Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

genetique

Klasický thrillerový noir v rozjazde, zauzlený mysterióznymi abraka-dabra, zahrčkaný démonickým záverom s horrorovým nádychom. Rozuzlený zaujímavou pointou v samom závere, ktorá ma nedostala tak, ako som čakal. Viac som si ulietaval na fenomenálnom výkone Mickeyho Rourkea, ktorý zatienil aj lahôdkového De Nira a obscesnú scénu s Lisou Bonet. Mať film presvedčivejší záver, dám sa zviesť piatou hviezdičkou. 80%. ()

TheRaven

Skvělý film, který působí jako hodně mysteriózní thriller a až výborná závěrečná pointa tomu dodá hororový ráz a vlastně nám vysvětlí mnoho podstatných scén, které nebyly úplně jasné. Děj se nikam nežene a divák má čas přemýšlet nad jednotlivými obrazy. Mickey Rourke, kterého jsem předtím zahlédl jen v pár filmech, zahrál svou roli naprosto dokonale a jeho postavu si budu ještě asi dlouho pamatovat. Nechybí zde nic, co má takovýto film mít a zároveň je jiný než ostatní. Hodně tomu pomohla i atmosféra 50. let. Tohle opravdu stojí za trochu času, tak vřele do toho. ()

Ainy

Ze začátku se příběh vlekl jak tasemnice ze závodní jídelny, film jsem musela stopnout a jít se protáhnout jinak bych to nad svou klávesnicí zalomila. Začala jsem si malovat, jak tomu dám dvě, maximálně tři hvězdy a jak si tady pak psaním komentáře ulevím, že jsem se psychicky připravila na horor a oni mě uspali pohádkou na dobrou noc. Jenže pak ... pak jsem si začala říkat, že mi tady něco hapruje, že to do sebe až nějak nepřirozeně zapadá ... Zaujaly mě už Robertovy dlouhé a pěstěné nehty, uhlazený a tajemný zevnějšek, spousta nesrovnalostí kolem a dokola. U rozuzlení jsem čekala cokoliv! jen ne TO... Mickey svou roli zahrál fantasticky, chvíli jsem jen nevěřícně zírala a v duchu si říkala "notybláho, tak to je mazec !" ()

Kaka

Ďábelská podívaná, které chybí na můj vkus snad jen trochu více divácké atraktivity a dynamiky. Parker převedl ovšem parádní výkon. Perfektně buduje atmosféru, mistrně zvládá nasvícení a po celou dobu udržuje diváka v napětí a člověk neví, co přijde za pět minut. Dost dobrý (možná až příliš zamotaný) scénář nám v závěru vyústí v šokující pointu, která díkybohu opravdu funguje. ()

castor

Tak tohle mě nějak minulo.. Flexibilní tvůrce, který obratně kličkuje mezi nezávislou tvorbou a Hollywoodem, natočil atmosférickou depresi, ke které si pro své hrátky vybral zlobivé dítě Mickeyho Roukea. Ano, Alan Parker s přesností technického kreslíře předkládá velmi tajemný příběh plný zvláštních momentů, jen moji maličkost si prostě nezískal!! Třeba jindy, přístě.. ()

viperblade

Je tomu asi 10 minut, co jsem dokoukal tento skvost a stále nevím, co bych vychválil jako první. Snad Mickeyho Rourkea za jeho skvělý výkon? Roberta De Nira za scénu s vajíčkem (teď to zní možná zvláštně, ale až uvidíte, tak pochopíte, kolik v takovéhle scéně může být atmosféry, když tam dosadíte hereckého génia) nebo jeho závěrečný proslov? Dokonalou hudbu, která podtrhovala atmosféru, jak jen mohla? Nebo vynikající pointu, která mě napadla ze začátku, pak jsem ji zavrhl, abych si na ni 10 minut před koncem vzpomněl? Tohle fakt nejde. Angel Heart je film, který si mě zcela podmanil. Jistě jsem jej neviděl naposledy, to můžu říct s jistotou. ()

*CARNIFEX*

Harry je súkromným detektívom. Jedného dňa príma zaujímavý job, aby vypátral 12 rokov nezvestnú osobu. Čím viac je Harry na stope, tým viac ľudí v jeho okolí umiera. Razom si uvedomuje, že sa pohybuje na veľmi tenkom ľade. Vďaka príbehu a jeho samotnému rozuzleniu, ktoré muselo v tej dobe spraviť riadny "poprask" ( a prekvapilo aj dnes ) klobúk dolu - 80%. ()

gogo76

Perfektný film,ktorý som mal na VHS a mohol som ho pozerať dookola.Vynikajúci výkon M.Rourka a úpne nezastupiteľného R.De Nira,ktorý na tak malej ploche dokázal vytvoriť nezabudnuteľnú postavu.100%. ()

