Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Easy Company konečně dorazila do Německa, přičemž se setkala s překvapivě malým odporem. Poprvé za dlouhou dobu si jednotka konečně může trochu vydechnout a nabrat síly. Hlídka v nedalekém lese narazí na opuštěný nacistický koncentrační tábor, který je stále ještě plný vyhublých vězňů. Místní obyvatelé, kteří popírají, že by kdy zaslechli o jeho existenci, jsou pověřeni jeho "úklidem". Z Berlína přichází nečekaná zpráva o Hitlerově smrti. (HBO Europe)

(více)

Recenze (20)

Foxí 

všechny recenze uživatele

Když jsem se začala dívat na tento seriál nic jsem si o něm dopředu nezjišťovala.Takže mě skoro celý seriál ani nedocházelo, že byli i tábory. Přitom toto období války znám spíše z pohledu pracovních táborů. Prostě jsem to brala tak, že tady máme vidět pohled vojáka bojujícího na poli. A ano přesně to jsme měli vidět. A tedy i to, jaké muselo být strašné právě tady tyto tábory objevit, když o nich neměli ani tušení. Byl to pro mě díl kdy mi opravdu lezl mráz po zádech (výborně natočeno, ne jen tento díl samozřejmě). A sakra nevím jak je možný, že jsem ho mohla tak dlouho odkládat! ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hodně silný díl, tohle by se mělo promítat na základních školách, aby na to lidi nikdy nezapomněli (a že to u generace narozené 2000+ dost hrozí). Hrozně mě sere, že spousta nacistických prasat co páchala podobná zvěrstva v pohodě dožila v míru, protože to byli "řadoví vojáci, co jen poslouchali rozkazy"... Kdepak, všechny dozorce z podobných táborů nahnat ke zdi a postřílet, nejlépe rukou těch vězňů. Mno, v roce 2019 se s tím ale už nic nadělat nedá, jen ta osvěta. ()

Reklama

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Podruhé jsem ubral hvězdičku z hodnocení, znovu jsem to udělal jen proto, že si tvůrci zbytečně rozšířili děj, jen aby mohli zapůsobit na city. V mém výtisku Ambroseovy knihy každopádně pasáž s koncentračním táborem chyběla a v seriálu se podle mě objevila jen kvůli Stevenu Spielbergovi. Jinak samozřejmě naprosto souhlasím s tím, že koncentrační tábory, gulagy, internační tábory pro americké občany japonského původu i nucené práce v našich jáchymovských dolech byly hnusné svinstvo. ()

maruna0007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dost možná nejlepší díl seriálu. Od té části kdy Američané najdou koncentrační tábor, to začne ždímat emoce tak moc, že jsem si vzpomněl na Schindlerův seznam. Musel jsem to v některých momentech přetočit, nedalo se na to dívat. Ale důvod proč je to nejspíš nejlepší díl seriálu, jsou nejen ty emoce, ale hlavně to jak je to natočené, neskutečný. Mě jsem mrazení po celém těle. Zasraní skopčáci! Fuj je mi zle. :( ()

Zajímavosti (1)

  • V této epizodě se podruhé objeví na několik vteřin Tom Hanks. Tentokrát v roli francouzského vojáka, který vyvede ze stodoly a následně popraví 2 německé vojáky. (fisus)

Reklama

Reklama