• Nizozemsko

Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

• Jamal

Něco je na legendách pravdivého, ale této díky tomuto filmu jistě vůbec neuvěříte. Cage jako Ghost Rider naprosto nepředsvědčivý. To s tou hořící lebkou místo hlavy bylo spíše komické, než nahánějící hrůzu. Hořící motorka a démoni z pekla byli na tom obdobně. A ty hrozná gesta.... změnily film někam na horší béčko. Ani nevím proč dávám za 2 *, nejspíš jen kvůli Cageovi a Mendes, kteří stejně nezahráli skvěle a kvůli jedné scéně, kdy skočí přes fotbalové hříště přes 5 vrtulníků. Ale musím říct, že Rituál byl ještě o něco horší. Doufám, že se Cage neusadí v takových to hrozných filmech.(16.9.2007)

• Tetsuo

Když už to skoro začíná být legrace, velmi campy a velmi cheesy, tak se to vždy zvrhne zpátky do špatného velkorozpočtového comicsu. Kdyby to vzniklo v 80. letech a stálo tak 20 milionů a hrál tam Bruce Campbell, tak by mě to bavilo upřímně. Takhle se guilty pleasure úsměv vyloudil jen přes zkřivěně kyselý úsměšek.(25.12.2007)

• Renton

Scénář: Mark Steven Johnson .. Říká se, že západ byl vybudován na legendách… No, tahle je dost ubohá! Dlouhý rozjezd nudí, vše je veskrze špatně a zkratkovitě podané a opravdu nezábavné (vyjma dvou záchvěvů - borová voda, spálený plaz). Mizerné jsou nejenom dekorace a výprava, ale převážně i triky anebo herci. Bídné vizuály tak nezachrání ani Eva Mendes, na kterou se osobně opravdu nepotřebuji dívat, není to můj typ. A samotný Cage, kterého jinak celkem beru, tímhle hodně klesl. Touha hrát comicsového hrdiny za každou cenu se nevyplatila. Prostě jde o zatraceně špatný film dle comicsu. Mark Steven Johnson je břídil, neumí adaptovat a režíruje stejně tak neinvenčně. Tuhle legendu pohřbí prach záhrobí.(6.3.2007)

Než se na scéně objevil Rider, myslela jsem si, že je to starý dobrý 80´ béčko. Jenže ta hořící lebka mě rychle vyvedla z omylu :o) Ale co.. I když ty efekty stály za starou bačkoru, zbytek byl „dokonalý“. Vtípky, atmosféra, křivky Mendes, Cage v další bláznivé roli a Rider takový sympaťák :o) Jsem zvrhlá, ale tuhle šílenost si pustím určitě někdy znovu a ráda :o)(10.6.2011)

• Djkoma

Menší dotazník: 1)Proč jdete na Ghost ridera co pro vás ten film znamená? : „Rozhodně oddechovou záležitost. To víte chci se zase jednou podívat na nějaký film, u kterého nebudu muset přemýšlet jestli ten symbol 30 metrů za hrdinou nebyl ve skutečnosti filozofický traktát napsaný malým písmem na téma, jehož název bych nedokázal ani přečíst.“. 2) Co se vám na Ghost riderovi líbilo? „Dostal jsem, co jsem chtěl. Je tam hezká holka, ještě se mohla svléknout, ale to nevadí. Zase jednou jsem viděl Nicolase Cage toho mám fakt rád, je to borec, i když nejlepší byl ve skále, ale tohle je pro něj určitě způsob jak si vydělat na novou vilu. Jako kdybych mohl taky bych do toho šel za ty peníze. Jinak ještě jsem se dost nasmál to taky musím říct, ty efekty nebyli zrovna jako ve Hvězdných válkách nebo Supermanovi (i když tam jsme se smál taky občas), ale to je dobře. Většina filmů jde pro humor k trapnosti a GR se s tim aspoň tolik nepekl a prostě udělali blbý trik (ta lebka byla vtipná) a lidi se pousmáli a bylo hotovo." . 3) Půjdete na GR znovu? „ No dost pochybuji. Víte jednou za čas si sníst popcorn, vypít colu, odejít si uprostřed filmu na záchod, zakecat se s prodavačkou popcornu a pak se vrátit na titulky je prostě fajn. Člověk nesmí být furt nervák, že o něco přijde pak to nepochopí a tak. Prostě pohoda ne?" . 4) Viděl jste Daredevila? Myslíte, že je lepší než GR? :„To ani náhodou! DD je blbost, v který je ten saténovej "krasavec" Ben Affleck to se radši budu dívat neustále na Nicolase a jeho obličej než na toho blbce co zabil Colina Farrella a který mi vzal Jennifer Garner." . 5) Poslední otázka proč 2*? : „Koukněte se na to jinak. Chtěli jste někdy vidět hořící kostru na hořící motorce a vedle něj hořícího kovboje na hořícím koni? Sakra, vždyť je to comics tam je možný vše a já tohle prostě chtěl vidět. Stejně jako bych chtěl vidět invazi mimozemšťanů, která zničí lidstvo nebo Spider-mana proti všem jeho soupeřům naráz a k tomu by mu zase jednou přišli na pomoc třeba X-meni. Tenhle film si nehraje na 5* doják. Já to beru a třeba i kvůli tomu "bezstarostnému jezdci po 30 letech " dam tu druhou hvězdičku."(12.6.2007)

• - Film bol prvýkrát oznámený v roku 2000 na festivale v Cannes, no kvôli finančným ťažkostiam sa začal natáčať až v roku 2005. (Greenpeacak)

• - Zatímco v původním komiksu jsou kola Ghost Riderovy motorky z čistých plamenů, ve filmu se objeví pevná kola, která jsou plameny pouze pokryta. Vozidlu to má na plátně dodat větší váhu. "Digitální oheň je ještě težší než digitální voda", říká režisér Mark Steve Johnson. (Pumiiix)

• - Carter Slade (Sam Eliott) řiká Johnnymu (Nicolas Cage), že Blackheart (Wes Bentley) nemůže vstoupit na posvěcenou půdu, ten ale v kostele vyslýchal a poté zabil kněze. (GreatestFan)