BGH

Jediné, co lze tomuto filmu vytknout, je potřeba opravdu se neustále soustředit na děj, aby člověk neztratil nit... respektive celou řadu nití, které se filmem prolínají. Jinak má vše, co dobrý film potřebuje. Skvělé herce, nápaditě zpracovaný příběh (byť klasické šablony), dobrou kameru i hudbu.... k tomu správná směs akce i humoru. Ten film mě bavil. Což je vlastně možná takové malé druhé mínus... nehledejte tu nic, než zábavu. Za mne krásných 4,5, pokud člověk neočekává intelektuální večer. ()

DaveP

Tohle je pro mě, jeden z těch filmů, které můžu vidět znova a znova a znova a pokaždé si ho neskutečně užiju a na dvě hodiny jsem přilepen k obrazovce, hltajíce každé slovo, střih, záběr, scénu, akci, vtip, dialog,  prostě všechno tady šlape, jak švýcarské hodinky od začátku do konce. Styl a tempo vyprávění jsou strhující a zastaví je až závěrečné titulky.  Guy Ritchie zde opět ukazuje svůj filmařský talent a vypráví svou další gangsterku, která nás se svým poctivým britským přízvukem provede kruhy aristokratů a pěstitelů marihuany, ukáže zákoutí gymu a odhalí, jak v Británii vybudovat svoje vlastní impérium. Charlie Hunnam s Hugh Grantem zde hrají prim a jejich rozhovor je onou páteří i pozlátkem celého filmu. Matthew McConaughey prodává své charisma, jako král džungle Mike Pearson a Colin Farrell je koučem, kterého by chtěl na své straně mít každý. Víc asi není potřeba dodávat, snad jen “Buenas tardes, Fletcher-mundo!” ()

Verbudrak

Musím se přiznat, že některý detaily jsem dal až napočtvrté. A tak to má být. P. S. Taky jste na chvilku přemýšleli, kde si (nechat) vzít libru masa? Podotýkám masa, ne tuku. ()

los_ajajos

Strhující, vizuálně vypiplaná a herecky nabušená akční komedie, kde každý přesně ví, co má dělat, a dělá to dokonale. Britská noblesa vsazená do prostředí drogových bossů okořeněná přesnými a vtipnými dialogy - zážitek, který si dopřeju ještě mnohokrát. ()

Jeeff_95

Gentelmani z roku 2019 by se dali zařadit k tomu nejlepšímu co jsme v roce 2019 mohli vidět. Snímek nám nabídne perfektní obsazení (McConaughey, Hunnam, Farrell, Grant se do svých roli perfektně hodí), podtrženo konzistenně sladěnými outfity všech postav pomáhají navodit správnou trochu oldschoolově gangsterskou atmosféru. Co se týče příběhu tak tady Guy opět trefil do černého, když se z na první pohled jednoduché zápletky vyklube více vrstvý příběh s dílčími zápletkami a zvraty, kterých je dost na to aby byl zajímavý ale ne moc na to aby byl divák zmatený. Pokud přidáte ve filmu přítomný výrazný a povedený soundtrack, kvalitní kulisy, perfektní hlášky, a celkovou atmosféru filmu, dostanete velmi kvalitní filmový zážitek. ()

hdraf

60% - kdyby to nekazil neustálým přerušování děje, tak to mohlo být o hvězdu víc. Prostě mně to vadilo na maximum a 60% je díky tomu maximum. ()

Danik_

Film The Gentlemen je vzrušující, inteligentní a do detailu promyšlený kriminální thriller, který zachycuje svět drogových obchodů v Londýně způsobem, který je plný elegance a šarmu. Režisér Guy Ritchie opět předvedl svůj unikátní styl a zkušenost s tímto žánrem, a vytvořil film, který je plný nečekaných zvratů, vtipů a brilantních hereckých výkonů. Hlavním lákadlem filmu jsou bezesporu jeho postavy. Vynikající herecké obsazení, v čele se skvělým Matthewem McConaugheym v roli drogového magnáta Mickeyho Pearsona, je úžasným způsobem, jak osvěžit tradiční kriminální žánr. McConaughey předvádí charizma a šarm, kterému není možné odolat, a jeho výkon jako podnikatele ve světě ilegálního obchodu s marihuanou je působivý a přesvědčivý. Dokonale načasované dialogy jsou plné sarkasmu a inteligentního humoru, což přidává filmu na půvabu a zábavnosti. Kromě toho je zde také složitá vrstevnatost příběhu, která zůstává napínavá až do poslední chvíle, díky čemuž diváci zůstávají naladěni na každý detail. Ritchieho režijní schopnosti zde excelují, přičemž stylizované střihy a vizuální prvky filmu poskytují unikátní a nezapomenutelný zážitek. Kromě toho je soundtrack filmu dovedně sladěn s každou scénou a dodává filmu ještě větší atmosféru. Celkově lze říci, že The Gentlemen je výjimečným kriminálním filmem, který vyniká svým originálním příběhem, brilantním obsazením a neotřelým stylem. Je to osvěžující a inteligentní přírůstek do žánru, který dokáže zaujmout diváky od začátku až do konce. ()

K1K0

Veľmi solídna gangsterka ritchieho štýl podobný tarantinovy ma prekvapil je to asi druhy film v poradí, ktorý som videl o neho. Rozuzlenie príbehu v elegantnom tempe ako kus skladačky to všetko s britským prízvukom a vtipným dialógom je parada. ()

ApoloSC

Nejlepší pecka za hodně let. Dokonalá akční komedie, kde mi nechybělo fakt nic. A jako bonus si pořídím kostkovanou teplákovku. Guy Ritchie perlí, smekám. ()

Monika95

Kdybych nevěděla od koho to je, tak si tipnu Tarantina, taky taková komiksová chujovina. Ale jako jo, tři hvězdy, někdy to bylo napínavý. Nejhorší byl českej dabing, to se nedalo poslouchat, hlavně co bylo trapný byl propletenej charakter šlechty a zároveň tvďácký podsvětí. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm