Odhalení

• USA The Act

Epizody(8)

Antologický seriál "Odhalení" vypráví zarážející kriminální příběhy inspirované skutečnými událostmi, které jsou bizarnější než jakákoli fikce. První řada sleduje Gypsy Blanchardovou, dívku, která se snaží vymanit z toxického vztahu se svou přehnaně ochranitelskou matkou. Její touha po nezávislosti otevře Pandořinu skřínku ukrývající děsivá tajemství, která nakonec vedou k vraždě. Co když vám člověk, který vás podle svých slov miluje víc než cokoli jiného na světě, ve skutečnosti ubližuje? Právě to se stalo Gypsy Rose Blanchardové, mladé ženě z Missouri. Jako dítě vyrůstala v domnění, že trpí závažnou formou rakoviny, svalové dystrofie, epilepsie a dalších nemocí. Její matka Dee Dee zasvětila svůj život tomu, aby o ni mohla pečovat. Pak ale Gypsy Rose odhalila šokující pravdu. Ukázalo se, že nikdy nebyla nemocná... (HBO Europe)

Jenn

Strávila sem celý odpoledne (večer) sledováním všech dílů a jsem za to upřímně ráda. Gypsy na jednu stranu chápu, muselo to bejt strašný ale Dee Dee to taky neměla v životě lehký. Skvělý herecký výkony (i když mi její hlásek lezl na nervy), moc pěkná hudba a kamera. ()

Astonko

Seriál sa rozbehne na 100% a ako to už pri behoch na dlhé trate býva, ku koncu začne strácať dych. Aj napriek znalosti prípadu si však dokáže udržať divákovu pozornosť, a to najmä vďaka vynikajúcim hereckým výkonom a psycho atmosfére, ako bonus aj výborná výprava a masky. 7.5/10 ()

Birter

V prvních několika epizodách dokázali Patricia Arquette a Joey King svými glóbovými výkony vytvořit tikající bombu. Není tedy tolik chyba tvůrců, že to v epizodách před finálem působilo méně intenzivně, ale zkrátka ta hustá fascinující atmosféra byla již za námi. The Act byl sice více zdramatizovaný než jsem čekal, ale i díky tomu si dokázal udržet mou pozornost až do konce. ()

bonovox

Mrazivé svedectvo o materinskej láske ktorá sa premení na priam až desivé domáce väzenie. Počas vývoja v deji sa vytrácajú v príbehu všetky pozitívne stránky hlavných hrdiniek. Po hereckej stránke je to excelentné. Škoda len až príliš pomaly plynúceho deja. Skrátenie o jeden diel by dal všetkému absolutórium. 80%. ()

filmovyfan

Kdyby to nebyla pravda, tak by vás ani ve snu nenapadlo, že se něco takového může stát. Někomu připadá, že se děj zbytečně vleče, ale já se ani na vteřinu nenudil. Při některých scénách jsem měl dokonce husí kůži. Vztah a houstnoucí atmosféra mezi matkou a dcerou jsou zobrazeny naprosto brilantně, čemuž nejvíc napomáhají perfektní herecké výkony. Patricia Arquette sice za roli Dee Dee získala zaslouženě několik ocenění, ale mě ještě víc uchvátili Joey King a Calum Worthy, které jsem před tím neznal a pořád tak trochu rozdýchávám znepokojení, které se jim ve mně podařilo vyvolat. ()

BarVo

Tak tu mi pár krát veru zatrnulo. Príbeh som v základoch poznala a neverila, že sa dnes čosi také môže stať. Môže. Rušili ma tie časové predely, nemali zmysel, len sa to opakovalo. Aj tak sme vedeli k čomu to speje a takto sa to zbytočne naťahovalo. Herečky boli famózne, už len tá podoba, a snažiť sa pochopiť konanie všetkých troch pošukov je myslím zbytočné. Trest je podľa mňa na mieste, aj keď sa to môže zdať na prvý pohľad nespravodlivé. ()

BLEEDER

Po dopozeraní všetkých častí tohto seriálu som neveril vlastným očiam. Najhoršie na tom všetkom bol fakt, že toto sa v skutočnosti stalo. Miešali sa vo mne pocity: smútok, beznádej, hnev,... Neskutočne dobré. Herecké výkony boli neskutočné, kamera a strih výborné, herecké obsadenie bolo hviezdne, emócie z tohto seriálu sa na mňa preniesli každou minútou pozerania snímku. Nemám slov... Veľmi dobrý seriál. Odporúčam všetkými desiatimi. Za mňa 5/5. ()

jackalsc

Hodnocení se týká dramatického zpracování. Po třech epizodách jsem to s ohlédnutím zpět, utnul. Tvůrci měli dvě možnosti, jít dokumentární cestou a přednést nám fakta v době jednoho maximálně hodinu a půl dlouhého dokumentu, nebo jít zdejší cestou, která se teda podle mě vůbec nepovedla. Jako možná, se to po dalších epizodách zlepší, ale nejsem ochoten na to čekat. Každá epizoda je prošpikována tak naprosto otravnými dialogy, a jak začla vždy mluvit ta máma tak mě chytaly nervy z toho jejícho dlouhého jižanského zobáku. Ta dcera má v seriálu 19? Proč umělě ztenčuje svůj hlas jak píštalka. Příběh se točí okolo té mámy a dcery proto každou hodinu posloucháte snad v kuse ty jejich přepálené dialogy. Jako ok, možná to tak fakt bylo, ale je to otravné. Přemíra dramatizace tomu velmi uškodila a podle mě se k tomu nehodí. Navíc to nemá ani takový scénář, aby to mělo právo být roztahané do 8 epizod. V prvních třech epizodách se vlastně vůbec nic neděje. Opravdu, dokument by byl 100x lepší. ()

Lilith03

Na seriálu mi nejvíce vadila hluchá místa a skákání v čase, ale to jsou tak zanedbatelné věci, že to nemá cenu více rozvádět. Protože scénář a režie, to bylo neskutečné, šla vidět snaha o identické ztvárnění různých situací, ikdyž je pravda, že v některých případech se reality nedrželi a to mě mrzelo. Herci jsou kapitola sama o sobě, protože vybrat taková známá jména je jedna věc, to obsazení nemohlo být lepší, ale ti herci předvedli jednou tak lepší výkony než jsem čekala. Patricia byla prvotřídní magor, zandala to neskutečně a hrozně mi připomínala herečku z hvězdného prachu, která hrála špínu Sel, měli stejný vibe i stejnou dabérku, stejně tak Stela Rose z nenasytné, úplně stejné za mě. Joey byla neskutečná, ten hlas byl identický jako měla Gypsy Rose, fakt jako nemám slov. Vidět Fialku z Karlíka a továrny na čokoládu, to byla nostalgie jako blázen, ale kdo mě bavil úplně nejvíc byl Calum. Já si ho úplně pamatuju z Disney v Austyn a Ally a on se normálně vůbec nezměnil. On teda měl sice výkyvy, šla tam vidět za jeho veselá povaha, jaký je to hodný člověk, ale vůbec mi to nevadilo, dál seriálu třešničku navrh. Jen mě tedy mrzí jak případ dopadl, je hrozné jak v Americe funguje systém. ()

zluma1

Vrele doporucuji, oba dily ktere prozatim vysly jsou uzasne a divaka nuti se zamyslet nad chovanim lidi v okoli a ceho vseho jsou lide schopni ()

smartynaf

Opět skvělá Arquette, i ostatní hlavní postavy.. Bohužel jsem viděl dříve dokument, než seriál, tak mi to krapet zkazilo zážitek. ()

