Reklama

Reklama

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (4)

Jehova 

všechny recenze uživatele

Film mapuje přípravy a průběh povstání děkabristů jak ze strany samotných povstalců, tak i ze strany zákonné vlády zastoupené Alexandrem I a později Nikolajem I. Do děje, který se odehrává převážně v Sankt Petěrburgu vtáhne i historicky věrná rekonstrukce města 20. až 30. let 19. století, včetně rozestavěného chrámu sv. Izáka. Za velké plus považuji snahu tvůrců předkládat pokud možno historická fakta a nehodnotit ani jednu ze stran konfliktu. Jako mínus bych uvedl jistou nepřehlednost situace, kdy jsou na Senátím náměstí shromážděna vzbouřenecká vojska, která jsou neúspěšně napadena loajalními jezdeckými oddíly a situace vypadá tak, že ji nemůže Nikolaj I ustát. Později se však divák z ničeho nic dozví, že jsou vzbouřenci obklíčeni. Jako celek ale film hodnotím na slabší 4*. ()

PaulCZE 

všechny recenze uživatele

Mix historického příběhu a "moderního" zkratkovitého vyprávění moc nefunguje. Spousta scén vychází do ztracena, není jasné co se děje. Doplněné to je rozvyklanou kamerou a hudbou, která se tam ani trochu nehodí. Vizuálně to je utopený pod hromadou hnusných zářících filtrů. Všichni tam jsou vypulírovaný jako kdyby zrovna vylezli z koupele, dostali mejkap a uniformy. Je to celý takový nepřirozený. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

V prosinci 1825 přišel do Petrohradu Mikuláš, a místo obvyklého rozdávání banánů za básničku pár přitroublým dětem tentokráte pro změnu nechal vykartáčovat pár přitrouble zromantizovaných horkých hlav za vzpouru. A jelikož právě vrcholila doba zoufalého valení klínů krutě nesmočivších nešťastníků do hlav sveřepě nemrdavých krasavic, horkokrevně unáhlených soubojů o kdejaké pičoviny i kdejakou piču a až morálně patologické pseudocti, jejíž ztráta byla snad horší potupa než ukázat Taťáně Larinové malé péro, stalo se Povstání Prosincáků na dlouhá léta ruského romantizmu dokonalou masturbační fantazií snad každého nehezkého, uhrovitého recitátora na východ od Košic, a později i ideologicky pokrouceným pornem mnoha bolševických básnířů. V současnosti se, i navzdory opětovné autokratické dicktatúře cara Putina I., ožehavého tématu zmocnil Sojuzmultfilm a přeqapivě z něj uplácal záživně i výživně natočený, nepatetický a historicky nijak moc nezkreslující velkofilm o tom, že Prosincáci byli tak trochu kokoti a báťuška Mikuláš tak trochu zmrd. Až na to, že ti ruští nagelovaní pupušové vypadají jeden jako druhý a po chvíli máte dost problém bez zřetelných jmenovek „Привет, я Уколотьной“ rozlišit Trubkovského od Prstila, se jedná o velmi solidní, veskrze zábavnou a poměrně velkolepou podívanou s možností budoucí repetice. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Jak už to tak u mých pocitů z filmů bývá, přišlo mi, že to bylo poněkud dlouhé a poněkud přeplněné postavami. Jinak ale musím asi trvale kinematografii Rusáků přeřadit do světové špičky, protože v každém dalším ohledu to byla paráda. 80% ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama