Manželé Littleovi chtějí adoptovat pro syna George bratříčka. V sirotčinci je však zaujme sympatický, osamělý myšák Stuart. Hned po příjezdu do nového domova se myšák málem stane obětí kocoura Snížka, kterému sice paní Littleová vysvětlí, že členové rodiny se nežerou, ale to situaci příliš neuklidní. Devítiletý George, který se těšil na bratříčka, také není rozhodnutím rodičů příliš nadšen. Stuart se sžívá s novým domovem, plným záludných pastí, a upřímností si postupně získává všechny členy rodiny kromě George, který se k němu nechce znát. A samozřejmě kromě Snížka, jenž se snaží utajit jeho existenci před ostatními kočkami, aby se nezesměšnil. Jenže to se mu stejně nepodaří. Když se jednoho večera Stuart dostane do Georgova pokoje, podaří se mu chlapce přesvědčit, aby dostavěl plachetnici, kterou odložil, protože se nechce zúčastnit závodu lodních modelů ze strachu z prohry se zákeřným spolužákem Antonem. Když se mu pokazí těsně před závodem dálkové ovládání, nastoupí do loďky Stuart a závod vyhraje. Od té chvíle jsou s Georgem nejlepší kamarádi. Jenže je tu ještě potupený Snížek, který najal Smokeyho gang potulných koček, aby mu pomohly se myšáka zbavit. (TV Nova)

MFloyd

Jako malému se mně to hodně líbilo. Roztomilý myšák, hodně pestré barvy. Dneska? Nechápu jak jsem to mohl přežít. Myslím tím rozmazleného, naprosto idiotského George. Když jsem to teda viděl posledně, chtěl jsem ho skoro pokaždé pořádně nakopnout. Ale za to, že jako malému se mě to líbilo, musím aspoň ty 2* dát. Přeci jenom je to určené pro menší diváky ()

Nach

Příjemná rodinná komedie, která mě jako mladšího zahřála u srdce. Dneska spíše příběh plný patosu, který hraje na ohrané struny americké rodinné zábavy, která ví kde co funguje, ale o to více postrádá logiku. Díky bohu ta pro ten film tolik není důležitá, tak alespoň já se u něj i tak vcelku bavil. A proto udělím i takové hodnocení. Na nudné dopoledne ideální, pokud není žádný lepší film či epizoda Toma & Jerryho. 65% ()

Little_Sawy

Je chytrý, energetický, vždycky ví jak udělat průser do kterýho se vždy nějak záhadně dostane a záhadně se to zas vyřeší. Je to myšák, neuvěřitelně roztomilej, Snížek je totálně chlupatá roztomilá koule která mi z celého filmu dělala pořád radosť a bylo zábavné se koukat i na kočičí kočko-rvačku. Rodinná, komédie která zabaví jak malé generace tak i starší. I když dvojka mi příde víc zábavnější a originálny. ()

avril4234

Ďalší z mojich obľúbených filmov. Viem, že je to detinská záležitosť, ale mňa tieto detinské záležitosti proste strašne berú. Myšiak Stuart je veľmi roztomilý a hneď si získal moje sympatie. Nápad vložiť animovanú postavičku do hraného filmu ma vie strašne očariť a aj vďaka tomu mi tento film prirástol k srdcu. Aj ostatné postavy sú veľmi sympatické a veľmi ma dojíma vzťah rodiny Littlovcov k Stuartovi. ...Nemám tomuto filmu čo vytknúť, ja sa tých presladených rodinných komédií nikdy nenasýtim :-) ()

Wooke

Fúha, už ako decko som nemal tento film rád z dôvodu, že tá rodina bola celá akási divná, naivná, priteplená (pardon za expresívny výraz) a neviem čo všetko. Je to výmysel, to je jasné, ale ide o tú myš a nie o to, že si vymyslíme dokonalú rodinu, ktoré nemá chybu. Viem, dôvod môjho rozhorčenia nie je pádny, ale proste ma to vytáčalo. Ale ako scény s loďami a celkovo s hračkami a celým Stuartovym svetom boli fajn. ()

• Když Stuart hraje na kytaru, tak jeho pohyby odkazují na postavu Martyho McFlye v kytarové scéně z Návratu do budoucnosti (1985). Jde o nejznámější roli Michaela J. Foxe, který v původním znění namluvil Stuarta. Tzv. "kachní chůze" je inspirovaná americkým kytaristou a zpěvákem Chuckem Berrym. (D3VIL)
  • Námět příběhu o myšákovi, který je členem lidské rodiny, napadl autora knižní předlohy E.B. Whitea ve spánku během jízdy vlakem. (vesper001)

Související novinky

Takový rodinný kung-fu film

Takový rodinný kung-fu film

30.08.2006

Jackie Chan jako čínský mistr kung-fu a Jet Li hledající pravý význam tohoto umění ve starých chrámech v jednom filmu? Srdce nejednoho ortodoxního fanouška by jistě zaplesalo, ale Původně měl tento,… (více)