i dnes si na nej cas od casu vzpomenu a majku jsem miloval byla takova zvlastni ale mela pro mne tehdy kouzlo ...je to zvlastni ze ackoliv primitivni efekty mel na mne tenhle serial vliv, dost casto jsem tehdy usinal a pribehy ze serialu rozvijel, byl jednim z nich, podle mne detska fantazie nepotrebuje nejnovejsi hollywoodske efekty .. ale dnesni generace deti uz to asi vnima jinak - davam 5 hvezdicek(19.1.2016)

• yarca

Mezi mnou a tímhle děsem je naštěstí už milosrdná řeka zapomnění..nicméně dodneška mám osypky,kdykoli si vzpomenu na tu příšernou holčičku,která by natrhla prd*** všem strašidelným dětem ze současných hororů!!!-fakt královna všech holčiček z bezvýrazným obličejem - chápu,že to byl asi záměr,ale ve mě to zanechalo děsivé vzpomínky a touhu,aby mý ubohý děti nemusely na nic podobného upřít svůj nevinný zrak ;-)))!!!(3.7.2013)

Keď tu čítam, ako niektorí magori politizujú nad týmto seriálom, tak sa musím pousmiať...bola to komédia pre deti, ktorá vznikla v určitom čase a v určitom režime, za pár korún, tak ako všetko ostatné...žiadny kult bolševimu tu nevidím...a keď to niektorí, vyslovene vymletí idioti porovnávajú so súčasnou amero sci-fi kultúrou................................(3.7.2010)

Hezká oddechovka je tenhle seriál o dobrodružstvích party dětí, které mají u jezírka ve starém kamenolomu svojí boudu a tam si hrají a plánují, že se stanou kosmonauty a také svádí boje se sousední partou pomocí drnové munice. V seriálu je pro děti správné tajemno, dobrodružno i humor. Viděl jsem tenhle seriál, když jsem byl kluk a nyní jsem se díval se svýma dětma, seriál se mi líbil tehdy a nyní se líbí i mým dětem, se kterýma jsem se znovu podíval taky.- / na okraj : nechápu jak může někdo do komentáře k dětskému seriálu psát o politice, jako nějaký Mr.Apache. Ježišmarja co je na dětské seriálu politického? Někteří komentující zde na CSFD vidí politiku i v tom že Freda mravenec má rudý šátek. Co by na to asi řekl Chocholoušek?Je to směšné, trapné a smutné zároveň/ - Pokud si někdo nevšiml, tak tenhle seriál je o partě dětí, která si hraje. Tehdy a naštěstí i dnes si ještě děti hrají a nesedí jen u počítače, aby z toho pak byly pidlovoké, ale s pomocí fantazie se stávají kosmonauty, mořeplavci, lovci. Zrovna dnes těm našim děláme indiánské týpí a budou si hrát na indiány.(11.7.2011)

Tejto "totalitnej" sci-fi kultovke sa proste nedá oddolať. Samozrejme, že som pamätník ktorého Majka z Gurunu trošku pošahala. Ale napriek režimu, v ktorom tento seriál vznikol som vďačný STV tvorbe pre deti, ktorá dávala oveľa väčší priestor fantázii, ako dnešné povrchné a gýčom prešpikované 3D disneyovky! Škoda, že zanikli aj nezabudnuteľné prázdninové vysielania pre deti "KOTÚČE DM". Ktoré som dokázal sledovať každé jarné prázdniny 3x po sebe podľa jednotlivých krajov... Preto nechápem ako sa dokáže niekto pohoršovať nad podobnou produkciou... Výber hercov, prostredie vysokých tatier, legendárna hudba - nehovoriac o úvodnej znelke "Poletíme do rakety" :-) Čo si možno želať pre "Vesmír očami detí"? Z nostalgie je to pre mňa osobne hodnotnou spomienkou na detstvo a dávam plný počet 100%(1.3.2011)

• - Žiarenie a iskrenie v očiach Majky z Gurunu (Zuzana Pravňanská) dosiahli filmári tak, že malej herečke svietili do očí baterkou aj žiarovkou. Ona sa pri tom všetkom nesmela hýbať ani žmurkať. (Raccoon.city)

• - Let raketou s Majkou (Zuzana Pravňanská) do Prahy sa nakrúcal dvojexpozíciou na modrom pozadí. Raketa visela na lankách, ktoré sa potom vymazávali. Keď lietali bez rakety, mali pod šatami tesné látkové kombinézy, ktoré mali z parašutistických laniek na chrbte poprešívané karabínky a na tie boli zavesené dve oceľové lanká, ktoré nemali viac ako milimetrovú hrúbku. Jedno lanko na kladke malo uniesť 60 kg, ale pod Ľuborom Čajkom (Slavo) sa pri zdvíhaní pretrhlo a spadol z dvojmetrovej výšky do trávy. Našťastie sa mu nič nestalo. (Raccoon.city)

• - Filmovanie prebiehalo v nasledovných lokalitách: Bývalý lom, Drysice, Tatry (Skalnaté pleso, Štrbské pleso, Tatranská Lomnica, Mengusovská dolina), Mlynská dolina, Bratislava (Tyršovo nábrežie), Zlín (zámok Lešná). (dyfur)