TheSpearCZ

Velice zajímavě na dnešní dobu natočený válečný film. Samozřejmě co je od Nolana, tak od toho se očekává 10x víc než od kohokoliv jiného, takže hype byl velký a pocity z toho jsou dobré. V dnešní době je velice těžké natočit válečný film bez Němců nebo bez nějaké violence celkově (Hacksaw Ridge přesný opak, kde létaly končetiny apod.), takže kvůli tomuhle má u mě Nolan velký respekt. Zimmerova hudba opět parádní a opravdu si připadáte jako jeden z anglických vojáků, který se nemůže dostat na druhou stranu a je bombardován. No a herci parádně obsazení, doteď nechápu jak Tom Hardy může i jenom z vedlejšího pilota, vytřískat tak super postavu. Dunkerk určitě stojí za zhlédnutí (všechno co je od Nolana :D) a top film 2017 možná? Uvidíme. Lepší 4* ()

Gulde

Další Nolanova perla. Snad mi to ani nepřišlo jako film, vážně jsem to bral tak nějak jako realitu. Hodně to vybočuje z mezí standardní kinematografie, a dost dobře ani nejsem schopen popsat čím vlastně. Atmosféra se povedla navodit jako málokde, a hudba tomu dost napomohla, i když přesto, že byla v podání Hanze Zimmera, nebyla tu tak výrazná, jako bývá zvykem. A bylo to asi dobře. Skvěle podkreslovala scény. Takhle nějak si myslím, že působí válka ve skutečnosti, a to, že mi to byl schopen naservírovat "mainstreamový" film, svědčí o jeho nesporných kvalitách. ()

kujon

Ne, ne a ne. Je to takřka úplně o ničem, absolutně mě to minulo. Jediný skvělý a emotivní moment celého filmu je (SPOILER ALERT) když se kapitán na molu zahledí dalekohledem do dáli a vidí připlouvat anglickou "eskadru". Jinak nic, vůbec nic. Oslepnuvší a poté mrtvý kluk na palubě jedné bárky? Nechápu proč to v tom filmu muselo být, daleko silnějších příběhů by se "na břehu" dalo jistojistě najít daleko více. Jelikož se o 2.s.v. zajímám, tak jsem zklamán. Na 2* to ale nebylo, takže 3 a jsme si kvit. ()

Pevek2

Ve sledovani skutecne operace se to misty blizi k Prilis vzdalenemu mostu (i tam byly tu a tam pro potreby dramatizace pouzity ty nejdramatictejsi momenty a leccos bylo take upravovane, podobne jako v Dunkirku). Nesmirne elegantne natocene, s citem pro atmosferu a v IMAXu to silne vtahuje do deje, presto ze o postavach moc nevime. Reci o tom, ze jsou casove linky nesrozumitelne jsou blafy, v zivote jsem nevidel prehlednejsi film. Jestli bych ale autorum neco vycital, tak to je v nekolika detailech nefunkcni dramaturgie - to, ze se vsichni zachrani vzdy na uplne posledni chvili je sice americky uzus, ale po tech letech uz je to tak ohrane, ze pak v urcitych okamzicich ztraci filmy napeti. A to se tady deje bohuzel taky. Ale jinak je to velka lahudka. ()

JM87

Hodně poctivej valečnej film s věrohodnýma scénama, kterýmu bych vyčetl dvě věci: První je zbytečná komplikovanost časových linií. Přijde mi, že to Nolan dělá hlavně proto, aby uspokojil diváky, který mají rádi jeho mindfuck filmy jako Interstellar nebo Inception a druhá je vlastně to, že jsem tam očekával nějaký pořádný mindfucky jako ve jmenovaných filmech. Nicméně v kině to byla fajn podívaná, tyhle filmy mě vždycky utvrdí v tom, že jsem rád za to, kde a v jaké době jsem se narodil. ()

Illy

Uf. O filmu bylo asi už napsáno vše. Pro mě neskutečně intenzivní válečné drama, s úžasným hudebním podkresem. Nolan nezklamal, ale natočil (pro mě) zatím film roku. ()

poet

Nolan je stávka na istotu... Film z obdobia II. svetovej vojny kde tých "German" ani poriadne nevidno tak nato treba talent. Všade prítomná smrť neistota a tápanie v tme. Zobrazenie skutočného vojnového pekla vo svojej surovej realistickej podobe bez nejakých romantický a klišovitých vsuviek... Kamera uplne genialna :) ()

Furmi

Tak toto bol teda prúser roka. Na Dunkirk som sa nevedel dočkať a včera som si ho púšťal celý nažhavený s otvorenými ústami. Tie som mal aj po polke filmu ale s otázkou "kedy ten film vôbec začne" ? A on nezačal ai pri záverečných titulkoch. Problém vidím v tom že sa Nolan nemal hnať do tejto tématiky. Evidentne je tu mimo svojho poľa a nezachraňuje to tentokrát ani hudba Hansa Zimmera (v tomto filme takmer vôbec nesedela). Technicky prepracovaný a zvládnutý film, emočne chladný, nezaujímavý so strašne nesympatickými postavami a na Nolanove pomery veľmi chabým koncom. Najväčšie sklamanie roka 2017. ()

majec4

Film je natoceny zaujimavo, lebo kombinuje v sebe tri pribehy v troch casovych liniach. Kym som si to vsimol, tak to na mna posobilo dost matuco. Esteze som si to uvedomil celkom rychlo, lebo by som si neuzil samotny vysledok vo finale. Inak to je dost nezaujimavy film. Postavy spoznavame pomaly, ak vobec mozno hovorit o poznavani. Treba spomenut soundtrack, ktory nepolavil pocas celeho filmu. Chyba vsak tomu lepsi scenar. Nepacilo sa mi, ze pozeram na anonymnych vojakov bez vztahu k nim. Ta praca s casom bola skvela, ale film si ma vyrazne neziskal. Skoda, Nolan to myslel dobre, no nieco vyslo, nieco nie. ()

jacksax

Jedinou hvězdičku uděluji za to, že se to nezvrhlo do frašky a udrželo si to vážnou tvář až do konce. Tenhle film budou učebnice udávat jako prototyp "Jak nemá vypadat historický/válečný film"....no... spíš si myslím, že na něj v jakékoliv učebnici prostě nezbyde místo. nezajímavé, ničím nevyčnívající nic. ()

Standic1

Jak trefně poznamenal jeden můj kamarád, který musí mít vždycky pravdu. Kdyby tohle a přesně takhle natočil nějaký "noname" režisér, tak se mu všichni vysmějou a pravděpodobně to nepůjde ani do kin, ale protože je to od Nolana, tak jsou z toho všichni doslova na větvi. Díky bohu za (vzhledem k žánru) přiměřenou délku filmu a na oko dobře působící vizuál, ostatní je opravdu velká bída a ač mám Nolana opravdu rád, tak tohle se mu nepovedlo. ()

doctor20

Geniálne porozprávaný príbeh vojnového zúfalstva. Z filmu úplne sála pocit strachu, beznádeje a všetky pocity hrdinov doby, ktorí boli iba bezmocnými štatistami v bitke o ich vlastný život. Obraz je geniálne doplnený hudbou a zvukmi boja a už len preto ma veľmi mrzí, že som si snímok nemohol vychutnať v imaxe. Dej síce pokrýva iba 3 rôzne príbehy a nevenuje sa globálne odsunu jednotiek z Dunkirku, ale fantastické zostrihanie scén, flashbacky a prelínanie deja robí pre mňa z tohto filmu jeden z najlepších vojnových filmov. Jediné čo zamrzí je relatívne malá brutalita a surovosť niektorých záberov, kde by sa to vyslovene pýtalo. ()

Swoser

Christopher Nolan se podepsal pod nejlepší filmy století, takže bylo jasné, že Dunkerk nebude žádná výjimka. Ale mýlil jsem se. Dunkerk není jenom skvělý film, ale je to film, který podle mě změnil filmařinu. Předvedl, že nepotřebujete žádné speciální efekty aby jste natočili napínavý válečný film. Kombinace skvělé režie, užasných hereckých výkonů, geniální hudby, střihu a kamery dělají z této malé pohromy velkolepou podívanou. Pokud jdete na Dunkerk a čekáte postavy, do kterých se můžete vcítit, tak budete zklamáni. Postavy v Dunkerku nejsou tak vypracované, jako v ostatních válečných filmech, ale dokážete s nimi soucítit, díky situaci ve které jsou. A to bohatě stačí. Ani tady nechyběla klasická Nolanova nelineárnost, ale film je zkonstrouván naprosto krásně a dějové linie do sebe zapadají jako po másle. Hlavně příběh na moři, který byl můj nejoblíbenější. Nevím jestli díky skvělým hereckým výkonům, nebo neskutečnou reálností všech postav na palubě, nebo krásnou kombinací obojího, ale tento příběh mě zaujal natolik, že káždá scéna byla krása sledovat. Ke konci jsem neměl slov. Nádherné zakončení filmu, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Jeden z nejlepších filmů celého roku a laťka je hodně vysoko. 10/10 ()

Greg25

Natočit film o Dunkerku je podle mě filmařský oříšek, ale Christopher Nolan věděl co dělá. Vizuálně působivé a příběhově dobře rozvětvené tak, aby byly vidět osobní příběhy a zároveň reprezentovaly typické události, na které tehdejší vojáci narážely. 85% ()

bongazkongaa

Napínavá hudba bohužel z filmu neudělá lepší film. Film o ničem co trval snad půl dne. 3 příběhy úplně mimo. Zklamání roku. Bylo to ještě horši než Blade Runner a to je co říct. ()

kluk z Na

Wow, nechal jsem ustát vody a na Dunkerk jsem se podíval až v únoru 2018. Bohužel nic pozitivního. Já radši kouknu na blbou army slátaninu ve který to pojede, než nějaký takovýto intelektuální cajdák. Zdá se mi, že Nolan style pohořel na válečným filmu, kde si jiní osobití filmaři poradili. Nebylo to nejhorší, ale pokud Copolla zabil s perfektní Apokalypsou, Krubrick se vytáhl s filmy jako olověná vesta nebo dokonce i Tarantinno si svůj styl obhájil v hanebných panchartech, Nolan mohl udělat něco co by mě tak nenudilo. Todle je pro mne typická akademická nudička. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky