Chlapec Billy Chapman uvidí vraždu svojich rodičov Ellie a Jima zlodejom v obleku Santa Clausa. Billy svoju tragickú mladosť strávi v sirotinci uzavretý do seba, ale musí čeliť aj častému týraniu. Po odchode si nájde prácu v miestnej predajni, kde má za úlohu taktiež nosiť oblek Santa Clausa, čo v ňom prebudí silné spomienky na tú strašnú udalosť. Billy začne zabíjať... (LaciLC)

vitekpe

Dalsi bozi osmdesatkovej horurek, vrazdy celkem standard te doby, ale tenhle film ma proste neco do sebe co se mi libilo. Nejaky divny presah, mozna je to tou vanocni atmosferou...tezko rict. Libilo moc. "You're safe...now. Santa Claus is gone..." ()

Sdoom

Oldschool horor se všemi nedostatky, které jdou většinou ruku v ruce - klišé, předvídatelnost, stupidní chování postav. Tady navíc dost mizerný hlavní představitel. Nicméně má to docela stylový vraždy (viděn director's cut), sem tam kozy a dvě ultimátní hlášky. :-) Takže solidní 2 hvězdičky. (SD, orig.) ()

Han22

Znáte to, v dětství Vám Santa zabije rodiče a ještě předtím zkusí znásilnití mámu, pak Vás terorizuje matka představená v sirotčinci a nakonec Vám šéf v obchodě navlékne Santovský kostým. A jako bonus vidíte, jak si to ta roštěnka z Vaši vlhkých snů bude rozdávat s nenáviděným kolegou. To jednomu hrábne a v Santovském obleku začne vraždit lidi. Po Krvavých Vánocích, kde vrah vraždil Santy tady pro změnu vraždí samotný Santa, ovšem až po zhruba výše uvedené 40ti minutové úsměvné psychologické předehře. Dál už vše jede podle klasických kolejí, objeví se pár brutálních scén, ale vzhledem k absenci jakékoliv kladné postavy, které byste mohli fandit (nebo přát smrt) to není moc napínavé. Poslední scéna je pak rázné nakročení k dalšímu dílu. Zkrátka klasický průměrný slasher. ()

ahateye

Neuvěřitelně skvělý námět, avšak někdy totálně amatérský přístup a nekreativnost. A je tam krásné prostředí. No jo, krajinky, to můžu. Slabší 4* SPOILER poznámka: tu mrdku křesťanskou měli rozsračkovat. Ale tak chápu, peníze kvůli dalším dílům... ()

cmenda

Konečně něco originálního , už žádnej kemp ,předměstí ,nebo blázinec ale vánoce psycho samo osobě pro mnohé z nás na tož pro kluka kterému zabijí rodiče na štědrý den . Byl jsem fakt nadšen jen tím námětem . A film mě nakonec vůbec nezklamal vřele doporučuji . ()

Martin_W

Naughty! Skvělý atmosférický film se slasherovým příběhem a tak trochu "sračkoidním" zabijákem. Když to santovi konečně rupne v bedně začíná ta pravá podívaná, ikdyž začátek nebyl vůbec špatný. Možná jsem očekával něco více, ale i tak se na ty roky film vyvedl. Další pokračování zatím nemám v plánu vidět.. Zatím. 75% ()

tenebrae86

Lehce nadprůměrný klasický slasher, který vypadá jakoby byl natočen o dekádu dříve. Alespoň na mě to tak působilo. Nejvíce se mi líbila useknutá hlava na saních a již zmiňovaná scéna, kde je Linnea Quigley nabodávána na mocné paroží. Celkově jsem ale čekal trošku víc... ()

LBsmoke

sympatické béčko.. některá místa jsou naprosto úžasná filmařina.. některé scény tak na 5*, bohužel má to pár ALE.. "psychologické pozadí hlavní postavy" je jen do určité doby vykreslené chytře .. tempo ke konci zbytečně padá .. scénář jde do kytek atd. ...největší průser, ale je že nezabil nakonec tu potvoru starou jeptišku ()

KOZEL84 odpad!

,Boring Night.On Dolph Lundgren nikdy nebyl bůhvíjaký herec,ale jestli tady jen trénoval na Punishera,tak mu za to dám půl hvězdy.No a ta psychologie hele.Zvážil bych zařazení filmu do školních osnov. ()

Heroine

Ne, jenom další blbost se slibným plakátem. Ale je to velká škoda, protože začátek vypadal hodně dobře. Ale jak děj plynul, film byl čím dál trapnější, až to skončilo jako fraška. Ale musím říct, že takový nápad je škoda nevyužít. To už se u dnešních hororů z Americké tvorby skoro nevidí, že by měl horor nápad, nějaké psychologické vysvětlení, a ještě i pár napínavých scén. Proto to taky není zcela na odpad!. Ale je tu jedna věc, která mi vrtala hlavou během sledování celého filmu, a to že v první scéně má malý Billy tmavě hnědé oči, a po zbytek filmu už světle modré. Jak víme, taková změna není možná :-) ()

