Skvělá kariéra Nicka Stylese začíná tím, že pošle do vězení zabijáka Earla Talbota Blakea. To ještě netuší, jaké neštěstí způsobí kulka, která nezasáhla cíl. Celých sedm let sleduje Earl zpoza mříží závratný Stylesův vzestup až po nejvyššího asistenta prokuratury i jeho skvělý rodinný život, jak obojí vykreslují masmédia. Krok za krokem se připravuje zničit jeho kariéru, přičemž důmyslně využívá všechno, co ji dosud pomáhalo spoluvytvářet. Posedlý pomstou unikne vězení a má před sebou jediný cíl: rozbít Stylesův svět, pochovat ho za živa. Jakou šanci má Styles proti šílenci? Jejich další střetnutí muže proti muži už bude pro jednoho z nich osudné. (Intersonic)

Petulka88

Naivní, místy až hloupoučké a v dnešní době i nechtěně vtipné (obzvlášť s českým dabingem). Ale v ještě doznívajících 80. letech tyhle filmy frčely, proto to tvůrcům nemůžu mít za zlé. A nakonec jsem se i docela pobavil. ()

Likan7

Průměrná detektivka s trochu brutálnějšími scénami, než by jste čekali. Denzel je ale ještě moc hladej, nemá to charisma, na který jsme u něj zvyklý a Lithgowův záporák je sice řádnej magor, ale není ničím zajímavý. Po solidní půl hodince se to sveze do občas trapný kriminálky, která mě nudila k závěru čím dál víc. ()

DadysGirl

Jako není to špatný, ale dřív se mi to líbilo víc... Nevím jestli je to tím, že to působí jako starej film, a že už jsem viděla spoustu promakanějších nebo jestli je to fakt jenom průměr... Pschologický drama, na které se dá koukat, ale nevím kdy a jestlli vůbec si ho ještě pustím... ()

pekas

Příjemný akčňák na televizní večer. Kvalita poněkud béčkoidní, ale oba hlavní hrdinové ujdou. Spokojené tři hvězdy. ()

horor2

Tys mě ošulil, zesměšnil a poslal do basy? Čeká tě peklo, hajzle! Jakoby se honilo v hlavě Johnovi Lithgowovi planující pomstu Denzlíkovi, ze kterého se stane hvězda. Přiznám se, že scéna, kdy se John vysmívá se sekerou v ruce u spícího rodinného příslušníka mě vážně nasrala jako všechno, čemu musel hlavní hrdina čelit. Paráda! Spokojenost! :-) ()

seba

Záporák o dost zajímavější než kladný hrdina. Skoro jsem měl nutkání přát smrt Denzelu Washingtonovi. Jeho herecká kreace z mladých let se mi vůbec nezamlouvala. Zato výtečný John Lightow. Celkově nepříliš zajímavý thriller. ()

fooggyy7 odpad!

Policista Denzel Washington dostal za mříže zločince Johna Lithgowa. Uvězněného muže ale zaměstnává chorobná touha pomstít se a ihned po propuštění začne svůj plán uskutečňovat... Odpad není jenom film, ale i oficiální text distributora. Pořád se totiž nemůžu zbavit dojmu, že E.T.Blake utekl. Na okraj: Takový podprůměrný africkoamerický film s africkoamerickým hercem o nepřemožitelném africkoamerickém politikovi. I ta "originalita" tam chybí. Některé záběry jsem totiž viděl cca před 30-ti lety v jiných evropských filmech. Inu USA. ()

Mark1983

Ty tři hvězdičky si tento film určitě zaslouží. Není to žádný filmový hit,který imponuje,že divák se nedokáže odtrhnout,ale koukatelné to ještě je. ()

wex666

Bohužel jeden z těch slabších snímků Denzela Washingtona.Možná je to i tím že snímek je z 1991 roku a dnes už je celkem málo koukatelný.Dávam sice jednu hvězdu ale ani ta to nezachrání. ()

bernau84

celkem hloupý film s denzlem "správňákem" washingtonem - vůbec mu to nevěřím. dvě hvězdy za božského Johna Lithgowa to stěma knížkama byla sranda, až mě mrazilo v šourku. ()

bedsore

Z nostalgie se tomu dá leccos odpustit, ale už to nefunguje tak jako dřív. Teda asi :-). Od doby VHS uplynulo hodně času a vzpomínky jsou hodně mlhavé. Nicméně kvalita levného DVD mi dala v lecčems připomenout. Nebýt zpraseného obrazu ve formátu 4:3 když originál má 2,35:1, tak mohl být filmový zážitek o fous lepší. Ale přece jen se najdou kvalitnější filmové akce devadesátých let. Ovšem hlavní záporák byl dobrej řízek :-). ()

bertrand

Ach to je krásná blbina, hned bych zas zašel do kina. Zase jeden z davu, vypnul bych si hlavu. Eňo ňuňo béčko, znalce chytí za srdéčko. Mulcahy zvládá každý popík, Denzel ještě ukazuje pupík. Do kontrastu bílé trenky, holky mu hází navštívenky. A že je hodný chlapeček, dabuje ho Trávníček. Jen jeden ale vládne všem a získá místo v srdci mém. Nasraný Honza eL, zloun největší ze všech zel. Páni ten se to toho tenkrát položil, člověk mu to málem uvěřil. I starej Hitchcock by ho pochváli, v podstatě všechno zachránil. Hlavu jako meruna a dabuje ho Meduna! ()