Little Monsters

• Velká Británie Little Monsters

Skupina detí sa so svojou vyučujúcou slečnou Caroline (Lupita Nyong'o) chystá na výlet. Na poslednú chvíľu sa ale jedna z matiek, ktorá mala pomôcť s organizáciou, ospravedlní. Zhodou náhod sa v škole práve nachádza David (Alexander England), ktorý sem priviedol svojho synovca, a keďže mu Caroline ihneď padne do oka, ponúkne sa, že na výlet pôjde s triedou aj on. Ešte ale netuší, že ho čakajú omnoho nebezpečnejšie povinnosti, ako postarať sa o bandu nezbedných detí. (Marceloo)

honajz2

Být to o něco vynalézavější a mít to míň trapného nebo nefunkčního humoru, asi bych i ty 4* dal. K filmu jsem si četl jenom zde napsaný obsah, takže mě trochu zklamalo odhalení toho, co zde bude tím prvkem hororu, ale kupodivu to i tak nakonec byl příjemný filmeček o tom, jak se předškoláci se svojí učitelkou a člověkem, kterého děti štvou a jede s nimi jen proto, že se zamiluje do té jejich učitelky vydávají na výlet, ale na místě jim začne jít o život. Ono se to bude blbě komentovat bez odhalení zápletky a stejně o ní tady všichni píšou, i tak ale budu varovat. SPOILERY BACHA Prostě z armádní základny zdrhnou zombící a masakrují hosty nějaké farmy a tahle třída se prostě musí bránit vším, co najde - lopatou, vidlemi, nebo třeba i zpíváním dětských písniček. Nebo taky písní Shake it Off... Bohužel co se humoru týče, pořád se to střídá - chvíli to baví celkem slušně a pak je to zase chvíli trapné. A možná i šlo vymyslet víc nápadů, jak na zombíky, ale tak co už. Tak jako tak jsou Little Monsters celkem příjemným filmem (a překvapivě i dost pozitivním, nejen samotným koncem, ale taky tím, že ze všech přeživších umře jenom jeden člověk, a to k tomu všemu ještě ten nejmíň sympatický). Takže jo, já osobně jsem celkem spokojený. Lepší 3* ()

Avathar

Čakal som niečo svieže, drzé, nekorektné a zábavné. A skoro nič z toho sa nekonalo. Namiesto toho som bol nútený sledovať väčšinou nefunkčný humor, otravné detské kvíkanie, blbé sentimentálne scény a drbnuté pesničky. Ani slušné zombie masky a božská Lupita, pre ktorú mám veľkú slabosť, to nedokázali zachrániť. Večná škoda. ()

oveckaoa odpad!

Zombie žánr už je hodně v hajzlu, když se zhruba 500 zombií nedokáže dostat přes jedny posrané dveře a sejmout učitelku jakéhosi kreténa, tlustého Elvise a několik parchartů (byla tam dokonce i díra ve dveřích to nemohl někdo prolézt jí?) . Od začátku do konce je to průhledné až to bolí jelikož Lupita je hlavní hrdinka tak neumře jakýsi týpek co se tam dostal náhodou taky ne děcka v hororech taky neumírají (čest výjimkám) tak není moc kdo by tam umřel. Dokážu pochopil, když se zhruba 7 leté děcka chovají jak kreténi nemůžou za to, ale že se tak chovají i dospělí to mě hlava nebere. Vrchol stupidity je, když tam jedno děcka probíhá v kostýmu Darth Vadera s světelným mečem a nic se mu nestane a na konci jedno tlustoprdské děcko mlátí zombií paličkou. Do té doby než to přišlo jsem byl ochoten dat 2 hvězdy jelikož ten Elvis mě bavil urážením těch dětí a tím, že ho napadlo jednoho z nich sežrat, ale od té doby ani omylem odpad nikdy více. 0 procent. P.s. uznávám to nerad, ale nejlepší komentář Psychor ()

blackkocour

Někde řádí pandemie, a někde zase zombie corona. Teda, naopak. Whaat?? Hloupočká komedie, která vůbec neurazí a některé možná i nadchne. A tam se řadím já. Ocenil bych víc brutálnějšího přístupu, jedno za čas ukázat detailnější rozežranou ránu, no a možná vyměnit tu mokačínovou opičku za krásnou zrzku, možná červenovlásku, a budu spoko.. #podzimnisklizen [2020] ()

kenkaku

Na to, že má film příjemných 90minut, mě překvapil ten vlažný dvacetiminutový rozjezd (po 15ti minutách jsem dokonce kontroloval, jestli jsem omylem nepustil něco jiného - tak moc je začátek mimo). Humor je dost křečovitý a je založen na tom, že se řve a mluví sprostě (ideálně před dětmi). Když už dojde na mrtvoláky, vše jede podle pravidel (to mají mazlíčci rádi), jen efekty vypadají dost lacině a kamera příliš často uhýbá. Přitvrdit, by filmu pomohlo. Královsky pobavil Down-syndrom-zombie a “batohy”. Co by také pomohlo je vyměnit herce… australáci nesedli. P.S. Kvízová otázka nakonec: proč si ten retard bral vůbec na výlet ELEKTRICKOU kytaru? Jo a vzkaz pro LIVINGDEAD… taky jsi mohl dopřeložit i text k “Shake it off” ;) ()

iXtr3m3

Skvelá zombie komédia aj s prvkami nejakých tých emócii. Chvíľami to síce nevedelo, čím to viac chce byť, či tou komédiou, drámou, hororom, ale inak viac ako len dobre urobený filmík so sympatickou ba až šukéznou Lupitou Nyong´o a imbeciloidným, ale so srdcom na správnom mieste, Alexaderom Englandom. Josh Gad ako hajzel prvej triedy. Jediné, čo by ma na filme ešte zaujímalo, je to, či naozaj decká počuli a videli to, čo sa tam dialo, nemyslím teraz tých zombies, ale nadávky, šukačka, slovíčka, ktoré by ešte nemali poznať a tak. Viem si predstaviť, že v dnešnej dobe nie je problém to nastrihať a verím tomu, že aj tu to tak bolo, lebo inak by ma to nasralo aj napriek tomu, že film bol viac ako len fajn. PS. Technická stránka luxusná. Hulu sa s tým neserie. ()

borec999

"Keď si šťastný, tlieskaj rukami, klap klap..." Lupita Nyong o je ako učiteľka, ktorá sa snaží ochrániť svoju triedu plnú škôlkarov a zároveň nedopustiť aby sa dozvedeli že sú uprostred zombie apokalypsy veľmi sympatická, strýko ktorý má na ňu spadnuté dostatočne vtipný(dialógy s jeho synovcom sú najlepšími momentami filmu) a zaujme aj postava klauna bez akýchkoľvek morálnych zásad, ktorý sa k partii pripojí neskôr. Samotní škôlkari sú na moje veľké prekvapenie vcelku rozkošní a ich detskí herci hrajú veľmi dobre. Mimo dobrých hercov má inak film veľmi slušne vyzerajúcich zombíkov, solídne gore(žiadne jatky, no pár scén sa dočkáme) a aj funkčný humor(niektoré scény sú síce pomerne WTF ale väčšina na mňa zabrala a splnila účel). Ak by sa tvorcovia nebáli možno ešte trocha viac zatlačiť na pílu a zbúrať o pár viac hororových tabu, šiel by som s hodnotením ešte vyššie, pretože Little Monsters je naozaj veľmi príjemnou, oddychovou hororovou komédiou, ktorú si myslím že by teoreticky zvládlo dopozerať aj nejaké to odrastenejšie a otrlejšie dieťa, pretože je z hororových aspektov primerane umiernená tématike detí uprostred zombie apokalypsy a miestami aj príjemne detsky naivná... Medzi 3 a 4* a možno najoriginálnejší hororový príspevok roku. 65% ()

F.W.Colqhoun

I can't shoot children... Again. Čtvrtou hvězdu, nikoliv nejmenší, věnuji úchvatné Lupitě Nyong'o; jeden se zastydlému metalistovi Alexanderu Englandovi nemůže divit, že byl postupně ochoten přestoupit ze svébytných punkových vypalovaček a elektrické kytary na sračky Taylor Swift. A ukulele. Postupoval bych stejně. Pomineme-li půvaby učitelky, zvící přitažlivosti průměrné černé díry, dostaneme sice půvabně sprostou a nikoliv úplně nevtipnou, ale politováníhodně krotkou rodinnou podívanou se zombies. Představte si About a Boy mínus popkulturní inteligence (ať už to spojení smysl dává nebo ne) plus nemrtví. Což je škoda, protože se zástupy oživených stávají stafáží filmových oslav rodinných hodnot čím dál běžnější. Potěšení z překvapení se dostavit prostě nemůže. For Pacino! ()

santiamén

6.5/10 Australani opět bodují. Že by to bylo tím směšným přízvukem, co k humoru přímo vybízí? Podhodnocená záležitost, nejspíš těma, co čekali brutální masakr předškoláků hordou sprintujících zombie. Tohle je ovšem čirá komedie v podobném duchu jako Tucker & Dale vs. Zlo utahující si z klasických slasherů. Jediné, čeho se tu divák chtivý drsné akce dočká, je vzhledem k přítomnosti malých dětí často naprosto nevhodného humoru. A tenhle aspekt funguje na jedničku stejně jako kontrast číhajícího nebezpečí a čiperné, sympatické učitelky, která má pro každou nepředvídatelnou situaci v záloze ukulele. Vynikající Josh Gad! Škála pro posery: Komedie, ne horor. ()

