Euforie - Série 1

(série)
USA, (2019–2021), 9 h 22 min (Minutáž: 50–65 min)

Tvůrci:

Sam Levinson

Zendaya, Hunter Schafer, Jacob Elordi, Sydney Sweeney, Austin Abrams, Alexa Demie, Algee Smith, Alanna Ubach, Maude Apatow, Storm Reid, Eric Dane (více)

Epizody(10)

J.e.r.e.c

Jako drogový rauš povznášející a do muk absťáku srážející kaleidoskop příběhů z takové normální americké high school. Feťáci, transky, dealeři, alfa samci, drama queens, fat bitches a big daddies v rozličnými podpůrnými látkami zkreslené verzi reality, na jejímž pozadí se odehrává jedna z největších moderních lovestory. Všichni přece touží po lásce... 80 % ()

Heyyy

Co to je? 83% za co? To hodnotí jen děcka ze základky? Zatím je to o ničem, pozorovat středoškoláky jak se opíjí, sjíždí a mění si partnery... Po dvou dílech mám pochyby, že budu ve sledování pokračovat. Edit: dokoukáno, smíšené pocity však zůstávají... ()

kubilov

První série končí velice povedeným osmým dílem, na který navazují ještě dva bonusy, bez kterých by vlastně byla tato série někde mezi 4 a 5*, jenže právě tyto dva vyklidněné díly dávají vztahu Rue a Juelz dostatečnou hloubku a obě postavy to zplastičtilo. ()

Brainstorm

Seriál se poměrně dobře vyvíjí a vypadá vážně zajímavě. Nicméně o posledním dílu nevím co si myslet. Jako by se báli udělat nějaký vážně dramatický konec, nějaké šokující zvraty apod. S trochou nadsázky, jak seriál začal, tak stejně skončil.. snad jen to, že závislá už není závislá. A když už hodně lidí zmiňuje "13 Reasons Why" a přirovnává to, tak za mě 13 Reasons Why je rozhodně lepší seriál. Má větší hloubku, promyšlenost a i když víte, jak to skončí, tak před finálem to vážně nabírá otáčky a závěr (ten necenzurovaný) je vážně drsný. Možná je seriál kapku přehnaný, ale za mě dějově jiná liga (mluvím o první sérii, další jsem neviděl). ()

Astonko

Ľuďom s psychickými a inými problémami to pravdepodobne môže pomôcť (za čo tvorcov chválim pretože je v súčasnej dobe podľa veľmi potrebné sa aj na toto sústreďovať), no mimo toho je to aj napriek občasnej ukážke kvalitných filmových schopností (napr. štvrtá časť) len ďalší teen seriál, tentokrát aj depresívny a zdĺhavý 5/10 ()

bvlrm

Drogy sú super ale zničia ti život? Tínedžeri sa správajú ako svine? ok? a? To som našťastie vedel aj predtým. Bola to ale nuda? Samozrejme že nie. Bolo to zaujímavé? Možno. Plytké? Určite. Vďakabohu že ma však Zendaya naučila ako si odfotiť penis, bez nej by som to určite nevedel. ()

ciskova

Bojím se abych tomuhle seriálovému klenotu nijak nepošpinila jeho zář, která nabírá na obrátkách po tom, co vycházejí stále nové díly v rámci 2 série. Nové díly do kterých se naprosto nekontrolovatelně propadám a po shlédnutí každého jednotlivého dílu chci, aby příběh nikdy nekončil a já to mohla sledovat dál a dál…. Příběhy jednotlivých postav naprosto dokonale a zřetelně vystihují problémy dnešních dospívajících. Děsí mě až jak dobře každý jednotlivý problém Sam Levinson dokázal ztvárnit. Sexuální násilí, návykové látky, koncept sebepřijetí a sebevědomí, které mnoho náctiletých řeší dnes a denně.  Problematika pornografie, alkoholu atd…  Neodolatelný make-up a naprosto skvostná hra s barvami a se světlem atmosféru celého seriálu podtrhává. ()

