Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. (Vertical Entertainment)

KukulienkaHO

Fúha, nemám skoro nič, čo by som mohol filmu "1917" a Samovi Mendesovi vytknúť. Takže budem iba chváliť. Fantastická kamera, ktorá krásne zachytáva postavy v popredí, ale aj pozadie a to dodáva filmu reálnosť, a vy sa pri pozeraní budete cítiť, ako keby ste pri tom všetkom boli. To by samozrejme nešlo bez úžasnej výpravy, kulís, hudby a kostýmov. A čo sa hercov týka, tak George MacKay podal svoj historický výkon a otvoril si celkom iste brány Hollywoodu. Dean-Charles Chapman má úlohu menšiu, ale zato zo začiatku dôležitejšiu a tiež hrá skvelo. Všetci "Páni Herci" sa predstavili v rolách armádnych nadriadených, a aj keď sú dokopy na plátne cca 8 minút, z každého ide veľký rešpekt a charizma. P.S.: Parazita som ešte nevidel, ale ak prekonal na Oscaroch toto, tak to musí byť riadna bomba. P.P.S.: "1917" je prvým filmom, čo som z tohto roku videl a vyzerá to tak, že bude aj jedným z najlepších. ()

Dexter666

Absolútne nezabudnuteľný zážitok. Brilantná ukážka modernej filmáriny. Posúvam film na miesto č.1 sezóny 2019 pred Parazita. ()

Br33d

Začnem asi najväčším plusom a zároveň mínusom tohto snímku a to, že je natočený na "jeden" záber. V niektorých momentoch, hlavne na začiatku a samotnom konci, je vďaka tomuto prvku film neskutočne plynulý, divák sa vcíti do postáv a deja. Avšak miestami pôsobili niektoré dialógy nútene a nezaujímavo, len aby vyplnili hluché pasáže filmu. Aj keď sa jedná o vojnový film, bojové scény nie sú stálou súčasťou filmy. Naopak rád vidím, ako sa postavy stretávajú aj s inými okolnosťami a následkami vojny. Jedno malé mínus ešte udeľujem nemeckým vojakom, ktorých asi nikto nenaučil, že presnejšiu mušku majú ak zastanú, vystrelia a nebežia zbytočne za svojim cieľom so zbraňou v ruke. Celkovo film prezentuje zaujímavú zmes všetkého, čo vojna prináša. 90% ()

rigby

Scénář a zápletka hodně odkazuje na jiný film z jiné války. Ten byl ale přelomový a nesmazatelně se zapsal do historie kinematografie. Tento snímek ale podobné ambice nemá a ani vzdáleně je mít nemůže. V podstatě se jedná o laciné hrátky někde v lomu a na okolních loukách. Moc bojových nebo jinak akčních scén si divák neužije. A konec vyznívá hodně prázdně. Existuje dlouhá řada mnohem lepších protiválečných filmů, které stojí za to vidět více, než tento laciný kus. ()

Adaaamecek

To nejhezčí co tenhle snímek nabízí je kamera a zvuk. Scénář je ale bohužel předpovídatelný a ničím nepřekvapý. Bohužel, a to je ten největší problém je, že hlavní herci jsou zaměnitelní. Přesto si mě ale tento snímek nějakým zázrakem udržel. 7/10 ()

kyrysar

Americká krása, Road to Perdition, bondovky Skyfall a Spectre a pár další filmů co Sam Mendes vytvořil. Sice má letos za 1917 ,,jen'' Zlatý globus, ale to nemění nic na tom, že je to skvělý film. Rád bych vypíchnul i Oskarovou kameru. Vzít celý film jedním záběrem bez střihu (nejsem naivní, že bych si myslel, že to tak opravdu je) jsem snad neviděl nikdy. Marně pátrám v paměti. To nic nemění na tom, že záběry museli být doslova několikaminutové a všechno nacvičit muselo zabrat a taky zabralo pár měsíců příprav. Klobouček ()

pan.balu

taková navoněná bída, dvě hodiny o tom že vojáci mají předat zprávu z jednoho zákopu do druhého jsou přepálené a film zákonitě začne nudit i to lákadlo v podobě jednoho "nepřerušovaného" záběru se po čase okouká ()

Tomas_PO

Porovnaniu so Saving Private Ryan sa vyhnúť nedá a to je aj hlavný kameň úrazu a prekvapivého víťazstva na Golden Globes či BAFTE. V Ryanovi sa Spielbergovi podarilo znázorniť snáď všetko, čo má vojnová dráma mať a hrôzu svetovej vojny preniesť na diváka až do takej miery, že cítil niekoľkomesačnú špinu zákopov zarezanú hlboko pod nechtami. Sam Mendesovi sa síce podarili unikátne kamerové zábery, pre ktoré sa oplatí zhliadnuť tento film v kine, noo emócia tak vážnej témy a dej toľko oceňovaného filmu sa na môj vkus len kĺže po povrchu. ()

Zlty_Dodo

strasne sa ten film vlecie, dejove zapletky nepresvedcive, mozno ze autenticnost dodrzana, ale pre divaka skor taky dokument zo strastiplnej cesty.. ()

Ace.A.T.L.

Nelze hledat háčky a přešlapy. Jedinečně natočenej film rozhodně chytne a pocit jednoho záběru je naprostá bomba. Kdo čeká mega efekty nebo super moderní akční megahů, bude asi zlamanej, ale divák s citem pro luxus, si užije. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Danny Nolander

Popravdě... rozemlelo mě to na sra*ky! Je to neuvěřitelnej film! Ano, děj je jednoduchý, ale pokud si uvědomíte, že tohle skutečně někdo zažil (jen třeba trochu jinak), tak není o čem debatovat! Je to válečná historka... a vy, jako diváci, sledujete každý krok hlavního hrdiny. ()

bonovox

Sam Mendes a Richard Deakins vytvorili úžasný audiovizuálny film, ktorý je hlavne po technickej stránke príkladom dokonalej filmárčiny. Hlavne kamera Deakinsa je absolútnym vrcholom celého filmu, vtiahne vás do deja a nepustí a ten efekt pocitu, že film je bez jediného strihu je jednoducho geniálny. Veľkým plusom je však aj dokonalá výprava, ktorá je neskutočne sugestívna v každej lokácii. Herci sú taktiež veľmi precízny od cameo slávnych hercov až po dvoch hlavných hrdinov. 1917 je v mnohých smeroch top filmový zážitok roka, vidieť v kine samozrejme povinnosť. Škoda že Mendesovi ušla soška Oscara...ale i tak porvrdil svoju jedinečnú genialitu. ()

Poleloukales

Vlezle patetický, nedůvěryhodný spektákl bez špetky autenticity. Předvídatelný kýč, nudný a plochý film, který se úporně snaží o kvalitu (a o Oskara), pohříchu se ale vší tou snahou zalyká, a dýchavičně klesá pod tíhou sebe sama. Tematicky nejblíže k porovnání se nabízí snad Malickův Thin red line, který je ale o několik levelů výše. Kvalitativně pak stojí při stejně pitomém kusu Apocalypto, kde se akorát místo chozenÍ nadměrně běhá. Obrovské zklamání, o to větší, že jsem se tento film opravdu těšil. Tu jednu hvězdu dávám snad jen za to, že se nepochybně najdou i horší kusy. Celá ta parta akademiků musela bejt totálně zhulená, protože tohle si nezaslouží vůbec nic! Jak je možný, že tady i na IMDb to má tak vysoký hodnocení nepochopím. ()

HellsAngel

Konečne film, ktorý sa nebojí zabŕdnuť aj do trestuhodne prehliadanej tematiky prvej svetovej vojny. Dovolím si ale tvrdiť, že 1917 je iným dielom, než väčšina divákov (čiastočne aj vrátane mňa) očakávala. Nejedná sa totiž o žiaden veľkofilm, zobrazujúci epické strety nepriateľských armád. Namiesto toho sme svedkami komorného dramatického príbehu dvojice vojakov, ktorí sa nachádzajú uprostred nezmyselného a krutého konfliktu. Je síce pravda, že snímka Zachráňte vojaka Ryana obsahovala veľmi podobnú zápletku, Spielberg to ale doplnil o fenomenálne bojové sekvencie (vylodenie v Normandii a bitka na moste), ktoré v tomto počine chýbajú ako soľ. O to viac, keďže Roger Deakins prekonal sám seba a po kameramanskej stránke sa mu podarilo niečo, o čom sa bude učiť na filmových školách. Krásne, dlhé zábery na zákopy, blatisté bojiská, okolitú krajinu či ruiny mestečka patria medzi to najpohlcujúcejšie, čo som kedy vo filme videl. Logika síce káže, že to všetko nemohlo byť natočené na jeden záber, to ale vôbec nevadí, nakoľko si tie strihy pri sledovaní ani vôbec nevšimnete. Mendesov počin má podľa mňa najbližšie k Iñaritovmu Revenantu a aj keď ústredné duo McKay a Chapman podalo dobrý výkon, žiaľ nie sú DiCaprio, ktorí by hluchšie pasáže potiahol svojim majstrovstvom. Zhrnul by som to asi tak, že aj keď tento film rozhodne má divákovi čo ponúknuť, zopár vecí mu chýba. Nejde o nič zásadné, kvôli čomu by išlo o zlú snímku, iba sa jednoducho nemôže radiť medzi velikánov žánru. P.S.: Veľké plátno je povinnosť a zlaté sošky zaslúžené. ()

