Uzly a pomeranče

• Německo Orangentage (více)

Láska k dívce vonící po pomerančích, zauzlovaný vztah k otci, síla a něha věnovaná malé sestře a stádo koní. To je Darkův svět, to je příběh o šťastném i bolestném dospívání v odloučenosti a kráse Lužických hor. Koně tu nejsou drahé exempláře dostihových stájí, ale bytosti, o které je třeba pečovat a mít je rád. Jenže ani to nestačí, jak Darek pozná na sklonku léta, které je tečkou za jeho dětstvím. Tak jako každá tečka i tahle znamená nejen konec, ale zároveň nový začátek. (Bontonfilm)

sardon

Tenhle film není žádné veledílo, jen o fous lepší průměr, ale zase tak strašný to nebylo. Byly už natočeny horší filmy, které zde mají lepší hodnocení a hodnotitelé se nad nimi rozplývají slastí. Ale tak to prostě je, každý máme jiný (ne)vkus. Příjemné překvapení byla Ewa Farná, která si s rozsahem malou rolí poradila dobře. ()

blondboss

Nemyslím si, že je tento film až tak zlý, ako sa zdá podľa hodnotení, ale zároveň to nie je ani žiadny filmový zázrak a viac-menej a v akýchkoľvek podobách sme tu už podobné filmy mali. Ani herecky to nebolo nejaké majstrovstvo, dialógy také obyčajné a dejovo ničím výnimočné. Inými slovami opäť jeden z ďalších priemerných snímkov českej tvorby. 60 % ()

tsatsiki

Co si budem není to komerčně zajímavý film.Příběh byl mišmaš a krom lásky mezi hlavním hrdinou a jeho přítelkyní a nakonec s koňmi, tak mě to moc nebavilo. Dabing docela hrozný. Jen Tomáš Dalecký byl výborný, díky němu jsem tento film dokoukal, stejně jako ve Smečce jsem mu věřil každé slovo. Smutnou roli tady měl Leoš Noha a ukázal, že umí hrát i dramatické role. Technicky film byl natočen hezky, ale za ten děj 35%. ()

White_Duke52

Film je strašný. Krásná ukázka současné situace českého filmu. Vezměte Kameňák a udělejte z něho trapně vážný ,,teen movie" a vyjde vám film Uzly a pomeranče. ...i název je hrozný. Jediné plus filmu vidím v tom jak sem se bavil nad debilitou tohoto ,,veledíla". [15%] ()

Lucas005

Krásný koprodukční filmek plný podivných hereckých výkonů, špatného postdabingu německých herců, mnoha zbytečných zápletek bez jakéhokoliv ukončení, nevěrohodného chování postav atd. Tohle nezachrání ani občasné pěkně natočené záběry. No prostě česká (nebo snad německá?) klasika. ()

rigby

Trochu slabší film, ale ještě se to dalo. Chyběl jasný tah na branku a trochu i smysl celého poeticko-realistického snažení. 2+ ()

Kozlowski8

Romantický příběh mladé lásky z vesnice, obklopené lesy a pastvinami. Ten příběh ale nemá nějakou hlavní nosnou dějovou linii - spíš se větví do mnoha slepých cestiček a je vlastně o ničem. Scénář je velmi slabou stránkou filmu. 50%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. Slabší než jeho knižní předloha. ()

KajlQ

buzny a pomrdanče je no typický český film. příběh level „jde to", chování postav jako jdeme srat, a herecké výkony s náskokem nejhorší a nejslabší stránka filmu, až na malou holčičí verzi bendera 47, která se nemusela tolik snažit. Aby mě všichni neměli za ubrečenou a kritickou píču tak vizuál se poved a některé výkony zejména Majer a Noha tak to zahráli docela důstojně proto 2 hvězdy. ()

