Vůbec nevím co jsem od toho měl čekat, ale tak nějak sem dostal vše co jsem potřeboval i když jsem vlastně ani nečekal že něco dostanu. Za mě parádní česká jiná podívaná pro odreagování a na to že jsem chlap, muž věkově na hranici 36 let a můj život je založen na prázdnotě (videoherního průmyslu,fitness a práci, bez partnerky) a vnitřním naplnění z uspokojení druhých, mých blízkých musím říct že tenhle film je vážně báječná podívaná a jednohubka pro klidný večer. A možná jen podotknu každý v tomto filmu a vlastně v jakém koli filmu uvidí jen to co chce.... A nic dál :)(18.9.2017)

• Oktavianus

Už delší čas volám po tom, aby český film zanikl. Bez legrace. Teprve až klesne na dno, všechny české filmové instituce přestanou existovat, neumětelové, co jim filmařina nejde, ale seženou peníze, přestanou točit - a pak bude čas na obrodu. Do té doby to je a bude tragédie. Třeba jako Miluji tě modře. O tom, jak dopadají podobné lovestory o milosrtných trojúhelnících, není třeba příliš pochybovat. Mnohem víc jde o to, jak hrdina získá dívku srdce, jaká je atmosféra, nálada, prostě milostná poetika, aby na snímek mělo smysl jít třeba jako rande s holkou. Feel-good pocit snímek navazuje spolehlivě, to jo. Ale tím taky končí. Má to být komedie, ale vtipná prostě není. Z rozvržení postav je jasné, od koho se příval gagů očekává: Medvecké potrhlá matka s bindi na čele, vzývající svého guru, měla salvy smíchu vyloženě přivolávat; bonvivánský otec s radami do života a pak po kolenou prchající před některou ze svých múz také. A ono ne. Průšvih je taky, co se týká postav: Denisa Nesvačilová je sice kráska k pohledání, ale moc neumí hrát; Václavu Jílkovi pro změnu hraní jde dobře, jenže působí jako nekňuba než hrdina do romance. Jasně, volit mezi ním a Rosťou Novákem, není co řešit, ale těžko věřit, že by tak půvabné děvče jako Tereza neměla kolem sebe i někoho normálního. Nejlépe se tak kouká na Vladimíra Kratinu, jenž si na svém milovníkovi života zgustnul a natáčení si evidentně užíval. Aby taky ne, když mu scénář přihrál milenku s vizáží okouzlující Hanky Vagnerové. A hlavně: současní třicátníci takhle fakt nevypadají. Opravdu ne. Dialogy jsou skoro všechny absolutně nevěrohodné, situace nereálné a sklouzávají k trapnosti. Za všechno uvedu jen skutečnost, že po celý film, po celé dlouhé období namlouvání a scházení se si David s Terezou vykají a mluví bez výjimky spisovně. Tak určitě. Miluji tě modře je vizuálně opravdu hezký film. Hodně hezký. Nejen kvůli pěkným herečkám, ale krásným záběrům na Prahu a Olomouc, všudypřítomné hře s barvami a letní atmosféře. Jenže víc nic. Ach jo.(2.3.2018)

• adelina8

To měla být nějaká nepovedená reklama na La Putyku? To přece nemají zapotřebí... Odpad dávám jen velmi nerada, ale tady nelze jinak. Zrovna včera jsem tu komentovala český romantický film Pohádky pro Emu, kde byl děj jasný už od začátku, ale vůbec to nevadilo, naopak vše šlapalo jako po drátkách. Tady ale nefungovalo nic. Nevýrazní herci, většina z nich i značně nesympatická, děj, pokud se tam občas vyskytl, nudný, hloupý a často mimo realitu, jednotlivé obrazy na sebe nelogicky navazovaly a dialogy nedávaly smysl. Opravdu těžko se hledají pozitiva; možná neotřelé prostředí galerie, které to ale bohužel nevytrhne. Stejně tak neustálá přítomnost pěkných nahatých slečen film nemůže spasit.(23.12.2017)

• blackrain

Tenhle film má na svědomí ten Jaroslav Papoušek, který je podepsaný pod Homolkáčema? To se mi ani nechce uvěřit. Ale je to pravda. Prostředí, ve kterém se filmový příběh odehrává pro mě bylo velmi atraktivní. To je ale zřejmě všchno. Připadala jsem si jako na houpačce, jako že právě sleduju dva filmy v jednom a nějak se mi to v hlavě celé popletlo a spatlalo se do jednoho kousku. Nemám nic proti použité nahotě ve filmech, pokud není prvoplánovitá a násilně naroubovaná, či-li naprosto ubohá a stupidní. Jako to bylo tady. Miluju modrou barva, ale tady jsem se jí přímo přejedla. Modrá zířila a zbytek byl takový šedivý.Chápu ale ten kladený důtaz na ni. Jen se s tím dalo pracovat malinko jinak.Vysvětlení, proč hlavní postava miluje modře, mi přišlo hezké. Škoda, že je tenhle filmový příběh takový nemastný a neslaný Trestuhodně nevyužito dobrých herců, které se tu vyskytují. Docela by mě zajímalo, jak ve skutečnosti vypadá původní Papouškův scénář a jak moc se filmu podobá.(14.12.2017)

• Pitryx

Proč z té herečky v hlavní roli udělali rezavou poloopici to fakt nechápu. Byla mi protivná celý film. Kazila mi tím dojem furt a stále. Ovšem jinak jsem se dost bavil. Hlavně tím, že třiatřicetiletý chlap se chová jako čtrnáctiletý. Dám čtyřicet za některé opravdu legrační okamžiky. Podruhé netřeba.(2.6.2018)

• - Původní název scénáře "Jedním slovem tě miluji modře" byl zkrácen z toho důvodu, že vtip v názvu ukrytý údajně nikdo nechápal. (Zdroj: Miloslav Šmídmajer) (dwbmb)

• - Jaroslav Papoušek, autor a režisér filmů o rodině Homolkových a spoluautor Formanových komedií Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky, napsal krátce před svou smrtí v polovině 90. let romantickou komedii "Jedním slovem tě miluji modře". Nestačil už jí však realizovat. Chvíli si s myšlenkou režírovat tento film pohrával i slavný kameraman Miroslav Ondříček, finance se však nesehnali, scénář pak dlouho ležel ladem. Miloslav Šmídmajer, producent a režisér filmu Miluji tě modře, přizval ke spolupráci na scénáři spisovatele Pavla Brycze, nositele Ortenovy ceny a scénáristku Lucii Bokšteflovou. Za dramaturgického dohledu Miloše Zahradníka a Márie Dufkové vznikl upravený scénář, který je univerzální a přenosný do každé doby. (Zdroj: Bioscop)

• - Natáčení probíhalo v Praze a také v Olomouci na nádvoří univerzitní knihovny. (skudiblik)