Mladý Charlie Hansen žije v roce 1968 se svou babičkou Agathou v Demopolisu v Alabamě poté, co jeho rodiče v Chicagu zahynuli při autonehodě. Babička Charlieho postupně rozveselí a koupí mu myšku, kterou pojmenuje Daisy. Jednoho dne chce Charlie koupit krabici hřebíků, aby Daisy vycvičil a postavil pro ni také domeček. Osloví ho ale čarodějnice, která se ho snaží nalákat na karamelku. Ale Agáta ho přivolá a čarodějnice zmizí. Poté, co Charlie o setkání vypráví babičce, dozví se, že čarodějnice jsou skutečné. Babička říká, že čarodějnice proklela její kamarádku z dětství, Alici, a ta pak strávila zbytek života jako slepice. Aby Charlie čarodějnici unikl, rozhodnou se s babičkou, že se ubytují v nedalekém hotelu, kde je šéfkuchařem její bratranec Eston. Druhý den vezme Charlie Daisy a lano na trénink do velkého sálu. Tam potká obézního, ale přátelského chlapce jménem Bruno. Když se Charlie připravuje na trénink Daisy, do velkého sálu vstoupí skupina čarodějnic vedená jejich všemocnou vůdkyní, Hlavní vrchní čarodějnicí. Charlie se schová pod pódiem a zaslechne, jak Hlavní vrchní čarodějnice plánuje dát všem dětem na světě lektvar namíchaný do cukrářských výrobků, který je promění v myši. Čarodějnice čeká na příchod Bruna, kterému předtím dala tabulku švýcarské čokolády s příměsí lektvaru. Poté, co Bruno dorazí, promění se v myš a uteče do ventilační šachty, kde se ukrývají Charlie a Daisy. Hlavní vrchní čarodějnice Charlieho objeví a násilím ho pomocí lektvaru také promění v myš. Bruno i Charlie poté utečou do hotelového pokoje. Později zjistí, že Hlavní vrchní čarodějnice bydlí v pokoji pod nimi. Také vyjde najevo, že Daisy mluví a byla kdysi osiřelá lidská dívka Mary, kterou čarodějnice proměnila v myš. Podaří se Charliemu přemoci čarodějnice? (TV Nova)

Aljak

Tak to bola dosť desivá "rozprávka", podobne ako predchádzajúci film podľa Dahlovej predlohy (The BFG). Neviem, ale mne takéto niečo akosi neimponuje. Nieže by som sa bál alebo mal z toho následne nočné mory, ale takýto desivý (miestami až hororový) charakter mi k relatívne rozprávkovému príbehu jednoducho nepasuje. Toto by som nejakému dieťaťu asi nepustil, a v podstate ani dospelákovi. Anne Hathaway bola fakt nechutná... Akurát tie myšičky boli milunké, tak aspoň niečo. ()

bourec

Nic sem zi nezjišťoval o filmu, protože jméno R.Zemeckis mluví za vše.Bohužel jednoduchej příběh,kterej v první půlce ještě atakuje dvojhvězdici, aby obratem ruky sklouznul k dopolední produkci televize Nickelodeon pro dětičky od tří do pěti let.Změknul mozek Robertovi, a hlavně všem , co dávaj přednost VOD službám, protože těm je prakticky u prdele, jaký hovno vysere autor slavnýho jména.U tohodle i tříletý děcko bude zvracet.20%. ()

Nach

Průměrný, nevýrazný film, který ale není zase až tak špatný, abych šel pod tři hvězdy. Předně musím podotknout, že oproti verzi z roku 1990, je tato o něco méně depresivní (vyjma samotného závěru, o tom ale až za chvíli). I přesto bych ale tento příběh nedoporučil dětem, protože prostě dětský není. A bohužel není ani pro dospělé. Jeho cílovka mohou být tak puberťáci, ale ti si raději zajdou na jiný, zajímavější snímek. Čarodějnice Roberta Zemeckise zůstávají ve stínu původních Čarodějek. Jsou tu sice počítačové efekty, ale z doby snad Myšáka Doolitla. Hlavní postava chlapce mi tolik nepřirostla k srdci, i když role jeho babičky byla geniálně obsazená i zahraná. A pak tu je ten závěr. Skutečně za mě velmi nepovedený. Původní film to vyřešil skvěle, ale zde vše inklinuje k happyendu ověnčeném přicházejícím badendem. Scénáristé buď původně chtěli horor, ale na poslední chvíli ho přepsali a zapomněli předělat do pohádky i závěr, nebo prostě si řekli, že !POZOR SPOILER! zůstat myší na dosmrti (tedy pár let) je cool! !KONEC SPOILERU! Díky tomu tento snímek osciluje na pomezí dvou až tří hvězd. Ovšem i díky Stanleymu Tuccimu a krátké stopáži, se nakonec přikláním k vyšší variantě. 60% ()

alisa.upir

Viděla jsem kdysi adaptaci té stejné knihy z roku 1990, a ta rozhodně stojí víc za skouknutí, než tohle. Většinu filmu jsem projela se 4x zrychlením. Na co přetáčet film, když se na něm moc žádné úpravy nedělají, jen celková kvalita upadá? Naprosto zbytečná produkce. ()

