Reklama

Reklama

Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (866)

Tetsuo 

všechny recenze uživatele

Když už to skoro začíná být legrace, velmi campy a velmi cheesy, tak se to vždy zvrhne zpátky do špatného velkorozpočtového comicsu. Kdyby to vzniklo v 80. letech a stálo tak 20 milionů a hrál tam Bruce Campbell, tak by mě to bavilo upřímně. Takhle se guilty pleasure úsměv vyloudil jen přes zkřivěně kyselý úsměšek. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Sám tomu nemôžem uveriť, ale musím dať Ghost Riderovi rovnaké hodnotenie ako tretiemu Spideymu. Samozrejme si uvedomujem všetky chyby a nedostatky tohto filmu, od hnusnej Evy Mendes a debilne sa vyškierajúceho Cagea cez "príbeh" nabitý všetkými možnými klišé, ALE... Odsýpalo to, väčšina trikov mi prišla v pohode, hlášky a vedľajšie postavy boli fajn (hlavne Sam Elliott je fakt dobrý v úlohe starého mentorského pištoľníka, aj Wes Bentley mi pripadal, že si tú úlohu celkom užíva) a bolo tam veľa scén, ktoré jednoducho fungovali - na moje najväčšie prekvapenie hlavne tie, v ktorých Johnny Blaze behá s horiacou lebeňou (napríklad pri jazde dvoch riderov som mal dokonca zimomriavky). Skrátka a dobre, v celej tej svojej primitívnej priamočiarosti to bolo akési úprimnejšie a rozhodne zábavnejšie než všetky vážne sa tváriace Fantastické štvorky a prekombinovaný tretí Spider-Man. Ďalší film do môjho osobného zoznamu tučných guilty pleasures, o ktorých si myslím, že sa na nich všetci kritici povozili viac než bolo nutné. Veď, preboha, o nič nejde. Je to len sračička o motorkárovi s horiacou lebkou. Yeah! :-) ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Tož děcka, pozorte!! Ghost Rider - ideální na takové to "domááácííí žvýýkááááníííí", nejlépe popkornu s mozkem v režimu ´switch off ´. Bezbolestně odsýpající hovadinka, s komicky přehrávajícím Cageem (který film od filmu pracuje na své možné budoucí pověsti "hereckého Eda Wooda"), s příjemnými ženskými vnady Evy Mandes a roztomilou komiksovou stylizací, přičemž srandovní hořící lebajzna Johnnyho Blaze je ještě víc cool, než Cageův pracně přilepený příčesek a to už je co říct. Škoda jen, že hlavní záporák Blackheart je totální nula, která by nenahnala strach ani mému vyplašenému křečkovi a ještě větší škoda toho naprosto zhovadilého finále, které svojí kvalitou klesá někde na dno céčkového bahna do sousedství ´Power Rangers´. Ale co, těsné 3 hvězdičky, ať nežeru. Johnsonův film je sice v silné konkurenci jednou z nejslabších komisovek, ale určitě zářezem do mých guilty-pleasure trofejí :o) A "náhradní pytel" jsem k tomu nepotřeboval!!! ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Spousta nechtěné debility, rámovaná naprosto zoufalým příběhem s impozantně dekadentními pravidly (pravděpodobně vytaženými už z komiksového univerza), kdy hořící jezdec zdemoluje půl města jenom proto, aby zničil partičku emo-padouchů pomocí zachmuřeného pohledu hořící lebky, v kombinaci s Johnsonovým rutinérstvím (ten chlap neumí natočit ani jízdu na motorce) a Cageovým příčeskem, v mém případě odmítají tomuto kousku propůjčit titul ‚guilty pleasure‘. Ale ohněm vypalovačky ten film projde a za pár let dostane možnost reparátu. Pak mu možná i nějaká hvězda navíc zasvítí, do té doby… Shit rider. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak na copak si vzpomenu pár hodin po skončení filmu ? Krásně napěchované dokonalé kozy Evy Mendes v bílé blůzičce, jóóó ty bych si dal ... třeba se šlehačkou :) Ona vůbec celá Evička je takové poupátko, že když ve filmu bouchne auto nebo je tam jinej efekt, tak čumím stejně na Evičku a její efekty. Jo a pak si ještě vybavuji, že Cageovi hořela lebka, ale to zase není takové terno, já se jednou spálil při opalování na Slapech a hořelo mě celé tělo. No, ale k tomuhle filmu jsem teda nezahořel, efekty na hovno, akce na další, herecký výkony všech podali demisi, takže snad jedině Evička a vizuálnost / oranžová na černým vždy vynikne / no a třetí hvězdičku dám, protože mám rád oheň a nechci Evičce moc ublížit. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (27)

  • Film původně vznikal jako temná nepřípustná podívaná. (Siriuss)
  • Film bol prvýkrát oznámený v roku 2000 na festivale v Cannes, no kvôli finančným ťažkostiam sa začal natáčať až v roku 2005. (Greenpeacak)
  • Cageův příčesek si každý den vyžádal tříhodinovou aplikaci. (imro)

Související novinky

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (více)

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)

Reklama

Reklama