kolly13

Spektakulární nuda, ambiciózní slabota. Záběry mají tajit dech a scénář ho vypouští zcela. Obyčejný voják v záchranné misi a nepochopitelném štěstí, kdy kulkám čelí útěkem, odvahu přebírá osud. ()

kokofek

Příběh ničím vyjímečný,ale svým zpracováním,kamerou ,efekty a pojetím neobvyklý.Diváka vtáhne do děje pocit sounáležitosti se dvěma vojáky,velmi mladými a ať chce nebo nechce ,najednou se přistihne,že jim drží palce a běží s nimi. ()

KolarikKing

Hned jsem si vzpomněl na Nolanův Dunkerk. V obou těchto snímcích jsem měl pocit, že jsem součástí filmu. To, že to je natočené na "jeden záběr" dodává filmu výbornou atmosféru. První polovina filmu je strhující. Později ve městě (scéna se ženou a dítětem) tempo hodně zvolní, což mi trochu vadilo. Ale závěr opět strhne a nepustí. Co se týče herců tak je tu hodně známých jmen, ale ti nemají tolik prostoru, aby se předvedli. Naopak oba hlavní hrdinové hrají výborně. Vyzdvihl bych vynikající hudbu. Pro mě neskutečný zážitek. ()

Novko

Velkolepý válečný epos. Je vidět že si 1917 Sam dělal pro své potěšení, ale to mi vůbec nevadí. Ba naopak mě to baví. Po technické stránce nádherně vypiplané. Co můžu třeba vyzdvihnout, tak nádherná kamera Rogera Deakinse; hudba Thomasa Newmana, která mě hned na začátku filmu oslovila nebo i báječný zvuk a vizuální efekty, které mě překvapili, že byly až realistické. Dále mě tu bavila většina postav. Jeden z důvodů proč diváci hlavně navštíví kino je kvůli “film bez střihu“. To je tu velice chytře vymyšlené a určitě to dopomáhá k originalitě, ale bystré očko prokoukne kdy to pan Mendes střihl. Mezi ústřední dvojici mám, ale trochu rozpory. Byl tu Sympatický Dean - Charles Champman a (pro mě) Nesympatický George McKay. Mezi vedlejšími postavami mě bavili i přes malý prostor Benedict Cumberbatch a Richard Madden. 10/10. ()

Ronkar

Něco mi u toho chybělo. Nevadí. Sice to není na plnou palbu, ale je to hodně poctivá záležitost. Řemeslně přesná, audiovizuálně zajímavá, nápaditá, místy dechberoucí (světelná hra v troskách města). Vyvolat dojem, že jde o film natočený na jeden záběr funguje (i když všichni víme, kde se střihy odehrávají. Na tom ale vlastně nesejde). A je hodně fajn, že se daří budovat hodně silné napětí i bez těch střihů. To oceňuji. Chválím i hudbu, která dobře umocňovala jednotlivé scény (přechod přes rozbombardované pole, střet s němcem v domě, útěk skrze ruiny, finále...). Napětí fakt hodně, akce nemnoho, scénérie povedené a kiksů ve scenáři celkem málo. Herci ok. A vlastně se mi líbil i ten minimalismus kolem charakterů a jejich minulosti. V závěrečné tečce totiž film pracuje ve prospěch sdělení, které si stanovil. Příběh je z těch primitivnější, ale to tady vlastně nevadí. Navíc se velkým obloukem vyhýbá dnešní politické korektnosti (tak málo černochů! :D jediná ženská v mateřské roli! :D), která se šíří Holywoodem jako koronavirus. Díky za to. Samosebou, že na klasiky v žánru to nemá a výpověď války je to spíš ta mainstreamová (líbivá, hodně klišé). Ale pokud tohle někomu vadí a hledá hlubší rozměr, může si opakovaně pustit Apokalypsu nebo Četu. Špíny, bláta a zmaru je tu dost a i tenhle druh ztvárnění má mezi válečnými filmy místo. Rozhodně se to řadí k tomu lepšímu, co v roce 2019 vzniklo. PS: Přeceňovanej Dunkerk od Nolana považuji za slabší. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů