• Mr.Apache

Příšerný sovětský kudrnáč Elektronek a jeho neméně úděsná slovenská kolegyně Majka z Gurunu jsou důkazem, že protřelí přisluhovači režimu chtěli národu zhnusit fantastiku opravdu poctivě, a správně s tím začínali už od dětského publika, jež se podobnému znásilňování nemohlo bránit. Hodit tato rudá monstra nekompromisně do odpadu, je dnes asi jediná možnost, jak to po těch 30. letech za všechny nebohé oběti zrůdného bolševického SKY FY těm vykukům z redakcie pre deti a mládež vrátit.(21.10.2008)

Ako deti sme na každý diel utekali oko o život a o formičky a káčerikov sme sa vôbec nestarali.Na svoju dobu mimoriadne kvalitný a právom úspešný detský seriál s chytľavou pesničkou v úvode.Kedysi boli sídliská presne takto plné detí.Majka z Gurunu bola náším prvým sci-fi hrdinom.Myslím že táto legenda má šancu osloviť aj dnešné deti,ale nie tak ako nás...Iná doba.Nostalgických 80%.(24.2.2009)

Keď tu čítam, ako niektorí magori politizujú nad týmto seriálom, tak sa musím pousmiať...bola to komédia pre deti, ktorá vznikla v určitom čase a v určitom režime, za pár korún, tak ako všetko ostatné...žiadny kult bolševimu tu nevidím...a keď to niektorí, vyslovene vymletí idioti porovnávajú so súčasnou amero sci-fi kultúrou................................(3.7.2010)

Viděl jsem to v osmi letech, skoro nic si z toho nepamatuju, takže dávám za pět. Na co si vzpomínám: 1. parádní znělka 2. Majka chodící po stěně 3. Majka ve vznášející se rouře. Body 2 a 3 byly v socialistické kinematografii zcela neobvyklé, což je škoda, byly by bezpochyby ozdobou jakéhokoli filmu. Doplnění komentáře: Tak jsem to teď celé zhlédl znovu na youtube. Dětské herecké výkony výborné, děj už tak ne, trošku moc zdlouhavé. Majka z prvních dílů by mohla od hodiny hrát v hororech, kde by naplno využila svůj nepřítomný pohled, tvář bez jakéhokoli pohnutí, strojovou mluvu. Doteď jsem nepochopil, jestli je živá nebo je to robot. Ti padouši lítali odkud? Ze zahraničí? To byli slovenští pohraničníci tak málo ostražití? Po tom, co jsem viděl, jak se Majka vypořádala s těmi padouchy, musím říct, že i Chuck Norris by se dal nazvat pouhopouhou slabší Majkou v kalhotech. Jejich souboj by vyzněl jednoznačně pro slovenského mimozemšťana, s výjimkou těch vzácných chvílí, kdy potřebuje nový transformátor. Norris by mohl kopat s otočkou jak by chtěl, Majka by jednoduše vylítla do čtvrté dimenze (tj. do vzduchu), spadla by z oblakov a knockautovala ho tak zezhora. To Superman by měl větší šanci, když umí lítat. Na druhou stranu, i kdyby kličkoval sebevíc, Majka by ho sundala sebezahnutější puškou, takže i on by potupně prohrál. Majka je prostě nejlepší.(14.8.2012)

Hezká oddechovka je tenhle seriál o dobrodružstvích party dětí, které mají u jezírka ve starém kamenolomu svojí boudu a tam si hrají a plánují, že se stanou kosmonauty a také svádí boje se sousední partou pomocí drnové munice. V seriálu je pro děti správné tajemno, dobrodružno i humor. Viděl jsem tenhle seriál, když jsem byl kluk a nyní jsem se díval se svýma dětma, seriál se mi líbil tehdy a nyní se líbí i mým dětem, se kterýma jsem se znovu podíval taky.- / na okraj : nechápu jak může někdo do komentáře k dětskému seriálu psát o politice, jako nějaký Mr.Apache. Ježišmarja co je na dětské seriálu politického? Někteří komentující zde na CSFD vidí politiku i v tom že Freda mravenec má rudý šátek. Co by na to asi řekl Chocholoušek?Je to směšné, trapné a smutné zároveň/ - Pokud si někdo nevšiml, tak tenhle seriál je o partě dětí, která si hraje. Tehdy a naštěstí i dnes si ještě děti hrají a nesedí jen u počítače, aby z toho pak byly pidlovoké, ale s pomocí fantazie se stávají kosmonauty, mořeplavci, lovci. Zrovna dnes těm našim děláme indiánské týpí a budou si hrát na indiány.(11.7.2011)

• - Matej Landl (Karol) paralelne nakrúcal aj seriál Rachotilkovia (1977), čo bolo pre neho časovo dosť náročné. (Raccoon.city)

• - Seriál sa nerobil v koprodukcii a bol naň menší rozpočet, takže všeličo sa robilo doslova na kolene. Uvádzala ho bratislavská Hlavná redakcia vysielania pre deti a mládež. Slovenská televízia si v Zlíne a v Prahe objednávala trikové štúdiá, všetko si financovala aj produkovala sama. Slávnostná premiéra sa konala v bratislavskom Filmovom klube na Špitálskej ulici na jeseň roku 1978 a na vtedajšie pomery bola mimoriadne okázalá. (Raccoon.city)

• - Nakrúcanie začalo koncom februára 1977 a trvalo 104 filmovacích dní. (Raccoon.city)