arianasko

V roce 2015 zatřásl médii příběh, o holce, která vlastně není vůbec nemocná, ale dostávala snad všechny léky a byly ji přiděleny nejspíše všechny možné diagnózy. (haha které možné nebyly) Ono vidět holku před soudem, co se hlasem 5 leté holčičky zpovídá z toho, že zabila matku, je vlastně celkem psycho. Nejeden z nás si myslel, že je opravdu psychicky nemocná. Opak je však pravdou, nakonec ten vrah byl obětí. Seriál tohle vysvětluje už od prvního dílu. Gypsy je ta oběť. Zda to tak bylo i v reálu se nikdy nedozvíme, protože známe jen jednu stranu ze dvou.(a žádná jiná neexistuje) Ano, seriál i případ samotný vzbuzuje spoustu otázek. Především JAK? Jak jí to mohlo u doktorů projít, jak mohli být sousedi tak slepí, jak mohla být matka tak krutá, jak musela být Gypsy naivní, Jak mohl být otec Gypsy tak důvěřivý? Každý si tvoříme své teorie a pravdy. Ať to bylo jakkoliv tento příběh je rozhodně smutný a jsem zvědavá, jak vlastně skončí, až se Gypsy dostane z vězení ven. Seriál skvěle vybudoval její postavu, ta je naivní, hloupoučká a v pubertě. Touží po kamarádství, lásce, dobrodružství a životu jakožto takovém… Jediné čeho se ji však dostává je láska od své matky Dee Dee. Bohužel, ve větších mezích než je zvládnutelné, ona ji však nechce ublížit. Dee Dee je vyobrazována jako opravdová chudinka, která toho má tak strašně moc… Tvůrci si opravdu dali záležet na tom, aby ji člověk nesnášel snad od první sekundy na obrazovce… Díly jsou dobře strukturované a každičký z nich odhaluje něco jiného. (Pro někoho možná nového) Atmosféra by se dala krájet a i když jde někdy až o princeznovské prostředí, tak je všem jasné, že se jedná o drama velké jako kráva. Jediné nad čím přemýšlím, je to, zda seriál přišel ve vhodnou dobu. O těchto problémech je třeba mluvit… Ale 4 roky po? Najednou se začínají podepisovat petice o tom, zda Gypsy sedět má nebo nemá? Zda Godejohn byl tak moc narušený nebo zmanipulovaný? Možná už se to mělo nechat být... ()

Lali19

Pravdivý príbeh vyprávajúci neuveriteľný život matky a jej mladej dcéry Gypsy. Matka od malička vnucovala svojej dcére zdravotné problémy a choroby. Až jedného dňa Gypsy zistila, že vlastne vôbec chorá nie je. Zaľúbila sa a .... Z niektorých situácii ma doslova mrazilo na chrbte 🙂 Ďalej neprezradím, odporúčam. Za mňa 85%. ()

martinh8

Je to vůbec možné…ANO je! Výborní herci, kterým dominovala Joye, ta svou roli zvládla tak, že bych ji po natáčení poslal rovnou k psychiatrovi. Raději bych se přesvědčil, že na ní role nezanechala nějaké následky. Příběh, o kterém vypráví „Odhalení“ je opravdu extrémní, ale je nutné si uvědomit, že někteří rodiče opravdu zneužívají systém a používají své děti, jako „rukojmí“. Tím nechci říct, že by se měly přestat podporovat rodiny s hendikepovanými dětmi. Jen je nutné si pořádně rozmyslet komu a na co přispíváme / přispíváte. ()

tribican

Neuvěřitelný příběh, neskutečné zpracování. Patricia Arquette i Joey King si za své brilantní výkony zaslouží všechno herecké uznání. Nejhorší na téhle sérii je, že ačkoliv si už další díl pustit nechcete, protože je to prostě srdce drásající podívaná, stejně si ho pustíte. Souhlasím, že je to mírně natáhnuté, ale míra přesnosti ve srovnání s realitou je vzhledem k dramatičnosti seriálu neskutečná a obdivuji tvůrce za tak skvělé sladění reality a zajímavosti. 95 % ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

PF 2020

PF 2020