Wancohoff

celkom som sa na to tesil, ale ako som aj ocakaval, velmi to nefunguje. ako pisem skoro pri kazdej hororovej komedii: na komediu malo vtipne, na horor malo krvave/strasidelne. 30% uvidime, ci aspon zombieland tento rok pobavi... ()

Hernycztek

Little Monsters je příjemná zombie komedie, která bourá, veškerý, zaběhlý stereotyp posledních let a neřídí se žádnou korektností, jakou si, hloupá, veřejnost žádá. Vzhledem k tomu, jak malé děti zde vystupují, tak je pro mne největším překvapením používání vulgárních slov, kterými se ani v nejmenším nešetřilo a rozhodně to nejsou běžná slova, jako ,,fuck." V hororové komedii nemůžeme hledat chyby ve scénáři nebo logice, ale můžeme řádně zhodnotit kvalitu zábavy a vtipných momentů, o které se staral vcelku neznámý, za to sympatický, Alexander England a především, o poznání známější a zde skvěle hláškující, Josh Gad a ti společnými silami dokáží rozesmát i zarytého cynika. Hlavní role připadla Lupitě Nyong'o, která svým hereckým umem předčila své kolegy, ostatně jako v loňském US, kde prokázala, že jí talent nechybí. Stejně jako ve většině hororových komedií, i zde padla velká část rozpočtu na make-up a praktické efekty, takže se můžete těšit na výborné masky a krvavé zabíjení, které je většinou přímo na kameru. - Nakonec strhávám, pouze, několik procent za občasné pomalejší tempo a nepotřebné dialogy, které děj natáhly o dobrých 10 minut. Škoda jen, že to není natočené jako čistý horor, protože při takhle kvalitních maskách zombie, tomu chyběli jen roztrhané děti. ()

Flopik

Neškodná, oddychová zombie komédia, ktorá má svetlejšie ale aj nudnejšie pasáže. Toho spevu bolo až priveľa, ku konca ma to už troška iritovalo. Top postava bol určite tučný pán Chichoták, ktorý dával parádne hlášky.  Občas som sa teda dobre zasmial. Masky fajn, škoda že ten stred až koniec je taký priemerný. Jednohubka za 3*. ()

Rathalos

Australcania v spolupraci s Anglickom sa opat raz ukazali v tom dobrom slova zmysle,lebo tato hororova komedia sa fakt velmi vydarila,sice je dost vulgarna,ale je tu dost vtipnych hlasok,zombici su fajn,masky tiez,akcia taktiez nechyba,cize pohoda a tentokrat som sa menej bal,ale viac som sa nasmial...:-) ()

BOURQUE

„Little Monsters“ sa snaží byť výnimočný v tom, že do prostredí klasickej zombie movie (v žánru komédia s priemernými hororovými prvkami) dáva skupinu malých detí. Oni o veciach, ktoré sa dejú okolo nich, nemajú jasnú predstavu a chápu to ako nejakú „hru“. Hereckú líniu tu drží L. Nyong'o, o zábavu a vtipné hlášky sa postará J. Gad. Hlavná postava v podaní A. Englanda je však nevýrazná a nedokáže vás dostatočne dotknúť. Za nevýrazný výkon hlavnej postavy slabšie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

mrtvej pes

Lupita je jediné světlo v téhle zhovnělosti plné nesnesitelných pissbabies (dospělé muže počítaje - chovají se, jako by si neuměli ani sami utřít díru). Pár vtipů se povedlo, ale to je tak celé. Zombíci nejsou pořádně propletení s dějem, působí víc jako videoherní element, který scénáristé nasypali na rodinnou komedii s redemption arcem, aby ji trochu přisolili, přikořenili, a aby tak trochu zamaskovali její okoukanost. Neúspěšně. ()

GameboyNES

Zombárna pro 5.letý parchanty. Fakt jsem čekal že to bude brutálnější. Odpad nedám, jen díky pár povedeným vtípkům. ()

Hemlock

Parádní zombie komedie... Nápad zdevastovat dětský zoo park zombíkama je bezkonkurenční a neuvěřitelně jsem se bavil. Dětičky, zvířátka, krev a hlavně absolutně fungující humor - dohromady to ladí na výbornou a tento druh apokalypsy doporučuji všem, co rádi sledují filmy s problematikou bezhlavého pojídání bližního svého!!! Dětičky si mě teda získaly a vykousaly si solidní čtyři mozkomíšní moky, tak dobrou chuť. ()

johnsnow

Celkom príjemné osvieženie zombie žánru. Humorné to veľmi nie je ale masky sú fajn, krvi je tiež relatívne dosť, decká nie sú otravné a učiteľská dvojica je tiež cool. Ale nič čo by som chcel vidieť zase. Silné 3* ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu