Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA / Austrálie, 2007, 105 min

• D.Moore

Režisér Daredevila se vrátil a sklidil stejný úspěch jako onehdy s latexovým čertem. Ach, ta ironie. Ghost Rider je trapný. Neskutečně. Do odpadových pekel jsem ho neposlal jen proto, že si to film tak úplně nezaslouží. Hlavní vinu očividně nese Mark Steven Johnson, který by nebyl schopný zajímavě natočit snad ani scénář Forresta Gumpa, kdyby se mu nedejbože dostal do rukou. Pakliže se jeho nudnému režisérskému stylu všechno a všichni ostatní přizpůsobí (a vzejdou z toho mdlý Nicolas Cage, který přitom byl ideální castingovou volbou, tupě vypadající a jednající, ačkoliv krásná Eva Mendes, směšný Peter Fonda a debilní záporáčci), nemůže vzniknout nic dobrého. Jen rádoby drsňácká podívaná, která dokáže potěšit snad jen skalní milovníky motorek a kožených bund a řetězů, mezi něž ovšem nepatřím.__P.S. Neskutečně mě rozesmíval Sam Elliott, jenž si podle všeho zopakoval postavu z Big Lebowského (ať už o tom věděl nebo ne).(10.9.2011)

• Niktorius

Ghost Rider mě přesvědčil, že Fantastic Four si tři hvězdičky zaslouží. Vážně nevím, co by v Ghost Riderovi stálo za pozornost. Maximálně tak dva záběry by se našly (přeskakování vrtulníků je cool), jinak je to nuda, šeď a k tomu blbost na kvadrát. Nicolas Cage je dobrý herec, takže nechápu proč v poslední době předvádí tak neskutečně tupé kreace v neskutečně hloupých filmech. Po naskočení závěřečných titulků vyvstane zásadní otázka: Byl směšnějších ten Cageův příčesek, nebo ta hořící lebka jeho démonického alter-ega?(23.9.2007)

Další super komixová adaptace, která je jaksi dost nedoceněná. Samozřejmě, že Ghost Rider má spoustu děr ve scénáři, někdy stupidní dialogy a pár slabších scén, ale to k čemu je tenhla adaptace předurčená a to dokonale zabavit splňuje skvěle. Prakticky ve filmu neni žádná díra, která by nebyla nějak zábavně vyplněná a to ostatní, to je prostě akční ultra jízda se skvělou hudbou a s pěkně drsným Cagem. Ten se na roli hodí skvěle a to čeho sem se bál nejvíc, že ta lebka, která v traileru vypadaá děsně směšně a na obrázcích v recenzi ještě hůř, bude vypadat trapně i ve filmu, byla nakonec z hlediska směšnosti a rušivosti dobrá, sice žádnej zázrak to neni, to si musíme přiznat, ale nakonec to tak špatný neni a ostatní digitální efekty jsou myslim zvládnutý skvěle. Já si nemůžu pomoct, mě se to prostě fakt líbilo a hlavně mě to skvěle bavilo od začátku do konce. Mark Steven Johnson dal napínavým a akčním scénám přesně to co potřebovaly a výborná hudba to dokončila. jen jedna věc mi na filmu vadila a to už poněkolikátý stejná chyba v podobných filmmech a to, že hlavní záporák,byl prostě slabej a hlavně hrozně mladej. Drsný scény, kdy měl vypadat ďábelsly byly dost mdlý a celkově byl Bentley slaboučkej nepřítel pro Ghost Ridera, To takovej Peter Fonda to bylo jiný kafe, ale ten bohužel nedostal moc prostoru. Ale nakonec to tak nevadilo, protože hlavní kus zábavy obstarával Ghost Rider a ten byl fakt skvělej a ta jeho hořící motorka boží. Jo a ještě něco Eva Mendes rulezzz(18.3.2007)

• Isherwood

Spousta nechtěné debility, rámovaná naprosto zoufalým příběhem s impozantně dekadentními pravidly (pravděpodobně vytaženými už z komiksového univerza), kdy hořící jezdec zdemoluje půl města jenom proto, aby zničil partičku emo-padouchů pomocí zachmuřeného pohledu hořící lebky, v kombinaci s Johnsonovým rutinérstvím (ten chlap neumí natočit ani jízdu na motorce) a Cageovým příčeskem, v mém případě odmítají tomuto kousku propůjčit titul ‚guilty pleasure‘. Ale ohněm vypalovačky ten film projde a za pár let dostane možnost reparátu. Pak mu možná i nějaká hvězda navíc zasvítí, do té doby… Shit rider.(16.11.2009)

• Nin

Tak jsem se doslechl, že Mark Steven Johnson je velký fanoušek komiksů. Ale po shlédnutí Daredevila a Ghost Ridera bych spíš uvěřil Nickovi Cageovi, že jeho hlavní role v tomto filmu byla jen taková recese. Johnny Blaze - drsňácký motorkář - je tak místy víc Peter Parker než Tobey Maguire, ale aspoň se můžeme koukat na Eva "sleduj ty kozy" Mendes, která kupodivu není až tak otravná, jak jsem myslel. Jediný, co asi ten film přes nudnou režii a pochybnej scénář zachraňuje, jsou poměrně slušné efekty - místy film opravdu vypadá cool a podobně jako Daredevil má i Ghost Rider svých skvělých pár sekund. Takže z komiksu s paranoidním, vysíleným, brutálním a lehce psychopatickým zabijákem zlých duší je podivný Cage hrajícího si na motorkáře v podivné adaptaci od velmi podivného komiksového fanouška Marka Stevena Johnsona. (3/10)(13.5.2007)

• - Johnny Depp se jistý čas živě zajímal o ztvárnění hlavní postavy. Tehdy měl snímek vzniknout podle scénáře Davida S. Goyera a pod režisérským vedením Stephena Norringtona. (imro)

• - Žena, kterou Johnny (Nicolas Cage) po proměně zachránil, v popisu zachránce uvedla, že měl "super chopperaL, jenže Johnny za ní skočil ze střechy a ona utekla, takže choppera nemohla vidět. (GreatestFan)

• - Zatímco v původním komiksu jsou kola Ghost Riderovy motorky z čistých plamenů, ve filmu se objeví pevná kola, která jsou plameny pouze pokryta. Vozidlu to má na plátně dodat větší váhu. "Digitální oheň je ještě težší než digitální voda", říká režisér Mark Steve Johnson. (Pumiiix)