Myšák Stuart Little

Myšiak Stuart Little

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 1999, 84 min

• Radyo

Co je tak úžasného na příběhu o mluvící myši, kterou si rodiče jednoho kluka adoptují z dětského domova jako bráchu pro svého syna? Nehledě na to, že ta myš byla zakomponována do děje tak automaticky, jako by myši žily v dětských domovech (jako chovanci) a mluvily odjakživa a jen já jsem o tom dosud nevěděl.(14.4.2003)

• nascendi

Niekedy s vnukom pozerám filmy, pri ktorých nie som si istý, komu sú určené. Američania sa pri produkcii filmov pre deti vydali cestou tolerancie inakosti. Nepokladám to za dobrú cestu, lebo fantáziu detí je možné rozvíjať aj menej agresívnymi formami. Nepokladám tento film za vhodný pre deti, čo môj vnuk vyjadroval častým zívaním a nezaujatým pohľadom. Mňa odpudzovala aj dospelácka forma hlodavcov v Ratatouile.(1.5.2014)

S touhle pohádkou o malém myšáčkovi nemám nejmenší problém. Vtipná a zábavná podívaná nastává v okamžiku, umíte-li jako dospělec dát svůj mozek do režimu „off“, přijmout cokoli a hlavně nic neřešit. Tatínek má skvělé hlášky, jako např. „členové rodiny se nejedí“, velmi kladně hodnotím Stuartovu animaci, dokonalou kocouří bandu a v neposlední řadě chválím úchvatnou hudbu.(27.6.2014)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. I Need To Know - R Angels [3:53] ,2. The Two Of Us - S Club 7 [3:34] ,3. You're Where I Belong - Trisha Yearwood [4:17] ,4. If You Can't Rock Me - Brian Setzer Orchestra [2:40] ,5. 1+1=2 - Lou Bega [4:03] ,6. He Rules - 702 [3:04] ,7. Home - Brian McKnight [4:22] ,8. Walking Tall - Lyle Lovett [3:16] ,9. Lucky Day - Matt Goss [4:03] ,10. Mouse In The House - Colby O'Donis [4:34] ,11. As Long As I Can Dream - Debelah Morgan [4:29] ,12. The Boat Race - Alan Silvestri [5:12] ,13. I'm Gonna Miss You - Alan Silvestri [4:43] ,14. You're Where I Belong (Soul Solution Remix) - Trisha Yearwood [4:04],(16.5.2011)

„Preboha, čo je to za myš?!“ – „To nie je myš. To je môj brat.“ Pôvabná kombinácia hraného a počítačového rodinného filmu, ktorého ústredného hrdinu si pravdepodobne zamilujete. Snímka pripomína PIADIMUŽÍKOV s Johnom Goodmanom: scenár nič extra, o herecké výkony nejde (nepopieram však, že vidieť pár pozostávajúci z Geeny Davisj a Hugha Laurieho je svieže) a počítačové efekty samozrejme veľmi rýchlo zostarnú. Napriek tomu obe snímky majú akési ťažko charakterizovateľné kúzlo, takže ak sa vám napríklad páčila hraná verzia IOI DALMATÍNCOV, mal by sa vám pozdávať aj tento film.(22.12.2004)

• - První den jde Myšák spát v modrém pyžamu, ale probouzí se v červeném. (Mr.Hudson)

• - Námět příběhu o myšákovi, který je členem lidské rodiny, napadl spisovatele E. B. Whitea ve spánku během jízdy vlakem. (vesper001)

• - Jenny McCarthy byla nabídnuta hlavní role, ale herečka odmítla. (D3VIL)