kesty

Neprehľadné, či už dejovo, alebo herecky. Napätie ťahala hore hudba, nie dej, ktorý sa od polky už prakticky len opakoval (dostaneš sa na loď, potopia ju, dostaneš sa na loď, potopia ju...). Strihovo zaujímavé, ale nie moc funkčné, existuje niekoľko desiatok príkladov filmov, kde sa prelínanie dejových a časových pásiem za účelom nečakaného posúvania príbehu deje oveľa lepšie a dychvyrážajúcejšie. Emócie na konci sa absolútne nedostavili. Ale nepopieram silný vizuál (od obrazu a kamery po výpravu) a atmosféru. ()

bozka10 odpad!

Tak toto je katastrofa jak po filmárskej stránke,tak po historickej.Odpad to bol uz pri nápade na tento film.nápad bol kurva zlatý.fuj. ()

Untentrauer

Horší válečný film s tak velikou propagandou snad ani neexistuje. Lacinost snímku na mě mrkala z každého záběru. Začátek filmu a přestřelka ve městě s neexistujícím nepřítelem. Záběry na pláž plné zdvojených snímků, aby to vypadalo plně. Pilot, kterému dojde palivo a on "doplachtí" zpět domů. Je to tragický absolutně nezábavný a zdlouhavý snímek. Bylo vyloženě utrpení to sledovat. Nechápu, jak tohle mohli pustit ven. Jsem hrdý na to, že jsem vydržel až do konce. Možná by o tom také mohli natočit film a bylo by to mnohem zábavnější. ()

Warhorr

Nechci psát proč tam Nolan nedal to nebo tohle ale zkusím to popsat tak, co jsem spíše já sám od tohoto snímku očekával. V první řadě se, alespoň za mě, nejedná o klasický válečný film ale spíše o psychologiclý snímek o vojácích z Dunkerku. Jelikož jsem zarytým fanouškem filmů z Druhé světové války a tohoto období celkově tak budu za hnidopicha a budu rýpat jak jen to jde a možná budu poslouchat ''proboha vždyť je to jen film''. Chápu, že když se točí film, ne vždy se striktně držíte historických reálií ale prostě mi to nedá. Jména, jako lord Gort, Tennant nebo Ramsey tady neuslyšíte. Žádná zmínka o operaci Dynamo jaktěživ. Na začátku filmu jen kratičký stručný popisek, že se vlastně Britský expediční sbor evakuuje u Dunkirku a čeká na záchranu a hlavně na zázrak. Film je spíše zaměřen na osudy různých postav, u kterých vlastně ani třeba nevíte jak se jmenují, jelikož ve filmu některá jména hlavních postav nejsou slyšena anebo jsem jenom možná ohluchnul z toho hrozného soundtracku. Pro mě teda trošku divně poskládaná dějová linie, které se Chris klidně mohl vyhnout. Taktéž se divím, že Murphy kývnul na takovou miniaturní a naprosto zbytečnou roli. Zkusím být však i trochu pozitivní, efekty jsou skvělé. Líbí se mi i technika jaká tam byla zobrazena, na tom si dali záležet. Spitfiry, heinkely, torpédoborce, paráda. Co se týče historických detailů - uniformy, zbraně, super. Nemám výtku. Trochu mě možná zarazil začátek filmu, kdy se vlastně přímo ve městě, kousek od pláží už střílí. Předpokládám, že se jedná o první dny evaukace, ve skutečnosti však Němci byli ještě několik kilometrů před Dunkirkem takže není možné aby ve městě byla slyšet střelba německých zbraní. Pro někoho blbost, je mi to jasný, jen se to snažím zveřejnit spíše pro fandy co se o tuto událost třeba trošičku zajímají. Hardyho postava jako letce...hmmm...hodinu se snaží sundat bombardér v ''klidné'' poloze a na konci filmu kdy mu však dojde palivo a jenom tak plachtí a plachtí tak sejme Stuku v střemhlavém letu v několika kilometrové rychlosti. Tady prostě Nolan šlápnul vedle. A ještě jedna věc, jak mám Nolana rád, tak to samé i u Zimmera. Nejlepší skladatel filmové hudby současnosti ale tady mi to rvalo uši. Asi nejsem fanouškem stereotypního tikotu hodin, který slyšíte hodinu v kuse. Promiň Hansi a Chrisi. ()

