Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

TheMaker

:::::::::::::::::::::::: Něco podobného jako novější a u mě oblíbený Ďáblův advokát, ale o něco taky horší - možná o dost. Nevím. Celkem mě to bavilo, atmosféru to má opravdu výbornou a některé scény byly přímo šokantní - sex s Lisou Bonet plus hektolitry krve nebo když Mickey objeví mrtvolu a do toho jdou střihy stepujících děcek - to bylo super. Ale na druhé straně má pravdu Canakja. Ten scénář se mi zdá prostě takový nemastný neslaný. Vůbec nevím, jak to hodnotit. 3,5* ::::::::::::::::::::::::::::: ()

Viktooorka

Angel heart by mohl být znamenitým filmem. Herecké výkony jsou neuvěřitelné. Mickey Rourke mi neustále rozšiřoval mé víčka a v závěrečné scéně „Vím, kdo jsem“ položil dolní čelist dosti nizoučko. Robert De Niro se svou dokonalou manikúrou (chtěla bych mu ty nehty okousat) a vajíčkovým výstupem vyvolával husinu a oba dva vytvořili atmosféru, že ještě za bílého dne, jsem měla co dělat, abych se strachy ne******* …. zhroutila. Jenže… Příběh Vás neustále nutil přemýšlet tak, že každý bystrý divák musel odvodit, jak příběh dopadne. Takže šokující pointa se nekonala, jen Vás utvrdila v tom, co již od poloviny filmu tušíte. Což byla veliká škoda. Méně indicií by neškodilo. Ale i tak jsem si tuhle Louis Cyphre(ovu) hru užila :o) ()

novoten

Jazzem nabitá absolutní atmosféra Noir Yorku jako dokonalý úvod a rušivá voodoo záplava jako silně negativní protiklad. U mysteriózních thrillerů zkrátka čekám větší vyrovnanost a nestačí mi (jakkoli působivé a dokonale precizní) vygradované dopointování. Perfektně stylizovaná deprese tak se zbytečně přešpiněnou Louisianou těsně prohrává. 70% ()

tron

Vynaliezavé a riadne pochmúrne. Pointa je svojská a herecké výkony výborné (Mickey Rourke, Robert De Niro). Ako dezert sa bude podávať Lisa Bonet; kvôli kontroverznej erotickej scéne ju načas jej televízny otec Bill Cosby pohoršene vyrazil z obľúbeného sitkomu Show Billa Cosbyho (čo dostalo šialenú pachuť po tom, čo prasklo, že bol dlhé desaťročia sexuálnym predátorom a napokon za to aj šiel právoplatne do basy). Ak máte radi riadne temné príbehy, vychutnáte si temný hororový triler noir. Vynikajúca, dusná, južanská, mystická atmosféra. ()

B!shop

Hodne velke zklamani, nejspis kuli tomu, ze jsem cekal neco trochu jineho. Alan Parker se sice desne snazi, aby byla atmosfera spravne mysteriozni a strasidelna, ale vubec se mu to nedari. Sice tam je spravna tajemna hudba, hodne otazek a minimum odpovedi, tajemne postavy, voodoo sracky, vrazdy atd. ale na me to proste nijak zvlast nepusobilo. A jako jesli si reziser myslel, ze nekoho vystrasi srdce na stole a par litru krve, tak se hodne splet. Prvnich 90 minut mi to prislo jako prumerna detektivka, ve ktere se patra po zmizele osobe. Posledni pulhodina byla sice trochu lepsi, ale presto nic extra. A zaverecna pointa? Cekal jsem to uz zhruba od 10. minuty filmu, ale to bych prekous, kdyby to bylo spravne brutalne odvedeny, ale taky nic moc. Co se tyce hercu, tak aspon ty byli slusny. Mickey Rourke skutecne podava vynikajici vykon, ale Robert De Niro nic extra nehraje, za coz do jiste miry muze minimum prostoru, ktery dostal. Pripomnel mi postavu Al Pacina v Dablove Advokatu, jenze ten byl daleko lepsi. Vrchol vseho byli ty desne umely "dabelsky" oci, s kterejma De Niro i to dite vypadali jako kdyz silhaj. Ale by to nevypadalo jako totalni odpad, tak musim rict, ze tenhle film neni spatnej, jenze je to proste jen detektivka, ktera na me nijak zvlast nezapusobila. No po druhym skouknuti jsem se precejen bavil vic, par scen je fakt drsnejch a celkove atmosfera slusna, takze zvedam na 4*. ()