Triple H

Pôvodný film som ako malý so sestrou videl aspoň 10x a mám naň príjemne nostalgickú spomienku. Neviem nakoľko by obstál dnes, ale pamätám si na ňom určitý šarm, miestami strašidelnú atmosféru. Tento remake možno zafunguje na dnešné deti, ale úprimne si v dnešnej záplave rôznej zábavy a filmov neviem predstaviť veľmi ani to. Kultovka ako z originálu z toho asi nebude. Celé je to strašne diétne a bezzubé a necítiť z toho nič než rutinu. Zemeckis skrátka tápe ďalej, nevie chytiť druhý dych a síce točí formálne pekné a kvalitne spravené filmy, ale bez šťavy a bez srdca. Neviem čím to je, ale už jeho útlm trvá dlho a dúfam, že sa z neho ešte aspoň raz dostane. Efekty sú pekné ale pri čarodejniciach aj samoúčelné a vyslovene zbytočné (väčšie nosné dierky). Anne Hathaway zo začiatku OK, ale neskôr miestami strašne prehráva a tlačí na pílu. Na druhú stranu celú vec aspoň trochu oživuje a ak by sa krotila, asi by som zaspal. Chris Rock mi ako rozprávač prišiel vyslovene od veci. Snáď Zemeckis ten druhý dych ešte niekedy chytí. ()

Johnny.ARN

Ani sám neviem, čo som čakal. Celkom ma to ale prekvapilo. Zaujímavé efekty, pekné CGI, Anička v oddychovej úlohe a tonami makeupu a hlavne rozumná minutáž. Čiže fajn blbinka na jojku pre sobotný večer. 2 z 5 ()

MikyAff

Obsazení je jediné, co dokáže nadchnout. Anne je naštěstí skvělá i v roli, kterou dokázali tak zdeformovat, až to hezké není. Digitální triky možná pro děti budou být děsivé, staršího diváka spíš ale nudí. Z původní Čarodějnice jsem jako malá měla skoro noční můry. Tohle je lehčí odvar, u kterého mi neskutečně štvaly ty přízvuky a zvláštní happy (?) end. ()

VanTom

Dějově prostinká "hororová pohádka" o sjezdu hrozivých, děti nesnášejících čarodějnic skutečně naskočí až někdy v polovině s proměnou v mluvící myši a jejich dobrodružným útěkem, přestože na plný plyn po celou dobu šlapou jak maniakální Anne Hathaway s příšerným přízvukem (za její přehrávání ji budete stejně tak nesnášet, jako si ho užívat), tak precizní barevný vizuál či burácející, přesně padnoucí hudba Alana Silvestriho. Na představách Roberta Zemeckise o strašení a zejména humoru pro (nej)mladší generaci se už ovšem (částečně negativně?) podepisuje jeho příslušnost ke staré škole. ()

bizz_mjc

Jakože pohádka s ostrýma zoubkama pro děcka? No nevím. Hezký natočený, ale naprosto obyčejný rodinný film, na který zapomenete dřív než dojíte odpolední sušenku ke kafi. ()

JustMeeKatie

Mě to bavilo, díky známým tvářím asi i víc než původní film z roku 1990. Anne Hathaway byla fakt skvělá, děsivá a v některých scénách až nepoznatelná, hodně se mi líbil její přízvuk a že v některých momentech zněla jako Glum (zajímalo by mě, jestli jí ten hlas upravili nebo to byla jen a pouze její práce). Kromě Anne mě tu hodně těšila i přítomnost Octavie Spencer, kterou já mám opravdu hodně ráda a líbilo se mi, že si vybrali právě ji pro roli hodné babičky. Ačkoliv Čarodějnice zde nemají příliš vysoké hodnocení, já se k nim do budoucna budu ráda vracet. ()

Jaro.Krafcik

Neviem prečo ale vždy si začiatkom Novembra pozriem nejaký film od Zemeckisa. Tentokrát je to novinka. Pôvodné čarodejníce som videl, toto by mal byť remake. Oproti filmu z roku 1990, sa tu postráda horor. Čo treba pochváliť je asi len výber hercov a pár dobrých efektov. A samozrejme, dobrú atmosféru, ale predošlí film o poviedkach čo som dnes pozeral ju mal lepšiu. Po halloweenskej noci dobre sadlo. Taká rozprávačka. 3* ()

Gurtha

Divné a kapku znepokojivé, ale nejsem cílovka... Božská Octavia Spencer je jediný důvod, proč jsem to vydržela do konce. ()

JančiBači

Prvá filmová verzia Dahlovych Čarodejníc, s Anjelicou Huston, bola pre mňa pozerateľňa. Táto verzia má vôbec nenadchla. Nové Čarodejnice sa asi držia hollywoodskych predpisov. Inak si neviem vysvetliť, že do úlohy starej mamy, bola obsadená Octavia Spencer. Dôvod obsadenia Anne Hathaway je pre mňa ešte väčšinou neznámou. Jednak sa na tú postavu vôbec nehodí a ešte k tomu poriadne prehráva. Jej herecký výkon je na zlatú malinu. Celkovo otrasný herecký casting. Možno sa Zemeckis zameral hlavne na deti, tie mu tento paskvil asi zožerú. Ale ja by som osobne od tvorcu Smrť im sluší a Forrest Gump čakal naozaj niečo iné. Možno mohol trochu pokecať s Tímom Burtonom. ()

sedm.1

Vzhledem k tomu, že za Čarodějnicemi stojí jména jako Robert Zemeckis a Guillermo del Toro, tak prostě nemohu být s tímto filmem spokojený. Ano, je to sice chvílemi hravé, veselé a nápadité, ale především do prdele tak strašně moc nesnesitelně infantilní, že dospělý divák u toho trpí, a to bez ohledu na to, že je tu na druhou stranu i několik scén a momentů, které naopak nejsou pro dětské oči vůbec vhodné, jinými slovy, tvůrci zde nedokázali najít tu správnou cestu, kdy by byly Čarodějnice vhodné buď jen pro děti, nebo jen pro dospělé, v nejlepším případě pro obě skupiny publika. Zápletka by se jinak dala v podstatě považovat za netuctovou, jenže i jí se týkají výrazné kvalitativní výkyvy, kdy si chvílemi divák užívá zábavnou a svižnou podívanou, aby se ovšem během okamžiku změnila v triviální a lacinou hloupost, a tak to trvá až do samotného závěru, který se mi navíc nelíbil vůbec, takhle totiž prostě pohádka končit nemá. Efekty jsou pak určitě na vysoké úrovni, jenže to už asi dnes málokoho ohromí, atmosféra je vlastně taková nijaká a co se týče obsazení, i v tomto případě je to jako na houpačce. Anne Hathaway je naprosto perfektní a svou roli si evidentně vychutnávala, oproti ní taková Octavia Spencer je absolutní herecké dno, a škoda jistě je, že tu nedostala větší prostor postava Stanleye Tucciho, který vážně bavil. Tudíž opakuji, vzhledem k tvůrcům, kteří za tímto filmovým projektem stáli, jsem očekával daleko povedenější výsledek, než ve všech ohledech nevyrovnanou pohádku, zároveň to celé nechci ale ani nějak zbytečně moc shazovat, na to se o zas až tak špatnou podívanou totiž nejedná. ()

Ripley

Viděl jsem to a též vidím ostatní hodnocení,tudíž nesměle posmutněle musím zkonstatovat,že jde objektivně o nejhorší film Roberta Zemeckise.Proč si vybral tuhle průměrnou knihu,proč animovaná zvířata vypadají trikově jak z filmů dvacet let starých a proč obsadil Anne Hathaway do té role,je mi záhadou. ()

Fary

Ty vole! Co to bylo?! Hororový Stuart Little za bojující za práva černochů? Nemůžu se zbavit dojmu, že tam čarodějnice byly až tak nějak druhořadé. Zato jsem si jistý tím, že když tohle pustíte malému děcku, tak vám týden neusne a po zbytek života s ním budete docházet na léčbu na psychinu... ()

gumolit

Ešte raz pre tých zaostalejších toto nie je remake!!!Film ktorý sa natočí podľa knižnej predlohy nie je nikdy remake!Tak a to by bolo ide skôr o to že krátky príbeh Ronalda Dahla úplne odrovnali. A pri tom tú knižku som mal rád no predošlé spracovanie bolo lepšie aj strašidelnejšie toto sa knihy ani moc nedrží hlavne že Afroameričania budú mať radosť ja som ju nemal. Anne Hathaway je síce fajn no tá moderná úpravu a triky filmu len uškodili ()

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021