Mladý Charlie Hansen žije v roce 1968 se svou babičkou Agathou v Demopolisu v Alabamě poté, co jeho rodiče v Chicagu zahynuli při autonehodě. Babička Charlieho postupně rozveselí a koupí mu myšku, kterou pojmenuje Daisy. Jednoho dne chce Charlie koupit krabici hřebíků, aby Daisy vycvičil a postavil pro ni také domeček. Osloví ho ale čarodějnice, která se ho snaží nalákat na karamelku. Ale Agáta ho přivolá a čarodějnice zmizí. Poté, co Charlie o setkání vypráví babičce, dozví se, že čarodějnice jsou skutečné. Babička říká, že čarodějnice proklela její kamarádku z dětství, Alici, a ta pak strávila zbytek života jako slepice. Aby Charlie čarodějnici unikl, rozhodnou se s babičkou, že se ubytují v nedalekém hotelu, kde je šéfkuchařem její bratranec Eston. Druhý den vezme Charlie Daisy a lano na trénink do velkého sálu. Tam potká obézního, ale přátelského chlapce jménem Bruno. Když se Charlie připravuje na trénink Daisy, do velkého sálu vstoupí skupina čarodějnic vedená jejich všemocnou vůdkyní, Hlavní vrchní čarodějnicí. Charlie se schová pod pódiem a zaslechne, jak Hlavní vrchní čarodějnice plánuje dát všem dětem na světě lektvar namíchaný do cukrářských výrobků, který je promění v myši. Čarodějnice čeká na příchod Bruna, kterému předtím dala tabulku švýcarské čokolády s příměsí lektvaru. Poté, co Bruno dorazí, promění se v myš a uteče do ventilační šachty, kde se ukrývají Charlie a Daisy. Hlavní vrchní čarodějnice Charlieho objeví a násilím ho pomocí lektvaru také promění v myš. Bruno i Charlie poté utečou do hotelového pokoje. Později zjistí, že Hlavní vrchní čarodějnice bydlí v pokoji pod nimi. Také vyjde najevo, že Daisy mluví a byla kdysi osiřelá lidská dívka Mary, kterou čarodějnice proměnila v myš. Podaří se Charliemu přemoci čarodějnice? (TV Nova)

Arsenal83

Afekt Aničky Hathaway sa mi nepáčil, hoci rola jej možno sadla dobre, keďže sa o nej hovorí, že v súkromí to je riadna bosorka. Inak to nebola nejaká ukrutná zábava a niekedy som mal pocit, že pozerám reklamu na Dedoles. A tá reklama je zábavnejšia než tento film. ()

classic

„Čarodejnice” sú bohužiaľ, nie extra dobrým filmom, zvyčajne venujúcim sa nielen samým ježibabám, ale aj trom malým, transformovaným myšiam, a to ani nehovoriac o tých veľkých, zmutovaných potkanoch, ktorými sa to potom v tom alabamskom hoteli v šesťdesiatom ôsmom roku, len tak hemžilo, až to bolo (ne)normálne chaotické ! Ak sa vám náhodou ešte neurobilo nevoľno, tak ste všetci tým pádom vrelo vítaní, a vy ostatní, trebárs so všelijakými potenciálnymi skúsenosťami s chytaním rôznorodých hlodavcov od výmyslu sveta, tak pre vás iba platí bočiť čo najďalej, keďže vám najnovší, filmový prírastok od niekdajšieho, režisérskeho vizionára Boba Zemeckisa, jednak extrémne zaťaží žalúdok, ale najmä budete neuveriteľne ľutovať každé jedno decko, ktoré sa rozhodne dať tomuto strašnému nepodarku, akú-takú šancu. Zišlo sa na ňom nespočet oscarových tvorcov, od herečiek Spencer s Hathaway, cez spomínaného režiséra Zemeckisa, až po producentov Cuaróna s del Torom, čo vonkoncom negarantuje automatickú a divácku atraktivitu, pretože tu sa čosi naprosto nepodarilo, kedy zhruba už po 30. minútach, si divák začne čoraz viac uvedomovať, že predovšetkým scenáristi, museli snáď spadnúť z jahody a udrieť sa k tomu i o hlavu... ? Možno vizuálne efekty a masky, majú nakoniec šmrnc, lebo tie bosorky často pôsobili strašidelne, ale v podstate išlo všetko akosi veľmi »hladko« , vskutku si predsa mohli dať trochu väčšiu námahu s dramatizovaním celkového deja, ktorý je tak plytký a jednoduchý, že postavy nemajú nikdy nič sťažené, ak vôbec (ne)počítam premenu detí na myši, ktoré sa s tým akosi ľahko stotožnili, čo je povedzme, dosť bizarné, až odstrašujúce ! Kde sú tie zlaté časy hravých Návratov do budúcnosti alebo napínavého Stroskotanca... ? Robo by mal podľa mňa začať vážne pomýšľať nad odchodom na režisérsky dôchodok... ?! ()

Chrustyn

Podivnost od dříve vizionářského Roberta Zemeckise, která by měla být fantasy pohádkou, ale nejmenší by děsila a starší už jsou zvyklí na něco úplně jiného než boj počítačových hlodavců s velkohubými čarodějnicemi. Po neuspokojivém Obrovi Dobrovi, další tentokrát opravdu mizerné zpracování Dahlových knih. ()

Stanislaus

Původní Čarodějky s Anjelicou Huston jsou takřka hororovou pohádkou, na jejíž děsivé atmosféře měly velký podíl masky a myší postavičky. Zemeckisův remake rozhodně nešetřil CGI, což má své světlé, ale i stinné stránky. Zvířata - myši, kočka, slepice atd. - působila hodně uměle. Myslím, že i takový Stuart Little z konce devadesátek vypadal realističtěji. Avšak co se vizuálu čarodějnic týká, zde mi ona počítačová umělost nijak výrazně nevadila a dokonce zvýraznila jejich strašidelný look (viz Nejvyšší čarodějnice). Octavia Spencer je neskutečná sympaťačka a Anne Hathaway, i když byla chvílemi až přespříliš teatrální, si svou roli rozhodně užívala. Příběhově snímek nemá moc čím překvapit, nicméně mě potěšilo, že se tato verze v několika momentech liší od od původního filmu. Ve výsledku slabší tři hvězdičky! ()

sharky

Zlatou malinu za nejstrašnější herecký výkon všech dob a nejnetrefenější casting získává Anne Hathaway a ten kdo ji tam obsadil. Tak špatné, amatérské a neskutečně otravně afektované přehrávání už jsem v áčkové produkci hrozně moc let neviděl, tohle se herecky straaaaaaašně nepovedlo. Výkon Hathaway a otravný hlas Chrise Rocka coby vypravěče strhává dolů jinak solidně natočenou adaptaci Dahlovy klasiky. Zemeckis odvedl hodně dobrou práci, je to poutavé, napínavé, odsýpá to, má to pěknou výpravu, myši dobrý vizuál, dětští herci se snaží, ale pokaždé, když to má být pořádně strašidelné, tak to zabije to příšerné přehrávání hlavní padoušky, které je k smíchu a pláči zároveň. A s těmi ruskými přízvuky už to začíná být v Hollywoodu taky dost trapné... ()

BMW12

Tak i Robert Zemeckis nám stárne. Bohužel tenhle film byla čistá tragédie. Už úvod byl děsivě smutný a pak na scénu přišly ty hnusné čarodějky, já být dítětem, tak se klepu strachy. Nechápu, jak tohle může být rodinný film. Celé to bylo smutné a strašidelné, navíc příběh vůbec nezaujal. Tohle se nepovedlo... ()

rikitiki

Nemastné, neslané, jen s náznakem příslibů, které zůstaly nenaplněny. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a pak přišly závěrečné titulky. Spíš zaujmou jednotlivé scény než celkový snímek. Annie je skvostně přehrávající s nádherným přízvukem, ale chyběla mi pro ni nějaká démoničtější scéna. Netypický konec pro hlavní kladné hrdiny potěšil, ale nepřekvapil a nešokoval, jak by asi měl. ___ Moc hezké a šik kostýmy. SHRNUTÍ: Můžeš být kočka hrající si s myší, to ale ještě neznamená, že se nemůžeš stát i kořistí. ()

Janek

Dahla i Zemeckise si vážím, ale tohle je prakticky nekoukatelne. Technicky zvládnuté, ale tak strašně nezajímavé a iritujici...pustím si raději třikrát po sobě Smrt ji sluší. ()

ScarPoul

Je smutné vidieť režisérov, ktorý kedysi posúvali hranice filmovej tvorby ako točia takéto veci. Bez osobitosti, nápadov...s množstvom zbytočnej CGI, bez vtipu a bez niečoho tajomného a zaujímavého. The Witches má výbornú expozíciu. Hovoril som si - okej - toto pôjde do hĺbky. Ale potom sa dostávame do hotela a všetko ide každou ďalšou scénou viac do stratena. Anne Hathaway by mala vrátiť Oscara. Také prehrávanie som už veľmi dlho nevidel. Zostalo mi po tom zle. Jediné čo na tomto filme považujem za pozitívne je Silvestriho hudba. Tá je hravá, zaujímavá a skvelo sa hodí do príbehu. Ostatné veci je mi ťažko komentovať. Zemeckis bol kedysi pre mňa pán režisér. Ale už jeho predchádzajúci film som mal problém dopozerať. Toto som dal...ale uf... bolo tak zbytočné, až z toho zaboleli mozgové bunky. Premárnená šanca bez duše. Plná digitálu, plochých charakterov a smiešného záporáka. Funkčné ak máte 4 roky, a aj to vtedy, ak ste nevideli čokoľvek iné. ()

Agatha

Vážně tohle natočil Robert Zemeckis? Nespletl se někdo? Nechce se mi tomu totiž věřit. Podle vlažných reakcí jsem čekal nemastnou neslanou předělávku, ale výsledek snad nechutná ani jako dobrá voda. Nemá to vůbec žádnou atmosféru, herci nijací, kamera pestrobarevná jak kakadu na duze, hudba bez nápadu a BOŽE ty efekty - původní velmi povedený snímek z roku 1990 má lepší efekty a celý vizuál než toto. Kdyby se to aspoň drželo knihy, tak by se dalo něco zachránit. Ale s tímto přístupem asi těžko. Nevím, co tímto naprosto zbytečným remakem chtěli autoři říci, ale mě na něm nezaujalo vůbec nic. Jinak knihu i verzi s Anjelicou Huston doporučuji. ()

Lyli odpad!

Pohádka o CGI čarodějnici, aneb jak originál z devadesátýho válcuje tuhle srágoru. Bylo třeba rozdýchat tenhle candrbál, protože jsem si zkazila volné odpoledne, a to by mělo být trestné. Hele, fakt si radši pusťte třeba zprávy na Nově. Opravdu. ()

corpsy

Rozhodne odporúčam skôr verziu z roku 1990 a to ani nie preto, že som ju videl počas detstva viackrát a akosi som na nej aj vyrastal, ale aj preto, že aj napriek Zemeckisovým CGI hrátkach, pri ktorých sa dalo viac narábať s predlohou, išlo o starú trikovú školu plnú skvelých masiek a animatronických efektov ( čarodejnice boli rozhodne strašidelnejšie, ako tento digitálny uškľab Anne Hathaway ) a atmosféra bola rozhodne tajuplnejšia. Táto verzia je len príklad toho, ako Hollywood v dnešnej dobe modernizuje po svojom a občas to nieje po chuti. ()

blackrain

Anne Hathaway si roli čarodějnice očividně užívala. Je to na ní moc krásně vidět. Akorát si říkám, aby tohle nebyla její životní role, protože některé už hercům nikdo neodpáře. Aby navždy už nebyla ta čarodějnice s pořádně prořízlou tlamou. No, škatulky jsou nebezpečné. Evidentně jsem nebyla tou pravou cílovou skupinou. ()

Patw

Na originální film mám skvělé i hrozné vzpomínky (jak já nesnášel ty masky a děsil se těch čarodějnic!), ale na remake jsem se určitou zvědavostí těšil a zklamaný nejsem. Je to sice více CGI, ale na druhou stranu Olivii Spencer je radost sledovat, a Anne Hathaway zde hraje s ironickým nadhledem a odhodlaností to i přehnat, kde je to potřeba, a jde jí to také skvěle. Není to revoluční snímek, není to ani tak strašidelné, ale je to skvělá zábavná podívaná. ()

Vědma

No tak celkem nic moc, ale Ann Hathaway se mi líbila. Původní verzi jsem neviděla, knížku jsem nečetla, takže nemám srovnání. ()

M.i.k.e

původní verzi sem viděl a pamatuju si jí jen velmi matně.Vlastně si pamatuju jen,že se tam kluk změnil v myš a že tam hrála Angelica Huston.Nemůžu tak soudit,zda Zemeckisova "nová" verze je lepší nebo horší.Faktem je,že je to tak akorát zábavná pohádka jejíž největší devizou je Anne Hathaway,které to děsně sekne i ve chvíli kdy vypadá jako Venom.Jako jednohubka je to tudíž fajn,ale počítám,že si na to vzpomenu znovu až Dahlovu knihu někdo opráší za dalších x let (pokud by to bylo zase 30 let,tak už si možná ani nevzpomenu)...60% PS : i přes chabou paměť jsem si téměř jistý,že původní verze končila jinak,takže mě tenhle konec - který je nejspíš blíž knize - celkem překvapil. ()

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021