ROCK,THE

"MISTROVSKÉ DÍLO" tak znějí některé recenze nechci se opičit ale musím, jedná se opravdu o mistrovké dílo filmařské. Christopher Nolan nezklamal ani s tímto válečným dramatem, myslím si osobně že on je jasná značka úspěchu a ať si vybere jakýkoliv žánr vždy se jedná a věřím že bude jednat o film těch nejvyšších kvalit! Ale k filmu napětí, drama skvělá atmosféra vše do sebe zapadá. Různé časové úseky je velmi chytrý tah jak zaujmout diváky. Člověk dívající se na toto dílo prožívá okamžiky s každým z hrdinů ať na mole na loďce či pro mě nejlepší lokace filmu a to ve vzduchu. A když jsme u poslední zmíněné lokace ve vzduch musím říci jako fanoušek i čistý obdivovatel Toma Hardyho že to byli nejlepší a pro mě nejvíce dechberoucí části filmu když Tom se svým Spitfirem míři k Dunkerku. Když vám k tak napínavému filmu hraje opět úplně strhující naprosto skvělou dokonalou hudbu Hans Zimmer tak už máte 60% filmu husí kůži už jen ze samotné jeho hudby. Nolan opravdu opět nezklamal a udělal další skvělé dílo audiovizuální požitek který si člověk vychutnává od začatku do konce. Je pravda že se nedržel klasicismu a neudělal z toho klasické válečné drama kde by člověk poznal své hrdiny ale to vůbec nevadí naopak pojal svůj válečný film novodobě nebo jinak "Nolanovsky" a funguje to ani na chvíli vám to nedá odpočinout. Odcházel jsem z kina s pocitem že bych si dal nejradši ještě dvakrát minimálně opáčko abych nasál už jen samotnou esenci tak skvěle propracovaného filmu! Co se týče vizuální stránky IMAX kamery opět nedali člověku prostor aby uhnul pohledem doslova "pastva pro oči". Teď se jen modlit ať si Nolan vybere co nejdříve další projekt abychom nemuseli na další mistrovský kus tak dlouho čekat jako to bylo nyní od Interstellaru po dobu tří let K závěru řeknu jen pár slov a to ve stylu že k tomuto filmu máte to že je to film CHRISTOPHERA NOLANA hudbu k němu složil HANS ZIMMER a k tomu skvělé herecké obsazení pro mě zejména TOM HARDY už jen samotná tři jména co jsem zmínil by měla člověka snad i přinutit tento snímek vidět! Děkuji Chrisi že dělá poctivou filmařinu a že udělá z každého svého filmu absolutní pecku! Myslel jsem že letos nic na Logana mít nebude avšak měním svůj názor a za mě je DUNKERK nejlepší snímek roku! Musíte ho vidět!!! ()

peetrejr

Nolan natočil veľa dobrých filmov. Ale čo Dunkirk....nie, film nie je vyslovene zlý. Hudba je pre Nolana typická, takže potom kde je ten problém? No problém je v tom, že hrdinské činy, ktoré urobil Thomas Hardy alebo Kenneth Branagh sú smiešne. Reálne kto by sa obetoval keď má šancu vrátiť sa domov ale oni nie, oni sa nechajú zatknúť náckami, ó aké hrdinské! Toto bola asi najväčšia diera filmu. Aj keď záplaty sa nájsť dajú no nie sú v početnom množstve. Herecké obsadenie je dobré. Ale iba dobré. Dialógy hodnotiť  nejdem pretože moc dialógov to nemalo. Trošku som mal problém rozoznať súčasnosť od minulosti (síce som si poradil) ale vyvolalo to vo mne zmätok. Očakával som dosť. A nedostal som svoje očakávania späť. Viete natočiť dobrý vojnový film asi nie je hračka. Ono celkovo natočiť DOBRÝ film nie je lízať med. Či je príbeh už podľa skutočnej udalosti to neviem, ale viem že to bol nadpriemerný priemer. ()

Ten_Geek

Lituji, že jsem se k tomuto filmu dostal až teď. Film je perfektně zpracován jako Historicky-Akční film, kterých se moc neukazuje. Kvalita Christophera Nolana je na tomto filmu velmi vidět a považuji ho za nejlepší film Nolana. Herecké výkony jsou na úrovni, ale hlavní věc co vyčnívá je hudba. Ta je perfektní a lituji, že jsem tento film nezažil v kinech protože to by byl nejlepší zážitek. ()

TostTom

Krásný válečný film, který popisuje evakuaci Dunkerku. Skvělý příběh, výborně zahráno, úžasná atmosféra a filmu se celu dobu daří udržet diváka v napětí. Pro mě asi jeden z nejlepších válečných filmů ()

Sydonai

Ne. Takhle ne. Nejsem velký fanoušek filmů s válečnou tématikou, ale věděl jsem, že Nolan to pojme prostě jinak a taky že ano. Jeho osobitý styl je zde znát každou vteřinu: hrátky s kamerou, podmanivá a dobře načasovaná hudba a dech beroucí momenty. Bohužel ani to nestačilo. 65% ()

