Série(3) / Epizody(18)

Masrii

After Life je speciální kousek. Málokterý seriál se může chlubit tím, že vás přivede k slzám a vzápětí rozesměje, jen proto, aby vám bylo zase do breku a opět se zasmáli. Tony už nemá důvod brzdit sarkasmus, klení a upřímnost, ale zároveň dokáže být i citlivý, pozorný a zkrátka dobrý člověk. V pozadí se přitom objevují střípky dojemného příběhu lásky, který dokáže silně zasáhnout. Gervais mě do téhle chvíle ničím vysloveně nezaujal, ale teď se mu to rozhodně povedlo. 90% ()

coscarelli

Ďakujem Ricky Gervais. Ten tvoj Tony mal na to. Snáď nešiel..... :( Ale ty to vieš a ja si len myslím. A verím , že slnko vyšlo, nechcem byť za naivku. Pohladil si myšlienkami a zanechal veľmi príjemnu stopu, ktorá sa môže (ale nemusí, záleží na postoji) ukázať v (nie po) Živote. A Teraz niečo na veselý husľový kľúč. ()

vitekpe

Ricky je muj clovek. Navic ten britskej styl mam rad. Tady se obklopil osvedcenejma kolegama (pripadne je muzete znat z jinych britskych komedy serialu). Za me dobry, nemam co vytknout. Jen upozornuji - neni to komedialni serial! Prvni rada je bomba, pak to jde trosku dolu, ale nevadi... 5*- ()

Tjaden

Geniality Kanclu už Gervais jistojistě nikdy nedosáhne, přesto je jeho nejnovější šestidílný počin originálním příspěvkem do současné seriálové tvorby. Rozhodně se však nejedná o čistou komedii, jak uvádí zdejší popisek. Hlavní hrdina se nedokáže vyrovnat se ztrátou milované osoby, přičemž bilancuje mezi touhou po sebevraždě a experimentováním s heroinem. Zejména první epizody jsou tedy až nečekaně depresivní a můžou mnohé odradit, zvlášť když 90 % "humoru" je postaveno na sarkasmu a nekompromisně upřímném stírání všech lidí vyskytujících se v okolí zahořklé a apatické Gervaisovy postavy. Závěr pochopitelně přináší smířlivé rozuzlení a lehce nasládlý příslib lepších zítřků, nicméně působí docela přirozeně a celkové vyznění neútočí na emoce diváků tak násilně, jako mi to přišlo u autorova předchozího seriálu Derek, který mě zdaleka tak neoslovil. ()

Chmur

Ricky Gervais je určitě velice chytrý člověk a některé dialogy jsou skutečně povedené.  Jenže jinak je to celkem otrava. Pět dílů sledujeme, jak se hlavní hrdina chová k většině lidí hnusně, aby se v posledním díle změnil a stal se z něj takřka samaritán. Jeho neustálá sebelítost a vyprávění o sebevraždě jsou tak protivné, že jsem si chvílema přál, aby to udělal a nevymlouval se na psa. Na to, že pojednává o ztrátě blízké osoby,  působí After life hrozně sterilně, povrchně, bez emocí. ()

Hanys_

Jasně, ten děj by šlo narvat i do 2 dílů. A není to takov vtipné, jak člověk automaticky od Gervaise čeká. Ale o to víc to boduje v té dramatické rovině, tou přesnou studií nálad. ()

SpaceOdyseus

1. Serie: Uff, tohle byla slusna depkaraska jizda. Gervais tady ze sebe vytahnul nejvetsiho cynika a sarkastickeho hajzlika, ale stale mu to brutalne hlaskuje, az se mu prasi od ust. Pritom to ma ale obrovske srdicko. Kdyby nedoslo na ten cukrkandlovy konce, davam i patou hvezdu. ()

jakeer

Svetonázor Rickyho Gervaisa je všeobecne známy, no tuto sa mu ho podarilo prepašovať do seriálovej tvorby, keď sa skryl za postavu čerstvého vdovca, ktorému jeho nepríjemné životné pravdy okolie vzhľadom na jeho stratu toleruje. Absurdný humor sa tu nájde, ale vo svojej podstate to je vážny, ergo smutný seriál. Jednotlivé epizódy sú repetitívne, ba až schematické a v tom spočíva čaro celého seriálu. Vďaka opakujúcemu sa motívu môže sledovať vývoj hlavnej postavy, no aj tých vedľajších. Záverečná tretia séria bola poznamenaná tým, že sa Rickymu na to dve predstaviteľky sympatických vedľajších postáv vysrali. Záver zostal otvorený. ()

Litvicek

Mám z toho rozporuplné pocity. Ricky nám nadělil neskutečně silný příběh, doprovod tomu dělá specifický humor a nadhled. Spolu s hlavním hrdinou prožíváme jeho muka a minipříběhy postav, které jsme si oblíbili. Dvě série krásně gradují a na sebe hezky navazují, aby vznikla třetí a finální, kde se nestane prakticky nic nového a příběh jednoduše dojede na půl plynu k symbolickému konci. Takže jak to vlastně hodnotit? Super seriál s přesahy a silnou myšlenkou ale k plnému počtu něco chybí a ta třetí série nám to určitě nedodala. ()

kollis

Ricky Gervais stále umí být velmi vtipný, ví, jak načasovat pointu a rád obnažuje lidskou blbost a šije do věcí, které ho štvou. Oproti Kanclu se ale téměř vytrácí práce s trapností, a nárůst "lidsky" dojímavých scén a pronášení mouder už bohužel není vybalancovaný jako u Extras, a více vyplyne jejich plytkost. A Ricky "hrdina" z několika scén by zasloužil zesměšnit svým minulým já. ()

Shimargh

Nikdy bych nevěřil, že může něco překonat Dereka, ale tohle je rozhodně ten nejkrásnější seriál co jsem kdy viděl, tohle se vlastně ani nedá popsat, je to tak hluboce lidské a naplnilo to mou duši čistým štěstím, děkuju! ()

Pavkan

Kdybych měl najít seriálovou definici pro nádherný Hrabalův neologismus Krasosmutnění, vybral bych jednoznačně tuhle Gervaisovu lahůdku, která je smutně krásná, krásně smutná a prošpikovaná originálním humorem, který umí už snad jen on. Mockrát jsem měl pocit, že jsem nervově labilní, protože na záchvaty smíchu bezprostředně navazoval pověstný "knedlík v krku". Dostal mě. ()

kill-tec

Příjemně vtipné a sarkastické, krásně smutné a dojemné. Pohodovka, u které se zasmějete i zaslzíte. Rickyho tvorbu zatím nesleduju, tohle  však byla výborná reklama. Top momenty seriálu jsou rozhovory na hřbitově s Anne, popichování Lennyho nebo postava Briana. Paráda! ()

Sasanka20

Po první sérii jsem byl nadšený. Kudy jsem chodil, tam jsem seriál chválil a hojně jej doporučoval. Potom jsem si to ale vyčítal. Měl jsem si raději vzpomenout na známé české rčení "neříkej hop, dokud nepřeskočíš" a počkat na další série. Ty pro mě byly totiž velkým zklamáním. V hodnocení jsem jim nezaklikl "odpad!", ale ve srovnání s první sérií k tomu nemají daleko. Mnoho vtipů se totiž opakuje, nebo je nahrazují sprosté výstřelky, které možná nějakou část publika zasáhnou, ale mě míjí na míle daleko. Pokud tedy bude čtvrtá série, raději vynechám. ()

DannyBoy80

Sorry to je fakt sracka. Nikam se to neposouva, kazdy dil je stejny jak vejce vejci. Po dvou seriich mam dost. Dalsich 6 dilu mi bude trvat tak pul roku. Nuda a seď, jedna série by stačila. ()

Oralfabet

Deprese smíchaná s celkem odvážným humorem, ale obzvlášť v druhé polovině vyvážená nadějí a optimismem. Není to vůbec špatné, ale konec byl možná až trochu zbytečně přeslazený. Gervais je každopádně super, především asi jako scenárista, ale ani ve zbylých dvou profesích si rozhodně nevede špatně. 8/10 ()

Garch

"Kdybys uměla otevřít konzervu, už bych byl mrtvý." Můj oblíbený Ricky Gervais asi chtěl udělat něco trochu jiného. ještě syrovější osobní vyznání, než dřív. A šel smutku na dřeň fakt po svém. Vzal trochu z Extras, trochu z Office, depresivní naštvanost, věrnou fenku, a tak nějak mu to funguje. Hodný smutný chlápek. Nemám nakoukáno celé, tak ještě počkám. Nicméně, to, jak se cítí a jedná, to je asi opravdu on. "Nic není tak dobré, když to nesdílíte". PPS výběr hudby ni fakt sedí. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů