Ghost Rider

• USA Ghost Rider (více)
Trailer 2

Legenda praví, že po světě odnepaměti jezdí ďáblův jezdec, zatracenec, který musí sbírat duše propadlé peklu. Jen jeden z nich kdysi dokázal svému pekelnému pánovi uniknout, aby ukryl mocnou a nebezpečnou smlouvu na tisíc duší. Dalším v řadě se má stát motocyklový kaskadér Johnny Blaze, který se Mefistotelovi upsal jako mladík výměnou za to, že vyléčí jeho otce z rakoviny. Ďábel ho však oklame, a i když splní slovo a otce vyléčí, nechá ho vzápětí zemřít při riskantním kaskadérském kousku. Johnnymu pak řekne, že si ho najde, až ho bude potřebovat. Stane se tak o mnoho let později. Na zemi se objeví mladý ďábel Blackheart, který chce se svými stoupenci Wallowem, Abigorem a Gressilem najít dosud nenalezenou smlouvu a získat tak moc nad světem i svým otcem Mefistotelem. A ten povolá ke službě Johnnyho. Chce, aby zničil Blackhearta, za což mu prý vrátí svobodu... (TV Nova)

Trailer 2

Lima

Tož děcka, pozorte!! Ghost Rider - ideální na takové to "domááácííí žvýýkááááníííí", nejlépe popkornu s mozkem v režimu ´switch off ´. Bezbolestně odsýpající hovadinka, s komicky přehrávajícím Cageem (který film od filmu pracuje na své možné budoucí pověsti "hereckého Eda Wooda"), s příjemnými ženskými vnady Evy Mandes a roztomilou komiksovou stylizací, přičemž srandovní hořící lebajzna Johnnyho Blaze je ještě víc cool, než Cageův pracně přilepený příčesek a to už je co říct. Škoda jen, že hlavní záporák Blackheart je totální nula, která by nenahnala strach ani mému vyplašenému křečkovi a ještě větší škoda toho naprosto zhovadilého finále, které svojí kvalitou klesá někde na dno céčkového bahna do sousedství ´Power Rangers´. Ale co, těsné 3 hvězdičky, ať nežeru. Johnsonův film je sice v silné konkurenci jednou z nejslabších komisovek, ale určitě zářezem do mých guilty-pleasure trofejí :o) A "náhradní pytel" jsem k tomu nepotřeboval!!! ()

Tetsuo

Když už to skoro začíná být legrace, velmi campy a velmi cheesy, tak se to vždy zvrhne zpátky do špatného velkorozpočtového comicsu. Kdyby to vzniklo v 80. letech a stálo tak 20 milionů a hrál tam Bruce Campbell, tak by mě to bavilo upřímně. Takhle se guilty pleasure úsměv vyloudil jen přes zkřivěně kyselý úsměšek. ()

Cervenak

Sám tomu nemôžem uveriť, ale musím dať Ghost Riderovi rovnaké hodnotenie ako tretiemu Spideymu. Samozrejme si uvedomujem všetky chyby a nedostatky tohto filmu, od hnusnej Evy Mendes a debilne sa vyškierajúceho Cagea cez "príbeh" nabitý všetkými možnými klišé, ALE... Odsýpalo to, väčšina trikov mi prišla v pohode, hlášky a vedľajšie postavy boli fajn (hlavne Sam Elliott je fakt dobrý v úlohe starého mentorského pištoľníka, aj Wes Bentley mi pripadal, že si tú úlohu celkom užíva) a bolo tam veľa scén, ktoré jednoducho fungovali - na moje najväčšie prekvapenie hlavne tie, v ktorých Johnny Blaze behá s horiacou lebeňou (napríklad pri jazde dvoch riderov som mal dokonca zimomriavky). Skrátka a dobre, v celej tej svojej primitívnej priamočiarosti to bolo akési úprimnejšie a rozhodne zábavnejšie než všetky vážne sa tváriace Fantastické štvorky a prekombinovaný tretí Spider-Man. Ďalší film do môjho osobného zoznamu tučných guilty pleasures, o ktorých si myslím, že sa na nich všetci kritici povozili viac než bolo nutné. Veď, preboha, o nič nejde. Je to len sračička o motorkárovi s horiacou lebkou. Yeah! :-) ()

Isherwood

Spousta nechtěné debility, rámovaná naprosto zoufalým příběhem s impozantně dekadentními pravidly (pravděpodobně vytaženými už z komiksového univerza), kdy hořící jezdec zdemoluje půl města jenom proto, aby zničil partičku emo-padouchů pomocí zachmuřeného pohledu hořící lebky, v kombinaci s Johnsonovým rutinérstvím (ten chlap neumí natočit ani jízdu na motorce) a Cageovým příčeskem, v mém případě odmítají tomuto kousku propůjčit titul ‚guilty pleasure‘. Ale ohněm vypalovačky ten film projde a za pár let dostane možnost reparátu. Pak mu možná i nějaká hvězda navíc zasvítí, do té doby… Shit rider. ()

Enšpígl

Tak na copak si vzpomenu pár hodin po skončení filmu ? Krásně napěchované dokonalé kozy Evy Mendes v bílé blůzičce, jóóó ty bych si dal ... třeba se šlehačkou :) Ona vůbec celá Evička je takové poupátko, že když ve filmu bouchne auto nebo je tam jinej efekt, tak čumím stejně na Evičku a její efekty. Jo a pak si ještě vybavuji, že Cageovi hořela lebka, ale to zase není takové terno, já se jednou spálil při opalování na Slapech a hořelo mě celé tělo. No, ale k tomuhle filmu jsem teda nezahořel, efekty na hovno, akce na další, herecký výkony všech podali demisi, takže snad jedině Evička a vizuálnost / oranžová na černým vždy vynikne / no a třetí hvězdičku dám, protože mám rád oheň a nechci Evičce moc ublížit. ()

• Ve scéně, kdy Johny Blaze (Nicolas Cage) pronásleduje a pokouší se zastavit na dálnici zpravodajskou dodávku, se mu to podaří, až když před auto postaví svou motorku. Dodávka pak zastaví těsně u motorky. Přesto o několik minut později, když se dodávka dá opět do pohybu a odjíždí, žádnou motorku neobjíždí, necouvá, motorka zkrátka z dálnice zmizela. (heydee)
  • Film bol prvýkrát oznámený v roku 2000 na festivale v Cannes, no kvôli finančným ťažkostiam sa začal natáčať až v roku 2005. (Greenpeacak)
  • Carter Slade (Sam Eliott) řiká Johnnymu (Nicolas Cage), že Blackheart (Wes Bentley) nemůže vstoupit na posvěcenou půdu, ten ale v kostele vyslýchal a poté zabil kněze. (GreatestFan)