Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hráč pokeru Huck Cheever je brilantní, ale současně vznětlivý a podléhající emocím. Dokáže během chvíle vyhrát sto tisíc dolarů, ale stejně rychle o ně dokáže přijít. Ovládá všechna tajemství hry a má talent dokonale číst v lidech, který zdědil od nejlepšího z nejlepších - svého otce L. C. Cheevera, dvojnásobného světového šampióna. Nedokáže mu ale odpustit, že dal pokeru přednost před rodinou. Aniž si to uvědomuje, dělá vše pro to, aby ho porazil. Příležitost se mu naskytne v podobě nadcházejícího šampionátu. Potřebuje získat deset tisíc dolarů jako základní vklad. Zatímco se snaží získat peníze, střídavě vyhrává a prohrává, brzy se velmi zadluží. Narazí také na prvního člověka, v němž nedokáže číst a neví, co si o něm myslet. Je jím upřímná a poctivá Billie, která se chce v Las Vegas uchytit jako zpěvačka. Huck ji přitahuje, ačkoli si o něm nedělá velké iluze, protože zná patologické hráče. Scházejí se a Billie ho pomalu učí brát život a lásku stejně vážně jako karty. Pokud měl Huck naději, zahodí ji, když jí po společné noci sebere peníze na hru... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (141)

kingik 

všechny recenze uživatele

Který chlap by se rád nesázel. Eric Bana hraje vášnivého hráče pokeru, který se rád sází o vstupní poplatek na prestižní pokerový turnaj. To odhodlání a zápal se mně líbilo. Najednou jsem si ten film užíval, a to hlavně v pasážích, ve kterých Bana seděl za stolem a šla mu karta. Nakonec se dostal na zmíněný turnaj. Tam se v karetním souboji utkal se svým tatíkem, který byl rovněž mistr v pokeru. Nebylo to tak předvídatelné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Hlavně Bana byl perfektní a zastínil všechny, ačkoliv ve vedlejších rolích byli k vidění herci zvučných jmen. Kdo se rád sází, tak ho tenhle film bavit bude. A nemusí to být zrovna pokerový šampion. 60% ()

gicous 

všechny recenze uživatele

Přijemný malý filmeček o pokeru, který jsem skousnul i já, ačkoli karbaník nejsem. Motiv otec-syn je totiž natolik výživný, že dokáže zaujmout i mezi zaplavou žetonů, hracích automatů a karet. Vedlejší motiv romantického filmu už působí trochu zbytečně a nadstavbově. Ale to mně nemohlo zastavit, abych si závěrečný turnaj s vitězoslavným velkorysým gestem Hucka patřičně užil. ()

Reklama

F.man 

všechny recenze uživatele

V první řadě se musí nechat, že Lucky You přistupuje, narozdíl od jiných filmů, k pokeru poměrně seriózně. Snímané hry tak vypadají reálně, WSOP: Main Event taky a camea pokerových legend, v čele s Danielem Degreanau a Doylem Brunsonem rozdhodně potěší. Jde prostě vidět, že nad filmem seděl někdo, kdo pokeru alespoň trochu rozumí. Bohužel, to je ale všechno, čím mě Lucky You potěšilo. Samotný děj, vystvavěný na klasickém hollywoodském konceptu lovestory, do kterého je ještě silně zamícháván vztah otce a syna na mě nefungoval. Nefunguje ani Eric Bana, jakožto charizmatický pokerový hráč a rozhodně nefunguje Brew Barrymore a jejich vztah. Když pak k tomu připočtu přepálenou stopáž, dostávám poměrně slabé dvě hvězdy. Za zmíněný respekt k pokeru, a příjemný soundtrack ale nakonec za tři s odřenýma ušima. BTW - Solidní finanční propadák, po kterém to bude mít Hanson zatraceně těžké. You want sympathy? You'll find it between "shit" and "syphilis" in the dictionary. ()

waits 

všechny recenze uživatele

Trochu rozvleklá, ale nakonec celkem snesitelná podívaná. Las Vegas je vždy atraktivní samo o sobě, zde prezentovaný poker, kdy se hraje s krupierem, ale proti ostatním hráčům je navíc hra, kterou si v Evropě, pokud vím, nezahrajete, i v Londýně nebo Monte Carlu se hraje vždy jen proti krupierovi. Pokerové koncovky nejsou v tomhle filmu tak nepravděpodobné jako třeba v Maverickovi, ale i tak mě zaráží, kolik her končí tím, že sázející vsadí všechno a odchází poražen. Pokud budete sledovat nějakou hru na specializovaním televizním pokerovém kanálu, moc podobných situací tam neuvidíte. Film potěší hudbou: zazní Maybe This Time z Cabaretu, Dylan (i v závěrečných titulcích) nebo Cohenovo Danicn To the End of Love. ()

roorybacky 

všechny recenze uživatele

Filmů o pokeru není mnoho, takže jsem vděčný za jakýkoliv, byť je třeba jen průměrný jako tento. Uvítal jsem, že například oproti Rounders je zde víc prostoru věnováno hře samotné i když ve značně zkreslené a zjednodušené formě oproti skutečnosti. Kdo zná poker, toho čeká nenáročná zábava, pro ostatní bude film pravděpodobně nudný. Romantická zápletka je zde přebytečná a nefunkční, ale chápu, že kdyby nebylo jí, ten film by si jiné diváky než hráče pokeru asi nezískal. Velká škoda toho patetického činu hlavního hrdiny na konci, to se opravdu nehodilo. Film celkem vtipně a trefně ilustruje pokerové prostředí Las Vegas, fenomén side-betting a nabízí nesčetná camea pokerových celebrit: Sammy Farha, Chau Giang, neustále konzumující Barry Greenstein, Ted Forrest, Jennifer Harman, Daniel Negreanu, Chris Ferguson, Antonio Esfandiari, John Juanda, Phil Hellmuth, Johnny Chan, Mike Matusow, Doyle Brunson a určitě mnoho dalších, kterých jsem si nevšiml... Mimochodem, Michael Shannon je NESKUTEČNĚ podobný Gusi Hansenovi - nevěřím tomu, že takový nebyl záměr. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (6)

  • Portrét (ve skutečnosti zvětšená fotka) pověšený na stěně během závěrečné hry zobrazuje Bennyho Biniona, původního majitele Horseshoe, na jeho ranči v Montaně. (HappySmile)
  • Na autenticitě filmu přidává skutečnost, že v některých scénách se u pokerových stolů objevují i známí pokeroví profesionálové. Mimo jiné jsou k vidění američanka Jennifer Harman, kanadský profesionál a v té době pravděpodobně nejoblíbenější hráč Daniel Negreanu či Doyle Bronson, přezdívaný „The Godfather of Poker“. (JardaBauer)
  • Film měl mít původně premiéru už 8. září 2006, ta byla ale následně oddálena na 16. března 2007. Těsně předtím však byla premiéra ještě jednou posunuta, a to na 4. května 2007. K filmu existuje několik plakátů, na kterých je uvedeno původní datum vydání 8. září 2006. (HappySmile)

Reklama

Reklama