Arkanoid

„About fucking time.“ Warden posiela Miguela za nespoluprácu ohľadom jeho bodnutia naspäť do Em City. Ten si to ide vybaviť s Guerrom, ale vraví mu pred celým gangom, že sa mu nebude mstiť. Morales mu sľubuje, že ho nechajú tak a myslí to vážne. Mladý člen gangu príde za Miguelom a myslí si, že Morales je vystrašený, lebo Miguelove nechanie sa bodnúť naňho spravilo taký dojem a chce, aby ho Alvarez bodol. Krásne absurdná zápletka. Chce byť jeho vojakom, tak Miguel mu dá za úlohu zabiť Guerru, ktorý 2x vyjadril nesúhlas s Moralesom, na čo on nadšene súhlasí. Pripína to tak zápletku japonského krimi od Kinjiho Fukusaku, kde malý počet šikovných jedincov naháňal strach početnejšej mafii. Brass ide za Moralesom, že vie, že vedel, že sa od neho dostala info o jeho možnom kariérnom postupe. Síce morálne by som ako divák mal byť na Brassovej strane, no Morales je oveľa hodnotejšia postava pre seriál, tiež schopnejšia a momentálne dostal aj morálny kredit za rozhodnutie ohľadom Alvareza, tak som so záporákom. Na Brassa nadväzuje zasa dejová línia s Busmalisom, čo zbiera peniaze na liečbu chorého syna. Jia Kenmin sa vráti a vraví McMannusovi, že je mu jedno, kam ho pošle, on ho dá do Em City, kde sa najprv zmieri s O’Reillyovcami a potom a prihlási s Li Chenom, novým spoluväzňom, na kurzy Ryanovej matky. Jia Kenmin vraví Ryanovi, že jeho matke neublíži, ale že Li Chen je iná káva. Podľa mimiky sa spolu dohodli, no otitulkovnú čínsštinu som nevidel. Burr si všíma napätie medzi talianmi a Nazis a uzavrie mier so Španielmi. Peter Schibetta sa najprv pokúša spojiť so Saidom proti Nazis, no kvôli strate rešpektu kvôli znásilneniu sa to nepodarí a dostáva tam, kde bol, teraz v bielom. Pancamo len krúti hlavou. Said má čo robiť, aby udržal Omara bez drog. Jeho scény sú veľmi silné a chce sa tým vykúpiť. McMannus mu v tom dáva slobodu. Said sa pýta ja na Omarove túžby a on vraví, že v detstve chcel byť kovbojom. Beecher sa nevie dočkať Kellera, no nie je im umožnené sa stretnúť. Keller sa ale stretáva s Taylorom a vynoria sa staré skutočnosti s novým svedkom. Ich scéna ale nie je taká silná, ako v minulej sérii. Timmy Kirk organizuje ďalší pokus o zabitie Cloutiera. Hoytovi sa ale po prepustení zjaví Cloutier a dá mu za úlohu zabiť Kirka. Tieto scény sú čierny humor sám o sebe a veľmi bavia. Cloutier vytvára neskôr nezodpovedané otázky. Pokus o Kirkovo zabitie je osudovo, epilepticky zostrihaný a hodí sa takto ku nálade príbehu. Pekná kompilácia scénáristického majstrovstva. Jazykové okienko: tête-à-tête; buy in hook, line and sinker. ()

darthvader77

Vždycky jsem přemýšlíš, jestli je větší můj nebo Asdisiho. Ty to teď můžeš posoudit. No teda reverend předvádí nějaké fantasy v celém tohle seriálu, ale je to natolik zábávné a pozorovat ty hajzlíky padat jako mouchy na tolik uspokjivé, že já jsem. Omar a Sai pokračují jako příjemní zpestření mezitím Said sám je polhcen hněvem a stále na pokraji nevybuchnout. Árijci se teď třesou do války proti taliánům a muslimům. No a mezi Mcmannusem a jeho ex to jiskří. A Augustus a jeho tatík je taky fnatastický. No basketbalista bude eskalovat. ()