GilanCZ

Poprvé.. ok. Podruhé.. lepší ok. :) Ale až třetí projekce nechala film vyniknout. Zážitek z IMAX byl opravdu unikátní a nečekaně skvělý! Takhle to Nolan chtěl a takhle je to správně. Film je opravdu dobré vidět víckrát, s vědomím co bude následovat vyniknou zajímavé detaily. Každopádně projekce v IMAX to celé posouvá na jinou úroveň. Věci k vytknutí jsou, to ale není důležité. Skvělé dílo to opravdu je. ()

Kaktusak12

Christopherovo nový film je opět mistrovské dílo! Skoro se mi ani nechtělo věřit, že by snímek, který byl už od začátku neskutečně nadhodnocený, mohl předčit moje očekávání. Ale stalo se. Nečekejte žádné výpravné drama nebo válečný velkofilm. Dunkirk je drsně naturalistický thriller v typicky Nolanovo stylu. Skvělá Zimmerova hudba (tikot hodin už z hlavy asi nedostanu) a stejně skvělá kamera, jako stvořená pro IMAX. Plus správně děsivá a klaustrofobní atmosféra. War movie of the year! ()

helloween93

Syrové peklo z počátku 2. sv. války, z kterého sálá beznaděj a zároveň velká odvaha britských vojáků i civilistů, kteří na malých plachetnicích plují k Dunkerku zachránit zbytky britských expedičních sil. Skvělá práce s kamerou a Zimmerův hudební doprovod bere dech. Atmosféra filmu je tak hutná, že máte při každém náletu Stuky husí kůži. V kině hodně naturalistický zážitek. Nolan vybral zajímavou látku a potvrdil svojí dlouhodobou režisérskou zručnost. ()

Majkak

Nolan ukázal, že lze natočit film s perfektní atmosférou, válečnou bezútěšností a nesmyslností, aniž se u toho valí moře krve a lezou vnitřnosti. Atmosféra funguje i bez těchto prostředků, i když v reálu válka vypadá jinak. Napětí vytváří Zimmerova hudba nikoliv přitažlivost postav, o jejichž osud by se divák bál. Jednotlivé scény se rychle střídají a hlavní protagonisté jsou divákovi tak trochu ukradeni. Soustředění na celek filmu a absence silného příběhu zabraňuje tomu, aby se divák někomu fandil. Závěr dobře vystihuje tehdejší atmosféry hořkosti prohry. Co je to za akci, jejíž výsledkem je pouze úspěšná evakuace a Hitlerovo obsazení Francie? I když evakuace úspěšná samozřejmě byla a nakonec i ta válka se vyvíjela jinak. ()

Zajdo

Asi to nie je najlepší vojnový film čo som videl ale zobrazenie vojny mi prišlo veľmi živé a skutočné. Poe Dameron nie je najlepším pilotom vesmíru ale Tom Hardy - Farrier. Nolan v mojich očiach ešte ani raz nezakopol. ()

Kulda24

Zatím nejlepší film tento rok. Asi takto bych ohodnotil Dunkerk jednou větou. Christopher Nolan si pro nás připravil další velkolepou podívanou tentokrát s válečnou tématikou. Nolan povídal, že je to jeho srdcová záležitost a na projevu filmu to je rozhodně vidět! Dunkerk to do vás šije hned od začátku a nenechá vás emocionálně vydechnou. Audiovizuálně je to špička a je vidět, že Hans Zimmer nás nemůže nikdy zklamat. Samotné tikání a gradování hudby.. no k tomu ani není, co dodat! Hlavním hrdinou tohoto filmu je samotná válka a přežití. To mně Dunkerku ještě přidává, protože se nemusím dívat na nějaký ušmudlený příběh, ale na válku takovou jaká je. Přechody mezi třemi vrstvami fungují skvěle a postupné comebacky v čase jsou velice přehledné. Doufám, že si odnese minimálně 5 oscarů. Dávám šest z pěti hvězd. ()

