Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

• lesumir

Slabota, Nicolas Cage je vynikajicvi herec, predvedl to mnohokrat a doufam, ze jeste predvede ale tomuhle se propujcit nemel. Pribeh je dost slaby, dalsi nepovedena komiskova adaptace a vymlouvat s ena to je zbytecne, protoze vznikla spousta uspesnych filmu z "casopisovych" predloh! Hvezdicku si zaslouzi Evicka Mendes, ta je opravdu nadherna!(6.7.2007)

• Madison

Po dopozeraní tejto snímky mnou preletela jedna otázka: ,,Mám vôbec rada komiks?" Došla som k záveru, že áno, pretože to by som v tom prípade nezbožňovala Batmana a iných kultových hrdinov. Dokážem tolerovať filmy prispôsobené len na efekt a sama sa takým filmom nevyhýbam. Ale čo malo, preboha, znamenať toto?! Ak si režisér myslel, že divák čoby inteligentná osobnosť tešiaca sa na plnohodnotný zážitok, je schopný uspokojiť sa len s výdatnou porciou pekných (a postupne otravných) trikov, tak musím skonštatovať, že "divácky" záujem nebral tak celkom vážne. Jeden z tých filmov, pri ktorých by som s radosťou ignorovala pocit, že to celé vzniklo len ako obyčajné dvoj-hodinové pobavenie bez štipky relevantných nápadov, postrehov a inteligentného scenára. Ani filmový labužník nemôže "skúsnuť" všetko.(23.8.2008)

• Pepinec

Mně zahořelo láskou srdce, Nicholasovi hned celá hlava. Holt každý reaguje na Evu Mendes jinak. A co si budeme povídat, ono to o ničem a o nikom jiném nebylo. Každá scéna, v níž krasavice s postavou bohyně nefigurovala, byla jen útrpným čekáním na scénu, kde se objeví a posune film alespoň na úroveň maximální erotičnosti. Protože scénář, akce, ani Nicholas na vyšší level neměli koule. Jen tak mimochodem, Evčo; já koule mám! ;-)(23.10.2011)

Tak koukam, ze tenhle film nejspis komentovali jen lidi, ktery nezajima nic jinyho nez dramata, protoze ackoliv tohle ani zdaleka nedosahuje urovne nejlepsich komixovek a uz v zadnym pripade neni tenhle film bezchybnej, neda se mu uprit jedno a to je zabavnost. Sice je fakt, ze Johnson to krapet prehnal s romantikou, ale oproti Daredevilovi je to daleko lepsi. Nejvetsi zasluhu na tom ma samozrejme namet. Postava Ghost Ridera ma nastesti velkej potencial. Co se tyce hercu, tak Eva Mendes je sexy a Cage do role skvele padnul, i kdyz obcas hodil tak neskutecne tupej vyraz, az to snad ani nebylo mozny. Pribeh je taky vcelku v pohode a cas, kdy se ceka, nez na scenu vlitne Ghost Rider, je vyplnenej vtipnejma scenama nebo hezkejma kaskaderskejma kouskama. A od chvile, kdy zacne Cage horet, tak je to spravna jizda. Sice je film misty nechtene vtipnej a misty si tvurci pravidla, ktery predtim stanovili, upravujou, jak se jim to zrovna hodi a film je misty predvidatelnej, lekacky nefungujou a postavy bejvalyho Ghost Ridera a poskoku Blackhearta jsou malo vyuzity, ale neda se mu uprit, ze ma slusnou atmosferu a celou dobu je sviznej a zabavnej. Navic tu je pekna hudba a vetsina triku je v pohode. Akorat s horici lebkou si mohli vic vyhrat. Na zaveru je sice videt, ze se tvurci strasne snazili, aby si otevreli cestu pro pokracovani, ale vsechny ty chyby a chybicky se daj filmu odpustit, protoze vetsina scen s Ghostem to vynahradi a navic sem se skvele bavil po celou dobu filmu.(15.3.2007)

• dobytek

Že to bude blbost, to mi bylo předem jasný, takže se nedá vyloženě mluvit o nějakym zklamání. Ale že to bude až taková blbost, to jsem nečekal. Líbila se mi Eva Mendes (ovšem nechápu, proč se ve filmu aspoň trochu neodhalila) a pak ten držkopád na motorce na začátku filmu. To je asi tak všechno. Něco takovýho by snad zvládnul natočit i Troška s podstatně menšim rozpočtem. Jenom by tam nebyl Nicolas Cage, ale byl by tam nejspíš Vašek Vydra, jezdil by na fichtlu a nezustávala by za nim ohnivá stopa, ale modrej dým ze spálenýho M2T.(12.8.2008)

• - Film původně vznikal jako temná nepřípustná podívaná. (Siriuss)

• - Ve scéně, kdy Ghost Rider (Nicolas Cage) odjíždí z policejní stanice, je možné si všimnout, že z poničeného neonového nápisu garage zbývají jen poslední dvě slabiky rage, což v překladu znamená vztek. A právě ten hlavní postava ve scéně pociťuje.

• - Johnny Depp se jistý čas živě zajímal o ztvárnění hlavní postavy. Tehdy měl snímek vzniknout podle scénáře Davida S. Goyera a pod režisérským vedením Stephena Norringtona. (imro)