Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

• Djkoma

Menší dotazník: 1)Proč jdete na Ghost ridera co pro vás ten film znamená? : „Rozhodně oddechovou záležitost. To víte chci se zase jednou podívat na nějaký film, u kterého nebudu muset přemýšlet jestli ten symbol 30 metrů za hrdinou nebyl ve skutečnosti filozofický traktát napsaný malým písmem na téma, jehož název bych nedokázal ani přečíst.“. 2) Co se vám na Ghost riderovi líbilo? „Dostal jsem, co jsem chtěl. Je tam hezká holka, ještě se mohla svléknout, ale to nevadí. Zase jednou jsem viděl Nicolase Cage toho mám fakt rád, je to borec, i když nejlepší byl ve skále, ale tohle je pro něj určitě způsob jak si vydělat na novou vilu. Jako kdybych mohl taky bych do toho šel za ty peníze. Jinak ještě jsem se dost nasmál to taky musím říct, ty efekty nebyli zrovna jako ve Hvězdných válkách nebo Supermanovi (i když tam jsme se smál taky občas), ale to je dobře. Většina filmů jde pro humor k trapnosti a GR se s tim aspoň tolik nepekl a prostě udělali blbý trik (ta lebka byla vtipná) a lidi se pousmáli a bylo hotovo." . 3) Půjdete na GR znovu? „ No dost pochybuji. Víte jednou za čas si sníst popcorn, vypít colu, odejít si uprostřed filmu na záchod, zakecat se s prodavačkou popcornu a pak se vrátit na titulky je prostě fajn. Člověk nesmí být furt nervák, že o něco přijde pak to nepochopí a tak. Prostě pohoda ne?" . 4) Viděl jste Daredevila? Myslíte, že je lepší než GR? :„To ani náhodou! DD je blbost, v který je ten saténovej "krasavec" Ben Affleck to se radši budu dívat neustále na Nicolase a jeho obličej než na toho blbce co zabil Colina Farrella a který mi vzal Jennifer Garner." . 5) Poslední otázka proč 2*? : „Koukněte se na to jinak. Chtěli jste někdy vidět hořící kostru na hořící motorce a vedle něj hořícího kovboje na hořícím koni? Sakra, vždyť je to comics tam je možný vše a já tohle prostě chtěl vidět. Stejně jako bych chtěl vidět invazi mimozemšťanů, která zničí lidstvo nebo Spider-mana proti všem jeho soupeřům naráz a k tomu by mu zase jednou přišli na pomoc třeba X-meni. Tenhle film si nehraje na 5* doják. Já to beru a třeba i kvůli tomu "bezstarostnému jezdci po 30 letech " dam tu druhou hvězdičku."(12.6.2007)

Tak koukam, ze tenhle film nejspis komentovali jen lidi, ktery nezajima nic jinyho nez dramata, protoze ackoliv tohle ani zdaleka nedosahuje urovne nejlepsich komixovek a uz v zadnym pripade neni tenhle film bezchybnej, neda se mu uprit jedno a to je zabavnost. Sice je fakt, ze Johnson to krapet prehnal s romantikou, ale oproti Daredevilovi je to daleko lepsi. Nejvetsi zasluhu na tom ma samozrejme namet. Postava Ghost Ridera ma nastesti velkej potencial. Co se tyce hercu, tak Eva Mendes je sexy a Cage do role skvele padnul, i kdyz obcas hodil tak neskutecne tupej vyraz, az to snad ani nebylo mozny. Pribeh je taky vcelku v pohode a cas, kdy se ceka, nez na scenu vlitne Ghost Rider, je vyplnenej vtipnejma scenama nebo hezkejma kaskaderskejma kouskama. A od chvile, kdy zacne Cage horet, tak je to spravna jizda. Sice je film misty nechtene vtipnej a misty si tvurci pravidla, ktery predtim stanovili, upravujou, jak se jim to zrovna hodi a film je misty predvidatelnej, lekacky nefungujou a postavy bejvalyho Ghost Ridera a poskoku Blackhearta jsou malo vyuzity, ale neda se mu uprit, ze ma slusnou atmosferu a celou dobu je sviznej a zabavnej. Navic tu je pekna hudba a vetsina triku je v pohode. Akorat s horici lebkou si mohli vic vyhrat. Na zaveru je sice videt, ze se tvurci strasne snazili, aby si otevreli cestu pro pokracovani, ale vsechny ty chyby a chybicky se daj filmu odpustit, protoze vetsina scen s Ghostem to vynahradi a navic sem se skvele bavil po celou dobu filmu.(15.3.2007)

• Superpero

Stupidní blbost s shitovníma efektama a nejdebilnějšíma bitkama co jsem kdy viděl. Všichni ti přisluhovači ďábla choděj na ghost ridera po jednom a pak jen stojej nic nedělaj a čekaj, až on je spoutá bičem... Cage je sice docela dobrej, ale jakmile se z něj stane kostra jde to totálně do hajzlu. Jediný klad je hezká Eva Mendes a fakt, že na konci Cage krosí ďábla brokovnicí.(26.8.2007)

• Nin

Tak jsem se doslechl, že Mark Steven Johnson je velký fanoušek komiksů. Ale po shlédnutí Daredevila a Ghost Ridera bych spíš uvěřil Nickovi Cageovi, že jeho hlavní role v tomto filmu byla jen taková recese. Johnny Blaze - drsňácký motorkář - je tak místy víc Peter Parker než Tobey Maguire, ale aspoň se můžeme koukat na Eva "sleduj ty kozy" Mendes, která kupodivu není až tak otravná, jak jsem myslel. Jediný, co asi ten film přes nudnou režii a pochybnej scénář zachraňuje, jsou poměrně slušné efekty - místy film opravdu vypadá cool a podobně jako Daredevil má i Ghost Rider svých skvělých pár sekund. Takže z komiksu s paranoidním, vysíleným, brutálním a lehce psychopatickým zabijákem zlých duší je podivný Cage hrajícího si na motorkáře v podivné adaptaci od velmi podivného komiksového fanouška Marka Stevena Johnsona. (3/10)(13.5.2007)

• Isherwood

Spousta nechtěné debility, rámovaná naprosto zoufalým příběhem s impozantně dekadentními pravidly (pravděpodobně vytaženými už z komiksového univerza), kdy hořící jezdec zdemoluje půl města jenom proto, aby zničil partičku emo-padouchů pomocí zachmuřeného pohledu hořící lebky, v kombinaci s Johnsonovým rutinérstvím (ten chlap neumí natočit ani jízdu na motorce) a Cageovým příčeskem, v mém případě odmítají tomuto kousku propůjčit titul ‚guilty pleasure‘. Ale ohněm vypalovačky ten film projde a za pár let dostane možnost reparátu. Pak mu možná i nějaká hvězda navíc zasvítí, do té doby… Shit rider.(16.11.2009)

• - Johnny Depp se jistý čas živě zajímal o ztvárnění hlavní postavy. Tehdy měl snímek vzniknout podle scénáře Davida S. Goyera a pod režisérským vedením Stephena Norringtona. (imro)

• - Aby se pořádně vžil do role ve filmu Ghost Rider, pomaloval si Nicolas Cage obličej jako afro-karibská ikona Baron Samedi a nosil s sebou starobylé egyptské relikvie, aby svou představivost donutil si myslet, že je v kontaktu se starodávnými duchy. (Mysteri699)

• - Film obsahuje více i méně zjevné westernové odkazy. Např. čtyřlístek démonů kráčejících po nádraží má připomenout Tenkrát na Západě. (xjane)