Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

iXtr3m3

Pre mňa fantastické psycho so záverom nie o moc slabším ako v prvom Saw. Toto bola pecka. Film, ktorý vyšvihol a ukázal svetu meno Jamesa Mangolda. Samozrejme obsadenie viac ako dostačujúce od väčších mien ako John Cusack a Alfred Molina, cez dobré vedľajšáky Johna C. McGinleyho, Jakea Buseyho. A samozrejme nesmiem zabudnúť na kedysi slávnejšieho, dnes už zabudnutého Raya Liottu. ()

cold

Napínavý thriler odehrávající se v motelu, jak vystřiženém z Psycha, je místy slušně strašidelný až mystický, ale v celkovém dojmu působí jen jako mírně nadprůměrný. Některé okamžiky ztrácí závěrečnou pointou nádech mystična, což mě osobně docela zamrzelo. Kdyby bylo použito běžné rozuzlení dal bych i 5*. Takhle díky závěru, který je zbytečně překombinovaný, dávám 3 a 1/2*. Jako lepší alternativu doporučuji "Sedm" nebo již zmiňované "Psycho". ()

Hopper

Niekde medzi 4 a 5. Atmosféra hustá, expozícia vystavaná brilantne, herecké výkony veľmi slušné, aj keď hrá v podstate len 2. garnitúra. Na prvý pohľad však veľmi ťažko pochopiteľný film, ku ktorému sa treba vrátiť a ani to nezaručí pochopenie pointy. Vcelku však veľmi slušné dielo. ()

cab

Nesnáším, když mi nedává smysl film na který se právě dívám. Film s dobrým obsazením, který měl potenciál stát se kultovním nebo velkým hitem v art kinech, se přibližováním konce stal nehorázný, překombinovaný a nelogický mix mnoha žánrů z které jsem do teď jelen a jen díky tomu si tento film zapamatuju na hodně dlouho. Jestli tohle byl účel tak ho asi nikdo nepochopil. Nebo jsem jenom nechápavý!?(viděl jsem ho dvakrát). 30% ()

wosho

Asi nejpovedenější film Jamese Mangolda (k roku 2008). Film je sice postaven na pointě (což už po čase bývá dosti otřepané), ale narozdíl jako mnoha jiným takovým filmům to tvůrci nepřehnali a nestaví jenom na tom. Film je napínavý až do konce. Kvalitní a solidní scénář, plus přesná režie, plus dobré herecké obsazení dělají z Identity nadprůměrnou záležitost na kterou se dá dívat i vícekrát. ()

MareT.

Název vlastně vystihuje všechno, což ale zjistí divák až na konci! Viděl jsem dvakrát, a podruhé se mi to líbilo ještě víc! Vyvražďovačka s tak komplikovanou pointou až si říkate, že by možná bylo lepší, kdyby vraždil maniak jednoduse s pilou ()

Holina

Celé to grády a napětí a atmosféru a obsazení a kdesi cosi, že člověk netrpělivě čeká na pointu. Ta většinu předchozích kladů maže. ()

Shakeus

Příběh okolo motelu je vlastně něco mezi vzpomínkami a představivostí masového vraha, který si nevědomky vymyslel svojí verzi událostí a sobě dal roli bývalého policisty a zároveň malého kluka. Bylo docela zajímavé zjištění toho, že vše je smyšlené, do té doby byl film jen dost průměrný. Ovšem po silné desetiminutovce odhalení se děj zase vrátí do motelu a tím se s filmu stane už pěkná fraška. Podle mého názoru se něco takového nedá takto zpracovat, je to moc konkrétní. I když nápad s jmény států, datumy narození a oblastí, z které se nelze dostat, protože vše je jen smyšlené, jsou na filmu to nejlepší, nejde lidská mysl a její paranoické změny takto přímočaře zfilmovat. Třeba tem masový vrah na útěku, vše mu dojde? Jak to? Vždyť je jen smyšlený. Každý si sám sebe uvědomuje neustále, jen ve filmu se prostě udělá střih, a co se děje mezi tím jakoby nebylo. Už vidím jak se za 10 vteřin objevím z ničeho nic, jakoby teleportem, v křesle u psychiatra a ten mi řekne, že můj život není a já si řeknu aha, tak jo, chcete znát odpovědi na nějaké otázky, nebo můžu jít? Ve filmu jsou veškeré změny stavu mysli nesmyslné, protože myšlenky nejsou vůbec tak konkrétní. Není pravda, že by si blázen, který je někde zavřený uvědomoval konkrétní příběh a myslel, že je v něm. Jak se můžou dít věci mimo myšlenky toho, co příběh v hlavě vymýšlí? Jak se můzou odehrávat události z pohledu člověka, který je smyšlený? Takovéto filmy jsou zbytečné. A proč 2 hvězdičky? Jedna za to, že jsem to nevypl a druhá za to, proč jsem to nevypl, a toho příčinou byla A. Peet :))) ()

bila.tecka

Phillip K. Dick by měl možná radost ze scénáře a jistojistě by ho přepsal, aby vzniklo něco údernějšího. Atmosférický úvod, který vymezí hrací plochu a postavy, se nedá srovnat s tupým koncem, v němž se navrší všechna myslitelná klišé žánru. Výsledek - průměr. ()

showxman

Pro mě velká pecka s extrémně nabušeným scénářem, který zvraty v žádném případě nešetří, a tak to má být. Vřele doporučuji. ()

dopita

Řemeslně je film zvládnutý výborně. Ovšem scénář, kterej je možná na vyvražďovačku ve stylu deseti malých černoušků v závěru docela originální, mě nijak zvlášť nedojal. Kdo za tím vším stojí mě začalo docházet asi o dost dřív, než by si tvůrci přáli. Ale jinak spokojenost, James Mangold ukázal že má řemeslo v ruce (hlavně první třetina filmu neměla chybu) a herecký obsazení je kvalitní, sympatický, zkrátka luxusní. Moc pěkný tři hvězdičky. ()

Paity

Tohle se tedy vážně povedlo. Identita sice není thriller, u kterého byste ani trochu netušili výsledek, ale přesto vás to určitě překvapí. Ocenil bych zejména Amandu Peet, která není taková ta typická žena-zmatkářka-ječivka. ()

Bohemák

Pro mě 70%: poměrně napínavý a pro mě ani nepříliš předvídatelný příběh o duševní poruše. V drobnostech naivní, těžce americké: např. prostitutku pochopitelně hraje herečka s parametry modelky, která opravdu neměla jinou možnost obživy:-) ()

Junglista

Kdyby šlo celou dobu jen o "cestu do hlubin schizofrenikovy duše", tak by se mi to zamlouvalo mnohem víc. Příběh postupně nabíral pořádný obrátky, ale celkem násilně naroubovaná pointa mi pořádně zkazila dosavadní zážitek. Škoda, tohole by si zasloužilo lepší rozuzlení. ()

ChrisBa

Niečo medzi 3 a 4 hviezdami, pričom sa prikláňam k 4. Prvé dve tretiny filmu sú vysoko nadpriemerné, predstavenie postáv, menšia psychóza a atmosféra v moteli sú na výbornej úrovni a človek sa náramne baví. Práve v dôsledku týchto vecí som zaokrúhlil hodnotenie smerom nahor. Čo je škvrnou vo filme je pointa a záverečný pokus o šokovanie. Je to síce prekvapivé, ale predsalen by som si prial niečo lepšie. Na druhú stranu nie je to zas tak hrozné, aby ste predošlé dve tretiny filmu kvôli tomu zavrhli. Celkovo film spraví dobrý dojem a oplatí sa ho pozrieť. 3 a 1/2 * ()

SpaceOdyseus

Jak nemam horory v lasce tak, kdyz jsou udelane chytre, nesazi jen na efekt z krve a mrtvol a snazi se o neco vic, muze jit o super film. Jako v tomto pripade, kde dostaneme promysleny mindfuck v klasickych hororovych kulisach. Diky tomu, ze je scenarista stale o krok az dva pred divakem a ze reziser si s divaky velmi chytre hraje na kocku a na mys, je nam v prubehu celeho filmu naservirovano nekolik zajimavych a necekanych zvratu, ktere nepusobi samoucelne a odhalovat je je zabava. Stejne jako cely film je mysteriozni a chytra (zase to slovo) zabava. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)