Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

SpeedyCZ

Skvělé herecké výkony, vynikající mrazivá atmosféra a strhující konec - to vše navíc podle skutečné události. Hláška "Vzbuď se číslo 37." mě bude strašit ještě hodně dlouho... 8/10 ()

adeel666

Film s mrazivou atmosférou. Když jsem přemýšlela, jestli se na tenhle film podívat a viděla, že hlavní roli hraje Richard Gere, měla jsem trochu strach, jestli se do mysteriózního sci-fi thrilleru vůbec hodí (automaticky si při tomhle jméně vybavím Pretty Woman nebo Podzim v NY), ale čekalo mě milé překvapení - R. Gere se na svou role hodí dokonale. Celý film je tak trochu mrazivý a udržuje člověka v mírném napětí a zvědavosti.... tyhle pocity se nepatrně stupňují během celého filmu... Ale pokud čekáte nějaké vysvětlení nakonec filmu nebo zajímavý konec, tak máte smůlu. Žádné velké vysvětlování se totiž nekoná. Scény na konci filmu postrádájí napjatou atmosféru celého filmu a jsou poněkud nudné. Takže posledních zhruba dvacet minut značně uškodilo jinak výbornému filmu. ()

Rami

Výborná atmosféra, dobré herecké výkony, neustálé napětí ... tedy první hodinu a půl. Poslední půlhodinka je pouhý dovětek (návrat na zem ze zasněného mrazivého snu). Bohužel se nakonec ukáže, že všechno to napětí a mluvení o motýlím muži bylo čistě samoúčelné. Najednou se z mysteriózního thrilleru stává "americké" drama na mostě s předvídatelným průběhem. Škoda, mohl to být skvělý film. S nechápavým vrtěním hlavou nad tím, jak scénáristům a režisérovi došel ve finiši dech dávám 3 hvězdičky (72%). ()

merigieren

Chytré, zábavné, záhadné, napínavé, příjemná šerifka, dokonce i ty můry sou zajímavě nakresleny a zobrazovány, jen ten most na konci to trochu kazí, všichni víme, že musí spadnout, a on taky spadne :-), tak proč to protahovat. Nelze vytknout ani nelogičnosti, všechno do sebe zapadá jak má, je to prostě mistrně odvedená práce na tajemném vyšetřování, ale na 5* by to chtělo možná něco více... Taky by to v kritice možná chtělo poznamenat, že si film nehraje na realistický příběh ze života, proto to chce popustit uzdu fantasii a přijímat fakta, tak jak jsou podávána. Proč by ve filmu, kde létají lidské můry, nemohl někdo brouzdat časem a prostorem do maloměsta ?... ()

SkyCaptain

Dobrý film s mrazivou atmosférou, kterou drží nad vodou hlavně Indrid Cold :-) jenom škoda nudného závěru s mostem a toho že celý děj nějak vyšuměl do ztracena ()

Raziel_cz

Pamatuji si, že když jsem tenhle film viděl poprvé, nedal mi spát. Na druhé pokoukání už se mi nejeví jako dřív, ale pořád je to jeden z toho mála filmů, co mne dokáží alespoň na ony necelé 2 hodiny vyděsit. Až jednou pojedu do Ameriky, myslím, že návštévu Point Pleasantu vypustím. ()

mala_kea

Snímku se v žádném případě nedá upřít atmosféra, ale jde o typický případ, kdy režie přebíjí matný obsah. Kladem je i výkon Richarda Gere v hlavní roli, jeden z mála případů, kdy skutečně hraje a není pouze za hvězdu, notabene dokonce hraje civilně...Celkový dojem:75% ()

Andronikos

Napätie a zvedavosť na pointu a záverečný šok sa po nejakom čase sledovanie Proroctva z temnot zo mňa vytratili. Nebol to však film, ktorý by sa aj potom nedal poľahky dopozerať. Žiaden zázrak sa nekonal, ale atmosféra je tu takmer celý čas výborná. Atmosféra, ktorú možno najlepšie popísať nie azda ako desivú (hororovú), ale určite ako chladnú a pochmúrnu (k akému žánru ju priradiť?). Kvôli nej váham, či nehodnotiť ****. ()

DHDV

Začátek sliboval velmi silný mysteriózní thiller ale postupem času to upadalo do nudného dramatu. A Gere občas docela přehrával. Nicméně, četl jsem nějaké materiálny o této události a určitě se dalo vyždímat více. Čistý průměr, nic víc! ()

Faila

Místy to sice bylo hloupější, ale to je u podobných filmů docela běžná praxe. Co už tak časté není, je t(aj)emná atmosféra, která se tohohle filmu držela zuby nehty celou dobu - a za to klobouk dolů. ()

owwidius

Richard Gere a misteriozny horror/thriller? :) okaa, trosku netypicke ale mne stale pripominal agenta Muldera, takze pohoda :) v kazdom pripade slusny strasidelny filmik, s dobrou atmoskou ale predsa len takychto filmov je niekolko, takze aj lahko zabudnutelny. Ale solidna 'strasidelna' zabava, 7/10 [#64/2012, rip] ()

Shredo

Troška underrated film nutno poznamenať. Dych berúca atmosféra spojená s hudbou a hereckými výkonmi vás po celý čas drží. Akurát tomu, že je to podľa skutočných udalostí moc neverím, ale určite to pridáva filmu na vierohodnosti. Takisto ako aj prídava na vierohodnosti Verte-Neverte. ()

BeranSon

Velmi dobrá atmosféra, která člověka připoutá k sedadlu a jen tak ho nepustí. Herecky zvládnuté PERFEKTNĚ a dějová linie taktéž bezchybná. Skutečně překrásný zážitek, který je stravitelný 2x maximálně 3x. Příběh o Motýlím muži mě velmi uhranul a celé to děsivé prostředí s těmi hrůzyplnými obrázky které ty lidi malují... No skutečně prvotřídní horor. 8/10 Jen se mi zdá že finále jako takové je dost odfláknuté takže 4*. ()

Ombak▼Penari

Velmi atmosferický a sugestivní snímek. Možná by si zasloužil trochu propracovanější děj, totiž lepší využití všech náznaků a podivných jevů, které tak dobře celou dobu udržují pozornost a šponují očekávání. Stejně tak i závěr byl poněkud průhledný, ale celkově se rozhodně jedná o kvalitní mysteriózní záležitost, u které nuda nehrozí. ()

MickeyStuma

Takováto mysteriózní, i když daleko více duchařská, témata je spíše japonská parketa, ale američtí tvůrci se toho zhostili neméně dobře. Richard Gere se své role zhostil jako obvykle velice dobře a s ohromnou citlivostí k tématu. To znamená, že držel veškerou důstojnost postavy kterou hrál a v žádném případě jedinkrát nepřehrával a nesnažil se z něho dělat leckterého hrdinu. Děj zajímavého příběhu, údajně na základě skutečných událostí, je ryze atmosferický. Tedy žádná akce, žádné lekačky, žádné potoky krve, prostě nic. Divák toto očekávající bude muset k něčemu jinému. Začátek vypadá, že se bude jednat o další snímek se strašidelným domem, ale později se ukáže, že to bude všechno zcela jinak. Snímek není nijak špatný a ani nudný, byť má pomalejší tempo. Jedná se o horor s klasickým ústředním motivem hororu, který vyjadřuje filozofii v rámci svého kontextu nadpřirozené fikce. ()

Luk Skywalker

Velmi povedený thriller, který těží ze skutečných událostí 60. let 20. století v USA. Plus je, že jsou zmíněny údajné výskyty Motýlího muže mimo USA později než ty 60. léta (Černobyl). Richard Gere podal přesvědčivý výkon a celý film mě velmi zaujal. Něco mezi nebem a zemí je, ač si to připouštíme neradi. ()

plagjoklas

No neviem ci to bolo nakrutene podla skutocnych udalosti ako sa velkohubo pise na zaciatku filmu, ale jedno mu nemozem upriet. Zaujimavy pribeh a velmi dobre spracovanu atmosferu. Ostatne sa nevymyka s priemeru a to robi s filmu lahko zabudnutelnu zalezitost, ktoru si pozriem rad ak tak v TV v sobotu vecer ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011