Slasher

Výrazně atmosferická mysteriózní detektivka na které od začátku něco nehraje a ona nespěchá, nechá se táhnout dvojím hereckým charisma a řadou podivných charakterů po cestě. Je to zvláštní kultovní film, který musel ve své době solidně znepokojit až šokovat, dnes si stále drží silnou auru voodoo a krvelačných vražd. I díky těsné vazbě na své prostředí - špinavý New York a temně dusnou Louisianu. Konečně jsem si odbyl tenhle rest, neuvidím nikdy znovu, nikdy ale nezapomenu. ()

emma53

Určitě vynikající atmosféra, dokonalý Rourke, cisterny krve, krásné nehty Roberta, šokující konec, ale já na horory vážně nejsem, tak sorry.Filmová výzva 2016 ()

Boss321

Místy opravdu děsivý snímek Alana Parkera, který fascinuje dokonale vybudovanou atmosférou a hlavně nečekanou závěrečnou pointou, která vás buď dostane nebo odrovná (mě tedy dostala). Mickey Rourke ve své nejlepší roli, charismatického detektiva, který kouří jednu cigaretu za druhou, je vynikající. Robert De Niro zahrál spolehlivě jako vždy, ale čekla jsem, že dostane mnohem více prostoru. Alan Parker natočil mnoho skvělých filmů, ale tenhle společně s hypnotickým The Wall řadím absolutně nejvýš. Od Angel Heart jsem čekal nadprůměrný thriller a dostalo se mi špičkového mysteriózního snímku, kterému nemám co zásadního vytknout......... ()

Kulmon

Film, který klade tolik otázek. Zkoukl jsem to, ale dlouho o něm ještě budu přemýšlet. A přesně tyhle filmy miluju. Mickey Rourke hraje báječně, Robert De Niro pro změnu ďábelsky. Škoda jen, že si všechno to voodoo víc nevrylo pod kůži. Ale rozhodně velmi příjemné překvápko. Kdyby to bylo natočeno o 30 let dřív, mohl by to být jeden z nejlepších noirů. ()

EdaS

Krásně stylové a atmosférické, Rourke v životní formě a luxusní De Niro, na druhou stranu mi to zas tak strhující a čertvíjak hluboké taky nepřišlo. Ani napodruhé. Parker bruslí po povrchu, ale pěkně. :o) ()

H34D

Zlomky filmu noir v ponuré, mysteriózní atmosféře, kde se kapka deště změní v kapku krve dřív, než si kdokoliv stačí spojit "Lou" a "Cyphre". Velice charismatický a taky trochu oprsklý detektiv Angel se vydá po stopě neznámého muže, ale jaksi zakopává o svou vlastní cestu, až se jednou konečně dozví, proč... Rád bych napsal, že tento film není jen o překvapivém konci, ale on zde opravdu "cíl" značně přebíjí "cestu". Střed filmu má svá působivá místa (díky režii), ale jinak je docela nudný a působí obyčejně, neboť i drobné indicie jsou bez znalosti závěru nepostřehnutelné... Mno, aspoň druhá projekce neztratila tolik ze svého kouzla. 8/10 ()

xxmartinxx

Filmový styl na maximu. Maličko mi vadilo, že jsem už od prvního rozhovoru De Nira a Rourkea věděl, jak to dopadne, popřípadě že děj byl při své jednoduchosti docela nepřehledný. Pastva pro oči to ale je nepochybná. ()

igi B.

Skvěle navozená atmosféra amerického jihu padesátých let, vynikající herecké výkony a životní role Mickeyho Rourka. Pro málokterý film platí přídomek "mysteriozní" natolik, jako pro toto brilantní dílko. Ke skvělému filmu pak i skvělý soundtrack. Potkáme se v pekle, Anděli... ()

dobytek

Rozjíždělo se to celkem zajímavě, ale nakonec z toho vylezla nějaká mysteriózní podivnost s pointou, která sice byla překvapivá, ale na můj vkus až moc ujetá. Já prostě tyhle filmy založený na nějakym okultismu zrovna dvakrát nemusim. Lákadlem pro mě byl hlavně Robert De Niro, ale ten se ve filmu ukáže dohromady jenom na pár minut. Hodně slabý 3 hvězdy. ()

