Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

blackkocour

Než se ponořím do kouzel a čár filmu, přečtu si napřed dějiště, abych náhodou, nevypadl z role. Teď tu budu citovat úryvky ďábelského distributora, snažící se obvykle prodat produkt, kterým je hovnem cítit kilometry daleko, zvratkama se štíplavým slzícím odérem, a lepkavou mrdkou ze šprcky, která se tváří jako Salko, ale místo sladkého mléčného krému, dostane jen možná tak tvarůžkový piknik! Jde se na to. Ava je zatraceně sexy.. takhle, sice se nenazývám ochráncem přírody a zastáncem zvířecích práv, ale podle mě by se podživený orangutani, neměli snažit se nacpat do napasovaných džínách, a červených kozačkách. Vy prasata! Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně.. tady budu opět za sýčka, ale o výjimečných lidech jen v dobrém, ale slovo dobrá, je tu špatně vložena. Hodnocení "dobrá", se dává šlapce, která vám udělá dobrej blowjob, a to jsem ještě vůbec nezmiňil, že Karolína používá zuby, a za 5 minut vám skoro ten kořen rozdrásá do krve, tak proto radši volím ukrajinku Oksanu, které je 76 let, a žádné zuby už nemá. Dál už to nemá smysl číst, dozvěděl jsem se prakticky už všechno o filmu, a vím že mě tahle komedie rozdrásá konečník, a od smíchu zase slučové bránice u míchy. Opět další vyhublá ženská, tentokráte zrzAvá Áva, která kosí tucet odzbrojených a nebezpečných teroristů, sovětů, japonských mafiánů, berlínských fašistů, virtuálních hologramů, zelených zlobrů a filmové diváky v kinech, jednou kulkou, a i když dostane tři deseti kilové rány do břicha, tak pořád se dokáže zvednout na nohy, a takový Rocky Bláboa, je o proti nim jen urosený, a svalnatý chcípáček. Kope se, kouše, drápe, ječí, trhá, mrdá, kuše, hnuše a já nevím, co ještě. Zajímalo by mě, jestli jsem sledoval krimi biják v produkci Hallmarku, nebo Rosamunde Pilcher: Ztracené tajemství, na nedělním odpoledne na TV Brrakov. Těším se, až příští rok vyjde do kin Johanka Wicková, krycí jméno roztleskávačka. A chci z toho středoškolský muzikál, ty píčo!! ()

kenkaku

By jeden nevěřil, jak jsou v dnešní době čtyřicitky drsné mlátičky (a labilnil alkoholičky). Kdyby aledpoň polovinu času neřešili kokotiny s maminkou... sestřičkou... bývalým snoubencem... mentorem (co supluje otce), atd. Akce natočená solidně, ale nevyváži ty drůbeží hovadiny. Naprosto nechápu jak tak velká tlupa známých herců mohla, takhle dojet. ()

Maynard.

Asi se to nevyšplhá na víc procent, než to má teď... A je to velká, ale fakt velká škoda. Páč tenhle rejža natočil perfektní filmy - Černobílý svět a Dívku ve vlaku. Tak sem si trošku říkal, že nedám na hodnocení a mrknu se i na něco takle "nízkýho. Jako, nelituju, to zase ne. Akční podívaná to je, navíc v tom hrajou hned dva moji oblíbenci - Jessica a Colin. Ale celkově tomu, jak by řekl filmový odborník, chybí koule :o). Dal sem si to takle v neděli po óčku, a vytuhnul sem hne dvakrát :o), ALE měl sem tu snahu si to přetočit a kouknout znova, takže mi to nebylo uplně lhostejný. Žádnej zázrak to není, ale že by to byla uplná srágora, to taky nee... ()

sedm.1

Hollywood v podobě Avi pokračuje v nastaveném emancipačním trendu ženských akčních hrdinek, které se se svým bojovým umem a nekompromisním charakterem nenechávají ani na moment zahanbit svými mužskými protějšky, a myslím, že ani tentokrát to nedopadlo vůbec špatně. Sice se zde opět nejedná o nějakou vyloženě přímočarou akční jízdu, kde se od první do poslední minuty jen co nejefektněji likviduje, ale naopak hodně času tu tvůrci věnují ústřední hrdince a jejímu životu, ovšem já to prostě nevidím jako nějaký zásadní problém, jelikož ani tentokrát není jako u předchozích hrdinek ona zápletka vůbec špatná, disponuje totiž spádem, napětím, ale i emocemi, a celé to v kontextu s daným žánrem zkrátka znovu funguje. Co se pak přímo akce týče, po většinu doby je sice taková průměrná a je znát, že Jessica Chastain není zrovna úplný bojový velmistr, na druhou stranu závěrečný souboj v hotelovém pokoji je naprostá pecka a hodně mi to bylo v tomto ohledu vynahrazeno. Když už jsem jinak zmínil jméno Jessici Chastain, tak ono celkově obsazení celého tohoto snímku je velmi výrazné a určitě filmu hodně prospělo. Jestli bych pak měl filmu něco vyloženě vytknout, tak by to snad mohlo být jen osobitější tvůrčí zpracování s nějakou vlastní přidanou hodnotou, a to ať už co se atmosféry, tak celkového stylu týče, jinak jsem ale s výsledným produktem vážně spokojen, bavil jsem se, akce ok, zápletka ok, postavy a jejich herečtí představitelé ok, takže já nemám co řešit. P.S. Obsazení Geeny Davis beru jako poctu k její roli v The Long Kiss Goodnight, i když pohled na ní už není skutečně zrovna příjemný. ()

psychoJoa odpad!

