Myšák Stuart Little

Stuart Little

Myšiak Stuart Little

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 1999, 84 min

Ďalší z mojich obľúbených filmov. Viem, že je to detinská záležitosť, ale mňa tieto detinské záležitosti proste strašne berú. Myšiak Stuart je veľmi roztomilý a hneď si získal moje sympatie. Nápad vložiť animovanú postavičku do hraného filmu ma vie strašne očariť a aj vďaka tomu mi tento film prirástol k srdcu. Aj ostatné postavy sú veľmi sympatické a veľmi ma dojíma vzťah rodiny Littlovcov k Stuartovi. ...Nemám tomuto filmu čo vytknúť, ja sa tých presladených rodinných komédií nikdy nenasýtim :-)(5.10.2011)

Stalo se vám někdy, že jste potkali mluvící myš v teniskách? Littlovi nemuseli mít ani šestý smysl, aby poznali, že elegán s ocáskem ze sirotčince je jejich vyvolený. Vybrané chování a vyhraný závod jachtařských modelů jsou dobrá znamení myšákova souznění s novou rodinou, nicméně New York není žádná ospalá vesnice a Stuart se bude mít co ohánět, aby v neškodné komedii Roba Minkoffa vyvázl se zdravou kůží. Scenář M.Night Shyamalan.(13.2.2009)

Takový prvoplánově hezký rodinný film, který má k dispozici zajímavé herce, ale hlavně na svou dobu velmi dobrou trikovou stránku. Stuart i v roce 1999 vypadá, jako kdyby byl skutečný, i když je pravda, že je přece jen až moc roztomilý. Shyamalan napsal scénář, kterým nikoho nechtěl urazit, jsou zde silné emotivní scény a jako rodinný film to stále funguje. Přese všechno, kočky mám pořád rád.(14.5.2014)

Nápad s tímhle filmem byl dobrý. Sice se mi moc nelíbí, když filmaři kombinují herce a animaci, ale tady to udělali docela dobře a s citem. Děj je sice takový nic moc, ale pro děti je to ideální pohádka, hezká, která neurazí. Ti starší si tenhle film asi neoblíbí. Skvělý je ale dabing Dejdara, to se musí nechat.(9.6.2014)

Je to nereálné, ale pokud to budete brát jako pohádku pro vykouzlení úsměvu na rtech, tak to není zase tak špatné....... Jako malá jsem tuhle pohádku zbožňovala a i když jsem z toho věku dávno vyrostla, tak ocením zejména Hugha Laurieho coby otce malého George. :-) Jinak uznávám, že je to nereálné a ani scénář nedosahuje vysokých kvalit. Ale co, je to natočeno pro určitou věkovou skupinu a té se to určitě líbí (nebo alespoň líbilo, jako kdysi mě).(27.3.2007)

• - Dva detektivové se jmenují Allan a Sherman podle slavného komediálního zpěváka Allana Shermana. (D3VIL)

• - Scéna s klavírom Heart and Souls vyšla len pre ABC TV. Na slovenských či českých DVD nosičoch by sme ju hľadali márne. (dees45)

• - Když Stuart hraje na kytaru, jeho "kachní" chůze se velmi podobá té Martyho McFlye z Návratu do budoucnosti (1985). Stuarta daboval Michael J. Fox, který ztvárnil také postavu McFlye. (D3VIL)