Shit

Alan Parker je prostě machr. Po Půlnočním expressu dokázal natočit další perfektní film s výbornou atmosférou, neřekl bych že to je lepši než express, ale i když je to o něco horší, tak je to pořád jeden z nejlepších filmů a druhej nejlepší od Parkera. Jenom jedna věc mě moc nepotěšila a to, že Robert De Niro dostal minimum prostoru a to zrovna jeho postava vypadala hodně zajímavě, v podstatě se tam objevil asi jenom 4 krat a to je na takovyho herce dost malo, ale dalo se to lehce překousnout, protože Mickey Rourke i když ho nemam moc rád, tak musim uznat že podal opravdu znamenitý výkon a možná že se to dalo zařadit do životního výkonu. Co se týče děje, tak to nebylo úplně to co jsem čekal, ale rozhodně jsem nebyl tklamanej, spíš naopak. celý vyšetřování je hodně zajímavý a docela často i brutální, ale asi nejlepší je opravdu ten konec, který je takovej dost zvláštní, zmatenej a hodně nečekanej a to jsem si myslel, že mě to nevosere ()

Djoker

Pro mě velice rozporuplný film. Temná atmosféra plná záhad a skvělé herecké výkony na jedné straně a na té druhé nesmyslné pobíhání od jednoho jména k druhému, díky čemuž jsem se v tom jen těžko orientoval. Navíc pointa, na kterou jsem už alergický, i když je možné, že tento film ji použil jako jeden z prvních, ale bohužel je v poslední době k vidění velice často. ()

gudaulin

Vynikající psychothriller na pomezí hororu a noir detektivky se špičkovým obsazením a profesionální chytrou režií. Vedle snímku Omen můj nejoblíbenější film se satanistickou tématikou. Temná atmosféra navozovaná především vynalézavou skvělou kamerou, pro kterou jsou typické pohledy na noční ulice bičované deštěm. Ve filmu se objevuje spousta prvků rituálů woo-doo a s odstupem času prakticky nic neubírá, narozdíl od mnoha jiných titulů, tomuto filmu na kvalitě. Patrně nejlepší výkon Mickeya Rourka v jeho dosavadní kariéře. Angel Heart je film o tom, jak hlavní hrdina přijetím jedné zakázky sestoupí až do samotného pekla a sáhne si na samé dno svých psychických i fyzických sil. Celkový dojem: 95 %. ()

Sarkastic

Už úvodní scéna mě velmi navnadila a já si říkal, že tohle bude filmový zážitek. Angel Heart byl solidní krimi mysteriózní thriller s prvky hororu, výbornou atmosférou, dobrou dávkou napětí, výbornými herci, slušným vizuálem a skvěle padnoucí hudbou. Sem tam sice film sjel do trochu poklidnější/nudnější noty, ale to mi až tolik nevadilo, vzhledem k čekání na tu tolikrát zmiňovanou šokující pointu ( kterou jsem zde v komentářích radši moc nestudoval, abych byl překvapený a náležitě si ji užil). Bohužel mi nějak nesmyslně v hlavě naskočilo tvrzení nečekaná pointa rovná se zároveň dobrá. Překvapený jsem byl, ale dost znechucený. Takové hloupé vyústění, ještě podpořené výsměchem v podobě těch oranžových očí. Nechci moc spoilerovat, ale pokud od tohoto filmu čekáte RACIONÁLNÍ/REALISTICKÝ konec, připravte se raději na to, že ho NEDOSTANETE, pak alespoň nebudete tolik zklamaní jako já. A to jsem se už těšil, že zas budu moct po delší době nějakému thrilleru přiklepnout 5*, ale díky závěru si ode mě Angel Heart vysloužil pouze 4*, a to ještě slabší. ()

Gilmour93

„The flesh is weak, Johnny. Only the soul is immortal. And yours belongs to ME..“ Harry Angel a jeho krvavý roller coaster valící se přímo do horoucích pekel. Strhující "voodoo“ thriller s excelujícím, prozatím neodulým Rourkem. Neberte práci od někoho s jménem Cyphre, obzvláště pokud rád baští vejce.. ()

Aluska88

Momentálně si nevybavuji žádný thriller z mých dosavadně zhlédnutých, u něhož bych hlavní pointu vytušila již po deseti minutách. Během průběhu snímku pak následovala druhotná představa, a závěrečné vyjasnění a odhalení ji, ani zdaleka ne detailně, avšak poměrně věrohodně naplnilo. Fenomenální Mickey Rourke, ďábelský Robert De Niro, nápadité scény, skvělá režie a kamera, přiměřená dávka vtipu, atmosféra zavánějící tajemnem, neustále se točící větráky, podivné vidiny a tajemné postavy. Závěr filmu je zahalen do hororově - mysteriózního oblaku a těžko říct, jestli diváka šokuje, překvapí, nebo ho spíše zarazí a nechá na pochybách. "Včera večer jsem viděl Vás a ten Váš kykyriký tanec.", "Je to jen nóbl žvanil, řekl mi stejně velký hovno jako Vy." ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker