Ty vzpomínky - Majka z Gurunu byla snad moje první platonická láska... Nejen že jsem jako 8 letý kluk hltal děj, ale strašně jsem záviděl i dětským hercům, jaké dobrodružství (dle mého) museli při natáčení zažít. Po x letech jsem na STV začal sledovat reprízu, a to jsem neměl dělat... Mé dětské ideály jsou nenávratně zničeny a jenom díky první rance v srdci - milosrdných 60%(1.11.2009)

• Wez

těžko toto hodnotit,ale vzhledem k tomu,co už pamatuju mi toto připadá-ve srovnání např. s tv seriálem Star Trek,kterej už se mi i v té době(a na tu dobu)zdál jako nebetyčná pičovina jako to nejlepší sci-fi pod sluncem..Ono je to taky těžký,když tady čtu ostatní recenze srovnávat seriál pro děti z nějakým holyvůdským vysokorozpočtovým serošem pro oduševnělý inteligenty..Já myslím,že to zase tak špatný na tu dobu nebylo...(14.9.2013)

moje zaujímavosti: Filmovanie prebiehalo v nasledovných lokalitách: Bývalý lom, Drysice, Tatry (Skalnaté pleso, Štrbské pleso, Tatranská Lomnica, Mengusovská dolina), Mlynská dolina, Bratislava (Tyršovo nábrežie), Zlín (zámok Lešná). (dyfur) Herec Matej Landl zarobil na filmovaní asi 20,000 korún. Bol platený na deň, pričom za natáčanie v ateliéri dostával 120 a za natáčanie v exteriéri 160 korún. (dyfur)(30.9.2014)

Hezká oddechovka je tenhle seriál o dobrodružstvích party dětí, které mají u jezírka ve starém kamenolomu svojí boudu a tam si hrají a plánují, že se stanou kosmonauty a také svádí boje se sousední partou pomocí drnové munice. V seriálu je pro děti správné tajemno, dobrodružno i humor. Viděl jsem tenhle seriál, když jsem byl kluk a nyní jsem se díval se svýma dětma, seriál se mi líbil tehdy a nyní se líbí i mým dětem, se kterýma jsem se znovu podíval taky.- / na okraj : nechápu jak může někdo do komentáře k dětskému seriálu psát o politice, jako nějaký Mr.Apache. Ježišmarja co je na dětské seriálu politického? Někteří komentující zde na CSFD vidí politiku i v tom že Freda mravenec má rudý šátek. Co by na to asi řekl Chocholoušek?Je to směšné, trapné a smutné zároveň/ - Pokud si někdo nevšiml, tak tenhle seriál je o partě dětí, která si hraje. Tehdy a naštěstí i dnes si ještě děti hrají a nesedí jen u počítače, aby z toho pak byly pidlovoké, ale s pomocí fantazie se stávají kosmonauty, mořeplavci, lovci. Zrovna dnes těm našim děláme indiánské týpí a budou si hrát na indiány.(11.7.2011)

• MrBrightside

Kedže sci-fi mám rada, možno by sa mi to bolo páčilo... ak by som sa narodila o takých 20-30 rokov skôr. Pravdou je, že aj ako malá som tento seriál neznášala, a to aj napriek ockovej snahe presvedčiť ma, že je super. Holt, minula som sa dobou. Radšej to nechám bez hodnotenia, mrzelo by ma označiť seriál detstva mojich rodičov ako odpad.(2.10.2012)

• - Matej Landl (Karol) sa nezúčastnil kastingu. Úlohu mu vybavila pomocná režisérka, ktorá načierno zobrala jeden kotúč z filmu Kamarátka Šuška (1977) a ukázala ho režisérovi. (Raccoon.city)

• - Nakrúcanie začalo koncom februára 1977 a trvalo 104 filmovacích dní. (Raccoon.city)

• - Seriál sa nerobil v koprodukcii a bol naň menší rozpočet, takže všeličo sa robilo doslova na kolene. Uvádzala ho bratislavská Hlavná redakcia vysielania pre deti a mládež. Slovenská televízia si v Zlíne a v Prahe objednávala trikové štúdiá, všetko si financovala aj produkovala sama. Slávnostná premiéra sa konala v bratislavskom Filmovom klube na Špitálskej ulici na jeseň roku 1978 a na vtedajšie pomery bola mimoriadne okázalá. (Raccoon.city)