Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

MaxDamage1

Gangterky nebyly nikdy můj žánr,ale po shlédnutí tohoto nadstandartně kvalitního snímku měním svou zášť vůči Tomu Hanksu. Zasloužených 5*,doporučuji ke shlédnutí!! ()

Indio

Ano ano ano-tady máme důkaz,že stará ganksterka není mrtvá. Paul se více než důstojně rozloučil se stříbrnym plátnem v hutnym snímku. Díky pane Mendes. ()

silencewater

Tenhle film ma neuveritelnou atmosferu kterou vybudoval Naprosto skvely Newman a Hanks. A jestli si mam predstavit skutecne tvrdeho mafiana ktery ma velke srdce a charakter je to prave Hanks. Smysl pro cest a to bez vyhrady. Craig krasne nechutny a slizky srabek a Law Presvedcivy vysinuty magor jehoz bych se skutecne stitila.Cely film pozvolna plyne a graduje a ta hudba...skratka nejlepsi gangsterka ze vsech.. ()

Pacalis

Gangsterka, pomsta - nic nového pod sluncem. Film je natočen řemeslně dobře, ale je plný starých amerických klišé. To vše by stačilo na 4 hvězdy, ale mě osobně neseděly dvě věci. Za prvé Craig jako labilní gangsterský synáček (mám Craiga moc ráda a tohle ho nebylo hodno) a za druhé to, že jsme neviděli do tváře ani jednomu umírajícímu Rooneymu (hlavně však juniorovi). Snad, abychom jich nakonec nelitovali. ()

fifotron

Tom Hanks v roli írskeho mafiána, tak to sme tu ešte nemali a dúfam že ani mať nebudeme. Film to bol pekný, ale na to aby to bol jeden z najlepších mafianských filmov je potreba viac akcie. Nuž Tom Hanks si musel vyskúšať aj túto úlohu, zvládol to skvele, tak ako som u neho zvyknutý, ale viac takýchto filmov by som nezvládol častejšie než raz za čas. ()

romulus777

Tom Hanks vs.Paul Newman+Jud Law.Krásne smutný a jemnou nostalgiou 30 tych rokov šmrcnutý film.Vyrovnávanie si účtov malo v tej dobe iné rozmery.Ameriku vraj postavili prisťahovalci,takže si so sebou priniesli aj svoje Európske spôsoby riešenia konfliktov.Nájomný vrahúň proti bývalému "čističovi". Zápletka jak vyšitá.Čo viac si bežný filmový maniak môže priať???Odporúčam všetkými desiatimi. ()

bratr_jezek

Tom Hanks jako akční zabiják? Gansterka při které tuhne krev plná dobrých výkonů. Osudné finále, kde svou úlohu odehraje i syn může vyznít úvahami, zda se dá vykročit mimo osudem určené koleje (tatínek byl čestný ganster, jaký asi budu já?) ()

eexDon

Für mich - 75%, - /hudba mne moc nepotěšila, čekal jsem nějakou dramatickou, ale nějak jsem se nedočkal, celé ve tmě a ve sněhu nebo v dešti - takové depresivní a ještě nebylo moc vidět, co se děje, celková depresivnost a melancholičnost - takovéhle filmy moc nemusím, nepochopím jak může hlavní hrdina Sullivan, takový schopný zabiják, se nechat tak amatérsky sejmout.../, + /Tom + Paul + Jude + Daniel - oblíbená parta herců potěší, zvlášť Tom + Paul, takové jiné než třeba Gangster Squad - promyšlenější, kvalitnější, ne tak povrchní a efektní, ale taky o to víc depresivnější a melancholičtější/, hodnocení - taková jiná gangsterka, taková melancholická, taková smutná, Sam je schopný režisér, o tom žádná ()

oleg121

Hoci som sa nedokázal do filmu úplne ponoriť a užiť si ho naplno,....oslovil ma. Vo svojej podstate krásny film, ktorému škodí zdĺhavejšia prvá polovica. Zvyšná hodina zaujme skvelým tempom, je napínavá, svižná a záver emocionálny, lenže Mendes tentoraz tak trochu kašle na postavy, zameriava sa na dej a tak nevytvára celistvý film. A možno kvôli tomu ma to tak nevtiahlo. P.S: Jude Law bol na Oscara. ()

MartinosIav

10 let mi trvalo nez jsem se odhodlal se na tento snímek podivat. Kdysi davno jsem kolem nej chodil v DVD pujcovne a odhodlaval se k tomu se na nej podivat. Vůbec netusim proc. Včera jsem si film konecne pustil - excelentni Tom Hanks - jako vždycky! Vytecny Jude Law a zajimavy pohled na "mladého Bonda". Tisickrat uz všude byly zmineny plusy a minusy, takze je nebudu opakovat - podle mého nazoru jde o spickove drama, které ma sice predpovidatelny sled udalosti, ale i když je předpokládáte, presto vas nektere dejove momenty prekvapi. ()

Pan_Filuto

Herecký koncert hollywoodských hvězd. Takhle má vypadat film, který člověka chytí za srdce. Sam Mendes už podruhé ukázal, že se dá natočit naprosto perfektní film aniž by použil přehnané počítačové efekty atd... Hlavní devízou Mendezovich filmů jsou perfektní (uvěřitelné) herecké výkony. Daniel Craig ani vlastně nemusel hrát slizouna :) ()

tomas070391

Jedna z mojich srdcov medzi filmami, parádne nakrútené, herecké výkony bravúrne, nemám čo dodať. Proste krásna gangsterovka. ()

pepco

Z mojho pohladu dost preceneny film... nedostatocna a sucha dejova linia, filmu chyba ten spravny naboj a je bez akejkolvek stipky napatia. Vznikla z toho melancholicka a nudna mafianska rozpravka. ()

josefkam

Pro mě jako milovníka událostí 20. a 30. let v USA je tento film pastvou pro oči. Netradičním způsobem natočená gangsterka se silným rukopisem svého režiséra vybočuje z řady dokonalou hudbou, dokonalou atmosférou, skvělým hereckým výkonem Toma Hankse a genialitou Paula Newmana (jedná se totiž o Newmanův poslední velkofilm a velkou roli v životě). Pomalu se rozvíjející příběh Michaela Sullivana (Tom Hanks), nájemného vraha, pracujícího pro dona Rooneyho (Paul Newman). Sullivanův život se změní ve chvíli, kdy Don Rooney nechává vyvraždit jeho i jeho rodinu (odnese to jeho žena a starší syn) Sullivan se i s pomocí mladšího syna vydává na cestu za pomstou, v patách je mu však nájemný vrah (Jude Law)... Vrcholná scéna, kdy Hanks v dešti a tmě vystřílí Thompsonem celou ochranku Dona Rooneyho a následně i samotného Dona, patří k tomu nejlepšímu, co jde v Mafiánských filmech vidět... Nikdy nezapomenu na Newmanovu poslední větu: I'm glad, are you (jsem rád, že jsi to ty) ... Dokonalost sama... Celkové hodnocení 10/10 (5*) ()

Konev

Nejdříve rozvláčné, že jsem to chtěl vypnout, ale nedělejte to. Odměnou vám bude postupné gradování a napětí s mistrovským finále. ()

karelondatra

Není to gangsterka jako řemen. Je to gangsterka říznutá sem tam odlehčeným nadhledem. Spíš drama s hvězdnými herci, které má oba protipóly krvák vs. humor obroušené na inteligentní mez, což z toho dělá koukatelný film i pro slabší žaludky. Zamrzí celkem předvídatelný průběh i závěr, kdy si člověk poslední dvě třetiny filmu říká "kéž by to bylo jinak než čekám", což se nestane. ()

lukas.frydry

nic zvláštního, o5 nechápu zdejší mega hodnocení ... klasika, kde se objeví tom hanks a jiný slavný jména hned to fičí nahoru ... ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga