JuveIt

Vynikající gangsterka dává vzpomenout na Ritchieho kultovky z přelomu tisíciletí. Královsky jsem se bavil. Bylo vidět, že herci si svoje party užívají. Snad se pan režisér bude dál držet tohoto žánru, jelikož mu jde nejlépe. ()

PTomA

Jak už tu bylo několikrát vyřčeno, ze začátku mě to navalem informací mátlo, ale pak to byl kurevský zážitek, chytrá gangstarka se skvělými postavami (Colin a Charlie jsou borci). Ritchie po sobě zanechal skvěle nastříhaný videoklip, no a prostě ten film byl božský a už se těším až si ho sjedu znova na blúčku. 9.5/10 ()

lhrstka

Můj první filmový zážitek roku 2020 (ostuda, já vím). Skvělé obsazení, kamera a hlavně ty dialogy. Prostě geniální podívaná, která rozhodně nenudila! Trochu jsem se obával, že to bude obyčejná "gangsterka" s jasným dějem, ale tohle přesvědčení bylo rychle pryč. Z kina odcházím velice spokojen. (Colin Farrell je bůh). ()

husak_k

Možná i nejlepší Ritchieho film, který je zase svěží, osobitě zrežírovaný a krásně odsejpá. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že všechny jeho filmy jsou lehce předvídatelné a jeho hlavní hrdinové z toho vždy vyváznou bez menší úhony. 80% ()

muti

výborná moderná gangsterka - Lords of weed, racist YouTube boxer gang, čínsky Phuk, film vo filme a samé výborné herecké výkony. Ritchiemu prajem veľké zisky ()

katka74

Velká spokojenost. Chytrý scénář, skvělé dialogy, hudba, atmosféra, dobře vystavěný příběh. Herecké obsazení velmi, velmi povedené. Hugh Grant překvapil příjemně, ale úplně nejvíc nejlepší je Colin Farrell!!! Tak parádně napsaná postava, zahraná naprosto přesně, až do posledního gesta. A kostým stojí zcela jistě za zmínku, protože takový ohoz se hned tak nevidí... ()

krumlajs

Je to tam. Starej Ritchie se vrátil v jeho klasický gangsterský formě. I když Gentlemani a Podfuck dělí 20 let vypadá to jako by je dělil jedinej rok. Ritchie se vrátil ke kořenům a opět ukázal kdo je mistr na gangsterky. Parádní scénář a obsazení, kde je vidět, že si to všichni užívají i s ohledem na rozpočet to vypadá, že tam všichni hráli skoro zadarmo. Scénář parádně gradoval a od začátku do konce byl neuvěřitelně nahláškovanej. Jen doufám, že nebudeme muset čekat dalších 20 let a že Ritchie u svýho parádního žánru chvíli zůstane. 85% ()

bigjames

Musím říci, že jsem si sledování filmu "The Gentlemen" velmi užil. Poněkud pomalejší rozjezd naštěstí netrvá moc dlouho a poté už je to velkolepá jízda. Matthew McConaughey je charismatický a vynikající jak je zvykem, plusové body tady dostává také díky své lepší polovičce, kterou ztvárnila kouzelná a elegantní královna Michelle Dockery. Pozornost na sebe ale strhává hlavně duo Grant - Hunnam. Ti rozjeli na zahradě opravdu luxusní grilovačku a jejich rozhovor, jakžto i další počínání Charlieho ve filmu, je skvělým a zábavným zážitkem. Líbil se mi styl vyprávění, který Ritchie zvolil, i některé drobné detaily (např. Arsenal nebo hip-hop na youtube). Opravdu povedená komedie, které ovšem nechybí styl. A to už se dneska tak často nevidí. ()

Vasyl

Zezačátku moc postav a aji jsem se přistihl, že přemýšlím jestli na to mám. Jenže pak jsem se zažral a vůbec se mi nechtělo z kina. Tohle klidně mohlo byt delší. A kurva aji zamotanější, já bych si to užil. ()

stafino

Ritchieho filmy budú o 15-20 rokov považované za zlaté klasiky. Ja som toto vždy vravel a vždy aj vravieť budem. Kombinácia Ritchie, Grant, Hunnam proste nemôže dopadnúť zle. Na tomto filme sa dá krásne, učebnicovo ukázať ako vyostriť/zdôrazniť scénu a aká je práca s kamerou dôležitá. Napríklad na zdôraznenie práve vyslovenej vety a celého kontextu použitie pískacej kanvice a close-up záberu na Raya (Charlieho Hunnama). A to je len jeden z viacerých príkladov kedy sa to dalo spozorovať. Kombinácia neutíchajúceho napätie, hereckých schopností Matthewa McConaugheya a hudby Christophera Bensteada vytvára dych-berúcu atmosféru, ktorú si zaručene užije aj nefanúšik takéhoto sortimentu filmov. Fanúšikovia budú so zatajeným dychom len počúvať a vžívať sa do každej jednej scény. Za mňa čistých 100% bez mihnutia oka! ()

orsinek

Ritchie opět prokázal, že je v tomhle žánru mistr. Celý film se nese ve stylu Podfucku nebo Sbal prachy a vypadni, nicméně to rozhodně nevadí ba naopak. Geniální rozhovory, celkový spád, kdy se člověk ani chvilku nenudí a narážky všeho druhu.. Nakonec bych nikdy neřekl, že to udělám, ale i super výkon Granta, který po dlouhé době nehrál blbečka v romantické komedii. Dal bych čtyři a půl, protože ze začátku je těžší se dostat do komplikovaného děje. ()

swinevenca

Síla slova = kvalita filmu. Hate + fuck + 135 x cunt = Troška + dobrej film + Gentlemen. Matematicky zdatnější filmofil vyfuckuje dobrej film, zhejtí Trošku a vyjde mu, že Gentlemani jsou stejně kvalitní film jako je sprostejch 135 cuntů, tak neskutečnej to byl nátěr. A komu to přijde moc, klidně si může nějakej ten cunt schovat pro Trošku. ()

solisoli

Odkukaná a otrepaná gangstrovka, ako tie ďalšie doteraz. Nič nové. Akurát zvláštne, že tam vodiči držali volant na pravej strane. Pribúdajucim časom ma začal bolieť zadok a začali žrať mrle. Tie štyri hviezdy, lebo minimálne, každý toľko dal. Aby som nenarušil verejnú mienku. ()

Marcas

Guye Ritchieho nemám zase tak moc nakoukaného, ale po téhle jízdě určitě dokoukám zpětně jeho filmy. Gentlemani nasazují na rok 2020 velmi vysokou laťku, která se bude těžce překonávat. Ve filmu vše funguje, od kamery, přes střih, rozhovory, hudbu až po skvělé herce. Nejvíce mě osobně zaujal Hugh Grant, který si roli neskutečně užívá a zvedá tím level filmu o nějaký ten schůdek výš. Nicméně ostatní herci nijak nezaostávali a předvedli také výborné výkony. Osobně bych zmínil ještě jedno jméno a tím je Charlie Hunnam. Ještě jednou, výborný úvod do nového rok, kterému tleskám ve stoje. ()

xxmurphyxx

Najlepší a najštýlovejší Ritchie od Podfu(c)ku !!!!!!!!!!!!! Malo to všetko, čo má poriadna Ritchiovka mať. Zábavne a zaujímavo vykreslené postavy od cool zmrdov cez mega cool old school gangstrov so svojím kódexom cti až po obyčajné krovie, trefne vyskladané dialógi pretkané zabijáckymi hláškami, tučný soundtrack, anglický akcent, nejaký ten kus poctivej romantiky, chirurgicky presne zvládnuté akčné pasáže a ako puzzle do seba zapadajúci scénar a nejaké to ponaučenie do života ;) Nie, nie som gay, ale McConaughey, Hunnam, Farrell boli tak kurevsky štýloví sekáči, že som na chvíľku o sebe zapochyboval. Ak chceš byť kráľom džungle, nestačí sa chovať ako kráľ. Musíš ním byť. A nesmieš nikdy zaváhať. Lebo zaváhanie vytvorí chaos a ten tvoju smrť. ()

Iktus

5 hvězd tady lítá za co jako? VORSICHT! SBOJLER! Ahaaa, nakonec to teda maj v malíku Rusové, kteří tam na scénu vstoupí velmi na závěr, na 3 minuty, a jsou vlastně největší zápletka. Samozřejmě jsou strašnou NÁHODOU postříleni, žádné překvápko se nekoná a z toho máme být vlastně na prdeli. Ne... To ne. Myslím že se chtěl rejža vrátit ke své prvotině a v novém hávu tam narvat podobné prvky a paralely. Ritchie už ale tenhle svůj typisch žánr vytěžil až do mrtě a už to nemaká. Ublábolený zdlouhavý hovno. Pár dobrých keců. Zasmál jsem se pouze u - že jsi zmrd Browne... že jsi zmrd. Dam dvě hvězdy za to, že to nebyla prapíčovina jako Aladin a za herce. Víc nejde. Sorry jako ()

Kinofil

|| R || STX/Miramax || Rozpočet: N/A || USA: $36 296 853 - ČR: 12 814 293 Kč - Celkem: $114 996 853 || "Ritchie's back, bitches!" - vlastně nikam neodešel. Vrátil se zpět ke svému nejoblíbenějšímu žánru, který sám založil - londýnské gangsterky. Vyměnil pouliční zlodějíčky za zločince na úrovni, pivo za whisky, šperky za trávu a to je tak vše. Zbytek se drží ve stejný zábavných kolejích, Ritchieho řezané režii, rychlém střihu, jump-cutů, hudby a skvělých bláznivých charakterů. Matthew a Colin po dlouhé době dostali výživnou roli, Charlie ukazuje, že se pro tyto role narodil a Hugh si užívá úchylného Angličana. Jediný problém bych měl s příliš rychlým úvodem, při kterém jsem nestíhal vše důležíté pochytat a doháněl to postupně, abych pochopil typické závěrečné zvraty. Na druhou stranu tempo díky tomu nepolevuje a díky tomu je to ideální film na několik zhlédnutí. Čímž, jak se znám, poroste hodnocení. Stojím si za tím, že prostředí Podfucku svědčí tomuto žánru víc, ale nevidím důvod nepřijít s něčím novým. Kašli na Aladina! Toč gangsterky! 80%. ()

Karlos8

Nemůžu si pomoc, ale Gentlemani jsou svým způsobem až moc "moderní". Vše je tak krásně nalajnované až to není hezké. Navíc vše působí jako hraný film. Dokonce ani těžítko není těžítkem. Chybí tomu napětí, překvapení. Tohle je prostě slabý odvar. Na druhou stranu se musí nechat perfektní práce s detaily, jako například úvod do vyprávění celého příběhu, kdy si hrajeme na film z minulého století. Dialogy též neurazí, ale je to málo. Gentlemani šlapou ve stínu skutečných gangstarů. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm