Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

alienemo

Nie sú to úplne štyri hviezdičky. Vynikajúci začiatok, pútavy rozbeh. 3/4 filmu su nabité skvelou atmosférou, narážkami na nezname. Posledná štvrtina je však neskutočné sklamanie, ktoré som fakt nečakal po takom skvelom úvode. ()

Teleri

Mírně pochybuji o titulku "Natočeno podle skutečné události"...ale koneckonců třeba mezi námi skutečně poletují "motýlí muži". Příběh filmu se dobře odvíjel, jednotlivé střípky do sebe na konci pěkně zapadly. Snad až moc pěkně, ale nevadilo mi to... A ještě jedna poznámka ke kameře: mysteriózní přechody mezi záběry ukrojily příběhu docela dost času, který mohl být věnován třeba dalším interakcím mezi postavami nebo ději... ()

Zevon

Výborně natočená a zpočátku i zahraná podívaná s nedotaženým a nezvládnutým závěrem. Občas se mi i ježily chlupy a musím říct, že kdyby mne posléze rajcovala největší rajda z Hollywoodu, ni by si neškrtla, neboť jsem měl strachem ptáka samicu. Škoda jen, že počáteční napětí si neudrželo, díky scénáři, stejnou laťku až do konce. Herci se vydali hned zpočátku a zhruba od poloviny filmu mi pak připadali nemastní, neslaní. Film takto příliš okatě deklaruje, že scény se točily na přeskáčku, podle toho, kde se štáb nalézal, načež následným střihem utrpěl. Vznikla tak sem tam díra hluchého místa bez napětí, již bylo nutno zaplácnout "proroctvím z výlevky od umyvadla" a podobnými hovadinami. Absence vyústění příběhu provedla další degradaci, načež ve mě zůstal pocit, jako kdybych se octnul někde "mezi" něčím a něčím. Kdyby Vám někdo vyprávěl vtip, dostal se k závěru, nadechl se - a vydechl a po odmlce řekl jen mimochodem pointu, také se sice zasmějete, ale jako vypravěč dotyčný skončil. Kdyby bylo hodnocení na deset *, dal bych šest, ale ani o chlup víc, protože na víc zaděláno bylo, jenom kvásku, jak se ukázalo ve finále, bylo málo. ()

dessa

Tento film mě přikoval k obrazovce, takhle nějak si představuju mysteriózní thriller. Na celém filmu nejsou nejlepeší efekty, herecké výkony, režie, kamera, nebo hudba, ale nepochybně atmosféra. ()

Khamsin

Dlouho jsem váhal, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec jsem se rozhodl pro plný počet bodu. Tento film je totiž prošpikovaný napětím a svojí tajemnou atmosférou od začátku do konce bez sebemenšího oddechnutí. Opravdu zbožňuju horory, potažmo mysteriozní filmy, které vyvolávají mražení v zádech tímto způsobem, a ne jen stupidně lekají na základě náhle zesíleného zvuku. Jako malé minus vidím to, že se tvůrci rozhodli prezentovat film, jako skutečnou událost. Netroufám si soudit, co existovat může a co nikoli, ale vůči podobným věcem jsem trošku skeptický. A jestli jsem tohle vytknul podprůměrnému filmu Obřad (2011), musím tak učinit i tady. Přesto přese všechno - skvělý film, 85% ()

danny_21

Pro mě bylo tohle obrovské, příjemné překvapení, jak díky výborné zpracované mystické atmosféře, která na mě tíživě dosedla a nepustila, tak i díky přesvědčivému výkonu sukničkáře Richarda. V žánru mystery thrilleru řadím hodně vysoko. Mark Pellington je vůbec zajímavým režisérem, vybírá si neotřelé, dramatické náměty, má svůj styl a nenásilně nechává diváka, aby si to přechroustal po svém, budu ho sledovat, za Proroctví dávám 85 %. ()

Jaxx84

Důvěryhodně vytvořená atmosféra tajemna mě dokázala vtáhnout do děje, který mě ale zas tolik nezaujal. Pokud thriller a horor, tak jedině postupně budovaný příběh, proplétající se okolnosti... tady jsem se toho moc nedočkal. Do příběhu skočíme po hlavě a pak už se to jen plácá. Přesto sympatický Gere a již zmíněná atmosféra strachu z objevujícího se Mothmana mě zaujala. Snad někdy příště se do příběhu lépe vcítím a objevím v něm něco víc. 6/10. ()

ER

V dikci mysteriozního příběhu se odehrává skutečná tragédie. A vcelku i věřím, že pár lidí může mít zlou předtuchu. ()

kukkik

Hrozně rozvleklý, nezáživný film. Konec takový hodně vykonstruovaný, výkony herců nepůsobí vůbec přirozeně. 3/5 ()

RajAthen

Poctivá filmařina - nápaditá kamera, hudba i herecké výkony dokáží vytvořit potřebnou atmosféru, která od začátku řádně graduje. Autoři si chytře vystačili s minimalismem, ale to vůbec nevadí. Při správné atmosféře je i přechod hotelového pokoje správně napjatý. Poslední třetina však trochu ztrácí oproti začátku tempo. Film však alespoň za jedno shlédnutí jistě stojí. ()

