O Dee Dee a Gypsy jsem nedávno četl v Reflexu a právě tam jsem dostal tip na The Act. Proto jsem věděl o čem to bude i jak všechno dopadne. Nelituji toho, protože seriál mi připravil silný emocionální zážitek. Naštěstí ten syndrom Barona Prášila není příliš rozšířený, jinak by to byla hrůza. Opičí láska matky ke dceři zničila nebo poznamenala život několika lidem. Musím vyzdvihnout Patricii Arquette, která po výborném výkonu v Útěku z vězení v Dennemore předvádí další herecký koncert.(13.5.2019)

Seriál mě nadchnul, upřímně doufám, že sérii s různými odhaleními bude vice. Tahle série, která poukazuje na psychickou nemoc je skvělá, o téhle nemoci jsem totiž neměla ani tušení a velmi mě to zaujalo. Je až neuvěřitelné, co dokáže láska k dítěti. Gypsy mi bylo strašně líto, ale u posledních dílů jsem spíše litovala tu matku, myslela to dobře, ale kdyby Gypsy napadlo to říct té doktorce nebo komukoliv jinému, myslím si, že by se to vyřešilo daleko lépe než smrtí. Po shlédnutí jsem se podívala na různé dokumenty a rozhovory s pravou Gypsy. Nyní je z ní opravdu rozumná mladá slečna, která doufám bude mít lepší život než jaké měla dětství. Je mi jasné, že v serial je něco smyšleného, ale I tak se zakládá na pravdě a jsem ráda, že se tvůrci rozhodli tomuto tématu věnovat. Herecké výkony dokonalé, jak Patricia tak Joey, obě naprosto dokonalé.(17.5.2019)

Skvělé zpracování absurdního příběhu ze světa Ameriky. Skoro si až říkám, že nikde jinde, než v Americe by podobný příběh nevznikl. Využívání systému, balamutění sousedů, psychologická nálož, kde nestíháte zírat, jak někdo dokáže žít. Do toho skvělé herecké výkony, výborné zpracování a sem tam až geniální scény, které v osmi dílech kvalitou drží ve svrchních místech a diváka vysloveně baví. Chvílemi je to sice až moc natahované, ale v rámci psychologického dramatu je toto absolutní top. Nakonec jsem zvědavý, co se bude dít příští sérii, protože seriál The Act by měl zveřejňovat podobné absurdní případy americké justice s každou další sérií. Námět dobrý, uvidíme, kam se to dál posune.(9.5.2019)

Herecký geniální a transformativní výkon Patriciy Arquette a hlavně Joey King, jejichž společná chemie je fakt neuvěřitelná. Škoda, že když už pak postava Arquette pryč z obrázku, tohle v seriálu mizí a je jen částečně nahrazeno Callumem Worthym, dalším skvělým výkonem. Má to hluší místa, kdy se třeba na začátku tráví až příliš času soužitím Gypsy a Dee Dee, ale je to dobře napsaný true crime seriál, za což však autoři vděčí příběhu samotnému z velké části.(3.5.2019)

Tohle se vážně stalo? A ani ne příliš dávno. Při téhle představě mě mrazí. Samotný příběh je velmi šokující a hned v úvodní části se divák dozví, jakým směrem se to bude zřejmě vyvíjet. Dalších sedm dílů? A o čem to bude? Nakonec všechny díly ubíhají svižně a nuda nepřichází. Klobouk dolů před Patricií Arquette, ten šílený hlas mi bude v uších znít ještě hodně dlouho. Opravdu výborně zahrané. Joey King nahodila taky laťku celkem vysoko. Její hlásek zněl přesně podle originálu.Ale ten příběh, ten teda nemá obdoby a hodně z něho mrazí.(9.5.2019)

• - Gypsy Rose Blanchard (Joey King) přiznala vinu v případě zavraždění své matky Dee Dee Blanchard (Patricia Arquette) a byla odsouzena k 10 letům ve vězení. Svůj trest si odpykává v ženském vězení v Missouri s možností podmínečného propuštění v roce 2024. (Teringer)

• - Seriál, podobně jako Ostré předměty (od r. 2018), pojednává o psychické nemoci zvané Münchhausenův syndrom v zastoupení, kterou trpěla Dee Dee Blanchard (Patricia Arquette), a která vede k předstírání nemoci u závislých osob (nejčastěji vlastních dětí). (Teringer)

• - Tvůrkyně seriálu Michelle Dean a studio Hulu natočili první řadu seriálu bez souhlasu Gypsy Rose Blanchard k použití jejího jména a zfilmování událostí. Rodina Blanchardových proto na Hulu i Michelle Dean podala trestní oznámení. (hansel97)