Dlho som nemal takú dilemu ohľadom hodnotenia. Celkový dojem je totiž na 3,5 *, ale zaokrúhliť na 4 ma prinútili tri herecké výkony. Skvelá Joey King ako Gypsy sa skutočne prevtelila. Patricia Arquette bola ukázkovou majetníckou chorobnou mysľou. No a Calum Worthy ako pošuk pošukov. Tento bizardný trojuholník rozohráva skutočnú udalosť, ktorá má všetko, čo by ste chceli dostať z kategórie drama zo života. Miestami sa zdá, že dej zbytočne stojí na mieste, respektíve robí detské vývojové krôčky. Ide o cenu, ktorú platíte za uveriteľnosť všetkých udalosti, a to hlavne rozuzlenia. Veľmi zaujímavý námet, ktorého stvárnenie vyťažilo z potenciálu maximum.(29.8.2019)

Uhrančivě zahrané, velmi chytře zrežírované. Přestože se tvůrci snažili základní osu ozářit démanty mnoha zajímavých detailů, příběh brzy nudí, forma filmu by mu prospěla o poznání lépe než natahovaný seriál o osmi dílech. Je to průřez dozráváním dívky v rodině manipulátorky s narcistními rysy, která byla z právnických důvodů seznána mentálně nemocnou, a to z důvodů nižší trestní sazby pro manipulátorku č. 2 – její dceru. která matku, když už byla slabá a nemocná, nakonec víceméně přes internet náhodně sehnaným přítelem, skutečně mentálně narušeným schizofrenikem a sadistou, nechá zabít. Je ironií amerického právního systému, že on, skutečně mentálně nemocný, dostane za čin plnou trestní sazbu, zatímco manipulátorka se ze svého trestu celkem jednoduše vykroutí. Čin nelze jednoduše zhodnotit, zařadit, porovnat, a to samo o sobě je patrně příčinou, proč seriál vyznívá trochu do prázdna. Po jeho shlédnutí nelze než shrnout jen: „Hm, tragické, hm, zajímavé, hm, nechutné.“ Zajímavé je jistě to, že v údajně neprůstřelném šmírovacím režimu Spojených států prošel případ bizarního soužití této matky s dcerou bez větší pozornosti autorit po dobu 20 let, stejně tak jako to, že po propuštění z věznice nebude Gypsy považována za sociálně nebezpečnou. Jen jako seriál v osmi dílech už tento příběh zase tak zajímavý není…(21.11.2020)

Tak bizarný prípad, že aj keď si človek o tom prečíta, chce to vidieť reprodukované, napriek jasnému záveru. Celkom ma fascinuje Münchhausenov syndróm, aj keď nechápem úplne jeho príčinu.. Celé toto divadielko Gypsy a jej milovanej mami Dee Dee bolo pre mňa také nevysvetliteľné, ako pre susedov v závere. Na jednej strane chápem počínanie Gypsy, aj keď som vždy tajne dúfala, že sa zachová inak. Na druhej som čakala, že príbeh svojim záverom ponúkne viac rozuzlenia, viac obhájenia sa. Viac menej skončil kde začal a v hlave mi nechal kopec otáznikov. Herecké výkony boli však TOPka tohto počinu.(1.12.2019)

Zaujímavý námet ale až príliš rozťahané spracovanie, ktoré miestami nudilo. Napríklad tak obrovský priestor pre tie susedky bol úplne zbytočný. Viac ma bavila prvá polovica, ktorá je hlavne drámou o matke, ktorá zneužíva od narodenia svoje dieťa tým, že z nej robí kripla, ktorý má všetky choroby sveta. Ich vzťah bol znázornený veľmi kvalitne. Hlavne tá neschopnosť dcéry sa od matky odpútať aj keď už zistí, co všetko jej robí. Iný spôsob života proste nepozná a len tak od nej odísť je nemožné. Druhá polovica, ktorá sa prehupne do thrilleru keď nastúpi na scénu nápadník dcéry je až príliš divná. Aj keď čo iné čakať od dvoch narušených ľudí. Sklamaním bol pre mňa béčkový diabolský úsmev, ktorý nahodila dcéra v poslednej epizóde, keď odchádzala z domu. Tvorcovia mohli ostať nestranný a nechať na divákovi, aby sa rozhodol, či bola dcéra viac obeť alebo už sa z nej nadobro stal rovnaký magor ako bola jej matka. Veľkým plusom seriálu sú herecké výkony. Patricia Arquette a Joey King pošahanú matku a dcéru zahrali dokonale. Divák, ktorý rozmýšľa čiernobielo bude neustále meniť svoj vzťah k nim. Človek ktorý je trochu nad vecou bude len fascinovaný. Pre mňa veľkým plusom seriálu bolo herecké obsadenie viacerých mojich obľúbených herečiek. Len škoda, že sa seriál miestami tak tiahol. Polovičná stopáž by bola úplne stačila. Za jedno pozretie to ale rozhodne stojí. 6/10.(8.9.2019)

Herecký geniální a transformativní výkon Patriciy Arquette a hlavně Joey King, jejichž společná chemie je fakt neuvěřitelná. Škoda, že když už pak postava Arquette pryč z obrázku, tohle v seriálu mizí a je jen částečně nahrazeno Callumem Worthym, dalším skvělým výkonem. Má to hluší místa, kdy se třeba na začátku tráví až příliš času soužitím Gypsy a Dee Dee, ale je to dobře napsaný true crime seriál, za což však autoři vděčí příběhu samotnému z velké části.(3.5.2019)

• - Joey King si kvůli roli Gypsy Rose Blanchard oholila hlavu. (Teringer)

• - Tvůrkyně seriálu Michelle Dean a studio Hulu natočili první řadu seriálu bez souhlasu Gypsy Rose Blanchard k použití jejího jména a zfilmování událostí. Rodina Blanchardových proto na Hulu i Michelle Dean podala trestní oznámení. (hansel97)

• - Seriál, podobně jako Ostré předměty (od r. 2018), pojednává o psychické nemoci zvané Münchhausenův syndrom v zastoupení, kterou trpěla Dee Dee Blanchard (Patricia Arquette), a která vede k předstírání nemoci u závislých osob (nejčastěji vlastních dětí). (Teringer)