"The Act" sa ukázal ako veľmi dobre spracovaná miniséria o veľmi zaujímavom zločine. Ktorý je v jadre oveľa komplikovanejší, ako sa na prvý pohľad mohlo javiť. Myslím si, že v prvom rade musím pochváliť skvelé herecké duo Patricia Arquette a Joey King. Obe zvládajú svoje role fantasticky. Je pravda, že Patricia tu dáva do svojho hereckého výkonu obrovskú dávku pátosu, no v rámci toho akú postavu hrá mi to neprekáža. Len si neustále uvedomujem, že rozpráva ako niektoré herečky zo starých filmov z niekedy 30 - 50. rokov. Každá veta, ktorú povie je tak neskutočne prifarbená. Joey King na druhú stranu dáva zase skvelý výkon, kde neustále rozpráva ako malé dievčatko. A plne som jej to uveril. Pôsobia veľmi prirodzene. Plus je skvele vidieť, že napriek všetkému čo sa dialo ani raz Gypsy omylom nevstala z vozíka ani nič podobné. A je to obdivuhodné. Potom je tu ale aj skutočnosť, že Dee Dee skutočne veľmi dobre manipuluje svojou dcérou, jej metódy sú postupne desivé a Patricia Arquette miestami vie byť maximálne desivá. Niekedy je až zvláštne ako veľmi veľa môže urobiť make up. Alebo len mať o 14 rokov viac. Pár epizód je možno trošku slabších, osobne mi najviac vadilo asi v šiestej epizóde, že sme mali veľké množstvo skokov do minulosti. AnnaSophia Robb funguje podľa mňa rovnako dobre, naratív je dôsledný, nemám pocit, že by ostalo niečo zamlčané, alebo nepovedané. A neustále som si uvedomoval, ako mi je Gypsy ľúto. Len keby sa rozhodla riešiť svoje problémy nejako inak. Niekedy je najlepšia cesta skrz plamene, no vždy máme na výber. A myslím si, že mohla s Nickom jednoducho ujsť. Nedať mame žiadne informácie. Nič. Neviem či by sa jej podarilo ich nájsť. Možno hej. Boli telefonáty, videla ho naživo, takže možno by podľa popisu z neho mohla spraviť únoscu, alebo niečo podobné. Ale minimálne by to potvrdilo to, že jej dcéra je zdravá, a všetky jej choroby boli výmysel. Neviem. Ale myslím si, že to muselo ísť aj inak, než vraždou. Dúfam, že Gypsy sa po prepustení rozhodne svoj život už nepremárniť a bude šťastná. A napriek všetkému čo sa stalo jej verím, že svoju matku milovala. A možno sa to všetko vymklo z rúk. Vždy budeme poznať iba jednu stranu mince. Príbeh Dee Dee sa totiž reálne nikdy od nej nedozvieme. Hodnotenie: A(19.6.2019)

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno narazila na jednom TV kanále na dokument MAMINKA MRTVÁ A NEJDRAŽŠÍ (a jeho shlédnutí se trochu pídila a narazila i další dokument o téže rodině GYPSYINA POMSTA), nebyl pro mne příběh nový. O to víc jsem si mohla užít hereckých výkonů obou hlavních představitelek. A jak jsem psala už v komentáři k dokumentu: kdyby se nějaký dobrý scénárista dostal k takzvané "kuřimské kauze" (snad si mnozí vzpomínáte na nejprve třínáctiletou sirotu Aničku, která se posléze stala desetiletým Adamem, aby byla nakonec odhalena jako třicetiletá Barbora Škrlová...?), dala by se natočit zrovna takhle neuvěřitelná serie i "z našich luhů a hájů"....(21.8.2019)

Tak tu mi pár krát veru zatrnulo. Príbeh som v základoch poznala a neverila, že sa dnes čosi také môže stať. Môže. Rušili ma tie časové predely, nemali zmysel, len sa to opakovalo. Aj tak sme vedeli k čomu to speje a takto sa to zbytočne naťahovalo. Herečky boli famózne, už len tá podoba, a snažiť sa pochopiť konanie všetkých troch pošukov je myslím zbytočné. Trest je podľa mňa na mieste, aj keď sa to môže zdať na prvý pohľad nespravodlivé.(16.4.2020)

Musím se přiznat, že o tomhle případu jsem až do seriálu nic nevěděl (těžko říct proč), ale s takovým tématem jsem u toho nemohl chybět. Herecký koncert Patricii Arquette a překrásné (v reálu) Joey King v příběhu tak neskutečně absurdním a zároveň strašlivě, strašlivě děsivém... Natočeno je to parádně, osm dílů je tak akorát a ani chvíli jsem se nenudil, prostě parádní rekonstrukce zatraceně zajímavého případu, který se vlastně mohl odehrát úplně kdekoliv. A to, že nevím, jestli se přiklonit na stranu spravedlnosti nebo Gypsy a jejího případu taky hodně svědčí o tom, jak mimořádná záležitost tohle je. Výtečné drama, kterému vlastně ani nemám co vytknout. Joey King absolutně luxusní, Arquette patrně ve své nejlepší roli. Moc se těším, co přinese druhá řada, ale ta první nastavila laťku zatraceně vysoko.(2.7.2019)

Tento seriál jsem víceméně začala sledovat náhodně. Případ Gypsy Rose jsem vůbec nezaregistrovala a nevědela jsem o něm. Ale vyklubalo se z toho v posledním roce pravděpodobně jedno z nejlepších dramat. Tento příběh je neskutečný, fakt musíte mít otevřená ústa. Smekám klobouk před Joey King, ten její výraz v obličeji, intonace v hlase a falešné plesnivé zuby byly opravdu neskutečné. - "When I tried to say something out of line, my mom squeezes my hand so I do not go any further."(24.7.2019)

• - Joey King si kvůli roli Gypsy Rose Blanchard oholila hlavu. (Teringer)

• - Seriál, podobně jako Ostré předměty (od r. 2018), pojednává o psychické nemoci zvané Münchhausenův syndrom v zastoupení, kterou trpěla Dee Dee Blanchard (Patricia Arquette), a která vede k předstírání nemoci u závislých osob (nejčastěji vlastních dětí). (Teringer)

• - Gypsy Rose Blanchard (Joey King) přiznala vinu v případě zavraždění své matky Dee Dee Blanchard (Patricia Arquette) a byla odsouzena k 10 letům ve vězení. Svůj trest si odpykává v ženském vězení v Missouri s možností podmínečného propuštění v roce 2024. (Teringer)