Mahalik

Zííííív. Ale tak jo, přiznávám se, že co se hereckých výkonů týče jsem naprosto spokojen. Harry "sprcha? To slovo neznám..." Angel je velmi složitá postava a málokterý herec by ji zahrál tak s přehledem jako dechberoucí Mickey Rourke, který mi při scéně -Já vím, kdo jsem!!!! naprosto sebral všechny smyslově vjemy. Ovšem ten scénář, byť šokantní, mě nedostal tak, jak by režisér chtěl. Atmosféra hutná, to ano, ale celkově mi to přišlo jako krvavější verze Colomba s neskutečně odproným záporákem. Ó ano- De Niro vždycky uměl záporné postavy vystřihnout, udělat z nich něco víc a z Cyphrea jde vážně strach. Ať už perfetkně pěstěné nehty (kosmetické salóny ho jistě mají za modlu) a nebo svým drzím vyzařováním, vždycky z něj půjde hrůza. Ale co ty kuřata????? 60% ()

pepo

geniálny mysteriózny thriller.Rourkov najlepší výkon.fantastická atmosféra filmu noir.Asi najlepší Parkerov film.a čerešničkou na torte je ako vždy vynikajúci DeNiro. ()

Xmilden

Totálně temná atmosféra a špinavost amerického jihu ve své nejvěrohodnější podobě. Skvělá hudba. 4x se vyskytující a přitom naprosto grandiózní De Niro. Angel Heart stojí na postupně gradující atmosféře, aby v závěrečných minutách člověku vyrval srdce z těla a zadupal do země. 85% ()

lesumir

Dokonale vystižená atmosféra 50. let, ale ta kriminální zápletka trošku zaostává. Přesto nadprůměrný neo noir s výborným, nebojím se říct hercem, Rourkem! ()

darkrobyk

Temný mystery thriller stojí na hereckých výkonech a skvělé kameře umocněné atmosferickou hudbou. Během filmu zazní mnohokrát tlukot srdce - v rytmu hudby, kapkách snášejících se ze stropu, při stepování. Dvě linie příběhu, dvě náboženství - křesťanství a vúdú se setkávají a prolínají. Harry Angel (M. Rourke) je najat tajemným mužem (R. De Niro), o němž si divák s ubíhajícím příběhem začíná myslet, že bude nejspíš z pekla, aby nalezl jistého Johnyho Favoritea. Jenže Angel je spíše andělem smrti, než nenápadným soukromým očkem. S kým se setká, ten zemře. Štěstí mu nepřinese ani setkání se záhadnou Epiphany Proudfootovou, kněžkou (mambo) vúdú. V závěru je překvapený nejen Angel, ale i divák. Řemeslně precizně zvládnutý snímek vypadá, jako by vznikl dnes. Čiň čertu dobře, peklem se ti odvděčí, dluhy se musí platit, sliby plnit a Faust je varováním pro všechny, kdo by chtěli peklo přechytračit. ()

kinej

Parker natočil hodně povedený noir film se vším co to obnáší. Protáhlé stíny, skřípající ventilátory, velkospotřeba cigaret. Vše co má být noir žánrovém filmu zde je. Navíc jsou na příběh umě naroubovány motivy satanismu a voodoo a všechno dohromady to tovří výbronou detektivku, originální právě svým mystickým rozměrem. Jediné co bych vytknul, a to je asi hodně subjektiví, je určitá zmatečnost v závěru, kdy na nás řežisér pálí rozluštění zápletky s kulometnou kadencí. Závěr mi tak zamotal hlavu, že si nejsem jistý, zda-li jsem film skutenčě pochopil správně. Jinak Mickey Rourke je jako detektiv Harry Angel skvělý a Lisa Bonet je jako voodoo tanečnice ďábelská. ()

LiVentura

Rozdvojená osobnost je vždy problém, v jakékoliv společnosti. Životní herecká výzva pro Rourkea a De Niro jen přihrává. Dobré, trochu moc krve, na můj vkus tedy.! :-) ()

Hrabka

Pekelně zapeklitý příběh podpořený výbornou atmosférou a hereckými výkony. Není třeba toho víc dodávat, prostě velmi kvalitní filmová podívaná, které herecky i dějově vládne skvělý Robert De Niro. A to se ve filmu objeví opravdu jen zřídkakdy... 75% ()

cheyene

Snímku nelze upřít skvěle vystavěná atmosféra a parádní herecké představení Rourkea i De Nira, avšak tempo vyprávění je často příliš vleklé a i přes stopáž 113 minut jsem měl pocit, že film trvá daleko déle. ()

paascha

Kdo může být větší záporák, než sám Louis Cypher (:-)) a kdo může být větší looser, než ten, komu jde největší záporák po krku. Excelentní film ()

Fiftis

Angel Heart nepatrí k filmom, po ktorých by sa vám dobre zaspávalo. Dôvod, prečo divákov toľko znepokojuje, spočíva z veľkej časti v tom, že vo finále odhaľuje monštrum nie v postave Lucifera, ale samotného človeka, pôvodne obete, ktorá nakoniec upadá do pasce nastraženej vlastnou slabosťou. Finálne odhalenie, posunujúce význam všetkého predchádzajúceho, vás v skutočnosti asi neprekvapí. Prostredie 50.rokov je však spravené tak, že mu ho mnohé filmy z toho prostredia môžu závidieť. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker