Morbius

• USA Morbius (více)

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

nasqyy

Jeden z nejhorších sci-fi akčních filmů, co jsem mohl spatřit. Děj na sebe navazuje absolutně nahodile a je jednoduché se v něm ztratit. Vše je strašně uspěchané a mnoho věcí se stane bez kontextu. Jakoby vám někdo napsal hotový vzorec na výpočet gravitace, ale nic k němu neřekl. Absolutně mizerná kombinace postav a jakákoliv kombinace v záběrech nedává smysl. Jediné, co by se dalo místy ocenit jsou akční záběry, ale to si opravdu můžete sestříhat i doma na svém PC a koukat tak na náhodné akční scény a uděláte líp. Morbius vymorboval morbózní morb morb... ()

bonovox

Veľmi slabý film...Marvel v snahe vypustiť do sveta všetky svoje postavy začína čoraz viac chybovať. V Morbiusovi nefunguje takmer nič, chaotický dej a strih, slabá akcia, efekty, herci...30% ()

chup44

2,5*, ale opäť musím povedať, že úroveň Black Adam, Shazam, Venom, Doctor Strange 2. No a tie triky sa naozaj nepodarili veru. Ale ako už písali iní, čo čakať za tie prachy a po druhom Venomovi. ()

chozze008

Druhý nejhorší Marvel (po Black Panter - nechapu jak to muze mit pokracovani)... Jdu Morbiuse trochu prozkoumat comixove protoze dle filmu je to dobrak a na konci uz si pripravujou pudu pro Sinister Six (nikdy nenatocene) a on tam ma patrit a mít neco proti Spidermanovi, tak by me zajimalo co. ()

exe.

Po prvom zhliadnutí Morbiusa ešte v kinoripe som mal dosť zmiešané pocity, tak som počkal na český dabing a bez kinoripu a tam už sa moje pocity ustálili, bohužiaľ v horšom zmysle, pretože herec ako Jared Leto, herec, ktorý získal oscara, tak očakávate nejaký herecký výkon a zaujímavý dej, lenže tu obidva vlastnosti chýbajú, je to nudné, nezaujímavé, bez štipky nápadu a až priveľmi predvídateľné, čo dokáže aj mladý divák spracovať a domyslieť si dej a čo bude ďalej nasledovať. Dej je slabý a nevýrazný, herci nezaujímaví, akčné scény sú nudné a Jared Leto tam je iba ako figúrka, aby ľudia išli na to do kina alebo aby si ten film celkovo niekto pustil. Morbius je zo začiatku celkom dobrý, zo začiatku film zoznamuje divákov s postavami, potom s vyrábaním lieku a následným vpichnutím séra, čím sa laureát Nobelovej ceny za medicínu zmení na netopiera, tu už nastáva kameň úrazu, nie je tam ukázaný vývoj, jednoducho sa z ničoho nič zmení na upíra, ktorý má rád krv, lenže ďalší kameň úrazu, drvivá väčšina scén je ukázaná mimo kamery, asi aby film mohol mať rating PG–13, čiže mládeži prístupný, dosť podobné ako u Venoma (tiež od Sony), nie je tam žiadna krv, akcia nuda, finálny súboj o ničom, to isté aj dialógy, ktoré sú nezaujímavé, ničím nevýrazné, skratka po prvej transformácií Morbiusa na netopiera dej začína tápať a upadať, nemá nič, čo by diváka dokázalo udržať v pozore, aby film nevypol, alebo v tom lepšom prípade nepreskipoval až na samotný koniec, čo je škoda, Sony ma len ďalej utvrdzuje v to, že nevie dobre točiť filmy, hlavne keď sa zameriava na záporákov či už so Spiderversa, alebo z iných vesmírov, jak na Venoma, ktorý je braný ako jeden z najhlavnejších a najznámejších nepriateľov Petera Parkera a Morbiusa, ktorého meno sa objavilo v Amazing Spider-man 2 na pár sekúnd na obrazovke a podľa komixov je aj on jedným z nepriateľov Spider-mana. Nápad to bol veľmi dobrý a aj sľubný urobiť z nich samostatné filmy, ALE nebol tam využitý potenciál, slabý scenár a réžia tomu moc nepomohli. Ďalší problém je ten, že väčšina zaujímavých scén boli ukázané v traileroch a tým pádom film nemal čím prekvapiť, podobne dopadol aj druhý Venom, kde som podľa traileru čakal akčnú jazdu - nestalo sa, a Morbius spravil to isté. A vážne nesie tento film žáner horor? Horor možno pre deti v škôlke, ale inač obyčajné akčné sci-fi s jemnými prvkami thrilleru, čo je xicht hlavnej postavy po premene. Nie je to síce odpad, ale nemá od toho ďaleko a celé to završuje jedna z najzbytočnejších podtitulkových scén, ktorá mala asi taký zmysel ako toto kukáto bez významu. ()

ActionMike

Úchyl Jared Leto ve filmu o postavě kterou v samostatném filmu nechtěli vidět asi ani největší Marvel fanatikové. Příběh jak od AI a efekty s 90s. Celé to zachraňuje jen sjetý Matt Smith, který pochopil jakou hovadinu točí a alespoň se pořádně vyřádil. Studio mělo postavu Morbia použít v Blade filmu, kde by mohl fungovat ale na samostatný film to prostě není. ()

vaclav.g.kar

Rozhodně lepší než oba Venomové. Určitě to není dokonalý film který přepíše kinematografii. Ve stínu Batmana, Avengers apod. se krčí Jared Leto s hnusnou tlamou co chce i nechce žrát lidi. Tady je ta paralera s Venomem uplně očividná. Vlastně je i s pojetím záporáka. ALE Morbius má potenciál... Btw ty potitulkovky někdo vystřihněte a spalte... i tak ale dám Morbiovi 65% plus 5% za Jareda, za 3 roky si dám rád další díl. ()

mammutcz

Soudě podle traileru, hodnocení na CSFD a IMDb (4,8/10), to bude ztráta času a peněz. Asi ne každý marvelovský comics má potenciál stát se blockbusterem. Škoda! ()

PISTA226

4,5/10 Upřímně z toho co jsem před tímto filmem o tomto filmu slyšel nejsem až tak zklamaný, jak bych čekal, ale nebudem si lhát i tak to stojí celkem za prd. Rozhodně tu můžeme mluvit o nejhorším filmu pod Marvelem, pokud tedy nepočítám Kačera Howarda. Musím říct, že to opravdu nemělo špatný potenciál. Celá ta záležitost s jeho nemocí a vlastně i to, že to má být horor nezní vůbec špatně. A konečně nějakého "upíra" bych v Marvelu uvítal. Film selhává ve většině věcech. První je tedy naprostý pocit amatérství, který člověk pozná hned v prvních pár minutách. Třeba když vidí skupinku blbečků, kteří se smějou klukovi o holích a následně ho zbijí. Je mi jasný, že děti většinou nebývají nějací dobří herci, ale tohle bylo opravdu bolestivé sledovat. A takovýto bolestivé neprofesionální chyby provází celý film. Pak je tu vztah mezi postavami. *SPOILERY* Hlavní padouch filmu je vlastně jeho přítel z dětství a právě tato nejhlavnější postava tu má nejpodstatnější vývoj vztahu mezi antihrdinou totálně ale totálně nulový. Malý kluk tu přijde a řeknou si dvě věty a najednou jsou bratři na celý život, kteří budou navždy stát při sobě. A to je tak strašná chyba, že to kazí i ten né moc dobrý zbytek filmu. Od tohohle prázného bodu se odvijí hlavní děj. A tímto se dostáváme právě k padouchovi, který má tedy nulové emoční pouto s antihrdinou a také jeho argumenty působí naprosto hloupě a nepromyšleně. Takže člověk hned vidí, že je prostě jen zlý a nemá žádný důvod proč dělá to, co dělá. V každém filmu najdeme smutnou scénu s oblíbenou umírající postavou a tady ji máme samozdřejmě taky, ale chybí tu ta oblíbenost. Umírá tady totiž něco na způsob otce hrdiny a padoucha, který v tom filmu byl ale tak málo a bez skoro jakýchkoli vyobrazených emočních vztahů nebo čehokoli, proč by si tuhle postavu měl divák oblíbit, a tudíž jeho smrt nezanechá v divákovi naprosto nic a je to všech vlastně úplně jendo. A doslova 2 minuty na to následuje hned druhá taková smrt, kde ale aspoň umírá postava, kterou si člověk aspoň trochu oblíbit mohl. Ale dávat tyhle scény takto za sebou je hrozné. Dále je tu nelogičnost, která v každým filmu musí být. Někde méně, někde více a tady zrovna více bohužel. Jsou tu blbosti, které by se dali přejít, ale pak je tu dost věcí, které se přejít nedají a naprosto to zesměšňuje film a opět je tu vidět amatérsví, které tu z filmu vyzařuje. Hlavní hrdina je jiný, než jsem očekával. Místo temného doktora, jsme dostali celkem energického vtipálka a to vůči žánru hororu, kterým bych to absolutně nenazval, sem nepadne tolik. Ale to už je můj osobní názor. Důležitá chyba je tu i scenář, který zní často naprosto strašně a občas člověk cítí, že tohle by v reálu neřekl. Větší SPOILERY: Teď se dostanu k potitulkovým scénám, které nebyly moc potitulkové. Už právě v traileru jsme dostaly scény s Michaelem Keatonem a dávat do traileru hlavní potitulkovou postavu je zlo... celý film je past na diváka, že třeba dostame spidermana a je to odporný podvod od tohoto filmu a z tohoto ohledu je to opravdu podlé. A pravě v první potitulkovce je Vulture který cestuje vesmíry a právě tohle jeho cestování tu nedavá naprosto smysl, protože se má přemístit do vesmíru ze kterého pochází a né jinam. Je to totální volovina a nechápu, jak někdo tuhle kravinu mohl vymyslet. Druhá je narozdíl od první také s Vulturem se svým oblekem který se v tom úplně jiném vesmíru rozhodně válí někde na zemi i s krystaly, které ho pohání. Nabízí tu boj proti spidermanovi Morbiovi, který Spidermana sice absolutně nezná, ani nezná Vultura a ani není zlý, ale JASNĚ vezme náhodnou práci zabít někoho koho nezná s někým koho nezná. Obě potitulkovky jsou nejhorší třešničkou na dortu tohoto vtipného pokusu o vážně braný film. Nakonec je tu jediná opravdu dobrá věc, kterou bych tu chtěl vyzvednout, a to fakt pěkné efekty a pohyby při akčních scénách, které se mi moc líbili a zachraňuje to aspoň část filmu. Nakonec to opravdu není dobrý film, který ale má svoje způsoby, jak diváka aspoň trochu pobavit a efekty okouzlit. () (méně) (více)

matous20063

Ano, film má spoustu problémů, která ovšem překryla satisfaction behěm filmu, díky které se nenáročný divák nenudí. Ale začneme u těch problémů, za 1. máme zde spoustu zbytečných vedlejších rolí, které sice nejsou na obtíž ale jsou úplně zbytečné. Za 2. délka filmu, délka filmu je na tento typ blockbusteru je extrémně krátká a od toho se odvíjí i problém samotného děje. Ale jak jsem řekl, mně jako nenáročnému divákovy bez očekávání to vůbec nevadilo. Užil jsem si akční scény s ne uplně perfektními CGI ale furt to stačilo, i ty hodně jednoduché dialogy a dokonce i ty herecké výkony které u pár herců byli celkem až choré. Ale jak jsem řekl tak pro nenáročného diváka je to v celku dobrá podívaná. 70% ()

Matt_Farrell

Kurva, jasné, že je to dobrý film. Keď čítam tie komentáre rádoby expertov, dostávam osýpky. To máte z nejakej príručky? Takže si to vysvetlíme. Michael a Milo sú kamaráti, postihnutí tou istou chorobou, sú vylúčení z normálneho života. Bez barlí sa ani nepohnú. Ale Michael sa rozhodne, že sa nevzdá. Tvrdo maká a dokáže nemožné, nájde liek. Lenže ten liek má vedľajšie účinky, priam vražedné. Tu nastáva zlom, kde sa priatelia menia na nepriateľov. Čo je viac, osobné záujmy alebo záujem spoločnosti? Film je veľmi dynamický a Jared Leto dokazuje, že Oskara nedostal náhodou. Rozhodne je to lepšie než napríklad Batman s buzíkom Pattinsonom. ()

Lares4

Mě se to líbilo, rozhodně jsem se nenudil. Paradoxně film, který nemá příliš pěkné recenze mi docela sedl. Rozhodně jsem se v kině nenudil. Nevěřil bych, že se mi bude líbit více film o postavě, kterou v podstatě neznám než Batman, který patří mezi mé nejoblíbenější postavy a který má letos pozitivní recenze a úspěšnost v pokladnách kin. Bohužel je to tak a trochu mě to štve. Ale film Morbius letos zatím u mě v komiksových filmech vede. ()

MoziMedve

Pokud bych měl jmenovat vše co je špatně, bylo by to na videoesej kde bych za 2-3 hodiny rozebral prakticky celý film. Děj, motivace postav, jejich dialog je vše absurdní. Na online fórech najdete lépe promyšlenou Fan-fikci než byl tento scénář. Nic se neděje v důsledku předchozích událostí, nýbrž je tomu naopak. Jsou dané akční scény ke kterým je potřeba se nějak dostat. Že to nedává smysl? Nezájem, běžný divák svůj mozek přeci vypnul ještě ve frontě na nachos. Uvedu pár příkladů: Posádka na je banda ozbrojených buranů co jsou sprostý na svého zaměstnavatele... proč? Protože potřebujeme maso. Týpek umírá hodiny a chcípne v momentě kdy k němu konečně dorazí hlavní postava aby jí mohl říct něco zcela nepodstatního. Sérum které musí být speciálně podané do páteře si zmákne aplikovat postižený člověk sám. Policajti při vyšetrování automaticky dojdou k závěru, že jde o upíra. Prakticky vše co řekne detektiv bramborová hlava je absolutně absurdní a vytržené z kontextu. Prakticky by šlo film rozebírat scénu po scéně jako odstrašující případ ale to bych se na ten film musel podívat znovu. ()

betykabrdova

Všechno, co mělo potenciál, ztroskotalo na absolutní osekanosti děje. Když už se začínáme dostávat blíže k něčemu, co by bylo trochu zajímavý, scéna se změní a zase sledujeme něco jiného. Film působí nesouvisle a bez páteře. Michael Morbius je jediná postava jejíž jednání dává tak trochu smysl, ale zbytek je tak ohlodaný, že vlastně žádnému vztahu mezi postavami nevěříte anebo na vás působí bezcitně. Možná kdyby byl film delší (ne úplně 5 hodin, jak pár zdrojů proklamovalo), tak by byl prostor pro postupný vývoj a ne tenhle nesmysl. S nesouvislým či až nesmyslným scénářem se pojí i směsice pohledů jež místo doplnění příběhu, děj jen více táhnou dolů. Chápu snahu o thriller a krimi stránku z pohledu dvou detektivů, ale takhle čerstvě po vynikajícím krimi Batmanovi bohužel nejde jinak jak vidět především nedostatky. Celkově žánrové kolísání filmu mi hrozně nesedlo. Ze začátku to vypadalo na slibný horor, ale pak se to zvrtlo v předvídatelný, neděsivý a trapný maglajs. Vizuální stránka a celková atmosféra snímku mě taky zklamala. Temná atmosféra byla jen tak na oko a vizuální efekty byly buď matoucí, podprůměrné či naprosto nesouvislé po celou dobu filmu. Celé herecké obsazení tak nějak ujde. Matt Smith trošku dost přehrává a Jared Leto se naopak trochu zklidnil po loňském House of Gucci, ale to taky není kompliment. Ach jo, kéž by aspoň ty akční scény stály za to. Tohle ale fakt ne. ()

bigmatko

filmový príbeh ktorý má svoje miesto v celkovej skladačke ale keby sa tento dielik skladačky stratil pod stolom tak si to nikto ani nevšimne. Animovaný morbius v DC seriáloch bol mnohonásobne štýlovejší záhadnejší a prepracovanejší ako tento počin. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)