JackStrange

Je to jak takový ten šum v pozadí, co sice vnímáte že existuje, ale nejste schopní určit jestli jsou to jen vaše uši nebo u sousedů opravdu vysávají ve 3 ráno. Ale pravda trvalo mi asi 8 epizod než jsem si to uvědomil. No a pak mi došlo že mě, z hloubky duše, nezajímá jak tam kdo dopadne a proč.  Možná že to byl umělecký záměr? Mínusové body za otravnou naraci. 40% ()

Kritickej

7/10 Nic podobného jsem myslím neviděl. Žádný sluníčkový seriál a středoškolácích a jejich problémech s láskou. Jako i to tu najdete, ale je to spíš boj s vnitřními démony. A že jich všichni hrdinové mají víc než dost:-( Asi nejvíc obdivuji, že i přes dějově slabší linku je to sakra zajímavé a hltal jsem jeden díl za druhým. Navíc vizuální stránka je také zajímavá. A hlavně jsem měl pocit, že sleduji skutečně komplexní postavy. Zkrátka to bylo super. ()

Ondak

Tak nějak jsem neměl co dělat a dá se říct, že tenhle seriál mi skočil do zorného pole jako první. Dobrá, pustím první díl a uvidím co z toho bude. Ani jsem moc netušil o co jde a tak mě první díl moc nebavil. Říkám si, Dowsonův svět nově natočený a to mě už fakt nebere. Jediné, čemu jsem dal šanci byla postava Rue a její drogový osud. Postupem času děj všech postav začne gradovat a vlastně pár posledních dílů je to nejlepší a opravdu mě to bavilo. Seriál má totiž obrovskou výhodu, že je krásně vizuálně provedený a hudební doprovod také super. Probere se zde dost ožehavých témat od různých závislostí, transgender, násilí, sexualita, dospívání. Sice mi některé příběhové linky přišly nedomyšlené a divné. Také je divné že vlastně monitoruje 17 leté žáky jedné střední školy a snad každý žák je něčím zvláštní. Rozhodně jsem se ale bavil a seriál jsem si užil. Vyjímkou byly poslední dva bonusové díly. První s názvem Rue je celý pouze hodinový rozhovor o filozofování a tyhle kecy byly pro mě utrpení. Druhý je vlastně to stejné z pohledu Julse, ale to mi přišlo zajímavější. Ale že bych se vyloženě bavil...  Klidně bych se bez bonusových dílů obešel. ()

BIG.NINE.CF

Jo, takhle by vypadalo Beverly Hills natočené o 30 let později. Pro mě dříve nevýrazná Zendaya hraje o 106 a tu fetku jí věřím každou sekundu. Zbytek je jedno velký WTF, protože na tohle už jsem asi vážně starej. No kurva chtěl bych to zažít a dožít se dospělosti ve zdraví :D Ještě že k nám do ČR tahle vlna dorazí tak za 5-10 let. ()

motyka52

Pokud nejste starej zašpklej bačkora nebo plesnivá frigidní bába, tak vás to musí audivizuálně uhranout. Je to klipovité, tripovité, přefiltrované, ale pořád přehledné. Plus samozřejmě k tomu hraje kulervoucí mladej soundtrack, kterej to celý dělá ještě o něco víc cool. Ale nic pěkného to často není, zkaženost je všudypřítomná a tísnivost jakbysmet. Pokud chcete v první řadě kozy a prcání, be my guest. Tohle nejsou Sněženky a machři, ani žádné Prcičky, tady se jede sex, drogy, rock´n´ro ... sorry, hip hop natvrdo. Skoro byste si ani nestačili všimnout, že je to další drtivé vítězství formy nad obsahem, ale i když vám to dojde (a závěr - bohužel - tomuhle poznání hodně pomáhá), je vám to skoro jedno. EDIT: dvě speciální epizody jsou především zbytečné, ta o Jules je navíc ještě docela otravná. ()