HH

Velice dobře napsaný i zrežírovaný válečný (repektive protiválečný) film. Prolínání tří rovin se velice povedlo, stejně jako výběr herců (Kenneth Branagh není jen Zlatoslav Lockhard, Cilian Murphy není jen hrdinný Jožka Gabčík...). Líbila se mi i kamera a takřka minimalistická hudba...stejně jako fakt, že vždy, když došlo k nějakému "ukolébání" bylo probuzení o to drsnější (např. úplný začátek ukončený řevem střelby). Možná mohlo být na moři vidět více "lodiček", aby bylo jasné, na čem vlastně těch 300 000 vojáků Hitlerovi plácglo před nosem. A pak mám velkou slabost pro Spitfire, jen se mu mohlo při těch detailních záběrech kouřit z výfuků :-) ()

skeptic

Christopher Nolan nám po Interstellari ponúka vojnový film v, ktorom možno trochu mení "uhol pohľadu" na to ako vystavať film, respektíve charaktery. Nesnaží sa vykresliť nejaké rodinné zázemie, či minulosť postáv, namiesto toho sa sústredí čisto na ich momentálne pocity, psychiku a motivácie. Najelementárnejšie motivácie - prežitia, teda pud sebazáchovy. Na druhej strane je tu aj motivácia - pomôcť, tým ktorý si možno sami nepomôžu. Nolan, ako sme už nato zvyknutí, opäť ozvláštňuje filmové rozprávanie, z čoho nakoniec vymodeluje záverečnú katarziu. Mimotoho je Dunkirk aj výborne "funkčne" ozvučený (mám na mysli aj hudbu, aj dietgetické "ruchy"). Pre mňa asi najlepší Nolanov film od Temného rytiera. 90% ()

Wargoo

Verím, že budem opakovať už mnohokrát povedané, ale risknem to. Ako je u Nolana známe, aspoň z môjho pohľadu, emocionálne prázdno jeho niektorých filmov im výrazne podráža kolená. Film je technicky zvládnutý bravúrne, dokonalá kamera na lodi, počas leteckých bitiek, či na móle… Úvodný útek spred nemeckých guliek je jeden z najintenzívnejších začiatkov filmu aký som kedy videl (od Sicaria si nepamätám), ale ono mi bolo vážne ukradnuté, či Hardy zareve kdesi nad oceánom, či spevák s One Direction spolu s osadentsvom skončia rozstrielaní na franforce, alebo či príde veľká cunami, a všetkých tých vojakov tam pochová zaživa horda piesku, bolo mi to jedno. Zimmerova hudba je vhodná výhradne k filmu samotnému, na počúvanie len tak pri práci môžte zabudnúť, nakoľko nevnikla žiadna „theme” ani nič podobné. Naopak, ako k filmu samotnému pôsobila výborne, a spolu s ostatnými zvukovými efektami dotvorili neodškriepiteľne hutnú atmosféru bojiska. Po technickej, obrazovej a zvukovej stránke je film za 100%, ku mne si film však emočne cestu nenašiel, a preto nemôžem vystreliť naplno. Lepšie než Interstellar, to áno, ale Insomnia, Prestige, Batmanovky (1, 2) a Inception sa mi páčili viac. Aj po hudobnej stránke. 4**** a 75,202% PS: Áno, zostrihané nekonvenčne, ale zaujímavo. Áno, chýbal mi ucelenejší príbeh Cilliana. Viac sa to neoplatí rozoberať. ()

Rannveig

Nejdříve jsem jako mnozí považoval film za skvělý, ale nikoli 100%. Udělil jsem jen čtyři * - avšak už před kinem po shlédnutí mi bylo jasné, že na film si názor udělám až s jistým odstupem. Ten nastal a já přemýším, co přesně chybí k těm 100%? Kýčovitá americká "huráakce" s megahrdinským nakopáváním německých zadků ačkoli to se u Dunkerku opravdu nedělo? Nebo snad limonádově přeslazený románek s francouzskou zdravotní sestřičkou, jenž je napůl židovka, napůl černoška a celá modelka...? (která hrdinně vzdoruje nástrahám světa mužů v období 2 světové války) Ne - film si vzal za cíl vylíčit události v jednom z klíčových okamžiků oné války a to udělal, skvělým, atomosférickým, uvěřitelným a neumělým způsobem - 100% je tady. ()

Fredy176

toho pána na režisérském křesle mám rád, některé jeho filmy jsem viděl víckrát než je zdrávo. Celkový dojem z filmu je silný, jde o příběh skupiny, což je příjemná změna od filmů, kdy hrdina buď přežije do konce nebo zemře epickou smrtí. Jsem si vědom, že autetičnost je hlavní tah tohoto filmu, což se nám dostavá z technické stránky filmu (ozvučení a záběry jsou dokonalé), ale u Nolana jsem zvyklý vždy na něco NAVÍC, ale tomu příběhu něco chybí a přitom víme, že Christopher na to má. Být to jiný řežisér, bylo by to za 5 hvězdiček, být to Troška dal bych jich 6. Zklamán z filmu nejsem, ale časově jsem si to zvládl poskládat napoprvé a druhá projekce jen tak nehrozí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky