Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Před Vánocemi zavítá do Bajzovic rodiny bratr Láďa (J. Strach). Vyčte tatínkovi (O. Navrátil), že krám je nemoderní. A také ho donutí, aby těsně před Štědrým dnem vymáhal od sousedů dluhy. Aby tento plán vyšel, posílají pro peníze malého Péťu (A. Novák). Dojde při tom ke konfliktu zejména s cukrářem Svobodou (O. Vízner). Po půlnoční mši sice musí celé městečko uznat, že Láďa krásně hraje na housle, ale mezi tatínkem a sousedstvem zavládne nelad. První známkou je, že k Bajzům přicházejí Vařekovi (G. Wilhelmová a P. Nárožný), kteří se od lidí dozvěděli, jakým způsobem Péťa vymáhal pohledávky. Aby nedošlo k rodinné ostudě, nabízejí i půjčku. Jenomže Bajzovi, aby se vyhnuli obvinění, že všechno projedí, ukryli před Vařekovými božíhodový oběd... A tak se tatínek přesvědčí, že se měl držet své zásady: „Když je zle, dám na dluh, aby lidi ke mně přišli, až nastanou lepší časy". A Péťa si uvědomí, že s vlastní rodinou se musí naučit žít. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

Chudobka 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem před lety, četla ještě dříve, slyšela jako četbu na pokračování jako dítě. "Dostal jsem rukavice s prstem, za což jsem musel  poděkovat silným hlasem, ale v duchu jsem si myslel: To jste se teda nepředali." Cituji nepřesně, jen ze vzpomínek. Seriál se povedl, výborné herecké výkony (jak nemusím D. Havlovou, tak tady se mi líbila), nejlepší ovšem Olda Navrátil jako tatínek. A navíc Hapkova hudba. Radost. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • V hospodě můžeme slyšet píseň „Hoši od Zborova“. Skladba byla vydána i na gramofonové desce spolu se skladbou „My jsme hoši od pěchoty“. Hudbu k oběma písním složil Karel Hašler a nahrál Dol. Dauberův salonní orchestr. O výrobu těchto desek se postarala firma Gramophone Co. v Ústí n. Labem spolu s firmou „His master's voice“. (Dymnik)

Reklama

Reklama