Tým zjistí, že jsou uvězněni ve světě „Hotelu Royale“. (SkyShowtime)

PKD

1 z těch památných dílů typu the Thaw z STV, které jsem dlouho nesnášel a v době cz prem. okamžitě přemazal dalším dílem.;) Po velké pauze jsem si ho však čím dál více oblíbil až došlo na plný počet. A to už před mnoha lety. Co přesně mě na tom fascinuje nevím, ale zřejmě to bude samotné jádro a zpracování, které je alá TOS. Což bude asi ten hl. důvod. ()

majo25

Epizóda mierne vybočujúca zo štandardu. Nie všetkým musí sadnúť, ani ja som spočiatku nebol príliš nadšený - hlavne to zasadenie do nezaujímavého 20. storočia. Ale postupne aj vďaka niektorým zábavným momentom a hláškam som sa vcelku bavil. Ale aj mysterióznosť zápletky je fajn. Na to, čo dôstojník z 21. storočia neprišiel za 38 rokov svojho života, stačilo trojici (ok, "inteligenta" Worfa nerátajme, takže dvojici) z posádky Enterprice odhadom pár hodín. ()

sirien

Nudná Simulátorovka bez simulátoru, s humornym motivem bez humoru a prázdnejma referencema. Určitá podobnost s TOS je dána především snahou ušetřit a tím na dobu lacinejma kulisama a kostýmama. Ale jako... úplná tragédie to nebyla. ()

Setcet

Vskutku zvláštní planeta, na které vládne teplota pod absoulutní nulou (-291 °C, vážně pane LaForgi?). Picard u snídaně jako mozkovou rozcvičku chroustá důkaz, na kterém si vylámali zuby Euler i Gauss. Asi riziko povolání, když musíte psát o lidech a časech, které jsou chytřejší než vy. Přesto je epizoda milá, vtipná, svižná a alespoň elementárně logicky vystavěná. ()