Myšák Stuart Little

Myšiak Stuart Little

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 1999, 84 min

• Peytl

Dr.House a nablblá mouse, ostatně jako celá Malá rodina. Já trpěl, má milovaná bedna trpěla, trpělo i křeslo, na kterém jsem prdelí poskakoval s přáním brzkého konce...kupodivu i syn, ač oslaben angínou, měl tendenci zmizet a plazil se přes práh z obýváku vstříc dešti....výborná alternativa, bude moudrý po otci, krásný už je.(21.9.2013)

Takový prvoplánově hezký rodinný film, který má k dispozici zajímavé herce, ale hlavně na svou dobu velmi dobrou trikovou stránku. Stuart i v roce 1999 vypadá, jako kdyby byl skutečný, i když je pravda, že je přece jen až moc roztomilý. Shyamalan napsal scénář, kterým nikoho nechtěl urazit, jsou zde silné emotivní scény a jako rodinný film to stále funguje. Přese všechno, kočky mám pořád rád.(14.5.2014)

Je to nereálné, ale pokud to budete brát jako pohádku pro vykouzlení úsměvu na rtech, tak to není zase tak špatné....... Jako malá jsem tuhle pohádku zbožňovala a i když jsem z toho věku dávno vyrostla, tak ocením zejména Hugha Laurieho coby otce malého George. :-) Jinak uznávám, že je to nereálné a ani scénář nedosahuje vysokých kvalit. Ale co, je to natočeno pro určitou věkovou skupinu a té se to určitě líbí (nebo alespoň líbilo, jako kdysi mě).(27.3.2007)

• Estrellita

Jestli existuje dementní rodinný film, je to tohle. Jasně, vizuálně asi v pořádku a nápad neohraný, ale... ALE! Jak proboha mohli normálně smýšlející rodiče přinést domů myš jako svého syna? Proč si prostě nevybrali některého z chlapců, aby měl jejich pravý syn normálního bráchu a všechno bylo bez problémů? Panebože, tolikrát jsem si klepala na čelo... Tady mě můj oblíbený režisér (coby scénárista) opravdu zklamal. Pitomost na entou!(11.4.2013)

Zaujímavé na tú dobu skúsiť to s umelým myšiakom v hlavnej úlohe v celovečernej snímke a postaviť k nemu ako kolegov skutočných hercov. Určite to bol prelomový film, lebo dnes sú už takéto javy bežné. Celkom som sa pobavil aj keď som bol ešte vtedy dieťa a neviem, či by ma to aj teraz tak chytilo. Určite nemám nič proti takejto produkcií a hlavne detský diváci si prídu na svoje. Ale sranda musí byť a filmy sa musia točiť pre všetky vekové skupiny je to na každom individuálne čo sa mu páči a čo nie. Mňa to až tak neoslovilo, ale rozhodne to nie je zlá snímka.(4.10.2010)

• - Dva detektivové se jmenují Allan a Sherman podle slavného komediálního zpěváka Allana Shermana. (D3VIL)

• - První den jde Myšák spát v modrém pyžamu, ale probouzí se v červeném. (Mr.Hudson)

• - Scéna s klavírom Heart and Souls vyšla len pre ABC TV. Na slovenských či českých DVD nosičoch by sme ju hľadali márne. (dees45)