Myšák Stuart Little

Myšiak Stuart Little

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 1999, 84 min

• Deeside

Další americká komedie využívající zvířecí hrdiny jako hlavní lákadlo. Na mě Stuart moc velký dojem neudělal, protože celý příběh je nelogický, už je to, že nikomu nepřijde divné, jak to že ta myš mluví a jiná zvířata ne. A když pominu tohle WTF fantastično, tak tu zůstane neoriginální děj s průměrnými herci (Hugh Laurie udělal opravdu dobře, když si nechal narůst vousy, vzal si berličku a vyrazil do nemocničního prostředí). Jediná postava, jež byla opravdu dobrá, byl perský kočičák Smíšek, ten tu monotónní jízdu myšáka trochu narušuje příjemnem. Kdyby snímek alespoň dostál svému žánru a byl vtipný, šlo by vytěžit více, bohužel Minkoff se rozhodl vnést tímto filmem k divákům nějaké vyšší poučení o lásce bližního svého a celou dobu se film snaží hrát na city, které však svou dávku emocí nedostávají. Pár scének samozřejmě srandovních bylo, přesto ze zvěro-lidských filmů mám radši například Marmaduka, jenž je opravdu vtipný.(19.9.2013)

• Estrellita

Jestli existuje dementní rodinný film, je to tohle. Jasně, vizuálně asi v pořádku a nápad neohraný, ale... ALE! Jak proboha mohli normálně smýšlející rodiče přinést domů myš jako svého syna? Proč si prostě nevybrali některého z chlapců, aby měl jejich pravý syn normálního bráchu a všechno bylo bez problémů? Panebože, tolikrát jsem si klepala na čelo... Tady mě můj oblíbený režisér (coby scénárista) opravdu zklamal. Pitomost na entou!(11.4.2013)

Fúha, už ako decko som nemal tento film rád z dôvodu, že tá rodina bola celá akási divná, naivná, priteplená (pardon za expresívny výraz) a neviem čo všetko. Je to výmysel, to je jasné, ale ide o tú myš a nie o to, že si vymyslíme dokonalú rodinu, ktoré nemá chybu. Viem, dôvod môjho rozhorčenia nie je pádny, ale proste ma to vytáčalo. Ale ako scény s loďami a celkovo s hračkami a celým Stuartovym svetom boli fajn.(6.11.2013)

Vtipné, zábavné, rodinné, možná trochu kýčovité a někde přehnané, ale účel to splnilo bez pochyby! Zaujmout každého, hlavně nejmenší! Kdo se na malého myšáka podíval, tak myslím, že většina z Vás, by se chtěla dostat do Stuartovo kůže a prožít dobrodružství, která nabídl! Jinak musím upozornit na Hugh Laurieho, který zde vypadá velice komicky, ale svojí nenáročnou roli zvládl.(10.11.2009)

Příjemná rodinná komedie, která mě jako mladšího zahřála u srdce. Dneska spíše příběh plný patosu, který hraje na ohrané struny americké rodinné zábavy, která ví kde co funguje, ale o to více postrádá logiku. Díky bohu ta pro ten film tolik není důležitá, tak alespoň já se u něj i tak vcelku bavil. A proto udělím i takové hodnocení. Na nudné dopoledne ideální, pokud není žádný lepší film či epizoda Toma & Jerryho. 65%(1.7.2014)

• - Námět příběhu o myšákovi, který je členem lidské rodiny, napadl spisovatele E. B. Whitea ve spánku během jízdy vlakem. (vesper001)

• - Když Stuart hraje na kytaru, jeho "kachní" chůze se velmi podobá té Martyho McFlye z Návratu do budoucnosti (1985). Stuarta daboval Michael J. Fox, který ztvárnil také postavu McFlye. (D3VIL)

• - Když Littleovi poprvé navštíví sirotčinec, Stuart si čte knihu "Little Women". (D3VIL)