Režisérka Andrea Arnold (došla si už pro tři Ceny poroty na festivalu v Cannes) dokáže emoce vtlačit do uvěřitelných mezí, udrží v divákovi při každé příležitosti jemné napětí a potvrzuje, že patří k tomu nejzajímavějšímu, co mohou Britové z ženských autorek nabídnout. Tak jako Jean-Marc Vallée ve svém vyprávění nemoralizuje, jednání hrdinů nehodnotí a snaží se zůstat vcelku objektivní, neboť se snaží měřit oběma stranám stejně. Psychoterapeutka pokládá nepříjemné otázky a zdá se, že Madeleine si v téhle partnerské rovnici úplně nevěří. Renatina dcera se bojí, že svět čeká zkáza, ale hlavně má zmatek v hlavě kvůli svým povedeným rodičům. Jane se otevírá nové známosti a Perryho matka dál slídí. Ale jinak nic extra dějového nebo zajímavého. Laura Dern palec nahoru.(30.6.2019)

Okey, tak po téhle epizodě posílám bez váhání Big Little Lies mezi moje favoritní seriály. Další týden čekání bude krutá daň za tak perfektní scénář a herecké výkony.(25.6.2019)

Jestli první série patřila hlavně Kidman, druhá je ve znamení Laury Dern. Hltám každou scénu s ní.(25.6.2019)

Já nevím, mně ty ženské přijdou čím dál tim více nesympatické a jsem na straně jejich chlapů. Hlavně Adam Scott je výbornej.(1.7.2019)