Dejf4

Úžasné. S přibývající stopáží lepší a lepší. Filmy, které stojí na postavách a chytrém scénáři miluji. A tady se to trefilo do černého. Dialogy jsou zábavné, výborné zvraty, plno režijních nápadů a strašně svižné. Na všech je vidět jak je to baví a především Farrell a Grant to celé válcují. Celý film vypadá dražší než ve skutečnosti byl. Zkrátka šlape to jako švýcarské hodinky. 10/10 ()

blondboss

Gangsterský film trochu inak. Guy Ritchie sa chcel priblížiť k Tarantinovi a ponúknuť niečo jemu vlastné a treba priznať, že sa mu to podarilo. Vskutku originálne poňatý gangsta movie, ktorý sa na nič nehrá, robí si prdel zo všetkého a všetkých a vo veľkej miere stojí na recesii a coolových momentoch. Keď k tomu prirátame skvelé herecké esá, nemožno hovoriť o zlom filme. Niektoré scény by som asi ešte viac vyladil, ale celkový pocit z filmu je proste cool. 75 % ()

mkee

"Zbaľ prachy a vypadni!" v inom pozlátku. Samozrejme s tým istým režisérom a vysokoakostným scenárom, avšak tentokrát s nadupanejším hereckým osadenstvom, ktorému by podľa očakávaní už tradične mal kráľovať Matthew McConaughey. V skutočnosti však iba sekunduje výbornému Charliemu Hunnamovi či Hugh Grantovi. Napriek obrovskému potenciálu film nepriniesol vytúžený efekt. Čo teda filmu chýba? Oduševnenie, hĺbka, výraznosť, hudba a snáď aj obraz. Ako jednohubka stráviteľné. Tunajšie hodnotenie nad 85% mi ale príde prestrelené. ()

cernakus

Zajímavá ritchieovka. Není ani zdaleka tak zmatená a chaotická, jak je to u Ritchieho zvykem, ale teké chybí typicky ikonické hlášky a scény. Film se spíše jen tak nese, ale ani na minutu nenudí a celou dobu máte potutelný úsměv na tváři. Herci, včetně Hunnama za jedna. Hudba naprosto přiléhavá. Kamera jako vždy dobrá. Film si prostě v letošní konkurenci zaslouží 90% a tedy 5 hvězd. ()

PaTeXx

Půjdu trošku proti proudu a řeknu, že tento film pro mě revolučním určitě nebyl. I přes kratší stopáž jsem se místy nudil, závěr mi přišel klišoidní a z hereckého obsazení jsem nadšený nebyl, vyjma Farrella. Cením koncept vyprávění a jeho styl, ale ani ten mi to úplně nezachránil. Dobrá zkušenost, ale hype kolem toho rozpoutávat nebudu. ()

wowylgu313

Příjemný pokoukáníčko. Nudit vás to nijak extra nebude i přesto že tam je podle mého až moc debatujících prostorů. Chybělo tomu takový to flow těch dřívějších alá classic. 7 Psychopatů např ... Nebyla tady ani žádná hláška co by se vám zaryla do srdce a dalších deset let jí povídali lidem na potkanii. Pulp Fiction např ... Ovšem drogy a svět byznysu v něm v tomto filmu funguje a má to nějakou pointu. Herecké obsazení víc než dobré. Každý si to zřejmě užíval po svém a také do toho po svém dal kus sebe. Za mně těch 60-65% ()

hrumsrt

Jsem tam, splnil jsem, co jsem slíbil a s nástupem seriálového uchopení světa Gentlemanů plynoucího z Ritchieho spolupráce u Netflixu jsem dal tomuhle snímku další šanci, kterou si vlastně od začátku zasloužil.. Guy Ritchie je jen jeden, i když se na něj snaží tolik mladších tvůrců navázat, téměř nikdo nemá jeho dravost a spolu s Tarantinem jede úplně jinou ligu.. Ano, platí, že jeho tvůrčí období ještě před novým tisíciletím je v lecčem nejlepší a ještě nejde o tolik stylové kousky, ale naopak jejich prostší příběhy o to více zabaluje do krásné dialogové hry s divákem, ale stejně nedám dopustit právě až na ty novější filmy.. A právě rok 2019 bude pro mě znám jako Ritchieho! Podařilo se mu vdechnout život animované Disneyho klasice a ukázat, že live-action adaptace dokáží uhranout. Ale hlavně se vrátil ke kořenům a divákům opět připomněl, že jeho styl je zkrátka jinde.. Gentlemeni jsou možná nejlepší gangsterka všech dob a fungují jako nová generace všem Scorseseho žánrovým opusům stojících na expozici. Pár postav, víc příběhů v příběhu k tomu vymazlené dialogy a je to tam! Žeru tenhle suit-up styl a přehnanou stylovost a eleganci, jakou snímek nabízí.. Byznys je část obchodníka samotného a pro nic na světě se jí nevzdá za nesprávnou cenu a už vůbec nějakým americkým zbohatlíkům! Nesmírně stylová jízda, jaké neshází vtip ani napětí, kterou Ritchie trumfuje sám sebe. Perfektní! P.S. A prý, že práh britské romance Hugh Grant neumí překročit. 90% ()

panki9922

Ritchie opäť vo forme. Minimálne o triedu lepšie než krycie meno uncle a o trochu slabšie než pod(f)uck a zbaľ prachy. Užil som si zaujímavý štýl rozprávania príbehu, Colina Farrella, typický rýchly strih (tam kde sa to hodilo) a hláškujúcich predstaviteľov jednotlivých gangov. Na to, aký herecký ansábel sa tu zišiel, Ritchie zvládol veľmi solídne rozdeliť čas pre každého tak, aby mal príbeh spád. "Buenos tardes Raymondo!" ()

M.J

Guy Ritchie mi nikdy nějak nesedl a vlastně to u něho mám jako na houpačce. (Pod(f)uck - 7/10, Artuš - 6/10, Aladdin- 8/10, Sherlock- 5/10, Gentlemani - 10/10!). Pod(f)uck jsem viděl poprvé teprve nedávno a po hodině mě z toho filmu začala bolet hlava. Překombinované zvraty mi nepřišly moc zajímavé a vlastně vůbec nechápu, jak někdo může říct, že Gentlemani jsou jako Pod(f)uck . V novém snímku totiž jsou přesně rozdány postavy a nikdy nevystoupí ze svého postavení. Tzv: Hugh Grant jako nespolehlivý vypravěč, Matthew jako hlavní hrdina, Charlie jako jeho bodyguard a Collin jako vedlejší postava, která je v celkovém ději nakonec důležitá. Zatímco ve dvacet let staré "klasice" se skákalo z postavy na postavu a v samém závěru jsem všechno "lepilo" dohromady. Jestli je Pod(f)uck 100% Guy Ritchie, tak Gentlemani nejsou ani poloviční Guy Ritchie a díky bohu za to! Tady totiž nejsou žádné odbočky ani vata, tady se jede od začátku do konce a nikam se neuhýbá. Všichni si své role vyloženě užívají a hlavně Hugh Grant jede na 100%, vůbec bych to do něho neřekl.. O ději se moc zmiňovat nebudu, nechci to nikomu zkazit. PROSTĚ NA TO BĚŽTE DO KINA, JE TO NEJLEPŠÍ FILM RITCHIEHO! ()

serdehelan

Guy Ritchie zistil, že najlepšie je dokola variovať to, čo mu išlo dobre pred 20 rokmi. Keď sa vydá iným smerom, tak je to katastrofa. Takto to nie je nič prevratné, ale aspoň to funguje. ()

Novko

Když jsem odcházel z kina cítil jsem značný pocit euforie. Což se mi stalo asi jen dvakrát a už jen tohle něco znamená. Gentlemani je jeden z důvodů, že Hugh Grant má pořád co hrát. Vypíchnout musím také Matthewa McConaugheya, Charlieho Hunnama a Colina Farrella. Všichni mě bavili a měli dobrý příběh. Guy Ritchie mě prostě utvrdil v to, že umí vytvářet zajímavé, barvité scénáře. 10/10. ()

RyxiraAmy

Už když jsem viděla obsazení (McConaughey, Hunnam, Dockery), řekla jsem si, že to musím vidět už jen kvůli těmhle hercům (obzvlášť na McCounaugheyho jsem od chvíle, co jsem viděla první řadu True Detective, docela zatížená - mám nutkání si ten seriál pustit už potřetí). Film je snad ještě vtipnější, než slibuje trailer, skvělé dialogy, sympatičtí hrdinové a vyšperkovaní "záporáci", dokonale promyšlená zápletka a humorem se nešetří. Akční krimi normálně vůbec není můj žánr, ale tohle se vážně povedlo. P. S. Je vidět, že zejména Hugh Grant si svoji roli naplno užívá - a kdy proboha tak zestárnul? ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm