Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

Tož děcka, pozorte!! Ghost Rider - ideální na takové to "domááácííí žvýýkááááníííí", nejlépe popkornu s mozkem v režimu ´switch off ´. Bezbolestně odsýpající hovadinka, s komicky přehrávajícím Cageem (který film od filmu pracuje na své možné budoucí pověsti "hereckého Eda Wooda"), s příjemnými ženskými vnady Evy Mandes a roztomilou komiksovou stylizací, přičemž srandovní hořící lebajzna Johnnyho Blaze je ještě víc cool, než Cageův pracně přilepený příčesek a to už je co říct. Škoda jen, že hlavní záporák Blackheart je totální nula, která by nenahnala strach ani mému vyplašenému křečkovi a ještě větší škoda toho naprosto zhovadilého finále, které svojí kvalitou klesá někde na dno céčkového bahna do sousedství ´Power Rangers´. Ale co, těsné 3 hvězdičky, ať nežeru. Johnsonův film je sice v silné konkurenci jednou z nejslabších komisovek, ale určitě zářezem do mých guilty-pleasure trofejí :o) A "náhradní pytel" jsem k tomu nepotřeboval!!!(31.5.2007)

Akce, vtip, temnota a jeden velký antihype. Sice nechápu, co je vtipné na tom, že ve třech emotivních / akčních / napínavých okamžicích zabučí kráva, ale na druhou stranu zase nevím, proč jsou proměny do Ghost Ridera nebo řádění s motorkou považovány za filmovou ostudu. Nevím, kdo od M. S. Johnsona čekal x-menovskou psychiku nebo batmanovskou depresi, ale mně jeho dílko přineslo neškodný oddych. Ten oddych, který byl ještě před nějakou tou dekádou od komiksu očekáván. Za tenhle přístup ze staré školy (přestože chvílemi na hranici nezvladatelné béčkovosti) tak letí ohnivému Nicolasovi i třetí hvězda.(29.3.2007)

• Superpero

Stupidní blbost s shitovníma efektama a nejdebilnějšíma bitkama co jsem kdy viděl. Všichni ti přisluhovači ďábla choděj na ghost ridera po jednom a pak jen stojej nic nedělaj a čekaj, až on je spoutá bičem... Cage je sice docela dobrej, ale jakmile se z něj stane kostra jde to totálně do hajzlu. Jediný klad je hezká Eva Mendes a fakt, že na konci Cage krosí ďábla brokovnicí.(26.8.2007)

Legenda o ďáblově jezdci. Každá generace prý má jednoho. Zatracence, jenž je nucen putovat a sbírat duše propadlé peklu..... Ve většině případů zdařilá výtvarná a efektní podoba, super obraz a celkem dobrá muzika. Příběh ? Nečekejte žádnou story, na kterou do smrti nezapomenete. Průměrné komiksové dílko, na které se zřejmě ještě někdy podívám. I když je N.Cage stále horší a horší.(19.8.2007)

• Madison

Po dopozeraní tejto snímky mnou preletela jedna otázka: ,,Mám vôbec rada komiks?" Došla som k záveru, že áno, pretože to by som v tom prípade nezbožňovala Batmana a iných kultových hrdinov. Dokážem tolerovať filmy prispôsobené len na efekt a sama sa takým filmom nevyhýbam. Ale čo malo, preboha, znamenať toto?! Ak si režisér myslel, že divák čoby inteligentná osobnosť tešiaca sa na plnohodnotný zážitok, je schopný uspokojiť sa len s výdatnou porciou pekných (a postupne otravných) trikov, tak musím skonštatovať, že "divácky" záujem nebral tak celkom vážne. Jeden z tých filmov, pri ktorých by som s radosťou ignorovala pocit, že to celé vzniklo len ako obyčajné dvoj-hodinové pobavenie bez štipky relevantných nápadov, postrehov a inteligentného scenára. Ani filmový labužník nemôže "skúsnuť" všetko.(23.8.2008)

• - Johnny (Nicolas Cage) se po první proměně zraní na lopatce, ale večer poté, kdy se prohlíží v zrdcadle, zranění není vidět. (GreatestFan)

• - Nicolas Cage posiloval tři hodiny denně, aby v polonahé scéně vypadal jako superhrdina. V některých recenzích se pak dočetl, že svaly jsou digitální. (Siriuss)

• - Carter Slade (Sam Eliott) řiká Johnnymu (Nicolas Cage), že Blackheart (Wes Bentley) nemůže vstoupit na posvěcenou půdu, ten ale v kostele vyslýchal a poté zabil kněze. (GreatestFan)