Nastáva deň súdu, ktorý má jednoduchú úlohu. Nájsť hrdinu černobyľského príbehu a jeho vinníkov. Hlavnými svedkami pred súdom sú Valery Legasov, Boris Shcherbina a Ulan Khomyuk. (Aktuality.sk)

Loki_Six

"To be a scientist is to be naive. We are so focused on our search for the truth we fail to consider how few actually want us to find it. But it is always there whether we see it or not, whether we choose to or not. The truth doesn't care about our needs or wants, it doesn't care about our governments, our ideologies, our religions. It will lie in wait for all time. And this at last is the truth about Chernobyl. Where I once only cared about the cost of truth, I now only ask: What is the cost of lies?" ()

KM Phoenix

Pro mne poněkud přitažené záběry ze soudní síně bohatě převýšily záběry z elektrárny před výbuchem. Sice ne tak dobré jako první tři díly, ale rozhodně napínavé finále. Paul Ritter už jen jako bonus navrch. ()

mira007

Poslední díl je soudnička, která retrospektivou brilantně rekonstruuje krok za krokem den katastrofy - série lidských pochybení s rozhodující technickou chybou sovětské techniky. Jestli někdo nechápe jak funguje jaderná elektrárna tak ať si pustí tento díl. je to víc než filmový zážitek technická přednáška, ale skvělá a srozumitelná. Bravo. ()

Novom

Ač to vypadalo, že napětí je pryč a tíživou atmosféru po výbuchu vystřídá typický "proces" s obětními beránky a hrdinnými žalobci, opět se ukázalo, že HBO dovede tyto krátké série vyprávět skvěle. Už jsem ani nečekal, že se v seriálu objeví vysvětlení tolika věcí. Posledních pár minut člověka opravdu chytne za srdce. Když se pak člověk navíc dozvěděl, proč přidali onu jadernou vědkyni, která ve skutečnosti vůbec nežila, a za kterou mnozí fanoušci autory plísnili, mrazení po celém těle dosáhlo vrcholu. Opravdu a skutečně by mě zajímal současný názor soudruhů v Moskvě, protože v tomto seriálu byli ukázání v celé své nahotě. Jestli ani tohle nepřesvědčí lidi o tom, jak je, byl a vždy bude komunismus hrozný, tak už asi nic. Nejlepší televizní počin za poslední dobu!!! ()

Gulde

Jestliže jsem předchozím dílům (a zaslouženě) dával 5 hvězd, tady bych potřeboval i šestou. Tohle se nedá než nazvat koncertem, navíc koncertem emocí, ale ně těch patetických, vyumělkovaných. Nemám slov, a nejsem si jist, jestli to i dobře lze popsat slovy, a jestli ano, nejsem si jist, jestli jich je potřeba hodně, nebo naopak málo. ()

loki5

Celou dobu jsem si tak říkal že mi v tom všem trochu chyběli samy příčiny a průběh samotné katastrofy. A zařadit toto do posledního dílu a ještě takhle byl mistrovský tah. A to jsem se bál, že poslední díl už bude o ničem. ()

Luk Skywalker

Tomu říkám závěr, soudní přelíčení použít jako vysvětlení všeho, tak to byl vskutku geniální tah. Takto má vypadat závěr minisérie. Doplňující informace k zfilmovaným událostem patří, tady jsou důkladné a vyčerpávající. Za mě bez výhrad. ()

Evander

Pátý a poslední díl je výborným vyvrcholením celého seriálu, jeho děj jsem však z velké části trochu čekal v díle prvním. No, jsem rád, že jsem se dočkal. Zároveň je na tomto díle nejvíce patrné, že se jedná o seriál a nikoliv dokument, což je třeba mít na zřeteli a o to více pak při hodnocení tohoto díla. Filmařsky se jedná nepochybně o vynikající počin hodný vavřínů, mírou autentičnosti však nikoliv… ()

BaronDevil

Pokud se nepletu, je tohle muj prvni vulgarni komentar na CSFD. Proc? Protoze doprdele tenhle dil je kurva skvelej! Cela serie je skvela, ale atmosfera posledniho dilu dokazala nemozne - prekonat ty predchozi. 100% a vice! ()