovaný oskarový tvorca, ktorému sa v tomto prípade podarilo vytvoriť dojemnú komornejšiu, pochmúrnejšiu, s jemnými noir náznakmi šmrncnutú gangsterskú drámu o zrade, pomste, a áno o ceste do zatratenia. Režisérovi sa do filmu podarilo obsadiť hereckú špičku na čele s 2 legendami filmu, ktorí predvádzajú brilantné herecké umenie. To všetko na pozadí niekoľkonásobného vzťahu otca so synom, ktorý mi trošku pripomínal podobný vzťah Maxima, Comoda a jeho otca v Gladiátorovi. Koniec je celkom predvídateľný, Tom Hanks v netradičnej úlohe gangstera, ktorý pre vraždu nejde ďaleko. Všetko obalené do precíznej citlivej réžie a neskutočne dobre to vyzerá. K dokonalosti chýba možno pár percent, ale na 5* to u mňa stačí. Bravoo! ()

Bragi66

Gangsterka ze 30. let s hojnou a malebnou dobovou výpravou. Určitě to potěší ty, ktekteří mají rádi auta s blatníky ven. Výborná kamera i hudba. Tom Hanks se synem jde za pomstou proti mafii. Dobře vykonstruovaný příběh, ale provedení ne už tak dobré. Na gangsterku tomu chybí spád a napětí a na drama o vztahu otce a syna tomu chybí uvěřitelnost a hloubka. Konec je ale povedený, ten opravdu korunuje dílo. ()

RPGman

Skvělé drama se super Hanksem a čekaným, ale o to více překvapujícím koncem, který jako by z oka vypadl Americké kráse:-))) ()

Ywec

Skvěle natočené, stojící na solidním výkonu Toma Hankse a přesto ne pětihvězdičkové. Problémem je totiž scénář. Snažit se vystačit si v gangsterce s tématem pomsty jeden proti všem + komplikovaným vztahem otec - syn (šablonka z Gladiátora) je dosti sebevědomé. Film ovšem vyniká naprosto báječnou režijí a kamerou, které vás do děje vtáhnou. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga