Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Fony

Chce se mi brečet, ale rozhodně ne smíchem. V každém z nových dílů jsem se zasmál asi 2x, což je tragicky málo a nevěřil bych, že tohle někdy o Červeném trpaslíkovi vůbec napíšu. Postavy jsou i po letech pořád fajn, ale ze seriálu se vytratil důvtip a údernost nečekaných fórů (až na několik světlých výjimek, které spočítáte na prstech jedné ruky). Jako bilanční speciál smrsknutý do 20ti minut bych tohle překousl, ale jako pokračování kultovního seriálu určitě ne. Červený trpaslík tak tímto spáchal sebevraždu. Slabé dvě hvězdičky. ()

Georgex

Pokus o znovuzrození legendárního britského sitcomu ve mně již od počátku vyvolávál rozporuplné pocity. Na celý seriál jako jeho fanoušek nedám dopustit, ale jelikož konec celého seriálu byl natočen výborně a s otevřeným koncem, často jsem se zamýšlel, jak by to mohlo pokračovat. V tomto seriálu se nedovíme, co se stalo přímo po skončení 8. série, ale celý seriál nás zavede do doby 9 let poté. Zjistíme, že z Rimmera je opět hologram, ztratila se Kochanská, Lister je stejně stálý vtipálek se zlozvyky, za které by se styděly i opice, Kocour je stále posedlý svým vzhledem a Kryton zná na vše odpověď. Samozřejmě, že herci za ta léta prošli jistými změnami souvisejícími s přibívajícími léty, ale stále je vzhled nijak neomezoval k natočení tohoto třídílného pokračování. Již od prvního dílu jsem začal cítit tu nostalgickou atmosféru původního seriálu. Dojde na slovní přestřelky mezi hlavními představiteli, zamotanému ději, vtipným situacím, ale stále jsem se obával, že to nemůže dopadnout dobře. Další dva díly mně ujistili v tom, že jsem se bál zbytečně a rozjela se klasická trpaslikovská zábava s výborným nápadem a povedeným dějem, která graduje nečekaným koncem. Seriál mně příjemně překvapil a rozhodně se nesnaží narušit kouzlo předchozích sérií, ba naopak se jedná o důstojné pokračování, které sice není bezchybné, ale jako fanouška Červeného trpaslíka mně rozhodně neurazilo, ikdyž nedostahuje takových kvalit jako jsme byli u Trpaslíka zvyklí. Parádní kvalitu celému seriálu dodává český dabing, který je stejně povedený jako v předchozích dílech. Moje hodnocení 75%. ()

Masrii

Pro fanouška Red Dwarfa jsou tyhle tři díly rozhodně zklamáním. Absolutně nenavazují na původní seriál a i humor je slabší. Možná, že bych hodnotil jinak, kdybych neviděl originální díly. Takhle budu dělat, že po 8. sérii následuje hned desítka. 60% ()

giovanni3

Toto pokračování jsem již 1x viděl a neuchvátilo mne a z toho důvodu jsem je raději nehodnotil. Dnes jsem je shlédl znovu a názor bohužel neměním a mohu tedy s čistým svědomím hodnotit. 1.část je ucházející, ale je zde patrná recyklace starých dílů, ale jde to a ohodnotil bych tak 4z5 (zvláště za scénu s ponorem do hlubin nádrže). 2. část, po přesunu na Zemi, je nejslabší díl této části je to spleť nedůležitých postav a minima humoru. 2z5 3.část je již lepší, ale zvláště zde je silná recyklace minulosti (oliheň), která se kombinuje s podivností 2.části. 3z5. Celkově mne překvapilo, že Dave měl vyrazit do jiné dimenze skrze záchranu lidského druhu. Vždyť v díle Uroboros jej zachránil tak co mělo být toto? Ve výsledku dávám pouze 3z5 což je zklamání. ()

Specs

Hlášky: Kocour: - "Pak ta obluda, protože obluda to byla, otevřela tlamu a já věděl, že v ní skončím. Tak jsem si učesal vlasy a omdlel." & Kocour: - "Nejsem skutečný? Takže ve skutečnosti nevypadám takhle dobře?" & Rimmer: - "Superšimpanzi Vesmírných sborů, kteří aktivně provádí nemravnosti v nulové gravitaci, nemají nárok na extra banány." & Lister: - "Na podobném místě jsem vyrostl. Jenom je tu méně hořících aut." ()

manonfire

Jiné, a to až tak, jako by to přerušovalo určitou kontinuitu mezi sériemi. Méně vtipné a ve znamení citelné změny prostředí, která udělá v dojmech fans jakékoliv série paseku. Naproti tomu brečící Craig Charles mi během scény o věčné platonice ke "své" Kotchanské utkvěl v paměti. Nečekal jsem, že právě v tomhle šíleném seriálu zažiji tak překvapivě vážný a smutně pojatý moment. 80% ()

Ironfood

Hodně slabé 3*. Humoru poskrovnu, i kdyby se to sestříhalo do jednoho dílu, tak je to stěží průměr z klasických sérií. Trochu to zachraňovaly odkazy na Blader Runnera, i když jim většinou chyběl nějaký nápad. Mé počáteční naděje, že po příchodu na Zemi se to pořádně rozjede, se bohužel nevyplnily. ()

DeLaMorte

Tak zde musím vyjádřit absolutní spokojenost!To na co jsme někde v hloubi duše všichni čekali se stalo realitou a máme tu nové 3 epizody.Jsou jiné a to je moc dobře,protože kdyby další 3 byli stejné jako předchozích 8 sérií tak by prostě jen tak zapadli a byli by jiné akorát tím ,že jsou novější.Tahle podoba Trpaslíka je přesně to co bylo potřeba fanouškům napsat vždyť má své poslání a vlastně je i pro milovníky trpaslíka psaná.Neztrácí humor a občas vás dostane na hrani rozpačitosti no to bude tím,že 3mil let ve vesmíru je sakra velká doba a člověk nemá chuť se pořád jen smát-herci hrají jak o život...výborný odkaz na Blade Runnera mě zarazil do židle!Celkově všechny tři díly/i když hodnotím jako celek/ 100% příjemný návrat mimo realitu..a nebo jak je to s tou realitou? :-) ()

ZkuKol

10 let je hodně. Toho si všimnete hned na první pohled. K velkému návratu je potřeba velký nápad a ten se nedostavil. Ano kamera je filmová, triky o ligu výš než dříve a příběh má svou linearitu. Jenže o tom RD nikdy nebyl. Jediný výbušný gag je ve druhém díle, snese nejpřísnější měřítka, ale je osamocen. Co je ovšem největší slabinou celého návratu "kluků z Trpaslíka," je násilná snaha být jako dřív. Zamotaný příběh je zamotaný jen proto, že takové přece příběhy trpaslíka byly, popkulturní a filmové odkazy jsou dělány s elegancí slona v porcelánu (smutná vzpomínka na díl věnovaný Casablance) a o ruské kapitánce ani nemluvím. Ano, byla to hodina plná nostalgie a úsměvu na tváři, ale chce li se tahle parta vrátit, musí věnovat více času scénáři, kamera a efekty nudu nezachrání... 70% ()

BMAJTZ

Je to jine a po prvnim shlednuti rekl bych prumer. Nevim bralo se to prilis vazne kdo vi zda to dela ten dubbing ale bylo to proste jine. Uvidime az to shlednu podruhe na poprve moc velke zmeny pro me. ()

Soweek

Kvalit trpaslíka o kousek nedotahuje, ale to je podle mě absencí sitcomáckého uměleho smíchu, který prostě k seriálu patří. Cokoli co bych sem chtěl napsat by spoilerovalo seriál, takže si budete muset vystačit s mým hodnocením :-) Rozhodně to ale potěšilo mé srdce, vidět kluky z trpaslíka zpět v akci. RED DWARF FOREVER! ()

bloodvomit

Laťka ze starého trpaslíka byla nasazena moc vysoko a stárnoucí herci na ní nemohli jen tak dosáhnout. I když hrajou pořád stejně (a dobře) neni to ani zdaleka tak dobrý jako původní série. Z příběhu sem byl trochu zklamanej, ale zas na druhou stranu... co vymejšlet novýho na 3 díly? Nový dobrodružství ve starym stylu? Těžko... Tyhle 3 díly působí jako pohled zpátky na celej fenomén Red Dwarfa (jak už tu někdo zmiňoval) a s ohledem na všechna tahle fakta si 3 mušketýři po 20 letech vedou poměrně dobře ;-) (PS: jedinej kdo zůstal stejnej je Kočanská... holt makeup dělá zázraky ;-)) ()

Melios

Síce najhoršia séria červeného trpaslíka ,ale určite nie najhoršia séria na svete. Divný dej. Vtipy síce ujdú ,ale umelý smiech chýba a stráca sa autenticita originálu. 70% ()

honzii

Nějak se mi tady nechce hvězdičkovat. Epizody Back to Earth opravdu nejsou ani zdaleka tolik vtipné, jak tomu bývalo dřív. Po zhlédnutí třetího dílu mě ovšem přepadla taková nostalgie, že bych chtěl víc. Nakonec to není žádné velké zklamání, ale příjemné ohlédnutí zpátky za celým seriálem. ()

NICOX

Sem zvyklá na český dabing a chyběl mi smích v pozadí. Zatím to vypadá asi takto: 1. díl **, 2. díl ***, 3. díl ***. Pak to ještě prubnu s českým a uvidím. 60 % ()

Herráček

Za zklámání v podobě odporného natahování něčeho vynikajícího jsem měl chuť dát odpad... Ale předchozích osm sérií by si to nezasloužilo... Ty staré efekty a mnohdy improvizované rekvizity měly svoje kouzlo... A přivedení čtveřice do reality? To fakt mysleli vážně? A závěrečný popud k zamyšlení? Tohle nebyl trpaslík... To bylo něco, co jen nestydatě těžilo z názvu a jmen... ()

Losik

Jeden z nejlepších seriálů se vrátil na tři epizody, které bohužel nestačí na předchozí díly. Zábava je to pořád pořádná a zamáčknete slzu nad seriálem, který jste hltali na čt2 před půlnocí, kdy na vás maminka volala ať jdete už spát, že se jde do školy. Srdcovka ()

SjamK

Svým způsobem je dost divné vidět hrdiny Červeného trpaslíka v dnešních kulisách a ještě ke všemu na Zemi. Už jenom tohle - plus moderně udělaná kamera a nezvykle hojné využití hudby dává pocit, že s vaším oblíbeným seriálem není něco vpořádku. Pak přijdou titulky a všem dobře známá trpaslíkovská písnička a to je ještě zvláštnější. Ale pěkné. Naštěstí herci jsou pořád poznat, prostě jsou to oni, jediný snad Lister občas vypadá malinko unaveně :) Příběhově jsem z některých scén měla pocit, jako by do Trpaslíka vůbec neměly patřit (př. děcka v autobuse). Ale právě to byly ty scény, ten podtón, který naprosto vědomě vzdává celému původnímu seriálu hold, loučí se s ním a dá nám trochu sentimentálně zavzpomínat na ty perfektní hodiny, neřkuli dny nebo měsíce, strávené s ním před televizí. Velmi příhodné Blade-Runnerovské hledání opět odkazuje někam jinam než k původnímu seriálu - jedině ti, kdo Scottův film neznají, se chytat nebudou, což je škoda (odzkoušeno na vlastní rodině :). __Každému musí být jasné, že očekávat od Zpátky na Zemi toho starého Červeného trpaslíka je chyba. Berte to tak, zavzpomínejte, čas nejde vrátit. - Ale co to říkám, vždyť vlastně Red Dwarf už je dávno nesmrtelný! ()