Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

Rozpočet $110miliónovTržby USA $115,802,596Tržby Celosvetovo $228,738,393Tržby za predaj DVD v USA $110,282,775 //počet predaných kusov 5,222,755/videl v kine:40%/(27.3.2007)

Ono je škoda, že je to spíš komedie...Ghost Rider by mohl být o dost lepší, kdyby byl stylizován jako horrorová akční jízda. Co se týče Cage tak jeho výkon je holt hodně závislý na celkem hloupém komediálním scénáři, proto hlavně v první půlce se pořád snaží být neuvěřitelně vtipný....ve chvílích, kdy o to nikdo neusiloval, tak mu to celkem šlo. Určitě je to zprasení předlohy, ale jelikož jsem z předlohy viděl všehovšudy jeden sešit, tak mě to až tak moc střeva netrhá ;) Já se nenudil a scény s Ghost Riderem samotným byly natočeny celkem dost zručně...ostatně, já byl jeden z těch, kterým se i trailer líbil. Ovšem kdyby se náhodou točilo pokračování, tak bych to pro jistotu nechal na někom jiném, než na MSJ. Přeci jenom...Ghost Riderovi očividně PG-13 a komediální přístup moc nesluší.(17.9.2007)

Tož děcka, pozorte!! Ghost Rider - ideální na takové to "domááácííí žvýýkááááníííí", nejlépe popkornu s mozkem v režimu ´switch off ´. Bezbolestně odsýpající hovadinka, s komicky přehrávajícím Cageem (který film od filmu pracuje na své možné budoucí pověsti "hereckého Eda Wooda"), s příjemnými ženskými vnady Evy Mandes a roztomilou komiksovou stylizací, přičemž srandovní hořící lebajzna Johnnyho Blaze je ještě víc cool, než Cageův pracně přilepený příčesek a to už je co říct. Škoda jen, že hlavní záporák Blackheart je totální nula, která by nenahnala strach ani mému vyplašenému křečkovi a ještě větší škoda toho naprosto zhovadilého finále, které svojí kvalitou klesá někde na dno céčkového bahna do sousedství ´Power Rangers´. Ale co, těsné 3 hvězdičky, ať nežeru. Johnsonův film je sice v silné konkurenci jednou z nejslabších komisovek, ale určitě zářezem do mých guilty-pleasure trofejí :o) A "náhradní pytel" jsem k tomu nepotřeboval!!!(31.5.2007)

Trailer jsem viděl v kině a řekl jsem si : "To by mohlo být super!" Pak jsem to viděl na DVD. Jsem rád, že jsem ušetřil nějaký ty prachy a nešel do kina. Byla by to škoda... zklamání, hlavně Nicolasi, máš takové role zapotřebí?(26.6.2007)

Na 'Ridera' som sa tešil porovnateľne ako na 'Transformers', no po zmietnutí kritikou, svetovým aj tuzemským hodnotením som sa rohodol nevyhodiť za kvalitné kino pol môjho týždenného vreckového a teraz toho ľutujem. Ľútosť síce obchádza také aspekty akými sú herecká vyspelosť, scenáristická logickosť a zhmotnenosť postáv, no to mi v tomto zábavnom kúsku, ktorý predviedol Cage a spol. viac-menej neprekážalo. Sklamaný som bol viac z nijak zvlášť prevedených súbojov a ukrutne trápnou, no musím povedať doslova debilnou lebkou, ktorá je to prvé, čo si na 'ohnivákovi' divák všimne. Každopádne som bol ale prekvapivo spokojný a budem rovnako ak sa pokračovanie rozbehne. Cage na to kažodpádne ešte má a na svoj vek vyzerá bohovo akčne. 80%.(10.11.2007)

• - Film obsahuje více i méně zjevné westernové odkazy. Např. čtyřlístek démonů kráčejících po nádraží má připomenout Tenkrát na Západě. (xjane)

• - Film původně vznikal jako temná nepřípustná podívaná. (Siriuss)

• - Žena, kterou Johnny (Nicolas Cage) po proměně zachránil, v popisu zachránce uvedla, že měl "super chopperaL, jenže Johnny za ní skočil ze střechy a ona utekla, takže choppera nemohla vidět. (GreatestFan)