Frčíme

• USA Onward (více)

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

vnimatkrasu

Nejslabší pixarovka od Hodnýho dinosaura. Bez popkulturních odkazů, bez vtípků, bez vizuální opojnosti, bez dobrodružství a bez duše. Formální kvalitu pečlivě vytuněnýho rodinnýho filmu si to samozřejmě v pohodě drží. V tak silný, dvě dekády budovaný konkurenci, bych ale tak slabej fantasy svět nečekal. Dvě frčky z pěti. Max. ()

UhLee

(8/10). 5. Z nejočekávanějších filmů roku 2020. Mám moc rád filmy, ve kterých se hrdinové vydávají na dobrodružnou výpravu. Onward je fakt dalším skvělým animákem od borců z Pixaru. Nepatří mezi tu naprostou špici, ale i tak se jedná o skvělou jízdu. Tempo frčí celou dobu a ústřední dvojice je skvělá. Magie je tady už jen takovou bonusovou modrou tečkou na závěr. ()

ondraondra

Povedený dobrodružný animák, ale Pixar to umí i lépe. Dalo se z toho vyždímat mnohem více. Chybělo mi tam víc toho fantasy, víc dobrodružných úkolů a kouzelných stvoření (i když pár dobrých nápadů tam je). Taky je trochu škoda, že film nemá vlastně žadného antagonistu. Ale hlubší myšlenku to má dobrou a postavy jsou super. Animaci se nedá nic vytknout. Hodně se mi líbila hudba a finále bylo skvělé. 7/10. ()

filmmovier

Zajímavý svět a ve srovnání s posledními roky určitě kvalitní fantasy s potenciálem. Ale jako pixarovka je to nepochybně slabší kus, který mi, kromě toho světa, přijde celý dost bez nápadu. Jistě, animace je samozřejmě skvostná, kombinace humoru, napětí, dobrodružství a všech těch klasických propriet je sice fajn, ale vůbec to nemá šanci ohromit něčím novým, protože ve Frčíme nic nového není. Bavil jsem se od začátku do konce, zklamán určitě nejsem, ale je to tak nějak všechno. Na čtyři hvězdy to ovšem bohatě stačí. 75%. ()

Remivsremi

Zbrklá DND hra. Přestože film má nějaké hezké poslání, tentokrát je to lásky mezi sourozenci, nebylo zde příliš zajímavých momentů. Vše se tak nějak dělo bez většího zapojení. Nezasáhne vás to tak jako Toy Story či Coco. ()

Lachtaan

Na Pixarovkách jsem vyrostl a hodlám s nimi i zestárnout. Hltám i sequely zajetých sérií, ale co prostě nelze nemilovat, je snaha o nové, neotřelé náměty. K těm se studio rozhodlo konečně vydat ve větším a začalo více než pěkně. Onward je popixarovsku vymazlená animovaná jízda, disponující příjemnou výpravou, upřímnými charaktery a netradiční zápletkou. Přes to všechno jsem ale po dlouhých letech u mého nejoblíbenějšího typu animáků postrádal moment, díky němuž bych na Frčíme nikdy nezapomněl. [viděno v Cinestar Plzeň 1.3.2020] ()

Ryuuhei

Pixar opět v té nejlepší formě. Geniální byl už jen nápad urbanizací a technologií ovlivněného fantasy světa, do toho samozřejmě standardní příběh o bratrství a o tom, že když člověk něco hledá, mohl to mít dosud neustále před sebou a jen si to neuvědomovat. Mix všemožných emocí, který ke konci naprosto vygradoval a celkově vykouzlil úžasnou, originální a sympatickou jízdu. Nevím, proč bych měl ubírat byť hvězdu, tohle bylo úžasné ve všech ohledech. ()

Dado

Po dlhšom čase Pixar v tej úplne najklasickejšej podobe, ktorou žal úspech za úspechom na prelome tisícročí. Začiatok venovaný predstaveniu sveta obývaného neľudskými (nie v negatívnom zmysle slova) hrdinami, nasleduje zakomponovanie zápletky a potom už „len" priamočiara, avšak nápaditá a občas i dojemná cesta za očakávaným šťastným koncom. Vpred má svoje muchy, no problém, ktorý sa týči nad ostatné, u mňa tkvie v tom, že som film, na rozdiel od jeho predchodcov, ktorí si u mňa vyslúžili najvyššie hodnotenie, nemal možnosť sledovať očami fascinovaného 10-ročného chlapca. Nepochybujem, že on by tomuto kúzelnému bratskému dobrodružstvu bez váhania udelil plný počet hviezd. (80%) ()

Mrkvič

Za mě prostě fantazie. Hned se těším na druhé shlédnutí, protože jsem film pustil nejdříve jen jako podkres pro malýho. Fantasy prvky (hlavně po hraní deskovky s fantasy tématikou) a dojemné scény mě ale tak zaujaly natolik, že jsem si zbytek filmu nechal na klidný večer bez prcka. A hned jsem mohl navíc ocenit i parádní animaci (hlavně u akčních scén s auty). Příběh je absolutní klasika, která nikdy nezklame. Z otloukánka se stane mocný hrdina. Emoce jsou úžasné a závěr je hodně moc milý a trochu překvapivý. A fantasy prvky, které mě na filmu zaujaly jako první? Až do samotného konce jejich výskyt prosvětlí každou minutku filmu. ()

oveckaoa

Po Úžasňákových 2 se jedná o druhý nejhorší animák od Pixaru co kdy vznikl (neviděl jsem Auta, Auta 2, Auta 3 a ani nechci). Celý animák vypadal zhruba asi takhle někoho napadlo natočíme animák s pohádkovýma postavama hlavní postavy dáme elfy ty jsou od Pána Prstenů in pak tam dáme víly, kentaura, jednorožce jo a nesmíme hlavně zapomenout na draka a , aby byla změna dáme tam něco mýtického co třeba manticoru jo to by šlo. Nefunguje zde humor, protože zde žádný ani není a jediné 2 vtipné scény co zde jsou jsou tančící nohy a jakože lidský pajdulák co dělá ožralého nejsou zde skoro žádné viditelné easter egy (asi tam jsou, ale bude nejspíše piplačka se v tom zabírat) jediné co mě tam možná zaujalo je nápis na Barneyho bundě Hádes a Hydra (z animáku Herkules, ale tam si nejsem jistý) a hlavní postavy jsou nezajímavé jedna je nedůrazný elf co se takřka celý film změní pouze v tom, že umí kouzlit a druhá je elf co si o sobě myslí, že je mistr světa a je opak. Celý film by mohl nabídnout hodně vtipných scén místo toho se zmůže na honičku s vílama na motorkách a jednoho draka , když se člověk podívá zpětně co dokázal vytěžit třeba animák Zootropolis (shodou okolností Disney) nebo Zpívej hodně smutné. P.s. docela by mě zajímala představa jak má sex kentaur s elfkou P.s. 2 hodně smutné, že tohle samé studio stojí za animákem Coco, kterému jsem dal 4 hvězdy ()

MikyAff

Frčíme je pro mě menším zklamáním, jelikož od Pixaru jsem čekala opravdu něco velkého a přitom mi to přijde jako průměrný klasický animák, který nám kromě zajímavého světa nepřinesl nic nového. Klasický příběh o rodině a tom, co máme přímo před nosem, ale nevážíme si toho. Pro děti možná zajímavější. ()

geklon

Konečně někdo rozbil ten biblickej blábol o Kainovi. Starší sourozenec je v očích toho mladšího moula, ale to jen v případech, že o vás staral a měl za vás zodpovědnost. Průběhem vlastně obyčejný dobrodružně rodinný film v kulisák fantasy světa. Emoční rovina je tentokrát docela konkrétní. U COCO brečí na konci každý, tady asi jen ti co brečí vždycky a ti kterých se námět týká. ()

_DAVE_

Velmi originální příběh i situace, zdal se, že tu máme poslední “tříáčkový” 3D film vůbec.. Ne že by 3D dneska někoho zajímalo, ale já jsme naštěstí nikdo :) ()

venison

Důkaz, že Disney Pixaru příliš nepomáhá.. Moderní pohádkový svět je lehce odfláknutý.. Příběh je prázdná bláznivá road movie.. Humoru si tu divák neužije, srdceryvné scénky tlačí na pilu.. Hlavní postavy nejsou moc sympatické.. Popravdě jsem čekala o hodně víc.. Zapomenutelný průměr.. ()

hroubek

Pixar prostě umí, i přestože nejede na doraz. Osobně mě docela překvapilo, jaky způsobem se udělala kampaň k filmu. Málo trailerů, nic výrazného a prakticky se sázelo na originální příběh(který zas tak originální není) a prostředí(to je originální až dost). A pak, když jsem to viděl, jsem znovu žasl, jak to ten Pixar dělá, že se vždy trefí do černého, a udělá kvalitní film. A vysvětlení je jednoduché. Vždycky jde v první řadě o postavy, a pak teprve se řeší prostředí. A tady je to obzvláště vidět. Bez zajímavých postav by film nebyl ani z poloviny, tak dobrý jak je. Postavy a jejich vývoj to táhnou celé nahoru. Je to sympatické, zábavné, má to dobrou akci, jenž je dost svěží a ke konci to dokáže chytnou pěkně za srdíčko. Určitě to mohlo být lepší, odvážnější, originálnější, lépe pracovat s daným světem. Na druhou stranu i slabší film od Pixaru je lepší, než jeho konkurence, a to se počítá. ()

VanTom

Zdánlivě bylo všechno správně (technická či umělecká stránka animace bez chybičky), celý "postfantasy" svět mě však nijak zvlášť nezaujal. Jako by samotný nápad tvůrcům stačil, takže na jeho základě jen převedli žánrové propriety do nové (po)doby, žádné štráchy. Bohužel ani příběh (výprava za krystalem) ničím nevybočoval a pěkně nalajnovaně se ubíral k očekávanému konci – který by snad i dojmul (namísto otce "nalezení" bratra), ovšem představoval víceméně ojedinělý dospělý / vyspělý moment ve všech těch VELEzběsilých honičkách, překřikování, narážení a padání (především hlavního, totálního lůzra – samozřejmě než se z něj stal sebevědomý, chrabrý kouzelník). ()

LEGACY

Pokud jsem měl vysoké vyhlídky na tuto novou pixarovku tak jsem je musel hned trochu srazit. V žádném případě se nejedná o jeden z hlavních nových tahounů klasického animovaného filmu. Za mě rozhodně vede třeba film V hlavě, je však fér dodat, že určité pasáže mě zde celkem rozmělnily a emočně to alespoň pro děti může být celkem roztomilá zkušenost. ()

Timak

Bylo to fajn, zajímavý nápad i vcelku vtipné provedení, obsazení taky parádní, ale celé je to takové prazvláštní - opravdu jsem měl pocit. že koukám na film od DreamWorks. To správné Pixarovské kouzlo tam nebylo, i když je paradoxně celý film o kouzlech. Opravdu slabší, ale hodně slabší 4*. ()

Sany33

Príbeh: Možnosť priviesť svojho zosnulého otca byť aj na jediný deň na tento svet sa javí ako predzvesť cesty za dobrodružstvom. Herecké obsadenie: Nakoľko som nevidel animák v pôvodnom znení, môžem hodnotiť iba Slovenský dabing a ten bol ako vždy geniálny. Prevedenie: Perfektné nič iné zo spojenia Disney a Pixar asi ešte nevzišlo. Pocity: Počas sledovania som prežíval dobrodružstvo presne tak ako ho prežívali Ian a Barley a dokázal som sa vžiť do ich kože. To je pri rozprávkach veľmi dôležité a pre moje pozitívne hodnotenie asi priorita. Pridaná hodnota: Disney je majster v silných príbehoch ktorým sa nekladú reálne medze. Dokázal to už neraz. Aj ja sa musím priznať že mi zas ako aj pri animáku Coco ušla nejedna slza. nechápem ako to robia, ale robia to dobre. 97% ()

VasaX

Čekal jsem pitomost a byl jsem mile překvapen. Onward se vrací k chytrým, milým Pixarovkám, kde je spoustu odkazů, narážek, nenucených vtípků a také hry na city skrze sympatické postavy. Taky se mi líbí, že tohle není o nějakém záporákovi a tak nějak to kombinuje dobrodružství a road trip šablony. Klobouček dolů, tohle je hodně povedené. ()

Chris Pratt je Garfield

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)