Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Antologický seriál "Odhalení" vypráví zarážející kriminální příběhy inspirované skutečnými událostmi, které jsou bizarnější než jakákoli fikce. První řada sleduje Gypsy Blanchardovou, dívku, která se snaží vymanit z toxického vztahu se svou přehnaně ochranitelskou matkou. Její touha po nezávislosti otevře Pandořinu skřínku ukrývající děsivá tajemství, která nakonec vedou k vraždě. Co když vám člověk, který vás podle svých slov miluje víc než cokoli jiného na světě, ve skutečnosti ubližuje? Právě to se stalo Gypsy Rose Blanchardové, mladé ženě z Missouri. Jako dítě vyrůstala v domnění, že trpí závažnou formou rakoviny, svalové dystrofie, epilepsie a dalších nemocí. Její matka Dee Dee zasvětila svůj život tomu, aby o ni mohla pečovat. Pak ale Gypsy Rose odhalila šokující pravdu. Ukázalo se, že nikdy nebyla nemocná... (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (101)

vyfuk 

všechny recenze uživatele

The Act je ve výsledku důležitý. Je to nějaký hraný otisk skutečné události, která dokáže věrohodně a pravdivě popsat nějakou situaci a událost, zpopularizovat syndrom, upozornit na něj a tak dále. O pár let starší dokument je další faktor. Ale přestává to být můj šálek čaje. Jde zde totiž o to, že postavy když na to přijde se chovají jako smyslu zbavení a prokazuje se jejich debilita. Genialita hraní Arquette, kterou by už podruhé člověk nejraději praštil do obličeje mluví za její skvělé herectví za vše. Poté už se na to nabalí jenom prostě tupá rozhodnutí pubertálních (ať už) Američanů (nebo neAmeričanů) a já rostu. To je ale jiná věc. ()

Vabr 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý začátek, který uchvátí a říkáte si, jestli nedáte místo 4, 5 hvězd. Bohužel od 4.dílu, kdy je Gypsy dospělá (tedy aspoň podle mámy) jsou díly špatné. 4. díl je nejhorší. Vím, že je to založeno na skutečné události, ale prostě je to špatné. 4. - 6. díl jsou špatné, zklamání. 7. díl je lepší a 8. díl navazuje na linii těch skvělých dílů (1.,2.,3.). Je škoda, že nedali flashback na mámu ve vězení, hodilo by se to tam. Škoda, že vězení a Gypsy nerozvedli víc (třeba jak se jí tam žije). Je to celkem nad zamyšlením. Bohužel od 4. dílu ten pocit zamyšlení nad situací mizí. Tento seriál mi přijde nadhodnocený. Nechápu, jak to ta matka mohla dělat svý dceři. Je mi jí líto. Ona je podle mě nevinná, ale já ji osobně neznal, takže to nemůžu určitě vědět. Patří jí to. VYHODNOCENÍ: PROČ PŘESTALA CHODIT S WOLVERINEM? ()

Reklama

Kalimero13 

všechny recenze uživatele

Netušil jsem, do čeho jdu, o čem to bude, jen že je to založeno na skutečné události. Některá díla dle skutečné události trpí tím, že ta samotná skutečnost je oproti všem těm vykonstruovaným příběhům prostě nudná či mělká. Při sledování tohoto vám bude přecházet mráz po zádech při představě, že se toto skutečně někde dělo. Nepochopitelné a skvěle zarahné. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Někdy zůstává jednomu rozum stát, tak jako mně v tomhle případě. A ani na konci nejsem úplně přesvědčená o správnosti rozhodnutí soudu. Ale o tom tam bylo žalostně málo a to je škoda. Docela jsem byla zvědavá na soudní přelíčení a skutečné zdravotní výsledky například i u Gypsiny "životní" lásky. Joey King byla neuvěřitelně úžasná v roli Gypsy. Ona měla i ten hlas téměř totožný. Našla jsem si pak nějaké to video, které o téhle kauze pojednává a podoba byla taky téměř k nerozeznání. Počátek mě doslova vtáhl do děje tak, že jsem jela jeden díl za druhým. Škoda jen toho konce. Myslím, že by to šlo hravě ukočírovat o jeden díl méně, v něm se pouze už opakovalo viděné plus pár detailů, které se daly vložit do předcházejících dílů. Ale jsem laik, tak budiž. V každém případě budu zvědavá, co nám ukáží v další sérii. P.S. A jestli podle vlastních slov Gypsy chce po propuštění z vězení založit rodinu a mít děti, tak to zdrávas královno. ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Velmi mrazící a znepokojující a o to víc,když je to dle skutečnosti. Co ovšem tohle naprosto vynáší do nebes je herecký výkon Patricie a Joey, za to bych jim dal nějakou cenu. Zahrát takovou necitnou bestii a nevinnou dívenku, že které se následně stane bestie o nic menší než matka, ovšem je třeba se zamyslet, zda skutečně není oběť všeho toho otročení. Jednu slabou věc bych ovšem vypíchnul, asi by stačilo méně dílů. Ke konci se to trošku vleklo...no a Nick, jak málo stačí aby se z člověka stalo monstrum, kdo ví jak by to dopadlo, kdyby naivní světem nepolíbená Gypsy narazila na normálního kluka... ()

Galerie (133)

Zajímavosti (43)

  • Seriál si skutečně dal mnoho práce, aby se vše co nejvíce přiblížilo realitě. Od stejného oblečení, které Dee Dee (Patricia Arquette) a Gypsy (Joey King) měli během vystupování v televizi a na ocenění, přes stejně barevné paruky, ve kterých se Gypsy fotila a natáčela, až po vzhled i interiér domu. Stejně tak její první sex s Nicholasem na záchodcích během promítání, nebo například scéna v hotelu, kde Gypsy začne natáčet a řekne: „Teď jí brownies, ale brzy bude jíst mě.“ jsou pravdivé. (LucasAbelle)

Související novinky

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama