Tohle se vážně stalo? A ani ne příliš dávno. Při téhle představě mě mrazí. Samotný příběh je velmi šokující a hned v úvodní části se divák dozví, jakým směrem se to bude zřejmě vyvíjet. Dalších sedm dílů? A o čem to bude? Nakonec všechny díly ubíhají svižně a nuda nepřichází. Klobouk dolů před Patricií Arquette, ten šílený hlas mi bude v uších znít ještě hodně dlouho. Opravdu výborně zahrané. Joey King nahodila taky laťku celkem vysoko. Její hlásek zněl přesně podle originálu.Ale ten příběh, ten teda nemá obdoby a hodně z něho mrazí.(9.5.2019)

Velmi dobrý začátek, který uchvátí a říkáte si, jestli nedáte místo 4, 5 hvězd. Bohužel od 4.dílu, kdy je Gypsy dospělá (tedy aspoň podle mámy) jsou díly špatné. 4. díl je nejhorší. Vím, že je to založeno na skutečné události, ale prostě je to špatné. 4. - 6. díl jsou špatné, zklamání. 7. díl je lepší a 8. díl navazuje na linii těch skvělých dílů (1.,2.,3.). Je škoda, že nedali flashback na mámu ve vězení, hodilo by se to tam. Škoda, že vězení a Gypsy nerozvedli víc (třeba jak se jí tam žije). Je to celkem nad zamyšlením. Bohužel od 4. dílu ten pocit zamyšlení nad situací mizí. Tento seriál mi přijde nadhodnocený. Nechápu, jak to ta matka mohla dělat svý dceři. Je mi jí líto. Ona je podle mě nevinná, ale já ji osobně neznal, takže to nemůžu určitě vědět. Patří jí to. VYHODNOCENÍ: PROČ PŘESTALA CHODIT S WOLVERINEM?(16.5.2019)

O Dee Dee a Gypsy jsem nedávno četl v Reflexu a právě tam jsem dostal tip na The Act. Proto jsem věděl o čem to bude i jak všechno dopadne. Nelituji toho, protože seriál mi připravil silný emocionální zážitek. Naštěstí ten syndrom Barona Prášila není příliš rozšířený, jinak by to byla hrůza. Opičí láska matky ke dceři zničila nebo poznamenala život několika lidem. Musím vyzdvihnout Patricii Arquette, která po výborném výkonu v Útěku z vězení v Dennemore předvádí další herecký koncert.(13.5.2019)

Skvělé zpracování absurdního příběhu ze světa Ameriky. Skoro si až říkám, že nikde jinde, než v Americe by podobný příběh nevznikl. Využívání systému, balamutění sousedů, psychologická nálož, kde nestíháte zírat, jak někdo dokáže žít. Do toho skvělé herecké výkony, výborné zpracování a sem tam až geniální scény, které v osmi dílech kvalitou drží ve svrchních místech a diváka vysloveně baví. Chvílemi je to sice až moc natahované, ale v rámci psychologického dramatu je toto absolutní top. Nakonec jsem zvědavý, co se bude dít příští sérii, protože seriál The Act by měl zveřejňovat podobné absurdní případy americké justice s každou další sérií. Námět dobrý, uvidíme, kam se to dál posune.(9.5.2019)

Případ jsem vzdáleně zaznamenala, ačkoliv už si nepamatuji, jak přesně skončil, o to je pro mě seriál napínavější. Z mého pohledu je natočený velmi dobře, fyzická podoba se skutečnými aktéry navíc není zanedbatelná. Nikde se mi zatím nepovedlo dohledat, kolik má mít příběh dílů, takže vážně doufám, že to nebude víc jak 10 a neudělají z toho Lost. Jinak je to další skvělý počin Hulu a nemůžu jinak, než dát pět hvězd.(22.3.2019)

• - Gypsy Rose Blanchard (Joey King) přiznala vinu v případě zavraždění své matky Dee Dee Blanchard (Patricia Arquette) a byla odsouzena k 10 letům ve vězení. Svůj trest si odpykává v ženském vězení v Missouri s možností podmínečného propuštění v roce 2024. (Teringer)

• - Joey King si kvůli roli Gypsy Rose Blanchard oholila hlavu. (Teringer)

• - Seriál, podobně jako Ostré předměty (od r. 2018), pojednává o psychické nemoci zvané Münchhausenův syndrom v zastoupení, kterou trpěla Dee Dee Blanchard (Patricia Arquette), a která vede k předstírání nemoci u závislých osob (nejčastěji vlastních dětí). (Teringer)