Nassau

/+++/If you wish to be the king of the jungle, it's not enough to act like a king. You must be the king. There can be no doubt. Because doubt causes chaos and one's own demise. (10/10) ()

Lukoboss

G. Ritchie je darebák a hraje si s divákem od začátku do konce. Jak obrazem, tak samozřejmě vyprávěním... Vizuál je vyladěnej stejně jako fajnový oblečení všech zúčastněných, tam není chyba. O castingu ani netřeba mluvit, to je herecká elita, kde ale ani ti "neznámí" herci nějak nestrádají (btw. Ch. Hunnam tady působí jako T. Hardy). A takovej C. Farrel si zase střihnul roli vtipnýho podivína s přízvukem, kde se vám vykouzlí malej úsměv hned od první scény, kde se objeví. No a pak ten příběh... na záčatku jsem z toho byl trochu zmatenej, divák moc netuší, co, kdo, jak a proč, ale postupně se to začne propojovat a vy dostanete kompletní skládačku, kde má všechno svůj smysl. Je to hodně konverzační, nechybí hříčky se slovama (his name is Fhuhuck.. fuck!?) a spousta hlášek. Akce je míň, klidně bych i trochu přidal, naopak závěrečných několik twistů je možná až moc, ale jinak je to klasická gangsterská podívaná, jakou máme od Ritchieho rádi. ()

KoRner

Uff, hodnú chviľu mi trvalo sa zorientovať v takej vysokej kadencii dialógov, neustálych opisov a objavovaní nových postáv, ale ako celok som ohúrený fungovaním deja a najmä, čo sa týka postáv - každá jedna je svojim spôsobom zaujímavá a každý zo zúčastnených hercov si ju užíva. Páči sa mi tá premyslenosť deja, kde aj tá najmenšia maličkosť v úvode filmu môže mať fatálnu dôležitosť na jeho konci. Zbesilú akciu nečakajte, ani nejaký infantilný humor, títo gentlemani proste najprv užívajú mozog a až potom päste. ()

iXtr3m3

Ešte išli len úvodné titulky s fajnovým hudobným podmazom a už som vedel, že tu máme ďalšieho skvelého Ritchieho. Tento týpek aj napriek pár menším prešlapom ide stále svoje a urobil svoj vlastný podžáner resp. feeling každého svojho filmu podobne ako Tarantino a mám dojem, že keby sa nenechal sem tam ukecať na veľkorozpočtovejšie snímky, tak by z neho ďalší Tarantino mohol bez problémov časom byť. Perfektná hra na mačku a myš, kde sa úlohy striedajú ako na páse. Perfektná hra na džungľu a jej neúprosné zákony, fantastické charaktery, na pohľad "obyčajný" a pritom nesmierne "prešibaný" McConaughey, rovnako perfektný Charlie Hunnam, ktorý si to dáva (pri vete, že by sa mal začať venovať padákom, som sa skoro posral od smiechu :) Ďalej skvelé postavičky "chlapcov-fighterov" a famózna a pritom v podstate na vedľajšej koľaji postava Colina "Coucha" Farrella. Ja som si tento film užíval neskutočne. Dlho ležal na disku a nie preto, že by som sa tak dlho prehováral k jeho zhliadnutiu, vedel som dobre, prečo ho mám, len som hľadal skvelú príležitosť a užil som si to. Omnoho lepšie ako Rock´n´Rolla, v podstate sa dostal celkovým feelingom a výsledným dojmom na mňa k pocitom pri zhliadnutí napr. Podfucku. P.S. Eddie Marsan v odlišnej úlohe ako ho poznáme a ten to teda "schytal"... :) Mohol by som takto spomínať každú postavu a nemal by som opomenúť ani vychcánka Hugha Granta, Očka atď. ale to by bolo nadlho. Čo herec, to jednoducho zaujímavá postava. Toto sa naozaj tak často nevidí a podľa mňa je to jeden z Ritchieho najlepších kúskov ak nie úplne najlepší, minimálne najkonzistentnejší. P.S. Prepletenie s Miramaxom tiež úžasné, hlavne tá idea, ktorá sa z počiatku javila len ako blbostička... :) Keď by som to mal zhrnúť do jednej vety, tak niečo podobné ako POMO - najväčším a dokonale nekompromisným bossom a pritom so srdcom na správnom mieste je tam McConaughey, najväčším a hlavne najviac vychytralým frajerom je Hunnam a Farrell, čerešnička na torte, v určitom prenesenom zmysle slova nie úplne nepodobná úloha ako Wahlberg v Skrytej identite, čím menej priestoru oproti ostatným dostal, tým viac si ukradol každú scénu pre seba. Perfektná postava, ktorá by si zaslúžila svoj vlastný film... :) Ale už moc kecám a určite aj spoilerujem, takže v skratke Must See titul a ľudujem, že som na to nebol v kine. ()

Torako.chan

Půl filmu jsem moc nechápala o co tam vlastně jde než jsem se zorientovala, pak už to nebylo tak zlý. Největší sympoši byli Hunnam s Farrellem, ale že by to byla vyloženě nějaká pecka... To ani ne. ()

Rudinsky

Stále je to obrovská porcia zábavy, kreativity, zvratov, fuckovačiek (i-fuckin-Phone ma dostal), hudby a režisérových trademarkov, na ktorých sme mnohí vyrastali, ale niečo sa zmenilo. Postavy dospeli spolu s tvorcom a jeho divákmi. Prehliadka besných karikatúr anglického podsvetia naháňajúcich sa za prachmi sa tu nekoná - vypracovali sa, dospeli, stali sa gentlemanmi. V oblekoch, so zásadami, vkusom a prachmi na účte - takže na riešenie problémov s kamošom púštnym orlom nemajú čas a ani chuť. Pokiaľ sa, samozrejme, nezačne útočiť na ich manželky. Je to naozaj super film, ale subjektivne mi chýba práve tá kultová absurdita, kvôli ktorej by som mal chuť pozerať to sústavne (defacto jedinou reminiscenciou na staré časy je skvelá Grantova kreatúra a prasiatka...). Pritom námetov je tu minimálne na tri pokračovania. 4 a pol - o desať rokov možno opravím na 5 :) ()

BlackTom

Vlaňajšia gangsterka Guya Ritchieho prekvapí po tretíkrátkrát v histórii filmu sympatickým McConaugheym (Lovec démonov, Temný prípad), osvedčenou šablónou náhod a twistov spojených s podnikaním v (ne)legálnych odvetviach (predtým napr. poker, nehnuteľnosti, diamanty), ale najmä príjemne civilným Hunnamom, slizkým Grantom a výbornými deus ex machina's. Spin-off pre Collina Farrella a jeho Coacha! Skutočne pôžitkársky zážitok, ktorý odporúčam všetkými desiatimi. ()

WathanajX

„Víte Mickey ono nejde o to první spadlé domino, jde o to poslední.“ Podle ohlasů a zvláště obsazení jsem čekala velmi kvalitní film. Můj problém před zhlédnutím ale tkvěl v tom, že já podobné filmy moc nemusím a Ritchie točí prostě na mě trochu zvláštně… Klady: To vyprávění! Já tohle prostě miluju. To postupné rozuzlování děje a jak to bylo celý propletený. I když se mi nechtělo a snažila jsem na filmu najít sebemenší drobný detail, který by mi vadil, musím říct – bohužel. A tedy nakonec s ostudou uznat, že film byl jednoduše luxusní a to po všech stránkách a zejména pak herecky. Co dodat… Zápory: I přesto, že jsem film velmi kladně ohodnotila, mi Ritchie stále v některých věcech nesedne. Například v jeho oblibě ohromného počtu postav a přespříliš zamotaného děje. Na konci jsem byla musím říct trochu zmatená některými drobnostmi ale to je minimální problém, který film nijak nekazí. Hodnocení: 90 % / 9 z 10 – Vřele film všem doporučuji i sama sobě za pár měsíců znovu. (20.) ()

veronica_mac

Klidně bych s klidem v duši dala 6. * Svižné, poutavé, geniálně podkreslené hudbou s perfektním hereckými výkony. Tenhle GR se fakt mega povedl a já jsem ráda, že jsem si ho vybrala do kina. Skvělý zážitek. ()

Michnak

What the phuck was that? Tenhle druh humoru bych mohl. Od počáteční nudy a usínání jsem se propracoval až k okamžikům, kdy jsem se pro samé vzrušení neopovážil ani mrknout. ()

SpaceOdyseus

Ritchie si rekl, ze postavi cely film na expozici a na montazich. K jeho zanru gangsterek to samozrejme sedi, ale ceho je moc... vsak to znate. ()

Hanys_

Mňamka. Na Ritchieho nejslavnější gangsterky to asi nemá, ale takhle v tomhle karanténním období bude hodně těžké tuhle pecku trumfovat. Ritchieho styl je tady takový klidnější, není to tak divoké jako Snatch, ale to na škodu rozhodně není. Herecky párádní (Grant!!). ()

Litvicek

Guy Ritchie a jeho osobitý styl. Nebudu o tom mluvit v superlativech ale čtyři hvězdy a formát skvělého filmu, si to dozajista zaslouží. Jsem zvědav v budoucnu na český dabing :) ()

aquiver

Jak to říct a neurazit... sofistikované ani vtipné to rozhodně není, ne že bych se nudil, ale nebavil jsem se (scéna zvracení included). Coby krimi je to pak snímek zcela nezásadní a klasikou se nestane. Abyste mě lépe chápali, třeba úplně kterýkoli snímek Martina Scorsese je lepší a hlubší. Gentlemani jsou totiž jenom krásně zabalené, profesionálně zahrané, nablýskané NIC. Je to stravitelnější než předešlý Aladin, ale ten hype nechápu. 55 % ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm