Zachraňte poručíka Blake a k tomu dalších 1600 vojáků tentokrát v první světové. Originální koncept - válečný film (téměř) bez bojových scén. Lineární scénář a formát připomínající počítačovou hru - 3rd person. Vynikající kamera - úžasné dlouhé scény bez střihu, ty kamerové jízdy, zvláště v první části v zákopech, jsou opravdu fascinující. A úchvatná mizanscéna, naprosto autentický vjem... I cesta může být filmový cíl, zvlášť když jde skrze takovéto peklo...(28.1.2020)

• Wacoslav1

Stalo se v roce 1917, aneb dva vocasové první polovinu filmu putují z bodu A do bodu B a při tom pronášejí rádoby hlubokomyslné dialogy. Problémem je, že pokud to máte jako já, kdy vám je jeden z hrdinů absolutně ukradený a druhý, který naštěstí včas zařve vás vyloženě irituje, tak to tomu filmu postaveném hlavně na té dvojici opravdu nepomůže. Jeden se pak musí přímo smát při té scéně s pádem letadla. Jako pomoci nepříteli a pak se divit, že vás sejme... To jako vážně?! No aspoň se jeden tou bezbřehou stupiditou pobaví. Z žumpy tohle veledílo tahá jenom precizní kamera a vcelku padnoucí hudba které však tak nějak zapadnou v tom konceptu artové onanie, která však nezakryje, že ten film jako celek stojí za howno. Sorry tady si na válku někdo jenom hrál a já neměl pocit, že jsem v ní ani na minutu.25%(21.1.2020)

Natočit film (zdánilvě) na jeden záběr je opravdu kumšt. Tady to navíc není jen nějaká zbytečná výzva, kterou by si chtěl režisér něco dokazovat, ale jde o prvek, který celému dílu dodává autentičnosti. Jelikož s hlavním hrdinou prožíváme opravdu každý krok, soucítíme s ním a zároveň můžeme o něco lépe pochopit podstatu zákopové války. Velmi se mi líbila scéna, kdy hlavní protagonisté překračují frontu z britské na německou část. Film zde velmi působivě ukazuje jak blízko a zároveň daleko k sobě oba znepřátelené tábory měly. Válečné filmy určitě nejsou mým nejoblíbenějším žánrem, ale 1917 mě opravdu dostalo. I s ohledem na onu brilantní práci s kamerou musím snímek ohodnotit plnou palbou.(13.2.2020)

Tak som videl vojnový film nakrútený na jeden záber. Že tomu tak v skutočnosti nie je, nie je až tak podstatné. No a to je ten najzákladnejší pocit, aký som si z kina odniesol. Niektoré sekvencie sú ohurujúce, ako tá v noci v rozbombardovanom meste, iné proste iba vypĺňajú stopáž medzi tými ústrednými. Problém mám však s tým, že som nedokázal byť po celý čas omámený tým všetkým navôkol a začal som trochu vnímať rozťahanosť zápletky. 1917 som si teda ale nakoniec dostatočne užil, len si nemyslím, že ho budem chcieť ešte niekedy vidieť znova. Tobôž v televízii, snáď len s uhlopriečkou nad dva metre.(18.2.2020)

Na úvod jedna rada - na tohle jděte do kina, vážně. Je to jeden z filmů, který na malé obrazovce prostě nevynikne. 1917 je uhrančivý průlet bojištěm první světové, který jde nekompromisně na tělo a ani na chvíli nezastaví. Je to taky jeden z těch filmů, které sestávají prakticky výhradně z nezapomenutelných scén, které by jednotlivě zachránily několik horších projektů (past v bunkru a hned potom letec na farmě, mrtvolná hráz u třešňových sadů a hned nato recitál v lese, závěrečný sprint podél fronty...). Kdybych si ale musel vybrat jen jednu, tak by to byl útěk nočním městem osvětleným jen světlicemi a záblesky výstřelů. Vizuální orgie. Dvě hodiny utekly jako nic, na konci máte pocit, že byste si měli spláchnout z oblečení bláto, krev a kousky hnijících kamarádů. Nechápu, jak touhle srdcařinu někdo může srovnávat se Spielbergovým uhlazeným, sterilním a pompézním Ryanem.(16.2.2020)

• - Herci George Mackay a Dean-Charles Chapman nacvičovali po dobu šiestich mesiacov, aby dokázali čo najlepšie a najdôveryhodnejšie stvárniť vojakov 1. svetovej vojny a taktiež, aby dokázali bezchybne natočiť scény dlhé aj 9 minút. (pucino)

• - Nejenže je film natočen, aby vypadal jako na jeden záběr, ale natáčení probíhalo celé v exteriérech, včetně vlastních vykopaných zákopů. Film je také plný skutečných výbuchů, komparzistů hrajících vojáky a také spousty umělých mrtvých těl. (CinemaRanger)

• - Natáčení probíhalo od dubna do června 2019 v hrabství Wiltshire, nebo Hankley Common ve Skotsku, kde jsou dodnes zbytky maket Atlantického valu, který zde postavily kanadské jednotky za jediným účelem – nacvičit útok a dobití skutečného Atlantického valu, který vybudovali Němci na pobřeží Evropy. [Zdroj: armyweb.cz] (Bioscop)