Blade je statný černoch, napůl člověk a napůl upír, který s pomocí starého a nemocného učitele Whistlera bojuje proti upírům. Vtrhne na obrovskou upíří diskotéku, všechna monstra zlikviduje a zmizí dřív, než se objeví policie. Mezi oběťmi je také zuhelnatělé tělo upíra Quinna, který však na patologii obživne, vysaje patologa a poraní jeho kolegyni. Potom uteče před Bladem a policií do opuštěné továrny, kde má základnu. Mezitím dochází ve společenství upírů ke sporu. Mladý ctižádostivý Frost lidmi pohrdá, protože je považuje pouze za potravu, a chce neomezenou moc. Karen je napadena policistou, který upírům slouží. Podaří se jí ubránit a Blade se jeho sledováním dostane na stopu další upírské komunity. Blade s Karen proniknou do archívu, kde zabijí zrůdného strážce a zjistí, že Frost chystá rituál, kterým chce oživit boha krve Le Magru, s jehož pomocí by ovládl lidstvo. Frost pronikne do továrny, kde se zmocní Karen a smrtelně zraní Whistlera. Blade se vydá za Frostem a likviduje všechny upíry, kteří se mu postaví do cesty. Je poražen, když se před ním objeví jeho matka. (TV Nova)

Břeťa

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Dokážu se na něj dívat 3x za den. Ani nevím, čím si mně tak získal. Zřejmě pro to, že má dobrý děj, který ve filmech téměř nevidíte. Je velmi málo filmů s tématikou upírů (myslím těch kvalitních). Skvělý je také scénář, který obsahuje hlášky, které hned tak nezapomenete. Hudba je zde taky úžasná a skvěle se do filmu hodí. Příběh je o plánované a téměř uskutečněné absolutní nadvládě upírů nad lidmi, avšak je tu hlavní hrdina - Blade. Toho upíři evidentně iritují a tak se jim snaží plán překazit i se svým věrným společníkem Whistlerem. Konečný souboj s upířím lordem Frostem je tak trochu americký :) , tedy že hlavní hrdina dostává jednu ránu za druhou a pak se to zlomí a náhle vyhraje. Ale o čem by to na druhou stranu bylo, kdyby hlavní hrdina zemřel. Do tohoto filmu se to prostě nehodí, aby Blade zemřel a lidi, co film natáčeli chtěli, aby jste si po shlédnutí filmu připadali jako nepřemožitelní úpírobijci. :) ()

Skleni

Niet Stephena Dorffa, nikdy by som nespoznal ako má vyzerať riadny "Bad Guy". Stephen týmto filmom vytvoril nový záujem o vampírske filmy a Wesley dokázal vytvoriť nový typ hrdinu. ale to je tak všetko. Príbeh je asi tak silný ako vaječný koňak (možno zaváranina), a efekty na ktorých je film postavený sú niekedy dosť od veci. 67% ()

cogi

Jeden z mála hororů, co jsem viděla a zvládla jsem to, .. doporučuji těm, kteří si nepotrpí na sado/maso horory .. s malou dávkou odvahy se to dá zvládnout ()

Luisis

Hodně dobrý nápad a na tu dobu úplně geniální odezva z řad diváků.Pamatuji si na tu BLADE mánii všude kolem mě.Jeden z pár lepších filmů Wesleyho - 80% ()

Kingjiri

Tuhle věhlasnou klasiku jsem viděl až během tohohle roku (2011) a nevim, jestli to bylo odstupem času, ale moc mě Blade nebavil. Čekal jsem o dost víc akce, prostě pořádnou řežbu. Nakonec jsem sledoval hodně průměrnej snímek na upírskou tématiku s mnoha zbytečnejma okecávačkama okolo. Pravdou ale je, že je Blade pořád lepší, než většina upírskejch filmů, co přišly po něm. Když vezmu v úvahu ještě výbornou elektronickou hudbu doprovázející celej film, kterou už znám spoustu let, dávám lehce nadhodnocený tři silnější hvězdy. ()

Fat'Fatal

Vcelku průměrný akčňák s drsňákem Bladem v hlavní roli, ovšem vyzdvihnout musím soundtrack, který je na jedničku. Úvodní scénku netřeba zmiňovat, dnes už velmi profláklá, stejně jako záporák Frost. Neurazí, nepřekvapí. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

feryk

Obyčejná akční popcornovka, kde si místo upírů můžete dosadit kohokoliv a cokoliv a bylo by to furt stejné. ()

papaguy

Na první shlédnutí se mi to nelíbilo. Působilo to na mě jako vykalkulovaný béčko. Jsou lepší filmy s upíří tématikou.... Ale je to béčko, který uvízne a vůbec nevadí opakované shlédnutí. ()

geek.ondra

Nařáchlý akční béčko který má všechny předpoklady k tomu abyste se po vypnutí všech svých mozkových buněk mohli dočkat geniální béčkové zábavy. Mimochodem krvavá diskotéka upírů je jedna z nejvíc cool scén v historii filmu. 7,5/10 ()

Taškář

Hloupost stejná jako všechny filmy, kde se pracně vymýšlí různé nevšední obleky, podivná vozidla, zbraně, potrhlé účesy. Jen rádoby vizionářská póza podobná z filmů Šílený Max atd. Vrchol nevkusu a trapnosti. ()

Razzor_82

"Už mě nebaví rozsekávat tě na kusy. Pro změnu tě zkusím upálit!” Konec devadesátek přinesl mou oblíbenou hororovou komiksovku o upírech. Tvrďák Wesley Snipes zrozen pro tuhle roli. Stephen Dorff je perfektní záporák. Na tu dobu to má parádní akci, kvalitní efekty, dynamický děj a strašidelnou atmosféru. Super drsné hlášky. Perfektní soundtrack. 9/10 ()

Trixi

Můj nejoblíbenější sci-fi horor. Skvělé bojové scény doplněné neuvěřitelným hudebním nářezem, to je to, co mě na tomhle filmu tak baví. I příběhově je to docela zajímavé. Obyčejně totiž takové filmy srozumitelný příběh postrádají. No a Wesley, to je přece upír k pohledání. ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (více)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (více)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!