Reklama

Reklama

Legiony

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Historický film o boji za svobodu Polska v době 1. světové války je vyprávěn z perspektivy mladých a zamilovaných lidí, kteří se bez váhání vrhají do boje o znovuzískání svobody své země. Na pozadí historických událostí se však především odehrává příběh milostného trojúhelníku hrdinů – legionistů Józka a Tadka a zpravodajské agentky Oly. (3Kino Fest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nech žije Polska ! Z filmu cáká polský vlastenectví na všechny strany. Profesionálně dokonale natočená historická epopej Polského boje za svůj stát. Vůbec si neumím představit, že by někdy, někdo v ČR dokázal něco podbného natočit o našich legionářích. Válečný scény vynikající, hudba rovněž i když někomu se může zdát vše přílš velký patos a kdyby nebyla v příběhu milostná linka z mého pohledu naprosto zbytečná, neváhal bych s nejvyšším hodnocením, protože takovej velkobiják dneska nenatočej už ani amíci. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Téma je určitě atraktivní. Filmů zabývajících se vznikem novodobého Polska moc není a já si vzpomenu snad jen na jeden. Co se akčních scén týče, tak těch je relativně dost, ale z mého pohledu tady nějaký ten zloťák chyběl a pojetí v intencích velkofilmu by si rozhodně zasloužilo větší rozpočet. Na druhou stranu jsem se u toho docela bavil a ani mi nevadilo obvyklé gerojství i určitá naivita. No a útok jízdy, jakkoliv nesmyslný, svůj efektní účel splnil. Co se příběhu týče, tak ten se tu hledá jen těžko. Je tu sice milostná linka opsaná z Tmavomodrého světa či Pearl Harboru, ale ta to sama neutáhne i proto, že je příliš studená. To mají na svědomí především herci, kteří sice nebyli úplně špatní, ale v mnoha momentech byly jejich výkony bezkrevné. Celkově maličko nadprůměrná podívaná, která v paměti neuvízne, ale za jedno vidění stojí. 60% ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že príbeh je taký trošku nezáživnejší, no technická stránka snímku ako aj herci boli výborné. Možno by aj dejová linka dokázala trocha pútať pozornosť, len jej žiaľ chýbala potrebná dynamika. Je tu veľa hluchých, úplne zbytočných scén, ktoré sú len sem tam poprepletané s tými silnejšími a zaujímavými. Je to také sústavné ťahanie sa z letargie. Samotné zvládnutie vojnových scén však nemalo chybu. Je to teda vlastne taký konzum, na ktorý sa dobre pozerá, no často sa pritom človek nudí. Lepší priemer. 65/100 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Poláci se tady filmařsky vrátili v čase a natočili to, co by se nebál natočit Američan na přelomu tisíciletí. Velkolepý historický velkofilm, který nestrádá s masovými válečnými scénami z bojiště zákopové první světové války, ale navíc si pohraje i s postavami, přidá trošku (vlastně hodně) patosu a zaobalí to do romantické vlny, aby si v tom našla svoje i babička. Bavilo mě to. Bylo to velkolepé, bylo to nadnárodní, bylo to epické. A kdo něco podobného v Evropě dnes svede natočit? Mám pocit, že snad jen Poláci. TI svedou vše. Neříkalo se to už dříve? ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si po včerejším úspěchu dopřál druhý film o boji za sebeurčení; k mému velkému překvapení mě ale Poláci poněkud zklamali. Snímek pojednával o událostech, o nichž jsem nevěděl ani zbla, a mohl to být skvělý zážitek, kdyby se tvůrci tolik neutápěli v patosu, přehnaném heroizování (viz. procházky v zemi nikoho)  a kdyby do děje nenaroubovali milostný příběh, kterým pro mě natáhli stopáž na čtyři hodiny. Škoda, kdyby se naši severní sousedé postavili k Legionům tak jako Holanďané k filmu De Oost, klidně bych jejich snahu ocenil plnou palbou, takhle mě jen mrzí promarněná příležitost. A já se tak těšil... ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach po celom Poľsku a trvalo od 1. augusta 2017 do 10. apríla 2019. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama