Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

DJ Obelix

Neuvěřitelné, nepochopitelné, gigavtipné. Tohle je skutečně unikátní film, který by měl mít každý doma. Guilty pleasure jako řemen a především z českých luhů a hájů :-). Jedna hvězda za Krampola (To si pamatuj Nancy - New Yorku a Libni zdaleka se vyhni ...), druhou za léčku se skinama a třetí za úžasně vtipně strávené nedělní odpoledne :-) A postava cigána, který souloží s výfuky u aut? Na to hvězdičkové měřítko skutečně nestačí... ()

kingik

Myslel jsem, že to bude horší. Byl to sice film nezvládnutý z hlediska hereckého obsazení některých rolí, ale zase se po dějové stránce s ničím nepáral. Olmer s ním přišel v nevhodnou dobu. Otevřenost doby se tady ostatně nenosí dodnes.Tenhle film vyrukoval alespoň s něčím, co dnešním českým filmu chybí. Není totiž uhlazený a jeho režijní rukopis se vymyká běžnému standardu. 70% ()

dr.horrible

"Víš co se mi v noci zdálo? Že mě unesli, ale bylo to wonderful..." Páčil sa mi ten prevažne rapový soundtrack, päťkorunová porevolučná atmosféra a duo Nancy & Jolanka. Ale je to totálny shit, navyše rasistický a Jiří Krampol je totálny drsňák. Síce úbohý herec, ale tie päste! Tie hlášky! "Upozorňuji tě, že Bronx je oproti tomuhle jahodový pudink!" Čistý výsmech. ()

InJo

NAHOTA NA PRODEJ je film velice laciný z mnoha hledisek (příšerný obraz, přehnaně dramatická akční hudba a hrozné songy, Lukáš Vaculík připomínající spíše ošuntělého veksláka, nežli drsného novináře), ale v tom je právě nemalá část kouzla tohohle bizarního pokusu o český exploatační snímek (za regulérní akční kriminálku to může považovat leda blázen), který dobu, ve které se odehrává, reflektuje tak neuvěřitelně svébytně, bulvárně a odvážně negativně ve snaze poukázat na tehdejší nešvary (z nichž nejeden v podstatě trvá dodnes), že i přes jeho pochybnou filmařskou kvalitu je třeba si ho alespoň částečně vážit pro jeho těžko vyčíslitelnou historickou hodnotu... Za vidění to rozhodně stojí také kvůli postavě Fuka a jeho vpravdě nezvyklé (možná dokonce unikátní) sexuální úchylce! ;-) 50 % ()

Sonnery

I přes potvrzený fakt, že skoro všichni na CSFD filmům rozumí, narozdíl ode mne, si váš všechny dovolím poslat doprdele, protože tohĺe je kultovní bomba ()

LION-MR.T

VAROVÁNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ KOMENTÁŘ BY NĚMEL BÝT BRÁN JAKO RASISTICKÝ,ALE JAKO NÁZOR JEDNOTLIVCE. NEJSEM RASISTA. Nahota na prodej je kapitola sama o sobě. Jeden cikán v baru."Co je gáčo?" Krampol na to odpoví. "Nic gáčo." Dávám vysoké hodnocení,protože film se zas tam nesnaží přiblížit americe. Ubrusy na stole jako má moje babička,škodovky. Film nemá špičkové kaskaderské kousky a to je pro něj plus,protože tak působí více realisticky. Tvůrci si brali inspiraci zřejmě z jiných filmů zvláště coby záporných postav. V amerických filmech to bylo docela jednoduchý,asiati,černoši,rusové. Tady to byli romové ti špatní,film mi nepřipadá nijak k smíchu,spíše ti,kteří srovnávají americké akční film s filmem,jenž byl natočen v zemi,která byla zdržena totalitním režimem,snaha se více povedla a dialogy taky. Krampol. "Hele nech toho s těma píčama." Nevím,kdo slyšel píseň Červi v kině,její instrumentální verze je ta,která hraje při bitce skinhedů a cikánů a nebo v závěrečné přestřelce,v textu je hodně rasistických poznámek. Lou Fanánek Hagen zpíval dobře,stejně jako Machálková. "Žerem psi a nemáme vsi,zničený domy do Indie s rómy.""Fazolí hlavy,potoky lámy,hrdosti mladosti,čechosti jakosti,opičí na kosti,jsou tady jen hosti." Ale zpátky k filmu,takhle to nějak u nás chodilo a tak to bylo u nás natočeno. ()

Slartibarkfast

To si jednou Víťa s Pepou šňupli nadrcené omítky s Azurem a v tom solidním rauši pak spolu splácali bytelnou akční řežbu, na české poměry přímo nevídanou, a první pokus v boji o zlatého bludišťáka s českým zástupcem v tomto žánru byl na světě. Pepa do toho vložil svůj um investigativního žurnalisty se sklony k dramatičnosti a Víťa si nejspíš řekl, že tentokrát ty Bony s klidem dotáhne do úspěšného konce. Začalo to nadějně, až jsem si říkal, že tolik nahoty už v úvodních titulcích tehdy na premiéře určitě vyráželo dech. Byl jsem jako na trní. Pak se ale na scéně objevila ústřední dvojice; reportér Vaculík a Třísková, Američanka s českými kořeny, která tam paradoxně měla nejspíš představovat jakýsi sexuální objekt zájmu, což bylo asi stejně uvěřitelné, jako cikán, jedoucí na vlastním kole, protože vypadala jako Bohdalová v roli Fany, ovšem zamlada. Když pak ty dva doplnil stárnoucí Krampol, představující údernou sílu a ostříleného zabijáka, už mi šla hlava kolem. Z filmu je cítit velký problém společnosti s polistopadovým amnestováním všelijaké verbeže, která z republiky, spolu s "kapitalisty", v několika krocích udělala veliký bordel, rasistickou školku a ráj zlodějů. Všichni si mysleli, že můžou vše a také to dokáží. O vykreslení a zachycení tohoto se autoři snaží nejen v příběhu, ale i film samotný je důkazem. Bohužel, vinou nedostatku finančních prostředků a zkušeností s tímto žánrem obecně se z tohoto pokusu stal jen odstrašující příklad pro všechny a úsměvný unikát svého druhu, ve kterém si Jonák zahrál sám sebe a Pomeje podtrhl svou kategorii neherce, účinkujícího jen v propadácích. Do toho tam celý film neskutečně otravně vyje Bílá, to mi rvalo uši. Určitě, minimálně z akademických důvodů, lze tento film doporučit. Alespoň si pak člověk řekne, že ty céčkové filmy s obtloustlým Seagalem vlastně nejsou tak špatné. 30% ()

WANDRWALL

Začátkem devadesátých let konečně i hodně žen se mohlo naplno věnovat nejstaršímu řemeslu. Praha byla pro tyhle aktivity nejideálnější. Co jim komunisti zakazovali, a považovali za nemorální, to ženy rozjely naplno. Zajímavý je monolog Lukáše Vaculíka, jak seznamuje s životem v Praze neherečku Třískovou. Je plný temných vizí o Praze, líčí jí ho jako město divochů, divošek, kteří za komunistů nedělali nic, a v nové době šahají po nejsnadnějších řemeslech. ()

Pedestrian

Oblíbená scéna: Vaculík kouká na porno (blowjob) a Krampol u toho omývá okurku. Good job. A samozřejmě závěr. Hodnocení je v tomto případě absolutně nepodstatné, pohybuje se někde mezi odpadem! - 3* - 5*. Svému kultovnímu statusu Nahota naštěstí plně dostává. A film prosím zařadit do příští programové nabídky Festivalu otrlého diváka. ()

Visáč

"Stap, ju fakers! Co to děláte s máj biznis pártner?" Frajerský Vaculík si zapaľuje jednu od druhej, Krampol rozdáva kopačky á la Norris a cigoši mrdajú do výfukov. Nesmie chýbať záverečný masaker ako vystrihnutý z amerického video-béčka: samopaly, litre krvi, granáty. To ma poser. Porevolučná debilita jak hrom. ()

dopitak

Film, který dobře zachycuje dobu, o níž vypovídá. Jenomže z filmařského hlediska je to tragédie. Ani by mi nevadil nezvládnutý kompars bitky skinů s cikánama, jako spíš herecké výkony všech ve filmu, Čechoameričanka Kája s přízvukem, Jirka zabiják a HLAVNĚ, hlavně ta příšerná hudba. Martina Adamcová jako prostitutka Veverka ukáže hodně :) ()

Crocuta

Už jenom ta filmová role Ivana Jonáka, bručícího nyní již drahně let za organizaci vraždy vlastní manželky, je k nezaplacení. ()

Chrustyn

Bizarně zábavný Vít Olmer v něčem co mělo být temným a vážně míněným  thrillerem a vznikl z toho sebeparodický pokus o český akčňák. Krampol jako ranař je guilty pleasure českého filmu. ()

mat.ilda odpad!

Odpudivé stejně jako doba sama, i to upachtěné panoptikum v ní, a to si troufám tvrdit na základě osobních zkušeností i minut strávených v jejich nápodobě. Nevím, co bylo horší. ()

Ivoshek

Ale no tak, lidi, buďte trošku shovívaví. Vždyť ten film je docela sranda. Jen namátkou vybírám scény, které mě přikovaly k obrazovce: "Krampol dělá kung-fu", "Krampol vypráví fóry", "romský pasák souloží s výfuky", "tentýž romský pasák souloží s dvojitými výfuky a kouká u toho na letadlo", "skinheadský útok", "Jonák hraje mafiána na neherce zcela přirozeně" a hromada dalších. Já vím, že to tvůrci asi nezamýšleli, ale ten film je v důsledku dost vtipný. V druhém plánu navíc popisuje reálie raných 90. let. A to není málo! ----dlouho předlouho po napsání původního komentáře jsem tu našel to, co jsem chtěl napsat, akorát mi to nepřišlo na jazyk. Tohle je Zeitgeist, jo. Tohle je prostě duch té doby se vším všudy. ()

anais

V hodnocení jsem se nemohl rozhodnout mezi plným počtem a nulou. Opravdu těžko říct, kde je pravda. Pokud se podíváme na starší Olmerovi snímky Jako jed a Co je vám, doktore, nelze si nepovšimnout určité formální podobnosti s Nahotou na prodej. Olmer má tendenci vše dovádět do absurdních zkratek, hlasitá hudba mu neslouží ke gradaci ale k propojování jednotlivých scén a v jakýsi ztřeštěný slepenec, který vypovídá o době a atmosféře víc, než o samotných postavách příběhu. A to není nutně špatně. Film je tak jakousi koláží, která drží pohromadě jednotným stylem. Zatímco ale Svěrákovské film jsou v první řadě hořké komedie a podobný styl snesou celkem snadno, u "akční drsné krimi" to jde hůř. Pokud by to bylo celé míněno vážně, pak se to hrubě nepovedlo. Ale nemohu se zbavit dojmu (s přihlédnutím k Olmerově minulosti, a odvrácením se od jeho režijní budoucnosti), že ta absurdita a jakási nepovedenost je do velké míry záměr. Už jen ta scéna, ve které Krampol sleduje v televizi drsnou kriminálku je skoro jako z Muže z Acapulca! Všichni ve filmu si na něco hrají - čeští gauneři z Václaváku po revoluci přitvrdili a koukají se po západních trzích, média jsou na povrchu svobodná a nezávislá a přitom je ovládají ti samí gauneři, Krampol je nejtvrdší policista a kouká na kriminálky v televizi...a samotná Nahota na prodej se tváří jako akční film a přitom jím evidentně být ani nechce. Nastavuje zrcadlo nevkusu svou vlastní formou a obsahem. ()

honajz

Velmi, ale skutečně velmi nepovedený pokus o český akční film v americkém hávu, kdy všechny ty kašírované souboje a především všechny bitky s Krampolem vyznívají směšně a jako parodie. Kája Třísková je s prominutím ho.vno, a ne herečka,navíc koukat na její prasečí obličejík s malýma očkama není nijak povzbudivé. Jako jo, chápu, oč asi tvůrcům šlo - dnes bychom řekli, že byli ultra nekorektní a z naivní Američanky a jejích naivních idealistických keců si dělali prdel, protože realita s cikány byla a je vážně hodně jiná (teď mně napadá, že Nahota na prodej je takový antiMost!), ale kurnik: mizerná hudba, naprosto amatérský střih, zvuk na úrovni amatérského filmu, veškeré postavy mají přehnaná jednání, až absurdně, počet ženských koz zbytečně veliký, a hlavně scénář sám je naivnější než Adamová z Topky, Kateřina Biomasa nebo Emma Smetana. Měl jsem problém to vůbec dokoukat přes to množství kiksů, rádoby chlapáctví, blbých dialogů a scén (hlavně ta závěrečná, uf), a těch pár nekorektních hlášek to fakt nezachrání. A co tam kur.va dělá Ivan Jonák, tehdejší mafián a majitel proslulého diskolandu Sylvie, kde taky o nahotu na prodej nebyla nouze (a který zhebl překvapivě krátce poté, co vylezl nedávno z basy)? Vlastně kromě nekorektnosti je jediným dalším pozitivem filmu vidět Václavák roku 1993, kdy tam ještě byl automat Koruna, bezďáci a první pokusy o fast food. ()

Croft

Film ukazuje, jak moc jsme se snažili přiblížit snímkům z USA, a rovněž i naprostou neexistenci cenzury a bohužel i celkový pokles dobrého vkusu, a to vše v roce 1993. Ve filmu zazní věta : “Mrtvej cikán, dobrej cikán”. Za to by dnes hrozil kriminál… Dokonalý pomník své doby. Dob a svět se mění.... ()