Capri2016

Tento film zostal bohužiaľ na pol ceste. Zaujímavý scenár, kde príroda kone hrajú hlavnú úlohu okrem mladého teenedžera. Skvelá zápletka na konci filmu. Príbeh vidíme očami teenedžera Darka, ktorému zomrela matka a má postihnutú sestru. Napriek tomu on je ten silný jedinec v rodine, lebo jeho otec smútok života nedokáže prekonať. Darek prežíva prvú lásku k dievčaťu a tento vzťah je zobrazený očarujúco. Tiež potom ako otec otvorí farmu na uzdravenie chorých koní, Darek zistí, že miluje kone a prírodu a okamihy Darka cvlálajúceho na koni sú tým najkrajším v tomto filme. Tomáš Dalecký ma milo prekvapil v úlohe teenedžera Darka a bol uveriteľný a skvelý okrem pasáží kde plače, lebo sa mi zdalo, že sa mladý herec vlastne v týchto scénach smeje. Dabing nemeckých hercov, ktorých tu hrá viac je otrasný, strihač v tomto filme urobil mizernú prácu keďže hovorené slovo je v mnohých scénach pri dabingu úplne mimo obrazu. Vo filme sa mi štandardne páčil Leoš Noha, ktorý dokáže skvele zahrať úlohy outsiderov. Vo filme prekvapila obézna Ewa Farna, ktorá celkom dobre zahrala úlohy razantnej ženy od plotny, miestnej poštárky a partnerky otca hlavného hrdinu. Keby manželská dvojica inak skvelý režisér kriminálnych seriálov Ivan Pokorný a scenáristka a spisovateľka Iva Procházková dotiahli tento zaujímavý príbeh do dokonalosti s lepším dabingom a lepšími dialógmi, mohol byť tento český film prekvapením sezóny. Takto je to len priemerný film, ktorý vyzdvihuje okrem neotrelého príbehu, sympatického hereckého výkonu Tomáša Daleckého v hlavnej úlohe Dareka už len výborná kamera Jurgena Rehberga - lebo letné svetlo alebo cválajúci kôň v jeho podaní sú kúzelné a opojné. ()

Slepejsek

Film si na krajíc namazal příliš mnoho témat. Jakoby se bál, že holka, kluk a koně na dospívání nestačí. Jakoby se bál, že nemá co vyprávět. Po celou dobu pak jenom skáče od jednoho k druhému, do všeho dloubne, roznimrá, ale nic nikam neposune a nedotáhne. Jen klouže po povrchu od jednoho klišé k druhému (zemřelá matka, otec samorost, ztráta práce, sousedka utěšovatelka, postižená sestra, existenční starosti, koně, hugo bitkár či sok-nesok s motorkou), které se zjevují a zase mizí, tak jak je zrovna Ivanovi vhod. Výsledkem jsou poněkud přeplácané neživotné romantické rozpaky... ()

Plechy

Pokud hledáte film plný nelogických rozhodnutí, plný předvídatelných scén a hrozného CGI tak jste ho právě našli. Jako je docela hrozný, že tento film byl doporučovaný pro školy (zastínil třeba film Toman), protože to akorát dokazuje, jak jsou nějací lidé slepí, že nerozeznají dobrý film od špatného. A to jsem ještě nezmínil dabing. Ve filmu je mnoho německých herců, což není na škodu, ale jejich nadabování je prostě katastrofální. Dvě hvězdičky za to, že se dal tento vcelku krátký film přežít. ()

Brozason

Naprosto zbytečný a amatérský film, kter si snaží hrát na silné romantické drama o mladém klukovi. Který se těžko nějak lituje (jak to režisér určitě zamýšlel) ,když je postava napsaná a zahraná takovým způsobem. Co mě také vadilo, bylo jak se příběh rozehrál na několika frontách a bylo zde naťuknuto několik témat a ani jedno z nich nebylo dotáhnuto do konce. Takže po skončení projekce jsem vlastně ani nevěděl ,o čem to chtělo vyprávět. Asi jako jediné, nebo jedno z mála pozitivních věcí na filmu vidím krásné prostředí. To se snímku nedá zapřít./20%/ ()

Hombre8

Byl by to docela hezký film, kdyby neměl tak špatný scénář. Pěkná scéna, slušná kamera. Mladší herci sice moc talentu nepobrali, ale pořád by to ještě bylo snesitelné, nebýt těch hovadin, co museli hrát. Dvě hvězdy jen kvůli srovnání s jinými, ještě horšími českými filmy poslední doby. ()

durkes

Veľmi pekný poetický film z česko-nemeckého pohraničia. Svieže osvieženie s výbornou kamerou, exteriérmi a excelentným hereckým výkonom nádejného Tomáša Daleckého.....Mne sa to páčilo a určite filmík patrí k tomu málo dobrému, čo český film vyprodukoval v roku 2019. Fakt prekvapenie. ()

Sa.sa

Divnej film, ale krásné prostředí... Jinak nic moc, tak na odpolední kouknutí a pak velice lehké zapomenutí :/ ()

Benigni

Nemastné, neslané. Dramaturgicky zcela nevyvážené a irelevantní. Špína pochází už od scénáře, a ani místy dynamická režie a kamera neudělá film snesitelným, záživným. Herecky stojí za zmínku snad jen Majer. Ani Leoš Noha tentokrát moc nefunguje, ale je to asi prvoplánovostí postav. Přítomnost Ewy Farné jsem nepochopila. Vztah dívky a kluka připomínal stardé dětské filmy z Barrandova. Příroda je krásná, i koně, i herci, ale příběh je nefunkční, ať ho otočíte kudy chcete. Za mne zcela zbytečný film, který Pokornému může jedině pokazit kredit. ()