Miluji tě modře

Česko, 2017, 90 min

• radaza

Za co?(29.1.2017)

• kelto44

Mozno si o mne budete mysliet kvoli mojmu komentaru hocico , uprimne ale mne je to uplne jedno. Tento film sa da vypisat viacerimi vecami , najviac ho ale vystihuje katastrofa. A preco? Pretoze katastrofa to naozaj je a v tomto filme nenajdete ani jednu pozitivnu stranku. Ked sa na to chystate , tak na to aj mozete rovno zabudnut , tak nad tym este popremyslajte. Herci mi su nesympaticki , toto by zahral asi kazdy kto este ma usta ba dokonca aj ja , dokonca aj podla mojho ocakavania scenar tiez je velmi hlupy. Ja som pri tom naozaj mimo , snazil som sa , no nenasiel som ziadnu pozitivnu vec a vobec som nepochytil pointu ani zmysel tohto filmu. Dokonca aj tu nie velmi dobre csfd hodnotenie (42% k 13.4.17) mi pride velmi nadhodnotene. Divim sa ludom , co dali 3 a vyssie a prosim ich o to aby mi napisali ich dlhy nazor alebo rozbor filmu , ved aj hodnotit to 2 je podla mna prilis. /0%/(14.4.2017)

• Harapes

Dvě hvězdy za velmi dobrou hudbu ve filmu díky Markétě Irglové...a Taťjanu Medveckou,výbornou herečku.(3.2.2017)

Film je pozitivní koncept a já mám pozitivní věci rád. Takže 1 * za hezky vybarvenou Prahu 2* za hezký soundtrack *3 za lehkost... (nemůžu říct ani ň, proti těm co tomu dají odpad, ale když se chce, ty hezké věci se najdou :) )(6.2.2017)

• BajuBaju

Ale jo, tak jo...tak jednu hvězdičku za Táňu Medveckou a její řidičský a jogínský um.(5.2.2017)

• - Původní název scénáře "Jedním slovem tě miluji modře" byl zkrácen z toho důvodu, že vtip v názvu ukrytý údajně nikdo nechápal. (Zdroj: Miloslav Šmídmajer) (dwbmb)

• - Jaroslav Papoušek, autor a režisér filmů o rodině Homolkových a spoluautor Formanových komedií Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky, napsal krátce před svou smrtí v polovině 90. let romantickou komedii "Jedním slovem tě miluji modře". Nestačil už jí však realizovat. Chvíli si s myšlenkou režírovat tento film pohrával i slavný kameraman Miroslav Ondříček, finance se však nesehnali, scénář pak dlouho ležel ladem. Miloslav Šmídmajer, producent a režisér filmu Miluji tě modře, přizval ke spolupráci na scénáři spisovatele Pavla Brycze, nositele Ortenovy ceny a scénáristku Lucii Bokšteflovou. Za dramaturgického dohledu Miloše Zahradníka a Márie Dufkové vznikl upravený scénář, který je univerzální a přenosný do každé doby. (Zdroj: Bioscop)

• - Denisa Nesvačilová (Tereza) musela zvládnuť aj výškovú akrobaciu, nakoľko sa nepodarilo zohnať kaskadérku, ktorá by odpovedala jej výzoru. Režisér Miloslav Šmídmajer využil tiež to, že sa venovala modernej gymnastike. Denisa Nesvačilová sa neskôr nechala počuť, že ju všetko bolelo, mala spálenú kožu na rukách aj nohách a veľké mozole. Na posledných dvoch tréningoch od bolesti plakala. Nakoniec zvládla náročné kúsky vo výške 5,5 metra a bez istenia. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)