Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

Lynn

Jak to dopadne jsem sice začala tušit už asi 30 minut před koncem, ale stejně nemůžu jinak. Deprese z hrozby terorismu, který může přijít doslova od vedle a který je dnes tématem číslo 1, mrazivá atmosféra stupňující se s každou další scénou a onen naprosto dokonalý závěr... Scénář, herci i režie klapou jako hodinky. ()

sportovec

Thriller s velkými ambicemi dosahuje jen s velkými potížemi na spodní hranice průměru. Hluchá místa v ději, častá přehrávání a tendence, která sice předjímá 11. září, bohužel však tím nejtopornějším způsobem, který si lze jen představit. O pojetí a uvěřitelnosti postav nemluvě. Pro mě nejpodstatnějším rysem filmu je právě jeho předvídavost, snaha - alespoň částečně úspěšná - ukázat hluchá místa v bezpečnostním systému největší světové demokracie. Al-Kaida a Usama ibn Ladin jsou odpověďmi, z nichž mrazí i po letech. ()

genetique

Film je témou dosť blízky 'Devil's Own', no téma je asi jediné, čo majú filmy spoločné. Perfektne spracovaný scenár, výkony a k samotnému záveru majú námietky snáď len zaškatulkovaní laici. Ťažko síce uveriť podobnej skutočnosti, no realistickosť snímku tomu bohužiaľ napomáha. Páčil sa mi aj Pellingtonov zmysel pre detail vo vyhrotených situáciách. 85%. ()

StarsFan

Byla jednou jedna Česko-Slovenská databáze, na které se uživatelka StarsFan dozvěděla o slušně hodnoceném filmu s názvem Arlington Road. Z těch několika vrchních, protekčních komentářů tato slečna vyčetla, že film není tak úžasný, ale má strhující konec. To jí však nevadilo, v zápasu s logaritmy, které se měly následujícího dne objevit v testu z matematiky, pro ni bylo Arlington Road jasnou volbou. Pustila si tedy film a první hodinu byla nadšená. Ona má všeobecně tato mysteriózní, paranoidní dramata s hutnou atmosférou a nejasným vyústěním moc ráda. Pořád uvažovala, jestli tedy sousedi hlavního hrdiny jsou, nebo nejsou teroristi, a vymýšlela geniální konce obou variant, které - jak se její tvůrčí duše (snad) po právu domnívala - by mohly ohromit zdejší komunitu. V druhé polovině filmu už měla o (ne)záporácích poměrně jasno a začalo jí připadat, že se scénárista najednou rozhodl odbočit do úplně jiného žánru. "Toto má být ten výborný závěr?" myslela si a doufala, že stovkami bodů oceněná smetánka ČSFD ze svého výsadního postavení ještě nezešílela. A pak procitla. Asi patnáct minut před koncem si vzpomněla na jeden konec své oblíbené knihy (Absolutní přátelé - John Le Carré) a řekla si, že pokud to scénárista v tomto případě zakončí podobně, bude to pěkně drsné. A on tak učinil, přesně jak s každou následující vteřinou očekávala. "Světe div se," říkala si, "oni ještě dnes na druhé straně Atlantiku dokáží vymýšlet smysluplné, zajímavé konce." Nevědět ale od spoilerujících komentátorů - mezi které právě se s vidinou: "Stejně to tam píšou všichni, tak už se nic nedá zkazit," právě také vstoupila - že má takový konec čekat, pohnulo by to s ní asi mnohem více. ()

zelvopyr

Prostřihnout 20-30 minut hlavně úvodu by bylo k dobru věci... Nadstandardní film, který si nehraje na obvyklé "jo, je to jak má být". ()

ScreamJay

Udělej ze mě blázna, ať to odnese co největší počet diváků. Propaganda? Ne, záměr! Překvapivě našlápnutý thriller stavící diváka do role ústa nezavírajícího pozorovatele, jenž se snaží proniknout do neproniknutelného děje. Hlavní devizou jsou skvělé herecké výkony obou hlavních protagonistů, ze kterých i mě začínalo chvilkama přeskakovat v bedně. Jeff Bridges a jeho vlastenecký soused Tim Robbins tvoří kompaktní dvojici a ač záměrově rozdílní ve svých rolích oba brilantní. I přes všechna superlativy se ale Arlington Road tváří dosti lacině a to nakonec ubírá jednu hvězdičku. Ovšem má antiteroristická film milující buňka dává hvězdičky čtyři a to hlavně za ten šokantní a nečekaný konec, který dokonale obrací světlo věci na úplně jinou stránku v knize příběhu. ()

Kaka

Žádné přehnané akčnění, či patos. Jeff Bridges exceluje a na plné čáře to herecky natírá všem ostatním. I scénárista si dal záležet a i když má děj občas i slabší a nudnější pasáže, celkově si drží velmi solidní tempo a párkrát opravdu překvapí nějakou šokující událostí. Konec je výtečně zvládnutý. ()

castor

Křečovitě se usmívající sousedé? Bacha na ně, můžou mít pestrou minulost a být i aktuální hrozbou. První polovina tohohle paranoidního kousku je velmi slušná. Jeff Bridges tu vysokoškolákům přednáší americkou historii, nicméně hodně elánu vkládá do faktů o americkém terorismu. Svou roli v tom nepochybně hraje fakt, že jeho manželka, agentka FBI, zemřela při útoku pravicového extrémisty. Nebezpečí posléze spatří právě v sousedech, kteří se nově přistěhovali a na jejichž vážně zraněného synka náhodně narazil. Citově vyprahlý muž je začne postupně podezřívat (drobné lži, až moc vymydlená rodinka, podivná korespondence, nesrovnalosti v minulosti otce), až mu z toho začne hrabat. Žádné popcornové atrakce se tady nehodí, tvůrci volí napětí a paranoidní atmosféru. Jenže scénárista třetího Vřískotu a několika dílů Transformerů se v některých pasážích moc nesnažil. A překvapivě ani herecké výkony nejsou zrovna vymazlené: emotivní Bridges místy solidně přehrává, Robbins se do role moc nehodí, ostatní jsou nevýrazní. Finále mi úplně nesedlo. ()

Davies182

Tim Robbins dle mého názoru dodneška platí za tak trochu neprávem přehlíženého herce. Jasně, jasně, já vím: oblíbený Shawshank, mysteriózní Jakubův žebřík, Tajemná řeka... beru to. Ale ruku na srdce - kdo si ještě dneska vzpomene na strhující komorní thriller s ním a Jeffem Bridgesem z konce milénia? Osobně jsem se po téhle adrenalinové pecce měsíce vyhýbal sousedům a pod trikem tajně nosil neprůstřelnou vestu. Tomuhle já říkám skvělá práce s napětím, vážení. ()

Xmilden

Hodně opomíjený snímek, který svým finále musí uzemnit každého. Přestože jsem byl připraven na jakýkoli konec a v duchu jsem si říkal snad všechny možné i nemožné varianty. Tak nakonec film vyústí, pro mě naprosto nečekaným finále, které mě naprosto semlelo. Neuvěřitelné překvapení. Tim Robbins v jedné ze svých nejvýraznějších rolí. Film prakticky neustále graduje a posledních asi 30 minut to už je jen jedna velká jízda. ()

LiVentura

Drsný thriller o inteligentním muži, který se postaví skvěle organizovanému teroristickému gangu vedenému vychytralým šílencem, jenž se vydává za spořádaného otce od klasïcké americké rodiny. Pointa jen povzbudí, neboť nejde o klišovitě uzavřený Hollywoodský trhák.!! ()

lamps

Na první pohled by se nejspíš řeklo, že Arlington Road není ničím výjimečný ani dechberoucí snímek a že jeho největší doménou jsou pouze herecké výkony dvojice Bridges-Robbins. To by ovšem nesměl disponovat jedinečným a šokujícím zakončením, které dalo vlastně celému příběhu mnohem celistvější podobu a v mých očích se řadí k těm nejsilnějším filmovým závěrům, jaké jsem kdy viděl. Tím ovšem v žádném případě neposílám do kopru celý zbytek filmu, protože to by rozhodně nebylo fér. Pořád se totiž jedná o velmi napínavou podívanou se zajímavou myšlenkou a střízlivou režií, která sice dávkuje všechny působivější momenty a příběhové zvraty poněkud nerovnoměrně a houstnoucí atmosféra je často přeseknuta hluchou a upovídanou pasáží, ale namísto aby v závěru scénárista vše vyřešil pěkně po americku a srazil snímek definitivně do kolen, přijde ten naprosto nevídaný a obratný knock-out, který mě rázně přesvědčil o vysokých kvalitách tohoto málo známého a na první pohled řadového filmu. Jaképak béčko! 80% ()

Pepinec

Ano - souhlasím s tím, že závěr filmu je skvělý, originální, překvapující a tudíž nečekaný. Ne - nesouhlasím s tím, že je jediným zajímavým bodem, a že film by bez něj byl pouhopouhým průměrným drámem. To ať si přebere každý sám, jestli se nechá ovlivnit názorem druhých a celým filmem se nepozorně profláká, aby na konci řekl "jůůůů!" anebo jestli se nechá ztrhnout poutavým duelem Jeffa a Tima hned od počátku. Pokud můžu, radím vám - zkuste tomuhle snímku dát šanci. ()

Indiana

Popravdě, nejvíce mi na tomto filmu vadila postava Jeffa Bridgese (proti tomu ale nic nemám, zahrál ji skvěle), neboť tam do všeho šťoural a když lezl do soukromí Tima Robbinse, aby postupně zjišťoval, že Robbins je terorista, byl jsem docela naštvaný. ()

Aky

Povedený thriller o nenáboženském terorismu, který se snaží nejen udržovat napětí a akci, ale také poctivě zkoumat námět, který si zvolil. Dvojice Jeff Bridges, Tim Robbins je naprosto dokonalá, stavba příběhu s omračujícím závěrem srší espritem a fantazií. ()

misterz

Tak žiadne terno to nebolo, ale má to zmysluplný dej, na pohľad príjemnú deväťdesiatkovú atmosféru a hlavne nečakané a výborne premyslené finále. Z hercov sa mi najviac pozdával Tim Robbins. Síce ho mám radšej v kladnej postave, ale tu ukázal, že ani záporák mu nie je cudzí. Slabý nadpriemer. 70/100 ()

kingik

Napínavý thriller se strhujícím Jeffem Bridgesem, který se od počátku snaží vzpírat všem zaběhaným schématům podobných thrillerů. Svou největší sílu nalézá v brilantně napsaném scénáři a také režii, která umí divákovu pozornost zachovat postupnou gradací děje až po šokující finále. Napětí polevuje jen zřídka. Profesor Faraday zpočátku nalezne oblibu v přátelsky vyhlížejících sousedech, ale stále více nabývá přesvědčení, že mu jeho soused o sobě neříká pravdu, a tak začne pátrat po jeho minulosti, ale netuší, že by ho to mohlo stát život. V nervy drásajícím finále Bridges zcela zastinuje, jinak výborného Tima Robbinse, svojí skvělou hereckou exhibicí. A snímek končí naprosto nečekanou pointou, která diváka dokonale uzemní a nechá ho ještě nějakou chvíli přemýšlet po skončení filmu. Tenhle film stál za to. ()

Posheidon

Důrazné varováni! Pokud nechcete být ochuzeni o plnohodnotný zážitek z tohoto filmu, nečtěte komentáře uživatelů k tomuto filmu a rovnou se na něj podívejte! K tomu, abyste věděli, o čem film vlastně je, Vám bohatě stačí obsah, tedy oficiální text distributora. Uvidíte, a nakonec mi dáte i za pravdu, že jste dobře udělali ;-) ()