PTuranyi

Skvele natočený gangsterský príbeh s originálnym spôsobom rozprávania. Príbeh Michaela Pearsona, hlavy marihuanového biznisu v Británii, rozpráva súkromný detektív Fletcher. Rozpráva ho Charliemu, Pearsonovej pravej ruke, lebo sa snaží vytĺcť peniaze od každého od koho sa dá. Má totiž ešte želiezko v ohni u Big Davea, vlastníka bulvárnych novín a ruského mafiána. O akciu a hlášky nie je núdza. Perfektná produkcia, výborné herecké výkony Matthew McConaughey, Hugh Grant. 90% ()

F2003F

Ritchie sa do toho konečne poriadne obul po dvoch dekádach od Snatch v brutálne cool štýle a tým dokazuje, že to v sebe stále vie výstredne nájsť a nezaprieť. Excelentne obsadená, elegantne zahraná a majstrovsky napísaná gangsterka. Vskutku výnimočná delikatesa, do ktorej každý predstaviteľ postavy prispel výrazne osobným šmrncom (mňa dostal najmä Farrell) a dodal svojej úlohe nezameniteľný efekt nadradenosti v príbehu a zároveň strhujúceho správania pôsobivo vhodne dopĺňajúceho prostredie, v ktorom sa práve nachádza so zreteľom na danú situáciu. Nepredvídateľný scenár oplývajúci pozitívne zarážajúcim sledom udalostí za sprievodu sugestívneho dialógu vytvárajúceho dojem meniacej sa podoby rozprávania. ()

jpacuta

Ta druhá půlka to poněkud spravila, ale to neodpouští těch neskutečně nudných a nezajímavých prvních 70 minut. Skvěle zahrané i natočené, pompézně odrecitované povídání o hovně. ()

JohnDiFool

No dalsi Snatch sa nekona, ale je to Ritchie skrz-naskrz! Nie je to az take epic, ale kto ma rad jeho styl a trademarky, si to uplne uzije.. Aj Grant tu ma paradnu postavu napisanu. Matthew zvlada svoj charakter s lahkostou, malina pre neho, a vdakabohu, ze nemusel bojovat s anglickym prizvukom, bo tam by podla mna zlyhal. Európania dokazu dokonale zvládnuť americký akcent, ale naopak to je vzdy hruza.. Tu zenu mu mohli najst sympatickejsiu, ta herecka vypadala jak kríženec koňa a chrta. Zabavne po celu dobu, zabavny narativ ()

HScy

Nejlepší gangstarka za poslední desetiletku. Skvělý scenář, skvělá hudba, skvěle natočeno a SKVĚLÉ obsazení. Už dlouho jsem se u takového to filmu nebavila a rozhodně na filmu půjdu ještě jednou :-) ()

bigmatko

dokonalá žánrová chuťovka, ku ktorej sa budem určite rád vracať. Guy má nepopierateľný talent na tento štýl akčného humoru na drsnom podklade. Každá postava mala svoje miesto v celkovom príbehu a jeho postupné odhaľovanie a vysvetľovanie smerovalo k skvelému vyvrcholeniu. Herci perfektní, výborná akcia, dobre využitý humor aj určitá forma násilia.Vtipné dialógy mali na môj vkus dosť rýchlu kadenciu slov ale dá sa to stíhať. ak film príde aj s dabingom tak dúfam, že to nepokazí trefné mafiánske rozhovory s nadávkami. Tento film bude ťažké niečim zatieniť. ()

JimWalker007

Dej a dialógy sú brilantne vyskladané ako rozetové okno Westminsterského opátstva v Londýne. Dlhší konverzačný set na začiatku filmu navodil ilúziu sklamania z márneho očakávania svižného deja, aby nás odrazu vtiahol do víru chrliacich hlášok, scénok a kotrmelcov, ktoré sú tak nezameniteľné pre rukopis gangsteriek z Ritchieho. Tak ako má Hollywood svojho QT, tak má Londýn pána GR. A tiež som si s obdivom uvedomil, že drsný film plný násilia sa dá tak majstrovsky urobiť bez explicitných scén plných striekajúcej krvi a dotrhaných končatín. ()

CaptainAss

Skvělý akční film plný napětí, zvratů a komedie. Celý film byl pojatý v klasickém anglickém stylu, hlavně kostýmy a zároveň v tom jsou luxusní auta a zbraně. Guy Ritchie si s tím krásně pohrál a líp už to snad nešlo natočit! Celý příběh je domýšlený do nejmenšího detailu a celkový film je geniální s retrospektivními prvky. Snímek doplňovali skvělí herci, kteří buď hráli trochu vážnější roli tvrdého ganstera anebo spíš bavili diváky (Hugh Grant a Colin Farrell v tom byli perfektní). Ideální pro lidi co si potrpí na pořádný akční film s docela brutální zápletkou a pořádně ostrým slovníkem! ()

nydahl

Zas po dlouhé době parádní filmeček. Ritchie ukázal, že to umí a budete se bavit. Totální vítězná figura je Farrell, protože jeho postava teda jede fakt vtipný pecičky, ale líbil se mi i Grant - v tomhle filmu prostě všechno dobře. Pro nás starší je tam bonus v podobě srovnání stylu chlapců kolem padesátky a stylu borečků současný mladý generace. Mladý Facebookový paka a Instagramový blbečci dostávaj od starejch pardálů na prdel big time a fakt stylově. Takovej vzkaz pro mladou seflie generaci co si sama pořád dokola fotí držky a lajkuje fotky svýho žrádla...Za sebe můžu říct, že to srovnání generací vidím přesně jak ukazuje tenhle film...přesně takový mamrdi jste. Film je skvělej a jasnejch 5 hvězd ()

damarko

Takový ten oldschoolový gangsterský mls! Zkrátka Guy Ritchie, jakého mám rád! 8/10. Paradoxně nejvíce mě kupodivu nebavil McConaughey, ale Farrell! ()

Capri2016

Ja nie som typický divák gangsteriek, ale nový film režiséra Guya Ritchieho - majstra gangster filmov som si proste nemohla nechať ujsť. Pre mňa bolo tempo filmu veľmi zdĺhavé. Užila som hlavne vtipnú úlohu, ktorú stvárnil Colin Farell - cvičiteľ vo fitku a jeho tím, aj keď to boli vlastne vrahovia a zlodeji s vtipom. A samozrejme sa mi páčilo stvárnenie gangstra - džentlmena, kde v hlavnej úlohe exceloval Matthew McConaughey. Jeho drogový dealer, vrah a vlastne mafián, bol zahratý s takou gráciou, že aj keď zločincov odsudzujem, jemu som vlastne držala palce. Táto komédia je celá preliata anglickým čiernym suchým humorom, ktorý nie je úplne mojou šálkou kávy. Verím, že pre milovníkov gangster komédií je tento film to pravé orechové a preto sa nečudujem toľkým hodnoteniam 5 hviezdami. Ale pre mňa tento film nebol proste tak zábavný a prekvapivý ako predchádzajúce veľdielo Guya Ritchieho - film Podfu(c)k. Ten proste sršal vtipom a nepredvídateľnou zápletkou. Film Gentlemani (na Slovensku uvádzaný pod názvom Slušní chlapci) vznikol 19 rokov po filme Podfu(c)k a ako keby vtip a predvídateľnosť jednotlivých situácií tiež zostarli o 19 rokov. ()

SewekiX

Z tohohle filmu jsem měl nejdřív trochu strach protože nejsem úplně fanoušek Ritchieho a dokonce i opěvovaný Podfu(c)k mě nechával chladným. Ale už při stylovém intru jsem byl přesvědčen že to nebude špatný film. Ale i tak překonal moje očekávání a pomocí božích herců, super hudby, a do detailů vymazleného scénaře se dopracoval na plných pět hvězd a na bodové hodnocení: 74/76. A myslím že po tomhle skvostu budu očekávat každý nový film (a těm starším dám druhou šanci). ()

Pompeius

Čiročirá filmová radost. Ze začátku poněkud polopatický a na orientaci těžkopádný rozjezd, který pomůže přežít slizký cockney Hugh Grant, pak už jenom režisérská, herecká a scénáristická paráda (až na dva tři lapsy, které jsou však asi způsobené postprodukcí). Matthew McConaughey úplně neseděl, takovým hvězdný roub, kterému se upraví na míru film, ale Hunnam a Grant super dvojka, i když v opozici, zbytek ansáblu také. Jednoznačně vede Colin Farrell, i když je ve filmu jen trochu. Pěkné nekorektní brnkání na současnou hyperkorektní strunu ("Řekl černá kundo, ne že černoši jsou kundy. Jseš černej, kunda taky, takže fakticky je to správně. A dokonce bych řekl, že to znělo láskyplně. Takže nemůžeš být ukřivděný...") nadšeně bych dal 5 hvězd, ale to dávám filmům, které vidím vícekrát a pořád mě oslovují. Takže zatím 4, za rok za dva se uvidí, zda 5, ale vidím to nadějně. PS: Velmi osvěžující pocit slyšet ve filmu ostrovní angličtinu v té vší zaoceánské záplavě. ()

mircxxx

Chtěl jsem vyzdvihnout Hugh Granta a Collina Farrella, ale pak si říkám, oh wait, co McConaughey a Hunnam? Prostě nejde vyzdvihovat, každej má svou roli. Nestkutečně povedený přechod z povídačky, do akce, vážná akce střídá vtip atd. Ještě dlouho po shlédnutí si vzpomenete na scénku s "black cunt" a dialog v paneláku. Za mě plný počet a ještě dovětek: " Co chcete od filmu v kině víc?". ()

Tomsterson

Vše podstatné už bylo řečeno, napsáno. Cunt sem, cunt tam, kdo by odolal dialogům i grimasám hlavního kvarteta. Ritchie nastavil laťku vysoko jako kdysi Sergej Bubka. ()

Malyszs

Nádhera. Vypravěčský masterpiece. Všichni herci v hlavních rolích hrají naprosto famózně. Dokonce i Matthew McConaughey, kterého považuji za těžce nadhodnoceného je tady skvělej. Ale na Charlieho Hunnama, Colina Farrella a největší překvapení, Hugha Granta nemá. Líbí se mi, že se příběh s ničím nesere. Jednou něco řeknou, a to stačí. Žádný bossfight, žádná finální přestřelka, prostě vyprávění poměrně simple příběhu takovým způsobem, že většina ostatních 2019 filmů může jen závidět. Vizuál, kamera a zvuk perfektní. Jsou zde hodně vtipné momenty. Většinu doručí Colin Farrell, kterej si zaslouží větší pozornost, a nebo Hugh a jeho (nejen) gay momenty. Také musím zmínit, že rozhodnutí režiséra, o nadměrném používání slovíčka "cunt", respektuji a příjde mi velice efektivní co se humoru týče. Nenapadá mě nic, co bych filmu vytknul. Za mě *masterpiece* a nejlepší film 2019 ;) a to i přes množství skvělých 2019 filmů, které mu konkurují. Nejlepší věc je to, že tenhle film dokazuje, že film nemusí mít revoluční myšlenku, zápletku, zvrat a nemusí splňovat normy, aby byl kvalitní. Tento film vyniká čistě jen svým zpracováním. Kostra příběhu je vlastně uplně primitivní. Viděli jsme ji ve velkém množství filmů. Ale málo z nich se může rovnat s tímto "uměním". Prostě jen další gangsterka přátelé. Akorát lepší :) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm