Nastáva deň súdu, ktorý má jednoduchú úlohu. Nájsť hrdinu černobyľského príbehu a jeho vinníkov. Hlavnými svedkami pred súdom sú Valery Legasov, Boris Shcherbina a Ulan Khomyuk. (Aktuality.sk)

Kouba007

Přidat komentář....horory se hodnotí jinak, ale tohle byl ten pravý horor, to nikdo z nás nechce zažít a obdivuje ty pravé hrdiny i když by na jejich místě nikdy nechtěl být. Dlouho mě nic tak nedostalo. Když si člověk najde autentické záběry a dojde mu, že to bylo ve skutečnosti ještě horší, je to opravdu děsivé...Politiku nemá cenu řešit, ta byla na film zvlášť. 5* ()

ricola

Kvůli této epizodě se vyplatí sledovat celou sérii. V žádném dokumentu jsem neviděla tak názorné a srozumitelné vysvětlení toho, co se přesně stalo. A závěrečná scéna byla důstojnou poctou lidem, kterým havárie poznamenala život. Před shlédnutím série jsem měla obavy, aby to celé nevyznělo jako agitka proti jaderné energetice, ale moc příjemně mě překvapilo, jak přesně zde byli pojmenování viníci. Ne jádro, ale zločinecký politický režim vytvořil systém, který k tragédii přímo vedl a ještě nakonec stíhal lidi, kteří se snažili napravit škody a zabránit dalším tragediím v budoucnosti. ()

Ficka_CZ

Proč se trápit něčím, co se nikdy nemůže stát? - Perfektní věta, která ve své jednoduchosti dokonale vystihuje dobu socialistického temna. Skvělé zakončené skvostného počinu HBO. Myslím, že se nedožiju toho, že by hodnocení tohoto seriálu nějaký snímek překonal. Kloubouček tvůrcům - tomuhle se říká majstrštych a dokonale zhodnocený vklad. ()

afrikovsky

Ráno jsem to vzhledl v buse do práce a říkál jsme si, že už tak kvalitní serial nemůže být lepší. A voni tvůrci nám to poslali v plné síle až na konci a pak jsme nějak přepnul ..pak jak bych byl tak 4 -5. hodin mimo realitu a s nikým jsme nemluvit. Spadla na mě depka ... prvně ze způsobu jak byl díl natočen. Klidně můžu říct, že za poslední 5-10.let jsme na nic lepšího nekoukál a možna vůbec nikdy. Dokonále scený s tou komunistickou depresí nemají chybu posílají nám jednu důležitou zprávu.. UŽ NIKDY VÍCE KOMUNISTY A RUSKO....ještě teď v 16:14 mě z toho mrazí. ()

cxxj

Výborné. Poslední díl krásně uzavírá celý seriál. Poslední minuty popisují i historické nepřesnosti a odchylky od reality tak uvádí na pravou míru. Není co dodat, prostě výborná práce, po všech ohledech. ()

Morb

Neuvěřitelný! V jedný minutě tenhle dokonalej seriál absolutně změní a prohloubí svoje vlastní poselství. Není to seriál o katastrofě, o následcích ani tak o hrdinství obyčejných lidí. Je to seriál o lži. O tom, co všichni víme, ale nemluvíme o tom. O malých nepravdách, o lhaní si do kapsy a o tom, kam tohle všechno vede. Komunistickej režim představenej ve vší svý nahotě. Takhle to bylo, takhle to je a vždycky to v tomhle systému tak bude. ()

megacik

Najprv som myslel, že druhú časť nič neprekoná, ale tu sa to stalo...toto bola predsa len najlepšia časť z celej série pre mňa, a to najmä preto, lebo sa vrátili pred začiatok prvej časti, a všetko vysvetlili. A aj tu ma prekvapilo zopár nových vecí, palec hore za túto časť, ako aj za celý seriál. ()

Lalaith22

Jedním slovem perfektní. Čekala jsem, jestli se autorům podaří správně vysvětlit celý důvod výbuchu a přitom neztratit pozornost diváka a to se po opravdu povedlo. Skvělá práce! ()

BonRStone

Najlepšie musí prísť nakoniec! Ako inak, tvorcovia nás v napätí držali až do konca a vo veľkom finále nám ukázali to hlavné čo každého zaujíma - ako to vlastne tí súdruhovia posrali. Iné som ani nečakal, kedže sa tomu akosi vyhýbali. Bravúrne vysvetlené, ukázané a ukončené. Čerešnička na koniec je krásna myšlienka. ()