MickeyStuma

Osmdesátá léta byla v oblasti hororů ve znamení vzniku několika slasherů, ze kterých vznikly úspěšné i zapomenutelné filmové série, a tak by byl div, kdyby se námět také neodehrával v období Vánoc. A jedná se o tzv. vykořisťovatelský slasher, který nepřináší iluze o velkoleposti. Motiv je značně jednoduchý, avšak postačil. Vlastně ani není divu, neboť se jedná o nízkorozpočtový filmový projekt, takže po vizuální stránce podle toho vypadá. Pokud je malé dítě, těšící se na dárky od Santa Clause, svědkem vraždy svých rodičů právě někým takovým, není divu, že se u něj projeví trauma z Vánoc a strach ze Santy. A když je navíc jeho výchova v katolickém sirotčinci vedena osobně matkou představenou v přísném režimu, není divu, že mu jednoho dne v hlavě přeskočí a vydá se na krvavou cestu plnou obětí. A stačí k tomu málo. Na požádání se v době štědrého dne převléknout za Santu Clause a přijímat děti. To už je samozřejmě v dospívajícím věku, ale na jeho psychice se nic nezměnilo. Zápletka jasná, překvapení žádné, ale film ve své době šokoval natolik, že došlo k protestům před americkými kiny právě kvůli zobrazování Santa Clause v pozici masového vraha se zakrvácenou sekerou v ruce. Filmová pecka to rozhodně není a zub času na kvalitě také udělal své, takže obzvlášť dnes nijak zvlášť neohromí, Shlédnutí je tedy možné snad už jen z nostalgie. ()

foundation

Funny and good. Na rok svojej výroby naozaj veľmi podarene zvládnutý slasher. Veľkým plusom je to, že film sa snaží ísť aj malinko do hĺbky hlavnej postavy a nie je teda úplne plochá ako letisko. Vraždy sú tú taká tá trochu nadpriemerná klasika. Nie je ich veľa, nie sú moc krvavé ale na druhej strane celkom zábavné. Stopáž dokonalá takže sa ani nedá pri tom nudiť. Júú mast bííí paništ, paaniišť je geniálne. ()

kersten

Pôsobivé. Milujem staré horory. A toto bola celkom slušná krviprelievačka. Režisér a maskéri si naozaj dali záležať. Samozrejme nezabudnuteľná scéna napichávania nahej ženy na jelenie parohy - tak to nemalo chybu. Odporúčam zhliadnuť. Škoda že to miestami bola občas nuda. ()

franzkfk

Pokud pominu kvality výborného slasheru s originálním příběhem, který nemá vyloženě přiblblý scénář, musím se Silent Night zastat i v rovině námětu. Ačkoliv je to béčko, tak se musím přiznat, že málokterý film je schopný - stále nerealisticky, avšak explicitně - vyjádřit psychosociální vlivy, které formují potenciální antisociální poruchu osobnosti. ()

Psycho.R

Spise thriller, nez horor. Muzeme tu sledovat pozvolny rozpad osobnosti hlavni postavy, dokud jeho pomatené myšlení nezačne spatrovat logiku ve věcech, které jsou za zákonem. Neni to špatný, ale nekonečné opakování slova "punish" to shazuje, jakoby se z toho snazili udelat hlášku. ()

Knor

Výborný slasher kde je hlavní postavou a vlastně i hrdinou samotný zabiják. V první části filmu sledujeme jeho dost ošklivé dětství - vražda jeho rodičů a tírání bezcitnou starou jeptiškou v sirotčinci, pak ho toto mimo jiné jednou dostihne, pohár přeteče a Billy se s tím srát nebude. V obleku Santy bude mordovat všechny, kteří nebyli opravdu hodní a naservírujeme nám hodně zvrácené a krvavé zábavy. Není to nuda ani na chvíli a první polovinu filmu jsem s chudákem Billym opravdu soucítil, protože je to natočeno opravdu drsně a v té druhé polovině jsem mu fandil ať všem ukáže. Tento vánoční krvák můžu jen doporučit. ()

Cortesz

Jeden z dalších 80.-kových slasherů, který má výhodu v docela dobře stavěném příběhu o narušeném chlapci, kterému v tu pravou chvíli zarabuší v palici a začne typická vyvražďovačka, na kterou sem si musel počkat téměř polovinu filmu, kde se jeho postava rozvíjí až do oného dne, kdy začne trestat všechny co dělají co podle něj nemají. Dalším kladem jsou nápadité vraždy, oblek Santa Clause a sekyra v rukách. Mínusy jsou snad jen to, že mi to chvílemi přišlo směšné, předvídatelné a samozřejmě jak je známo u hororů tak i nelogické. Ovšem nemůžu dát míň, protože snad nikdy nezapomenu na vraždícího Santu, jak pobíhá po městě, vraždí lidia u toho kříčí "punished", tyhle scény mě dostávali. ()

horor2

Jeden z mých oblíbených hororů o vraždícím Santovi. Určitě si nepouštějte ořezanou verzi, neužili byste si tak příjemné krveprolití, jak má být. Pointa je vlastně svým způsobem paradox :-) ()