Odpad špionážních počinů. Ani Jessica to nezvládla utáhnout. Žádná (ani zajímavá) akce ani souboje, divný a neucelený příběh rozfrcaný mezi rodinné a filosofické problémy… jedním slovem nuda. ()

Lukoboss

Ava: Bez soucitu se to jmenuje v češtině, ale ono je to spíš bez soucitu k divákům. Protože nalákat do filmu takový jména a schopný herce, a přitom z toho dostat takovou hovadinu, to je fakt na pováženou. Nic moc ve filmu nedává smysl, postavy se chovají divně, jejich rozhodnutí a motivace k nějakýmu činu jsou většinou nepochopitelný a sympatie si tady jen tak k někomu taky asi nevytvoříte. Především pak je normální (obvykle) fandit hlavní postavě, ale ani to se nedaří. No a samotnou kapitolou pak jsou akční scény a souboje. Ty jsou tak blbě natočený a tak příšerně sestříhaný, že z toho skoro bolí oči. Já jsem až překvapenej, jak to bylo strašný celý, a vlastně je to neskutečný zklamání, protože zrovna C. Farrell a J. Malkovich jsou mí oblíbenci, kteří za sebou fakt mají výborný filmy a výborný role. No, tady ne... A nejvíc se děsím toho, že někdo bude chtít tvořit nějakou "dvojku", protože zadní vrátka si tvůrci pro jistotu nechali otevřený. ()

iXtr3m3

Kontaktné súboje boli fajn, ale inak zbytok vata. Pokus o dramatickejší presah vítam, ale nestačilo to. Silnejšie dve hviezdy, ale inak slabých bezkrvných 50%. Film nie je zlý na jedno zhliadnutie, ale nie je to žiaden zázrak. ()

Wally

Dvě dobré akční scény a J. Malkovich...zbytek průšvih. Role J. Chastain je nesympatická, nemáte proč si ji oblíbít a fandit jí. Nezachrání to ani ty rudé šaty s rozparkem až k pasu... Slabota... ()

Janega

Pri akčných filmoch som ochotný odpustiť bezduchý dej, pokiaľ má dobrú akciu. No Ava zlyháva aj v tomto smere, súboje s hlavnou hrdinkou síce majú dobrú choreografiu a dynamiku, no ak spacifikuje x profesionálnych bojovníkov bez jediného škrabnutia je to pri najlepšom na smiech, pri najhoršom môžme hovoriť o tuposti filmárov. Po papuli dostane akurát tak od Collina Farrella, no tu zas zlyháva samotný súboj, ktorý je na rozdiel od ostatných len akési unavené finále. A ešte dostane pár faciek od tej Číňanky, ale tú zas nechá nech ju prefacká. V podstate jediné vzrušujúce na celom filme bola len 5 sekundová scéna, kde sa tá šikmooká pozerá na švédsku trojku. Problémom sú aj postavy, ktorá ani jedna nie je sympatická, takže nemáte komu fandiť. ()

Hanys_

Tenhle žánr "nájemná vražedkyně vs bývalý zaměstnavatel" je v rámci akčních filmů za poslední roky zrecyklovaný snad nejvíc. Jessica v hlavní roli ok, vlastně celkově to obsazení je dost sympatické (až na botoxovou Geenu), ale tak nějak tady není nic co bych každých 5 týdnů neviděl v podobném filmu. 6/10 ()

Rock

Spoilery: "Člověk není šťastný, dokud nepřijde dobrá smrt. A tu se snažím svým subjektům poskytnout." Brutální NikitaZabijákAnna či Atomic Blonde: Bez lítosti - k těmto filmům lze tento přirovnat. Nelíbila se mi ta část, kde Jessica Chastain řeší svůj vztah s matkou a sestrou. Rvačka s Colinem Farrellem asi to NEJ tady. To tady byl člověk, který zabil jejího náhradního gangsterského tatíka Johna Malkovicha. No jo, ale taky ten, kdo si jí celou dobu na vraždy najímal. Proč ji ale chtěl tak moc mrtvouNo tohle mi hlava moc nebere. :D - 40%. P.S: Nebýt těch rodinných keců, možná bych dal o hvězdičku více.  ()

woodsman

prisiel som z kina a pohoda az 4 boli v kine film dobre herecke obsadenie Jessica bohyna ako vzdy Farrell mohol byt viac na platne ()

mira007

Jesicca Chastain, kterou si pamatuji jako agentku, která honila Bin Ladina v 30 minut po půlnoci, nebo ředitelku zoo v Úkryt v zoo, tady hraje nájemnou vražedkyni ve jménu spravedlnosti, ale nějak se to zvrtne a ona sama se stane lovnou zvěří. Na módní vlně drsných hrdinek ( Anna, Red sparrow... ) se veze i tohle, ale ve výsledku je to směsice všemožného, co už bylo někdy někde vidět a zabalené do sotva průměrné akce a podprůměrné zápletky. Slabý zbytečný film. ()

WayDott

Něco mezi Brutální Nikitou a Červenou volavkou. Film bohužel nějak nepřinesl nic nového, zajímavého. Nepomohla tomu moc ani hlavní hrdinka. Dokoukáno jen z nutnosti. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 5/10    Art: 5/10    Akce: 6/10    Vtip: 4/10    Napětí: 5/10    Láska: 4/10    Soundtrack: 5/10        08/2020 ()