Adiemus

O mém vnímání tohoto filmu svědčí to, že jsem ho s několikaletým odstupem znovu viděla, aniž jsem si to až na krátký čas před koncem uvědomila. Přiznávám, že celou dobu (druhého) sledování jsem si lámala hlavu, proč byl vlastně natočen, neboť se mi neustále vnucovala kombinace Přejezdu Kassandra a Znamení. Pravda, o Motýlím muži jsem neměla ani potuchy, ale i tak... Nastavovaná, byť zručně natočená nuda. A propos, den poté jsem si vůbec nevybavila, jak vlastně film končil a musela jsem si konec oživit. Inu - konec nemastný neslaný. ()

gemi

Solidní duchařina se slušnou atmosférou. Takhle nějak si představuji Městečko Twin Peaks, kdyby jej režíroval někdo příčetný. (Druhé zhlédnutí, první 1. 11. 2008) ()

Likan7

Vynikající thriller! Gere jednou zkusil zabrousit do úplně jiného žánru, než v jakém ho vídáme a rozhodně nezklamal. Mark Pellington mi naservíroval skvělý nadpřirozený thriller, který mě celé 2 hodiny udržoval v napětí a šrouboval mou zvídavost. Tenhle typ totiž úplně miluju. Nadpřirozeno, setkání s něčím mimo naše chápání a skvělá kamera i hudba. Hrátky se zrcadly, záběry i prostředí je vynikající, škoda, že se už takové filmy natočí. Teorie kolem nadpřirozených jevů a tajemných bytostí mě vždycky fascinovaly, dnes se to mění už pouze v tupou vyvražďovačku s nějakým monstrem. Proroctví z temnot je ale z jiného ranku. Gere je v pohodě, Linney krásná, Patton jako vždy skvělý a já spokojenej. ()

rivah

Snaha šokovat tajuplnou a hrozivou atmosférou za každou cenu vyústí v kolaps mostu s auty. Údajně podle skutečné události.(50%) ()

Hellknight12

Za mňa jeden z najlepších filmov R. Gere. Skvelý mysteriózny horor, ktorý má atmosféru, ktorá sa dá krájať. Na začiatku ma síce trošku pomalšie tempo ale to netrvá ani pol hodinu. Skvelá kombinácia hercov, ktorý hrajú najlepšie ako sa dá. Dialógy sú tiež veľmi kvalitne napísané. Príbeh zaujme od začiatku až do konca. Film môžem odporučiť každému, kto má rád kvalitné atmosférické horory. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

havran

Tenhle film je takový....divný! Herecké výkony nic moc, děj mrazivý, ale takových už bylo, že ano! Ale ta atmosféra - běhal mi mráz po zádech. Za zkouknutí tahle mysteriózní podívaná o poslech špatných zpráv určitě stojí! ()

fojtas

nemuzu si pomoct, ale tenhle film je ve svem zanru hodne pod standartem....nevim proc, ale vubec jsem nebyl vtazeny do deje, vsechno se odehravalo jaksi vzdalene a to jsem mel uspusobene prostredi...tma, home alone...nevim, co se nepovedlo, ale jeho prijezd do point pleasant byl posledni moment, ktery za neco stal, pak sel film podle meho uplne do kytek....s titulky jako, ze jde o film na bazi skutecnych udalosti se nemusime bavit, je to podle skutecnych kecu typu "to se stalo a mam to od zname, ta od svoji zname a ta zase od pribuzne z jineho statu..." za co davam 3hvezdy - scena kdy si gere vymysli dukazy od I.colda.... ()

Allegro.g.

Nakonec jsem docela překvapený. Začátek filmu mne nějak neuchvátil. Asi proto že jsem čekal bububu, kterého jsem se až do konce nedočkal, naštěstí. Druhá část filmu měla halucinogenní atmosféru, která mne slušně naočkovala a konec zvedl celkový dojem na 4 hvězdičky. Co bych filmu vyčetl je určitá formální neučesanost, trochu zmatek v zápletce a hlavně toporný Richard Gere, který se svým hereckým projevem blíží ani ne tak Stallonemu, ale spíše Stevenu Seagalovi. Chvílemi jsem měl pocit, jestli na výrobu tohoto filmu nepoužili vystříhané záběry z Nevěsty na útěku. ()

wOOzIe

Velmi zvláštní film, který ač je prý podle skutečné události nemá ke konci žádné racionální vysvětlení, třeba alespoň trochu aspoň aby se tomu dalo víc věřit všemu, takhle je to na druhou stranu zase velmi záhadné. Kažpdopádně film je natočen skvěle, výborné herecké výkony, výborné střihy a suprová atmosfera od začátku do konce, která by se dala místy krájet... Myslim že se film velmi povedl, ae zase nepřináší nic extra nového nic převratného díky čemu bych se na to chtěl dívat víckrát a je to celkové takové nedotažené, takže dát pět fakt nemůžu, ae myslím že čtyři budou oběktivní... ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011