Myšák Stuart Little

Stuart Little

Myšiak Stuart Little

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 1999, 84 min

Stuart Little mě dostal. Sice jsem věděl, že příběh je absolutně nelogický a prostředí kýčovité, ale stejně jsem se díval dál a u nemála scén se smál na celé kolo. Prostě i přesto, že jsem na tenhle film dost starý (a tentokrát jsem mozek vypnout nedokázal), dobře jsem se pobavil. Takže pro ty správné diváky to musí být výborná, nebál bych se říct, že pětihvězdičková, záležitost. PS: Být mojí maminkou Geena Davis, zůstanu bydlet u rodičů:) PS2: Divákům se silnou schopností empatie hrozí vznik oidipovského komplexu.(22.4.2003)

Stuart Little mi před lety dal obrovskou naději. Nesl totiž všechny moje sny a touhy o velké šťastné rodině, kterou jsem jako dítě tolik chtěla a potřebovala. A i díky němu jsem nepřestala věřit... a nakonec to opravdu mělo a má happy end. Takže - myšáku, děkuju. Myslím, že jen málo filmů dokáže tak krásně a lidsky (myšácky :) podat důležitost rodinné soudržnosti. Film hodnotím stále z pozice toho snícího dítěte...(18.7.2018)

Film, ktorý nemá umeleckú hodnotu a film pri ktorom sa nebudete skvele baviť. Ale zároveň film, ktorý je milým prekvapením, ktoré vás vráti do detských čias. Zaujímavé spracovanie, tuším toto bol prvý animák o myšiach (dnes je zaujímavé spracovávať podobné filmy) a musím uznať, že na rok 99 fakt namakaný film. 65%.(25.3.2013)

Videl som to niekedy v roku 2002 a všimol som si v jednej polohororovej scéne istý shyamalanov tradičný trademarkový strašiaci prvok, keďže je spoluautor scenára. V tej dobe som sa ešte aj celkom slušne pobavil a považoval to za slušnú, nikomu neškodiacu rodinnú zábavu. Na tom sa časom asi nič nezmenilo. Overovať si to ale nepotrebujem.(24.3.2013)

„Preboha, čo je to za myš?!“ – „To nie je myš. To je môj brat.“ Pôvabná kombinácia hraného a počítačového rodinného filmu, ktorého ústredného hrdinu si pravdepodobne zamilujete. Snímka pripomína PIADIMUŽÍKOV s Johnom Goodmanom: scenár nič extra, o herecké výkony nejde (nepopieram však, že vidieť pár pozostávajúci z Geeny Davisj a Hugha Laurieho je svieže) a počítačové efekty samozrejme veľmi rýchlo zostarnú. Napriek tomu obe snímky majú akési ťažko charakterizovateľné kúzlo, takže ak sa vám napríklad páčila hraná verzia IOI DALMATÍNCOV, mal by sa vám pozdávať aj tento film.(22.12.2004)

• - Když Stuart hraje na kytaru, jeho "kachní" chůze se velmi podobá té Martyho McFlye z Návratu do budoucnosti (1985). Stuarta daboval Michael J. Fox, který ztvárnil také postavu McFlye. (D3VIL)

• - Když Littleovi poprvé navštíví sirotčinec, Stuart si čte knihu "Little Women". (D3VIL)

• - Námět příběhu o myšákovi, který je členem lidské rodiny, napadl spisovatele E. B. Whitea ve spánku během jízdy vlakem. (vesper001)