Nastáva deň súdu, ktorý má jednoduchú úlohu. Nájsť hrdinu černobyľského príbehu a jeho vinníkov. Hlavnými svedkami pred súdom sú Valery Legasov, Boris Shcherbina a Ulan Khomyuk. (Aktuality.sk)

HennessyVSOP

Finální epizoda se soudním procesem a vysvělením havarie. Pravděpodobně nejlepší pokud se chcete dozvědět co se stalo, jaká byla příčina i následky. Navíc obsahuje dokonalou tečku v závěrečném epilogu. ()

loak

Nemám slov. Prostě perfektní. Myslel jsem, že poslední díl už bude jen takove nudné zakončení toho všeho. Opak je pravdou. Poslední díl má v sobě tolik, jako možná všechny předchozí díly dohromady. Je děsivé, jak nebezpečná je lidská hloupost. ()

Kinison

Vždy se bojím závěrečného dílu seriálu. Zůstává po něm obvykle jen nenaplněné očekávání, neuzavření otázek, prázdno, pustota a zklamání. Tady ne. Toto byl Závěr. Ne tolik Akční, ale Naplněný a Uzavřený. I díky němu dávám celému seriálu plný počet hvězd. Málokdy mě který seriál donutil si po každém díle dát panáka a cigáro. A pak ještě jednou. Na uklidnění. ()

Kushina

Tak tohle byl nejlepší díl ze všech seriálů který jsem kdy viděl a asi i uvidím. Nikdy jsem během 50 min nedostal do žil a mozku tolik informací a tolik pocitů. Řekl bych, že teoreticky už vím jak fungoval reaktor v Černobylu. A konečná čtyřminutovka na konci byla tak srdceryvná a tak silná, že to ani neumím slovy vyjádřit. Zkrátka a jednoduše to byla dokonalost. Celý seriál byl dokonalost a kdo váhají jestli ho vidět, tak to za to rozhodně stojí. 100+% ()

the_weaver

Nemôžem si pomôcť, ale mám zásadné pochybnosti o prezentovanej motivácii Ďatlova (a jeho nadriadených) na "úspešné" dokončenie skúšky reaktora. Ak by ňou malo byť povýšenie, neodflákla by sa tak, ako v skutočnosti. Navyše šlo o vedecký experiment, ktorý by sfušovaný nemal žiadnu výpovednú hodnotu, nieto potenciál na povýšenie.↵  Už vôbec nežeriem prezentovanú príčinu, prečo nedošlo skôr k náprave chyby RBMK reaktorov v ZSSR. Trúfam si napísať, že miesto neochoty priznať nedostatky reaktora boli príčiny prozaickejšie, ako napr. podcenenie nebezpečenstva nedostatkov, časová náročnosť vývoja či cena prípadnej nápravy, ktorú upadajúci ZSSR nebol ochotný zaplatiť.↵  Napriek tomu plné hodnotenie za jasné, trefné a pútavé vysvetlenie príčin, ktoré viedli ku katastrofe. Must-see pre každého obyvateľa bývalého ZSSR! ()

Kodousek

Americké kriminálky již dnes nikoho natáhnou, ale pravdivá tragédie ze starého kontinentu, po tom dnes diváci prahnou. Skvělé masky, kostýmy i scénář. Nejznepokojivější na tom všem ovšem je, že jsme tím zasažení všichni a i děti našich dětí..... ()

boss123

Tak a je tu posledná epizóda seriálu Chernobyl. Seriál Chernobyl sa stal jedným z najlepších seriálov posledných rokov. V mojom prípade je to pravdepodobne najlepší seriál akí som videl. Epizóda Vichnaya Pamyat, krásne zavŕšila celú minisériu. Uzavreli sa všetky príbehové línie a dozvedeli sme sa aj akí bol osud postáv v nasledujúcich rokoch. Celá epizóda postupne zrekapituluje, čo sa dialo pred výbuchom a odpovie aj na otázku prečo a, ako výbuch nastal. Takmer celú stopáž zaberá súdny proces proti tým, ktorí boli obvinení z výbuchu v atómovej elektrárni. Predovšetkým proti Anatolij Datlovovi. Aj napriek tomu, že už nesledujeme zábery priamo po výbuchu tak je epizóda napínavá a v závere podáva veľmi aktuálne otázky aj pre súčasnosť. Musím pochváliť všetkých, ktorí tomuto seriálu venovali svoju časť života. Seriál sa vydaril na jednotku s hviezdičkou a ja som šťastný, že som mu venoval svoj čas a pozrel si ho. Ináč by som o veľa prišiel. Hlavná vďaka, ale patrí tým, ktorí vtedy v Pripjati boli a zachránili nás od toho, aby sa stalo ešte niečo horšie. Obetovali svoje životy za milióny ľudí a tomu treba vzdať najvyššie možné uznanie. Ďakujem za to, že som sa o tejto smutnej kapitole našich dejín mohol dozvedieť viac a za to, že my to filmári dokázali sprostredkovať. Jasných 5z5 a 95%. ()

Mejlaprod

Bravůrní! Celá serie ani na chvíli nepolevila a dávkovala divákovi atmosféru přesně tak jak měla. Drobné odchylky od reality, které mi zkraje vadily zcela chápu a patrně bych postupoval v globálu stejně při snaze obsáhnout v pouhých 5 dílech rozsah celé události. Finální autentické srovnání reálných záběrů pak dokonale dorazilo vše co by ještě mohlo chybět. Není co řešit ***** ()

airt

Jedno vím jistě, seriálová podoba Černobylu rozhodně žádnou katastrofou nebyla, právě naopak! Skvělé herecké výkony, od bezchybných hlavních postav až po ty nejmenší vedlejší role. Myslím si, že Harris se Skarsgårdem předvedli neuvěřitelný herecký um. Poklonu si ale zaslouží naprosto každý - hudba, kamera, režie.. určitě i nějaká paní v cateringu, zkrátka všichni, co se na této minisérii podíleli! "What is the cost of lies?" 100% ()

marek.kocian

Co napsat?! No tady nemá cenu nic hodnotit. Tohle musíš vidět. Takhle fascinující seriál jsem v životě neviděl. Atmosféra, hudba, herci a samozřejmě příběh. Já nevím jestli mám plakat nebo jásat? Opravdu bravurně natočená minisérie. Celých těch 5 dílů jsem si připadal jako bych tam byl. Mám husí kůži. Hrozně mě zaráží jak ta událost mohla ovlivnit mnohé životy a podle mě ovlivnila. Určitě nikdo není schopný říct kolik opravdu tato tragédie ,, zabila,, lidí??? Moje mamka vždycky říkala, že se tenkrát v tom 86' opalovala venku u vody a vůbec díky bolševickému systému nikdo nevěděl která bije. Moje mamka už tu 3 rok není a to díky rakovině. Tak kolik opravdu těch životů mohlo s vezme taková tragédie. ()

SimcaJB

Seriál Černobyl je opravdu nejlepší seriál. Je dokonale natočen a během pěti dílů se odehraje opravdu hodně věcí, na které nelze tak zapomenout. Je také dobře, že je natočen s mezinárodní účastí.  Nesmím zapomenout i odstup od roku 1986, aby se mohlo dívat na celou havárii z nadhledu a prožít vše s jejími hlavními hrdiny. 100 % ()

scheeza

Po shlédnutí finální epizody a jejich obrázků co kdy kde a jak jsem měl chuť vstát a tleskat a děkuji autorům že tato minisérie mohla kdy vzniknout,bravo! ()