Spadla z nebe (TV seriál)

• slovenský

Spadla z oblakov

She Fell from the Sky

(festivalový název)

Komedie / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

Československo, 1978, 13x25 min

• Wez

těžko toto hodnotit,ale vzhledem k tomu,co už pamatuju mi toto připadá-ve srovnání např. s tv seriálem Star Trek,kterej už se mi i v té době(a na tu dobu)zdál jako nebetyčná pičovina jako to nejlepší sci-fi pod sluncem..Ono je to taky těžký,když tady čtu ostatní recenze srovnávat seriál pro děti z nějakým holyvůdským vysokorozpočtovým serošem pro oduševnělý inteligenty..Já myslím,že to zase tak špatný na tu dobu nebylo...(14.9.2013)

moje zaujímavosti: Filmovanie prebiehalo v nasledovných lokalitách: Bývalý lom, Drysice, Tatry (Skalnaté pleso, Štrbské pleso, Tatranská Lomnica, Mengusovská dolina), Mlynská dolina, Bratislava (Tyršovo nábrežie), Zlín (zámok Lešná). (dyfur) Herec Matej Landl zarobil na filmovaní asi 20,000 korún. Bol platený na deň, pričom za natáčanie v ateliéri dostával 120 a za natáčanie v exteriéri 160 korún. (dyfur)(30.9.2014)

Výborný seriál pro děti, který v době svého vzniku suveréně konkuroval dětským seriálúm z celého světa a celou řadu nechával v kvalitě za sebou . Je mi líto zakomplexovanců házejících vše na komouše, produkty soudruhů či prostě jsou to prostě primitivové. Je vidět, že nemají čím přemýšlet, protože jinak by věděli, že všude, a to i na zápdě byly v tu dobu filmy a seriály pro děti na stejné spíš i horší úrovni. Vždyť tehdy naši filmaři točili právě hodně pro západ, protože jsme byli vyhlášenými mistry filmařské práce.. Srovnávat ho s možnostmi současné moderní filmové techniky může jen další řada tupců, kteří si hrají na velké machry a sami jezdí na tříkolce. Tento seriál není žádnou politickou agitkou apod.,ale patří k té většině kvalitních filmařských prací a ani desítky let od jeho vzniku mu na kvalitě neubrali a tehdejší obrovská obliba je toho důkazem. Velké úspěchy slavil i v okolních zemích. Dnešní rádobykvalitní sračky a agresivní úchylárny degenerovaných mladých generací mu můžou sledovanost a oblibu jen závidět. Věřím, že dětem by se líbil i dnes.(18.10.2012)

Neexistuje lepší seriál na sobotní ráno :D Prapodivná Majka, ještě divnější Karol (divím se, že si lásku vyznali až v posledním díle :)) a spousta dalších podivných postav se sice dá sedovat jen s očima zalepenýma spánkem, ale na dobu, ve které to bylo natočeno (s přihlédnutím na to, že to první dětský slovensky mluvený seriál jaký jsem kdy viděla) to není až taková hrůza, jak by se mohlo zdát(25.10.2009)

Slovenskej Skyfall a koukám, že u něj zrovna moc oslavnejch komentářů není. Mám za sebou všech 13 dílů (téměř v kuse). No, masakr to byl. Mně se to tedy moc nelíbilo už jako dítěti, asi i proto, že ta holka vypadala, jak když si odskočila z Hellraisera. A teď po letech mě to taky moc neoslnilo, ačkoliv ohňostroje, co jí lítaly z hlavy, byly zářivější než u nás na Silvestra. Ale nezaujatě musím uznat, že tu byly i horší díla. A tady je nadabovanej Suchánek. Takže za tři. Ať mě Majka nestáhne s sebou na Gurun.(16.2.2016)

• - Zuzana Pravňanská predstaviteľka Majky z Gurunu sa dnes živí ako vodička električky v Bratislave. K tomuto povolaniu sa dostala vďaka svojmu partnerovi, ktorý je vodičom autobusu. Život sa však s bývalou hviezdou nemaznal. Skrachovalo jej manželstvo, ďalší partner zomrel na infarkt a živila sa brigádami. (belinko)

• - Po premiére seriálu sa konala tlačová konferencia, ktorá sa opakovala v polhodinových intervaloch asi pätnásťkrát za sebou, lebo fanúšikovia sa nezmestili do veľkej kinosály. (Raccoon.city)

• - Matej Landl (Karol) paralelne nakrúcal aj seriál Rachotilkovia (1977), čo bolo pre neho časovo dosť náročné. (Raccoon.city)