Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

• Phobia

Mentálně znevýhodněný hormon upíše svou duši Peteru Fondovi a následkem toho se z něj za několik let po nocích bude stávat hodně žhavý, plešatý, na kost vyhublý týpek na démonické motorce, co jedinou jízdou likviduje silnice spolehlivěji než celoroční pendl přetížených kamionů. Tvůrci si zřejmě pravili, že ten námět je tak blbý, až by to mohlo být dobrý... ale přepočítali se a vznikl jim z toho festival trapnosti, na kterém překvapivě NENÍ tím nejhorším účes Mikuláše Klece. Všechny postavy bez výjimky se chovají, jako by neměly dvě mozkové buňky (ani všichni dohromady), efekty jsou kupodivu také mizerné, herecké výkony - jaké co??? Pánská část diváků spokojeně masturbuje nad Evou Mendes, ale když pominu, že by mi nevadilo mít její tělo, u ksichtu není o co stát a panenka Barbie by danou roli zahrála lépe (určitě by měla výraznější mimiku). Mimochodem, selhaly mi počty - Cage tvrdil, že se s Mendeskou neviděl 56.000 hodin, ona přitom zestárla tak o 15 let a on o 30. Po jak dlouhé době se teda setkali? Ale to je jen takové hovínko v té míse plné zvratků. Takže za co vůbec dávám těch 30%? 10% za flusajícího hrobníka Elliotta, 10% pro Klecova kadeřníka, 10% za jakousi zvrhlou formu zábavy pro příležitostnou lovkyni odpadů.(23.10.2011)

Sám tomu nemôžem uveriť, ale musím dať Ghost Riderovi rovnaké hodnotenie ako tretiemu Spideymu. Samozrejme si uvedomujem všetky chyby a nedostatky tohto filmu, od hnusnej Evy Mendes a debilne sa vyškierajúceho Cagea cez "príbeh" nabitý všetkými možnými klišé, ALE... Odsýpalo to, väčšina trikov mi prišla v pohode, hlášky a vedľajšie postavy boli fajn (hlavne Sam Elliott je fakt dobrý v úlohe starého mentorského pištoľníka, aj Wes Bentley mi pripadal, že si tú úlohu celkom užíva) a bolo tam veľa scén, ktoré jednoducho fungovali - na moje najväčšie prekvapenie hlavne tie, v ktorých Johnny Blaze behá s horiacou lebeňou (napríklad pri jazde dvoch riderov som mal dokonca zimomriavky). Skrátka a dobre, v celej tej svojej primitívnej priamočiarosti to bolo akési úprimnejšie a rozhodne zábavnejšie než všetky vážne sa tváriace Fantastické štvorky a prekombinovaný tretí Spider-Man. Ďalší film do môjho osobného zoznamu tučných guilty pleasures, o ktorých si myslím, že sa na nich všetci kritici povozili viac než bolo nutné. Veď, preboha, o nič nejde. Je to len sračička o motorkárovi s horiacou lebkou. Yeah! :-)(23.5.2007)

Ano. Určitě sem si od filmového Ghost Ridera sliboval víc. Nicméně musim připustit, že jsem se u filmu celkem dobře bavil. Myslím že většina diváků půjde z kina s dobrým pocitem. Před vchodem ale vypněte mozek. Na Ghost Ridera se jen a jen dobře kouká...... Nakonec mu dávám tři hvězdičky, které si určitě podle mě film zaslouží...(2.3.2007)

• balone

Tak jak jsem se na to těšil, tak jsem byl i zklamán. Další komiksák ve filmu, který má skvělého hrdinu a dopadne takto. Nicolas Cage nebyl zrovna nejlepší volba pana režiséra a příběh? Pořád na stejné brdo, že jim to někdo žere se divim. Pořád se mi tam však líbily nějaké efekty a tak nemůžu dát přímo odpad.(14.10.2009)

• Nin

Tak jsem se doslechl, že Mark Steven Johnson je velký fanoušek komiksů. Ale po shlédnutí Daredevila a Ghost Ridera bych spíš uvěřil Nickovi Cageovi, že jeho hlavní role v tomto filmu byla jen taková recese. Johnny Blaze - drsňácký motorkář - je tak místy víc Peter Parker než Tobey Maguire, ale aspoň se můžeme koukat na Eva "sleduj ty kozy" Mendes, která kupodivu není až tak otravná, jak jsem myslel. Jediný, co asi ten film přes nudnou režii a pochybnej scénář zachraňuje, jsou poměrně slušné efekty - místy film opravdu vypadá cool a podobně jako Daredevil má i Ghost Rider svých skvělých pár sekund. Takže z komiksu s paranoidním, vysíleným, brutálním a lehce psychopatickým zabijákem zlých duší je podivný Cage hrajícího si na motorkáře v podivné adaptaci od velmi podivného komiksového fanouška Marka Stevena Johnsona. (3/10)(13.5.2007)

• - Film bol prvýkrát oznámený v roku 2000 na festivale v Cannes, no kvôli finančným ťažkostiam sa začal natáčať až v roku 2005. (Greenpeacak)

• - Johnny (Nicolas Cage) se po první proměně zraní na lopatce, ale večer poté, kdy se prohlíží v zrdcadle, zranění není vidět. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kdy Johny Blaze (Nicolas Cage) pronásleduje a pokouší se zastavit na dálnici zpravodajskou dodávku, se mu to podaří, až když před auto postaví svou motorku. Dodávka pak zastaví těsně u motorky. Přesto o několik minut později, když se dodávka dá opět do pohybu a odjíždí, žádnou motorku neobjíždí, necouvá, motorka zkrátka z dálnice zmizela. (heydee)