Epizody(8)

Antologický seriál "Odhalení" vypráví zarážející kriminální příběhy inspirované skutečnými událostmi, které jsou bizarnější než jakákoli fikce. První řada sleduje Gypsy Blanchardovou, dívku, která se snaží vymanit z toxického vztahu se svou přehnaně ochranitelskou matkou. Její touha po nezávislosti otevře Pandořinu skřínku ukrývající děsivá tajemství, která nakonec vedou k vraždě. Co když vám člověk, který vás podle svých slov miluje víc než cokoli jiného na světě, ve skutečnosti ubližuje? Právě to se stalo Gypsy Rose Blanchardové, mladé ženě z Missouri. Jako dítě vyrůstala v domnění, že trpí závažnou formou rakoviny, svalové dystrofie, epilepsie a dalších nemocí. Její matka Dee Dee zasvětila svůj život tomu, aby o ni mohla pečovat. Pak ale Gypsy Rose odhalila šokující pravdu. Ukázalo se, že nikdy nebyla nemocná... (HBO Europe)

Trailer

Malarkey

Skvělé zpracování absurdního příběhu ze světa Ameriky. Skoro si až říkám, že nikde jinde, než v Americe by podobný příběh nevznikl. Využívání systému, balamutění sousedů, psychologická nálož, kde nestíháte zírat, jak někdo dokáže žít. Do toho skvělé herecké výkony, výborné zpracování a sem tam až geniální scény, které v osmi dílech kvalitou drží ve svrchních místech a diváka vysloveně baví. Chvílemi je to sice až moc natahované, ale v rámci psychologického dramatu je toto absolutní top. Nakonec jsem zvědavý, co se bude dít příští sérii, protože seriál The Act by měl zveřejňovat podobné absurdní případy americké justice s každou další sérií. Námět dobrý, uvidíme, kam se to dál posune. ()

*CARNIFEX*

Po dvoch epizódach to “uzatváram”, lebo nemám dojem, že by mi tento počin, riešiaci tento neskutočne bizarný prípad, mohol ponúknuť taký emotívny zážitok, ako to dokázal detailne spravovaný dokument od HBO - “Maminka mrtvá a nejdražší”. Nie, “The Act” prvá séria nie je zlá, no mojej osobe skratka nemá čo ponúknuť. Hodnotiť nebudem, bolo by to nefér .. ()

Djoker

Málokdo se asi k seriálu dostane, aniž by nevěděl o tragickém osudu rodiny Blanchardových, takže doporučuji si dát rovnou předkrm v podobě dokumentu od HBO. Divák pak skutečně ocení hromadu detailů z jejich života. Tvůrci se snažili většinu zásadních situací natočit přesně podle skutečnosti a úpravy v příběhu se týkaly pouze okrajových událostí a vedlejších postav. Celé je to o dost mrazivější, protože víte, že nikdo nemusel tlačit na pilu. Tak to prostě bylo. ()

emma53

Někdy zůstává jednomu rozum stát, tak jako mně v tomhle případě. A ani na konci nejsem úplně přesvědčená o správnosti rozhodnutí soudu. Ale o tom tam bylo žalostně málo a to je škoda. Docela jsem byla zvědavá na soudní přelíčení a skutečné zdravotní výsledky například i u Gypsiny "životní" lásky. Joey King byla neuvěřitelně úžasná v roli Gypsy. Ona měla i ten hlas téměř totožný. Našla jsem si pak nějaké to video, které o téhle kauze pojednává a podoba byla taky téměř k nerozeznání. Počátek mě doslova vtáhl do děje tak, že jsem jela jeden díl za druhým. Škoda jen toho konce. Myslím, že by to šlo hravě ukočírovat o jeden díl méně, v něm se pouze už opakovalo viděné plus pár detailů, které se daly vložit do předcházejících dílů. Ale jsem laik, tak budiž. V každém případě budu zvědavá, co nám ukáží v další sérii. P.S. A jestli podle vlastních slov Gypsy chce po propuštění z vězení založit rodinu a mít děti, tak to zdrávas královno. ()

silentname

"The Act" sa ukázal ako veľmi dobre spracovaná miniséria o veľmi zaujímavom zločine. Ktorý je v jadre oveľa komplikovanejší, ako sa na prvý pohľad mohlo javiť. Myslím si, že v prvom rade musím pochváliť skvelé herecké duo Patricia Arquette a Joey King. Obe zvládajú svoje role fantasticky. Je pravda, že Patricia tu dáva do svojho hereckého výkonu obrovskú dávku pátosu, no v rámci toho akú postavu hrá mi to neprekáža. Len si neustále uvedomujem, že rozpráva ako niektoré herečky zo starých filmov z niekedy 30 - 50. rokov. Každá veta, ktorú povie je tak neskutočne prifarbená. Joey King na druhú stranu dáva zase skvelý výkon, kde neustále rozpráva ako malé dievčatko. A plne som jej to uveril. Pôsobia veľmi prirodzene. Plus je skvele vidieť, že napriek všetkému čo sa dialo ani raz Gypsy omylom nevstala z vozíka ani nič podobné. A je to obdivuhodné. Potom je tu ale aj skutočnosť, že Dee Dee skutočne veľmi dobre manipuluje svojou dcérou, jej metódy sú postupne desivé a Patricia Arquette miestami vie byť maximálne desivá. Niekedy je až zvláštne ako veľmi veľa môže urobiť make up. Alebo len mať o 14 rokov viac. Pár epizód je možno trošku slabších, osobne mi najviac vadilo asi v šiestej epizóde, že sme mali veľké množstvo skokov do minulosti. AnnaSophia Robb funguje podľa mňa rovnako dobre, naratív je dôsledný, nemám pocit, že by ostalo niečo zamlčané, alebo nepovedané. A neustále som si uvedomoval, ako mi je Gypsy ľúto. Len keby sa rozhodla riešiť svoje problémy nejako inak. Niekedy je najlepšia cesta skrz plamene, no vždy máme na výber. A myslím si, že mohla s Nickom jednoducho ujsť. Nedať mame žiadne informácie. Nič. Neviem či by sa jej podarilo ich nájsť. Možno hej. Boli telefonáty, videla ho naživo, takže možno by podľa popisu z neho mohla spraviť únoscu, alebo niečo podobné. Ale minimálne by to potvrdilo to, že jej dcéra je zdravá, a všetky jej choroby boli výmysel. Neviem. Ale myslím si, že to muselo ísť aj inak, než vraždou. Dúfam, že Gypsy sa po prepustení rozhodne svoj život už nepremárniť a bude šťastná. A napriek všetkému čo sa stalo jej verím, že svoju matku milovala. A možno sa to všetko vymklo z rúk. Vždy budeme poznať iba jednu stranu mince. Príbeh Dee Dee sa totiž reálne nikdy od nej nedozvieme. Hodnotenie: A ()

• Na Facebooku lze skutečně najít příspěvek „That Bitch is dead!“ a pod ním znepokojené konverzace sousedů a známých. (LucasAbelle)
  • Seriál, podobně jako Ostré předměty (od r. 2018), pojednává o psychické nemoci zvané Münchhausenův syndrom v zastoupení, kterou trpěla Dee Dee Blanchard (Patricia Arquette), a která vede k předstírání nemoci u závislých osob (nejčastěji vlastních dětí). (Teringer)

Související novinky

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i…